•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13(current)
امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FDA روش زامبونی در درمان ام اس را رد کرد
Star 

درمان نارسائی سیاهرگهای مغز CCSVI
چهارشنبه 18 بهمن 1391

« نتایج تحقیقی جدید درباره درمان نارسایی سیاهرگهای مغز CCSVI »

فرضیه نارسائی سیاهرگ های مغز CCSVI که عنوان میکند ، اختلال جریان خون سیاهرگی مغز و نخاع سبب بیماری ام اس میشود، هنوز پس از گذشت حدود 3 سال هنوز نه اثبات شده و نه کاملاً مردود شده است . با این حال بسیاری از مبتلایان در سراسر دنیا چه در قالب مطالعات تحقیقاتی و چه خارج ازآن ، تحت درمان بازکردن تنگی های موجود در سیاهرگ ها قرار گرفته اند . در مطالعه اخیر که نتایج آن در 25 ماه ژانویه به چاپ رسید 462 فرد مبتلا به ام اس در 33 مرکز گوناگون در سراسر کشور ایتالیا، تحت درمان های جراحی بصورت بالن زدن و یا کارگذاری Stent در رگهای تنگ قرار گرفتند. و این افراد برای مدت 31 هفته پیگیری شدند.

نتایجی که محققین از این مطالعه گرفتند این بود که با توجه به احتمال بروز عوارض شدید و خطرناک از طرفی ، و نبودن شواهد کافی برای سودمند بودن اینگونه اعمال جراحی در حال حاضر به افراد مبتلا به ام اس پیشنهاد نمیشود.

منبع انجمن ام اس ایران
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : aztab
(2013/02/06, 04:11 PM)naazanin نوشته است: در حال حاضر به افراد مبتلا به ام اس پیشنهاد نمیشود.

چرا بابا این روش هم که خوبه میخوای نتیجاش را ببینین برین خودتان یوتوب ccsvi را بزنین و ببینین طرف همین چند ماه پیش انجام داده و نتیجش را گذاشته یوتوب ببینین چقدر خوب جواب داده شما مگه چی میخواین جز این که درمان بشین خوب شکر خدا الان درمانهای زیادی هست برین ببینین کدام بهتر میسازه با شما

نتایجی جدید درخصوص تنگی سیاهرگی در بیماری ام اس

پس از طرح تئوری تنگی سیاهرگی در بیماری ام اس، مطالعات بسیاری در سراسر دنیا برای تأئید یا رد این تئوری انجام گرفت که نتایج نزدیک به همه آنها ، رد این نظریه بود.

در سال 2010 انجمن ملی ام اس امریکا و انجمن ام اس کانادا هزینه ای معادل 2.4 میلیون دلار برای ادامه این تحقیقات اختصاص دادند. تحقیق توسط هفت تیم مختلف برای یافتن نقش تنگی سیاهرگی در بیماری ام اس، آغاز شد . اولین نتایج تحقیقات ، در ماه مارس سال جاری میلادی منتشر شد و نشان داد که یافته های این گروه هیچ ارتباطی را بین تنگی سیاهرگی و بیماری ام اس تأئید نمیکند.

اکنون نتایج جدیدی از ادامه این تحقیقات با روش سونوگرافی، MRV و TLV منتشر شده که مجددا حاکی از این است که با بکارگیری این شیوه های تشخیصی شواهدی دال بر تنگی سیاهرگی در مبتلایان به ام اس مشاهده نشده است.

نتایج بعدی از تحقیقات این 7 گروه در ماههای آینده منتشر خواهد شد.
سه شنبه 22 مرداد 1392 5:55
http://www.iranms.ir/fa/news/8/bodyView/...B3....html
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : FBF , الهام ج
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۲

رد نظریه جنجالی در مورد نارسایی وریدی مزمن مغزی نخاعی با بیماری ام.‌اس

نظریه جنجالی در مورد یکی از علل احتمالی ابتلا به بیماری ام.‌اس رد شد.
به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ، یافته‌های تحقیق جدیدی حاکی از آن است که هیچ دلیلی برای اثبات این که اسکلروز چندگانه (ام.اس) با کاهش یا انسداد جریان خون در رگ‌های سر یا گردن مرتبط است، وجود ندارد.

نتایج این مطالعه نظریه بحث‌برانگیزی را زیر سوال می‌برد که بر اساس این نظریه بیماری تحت عنوان نارسایی وریدی مزمن مغزی نخاعی(CCSVI) با ابتلا به بیماری ام.اس در ارتباط است. همچنین طبق این نظریه استفاده از آنژیوپلاستی وریدی برای باز کردن رگ‌ها موثر است و به جریان خون کمک می‌کند.

محققان کانادایی برای انجام این تحقیق با بررسی 100 بیمار مبتلا به ام.اس دریافتند هیچ نارسایی در رگ‌های مغز یا گردن این بیماران وجود ندارد.

ایان راجرز، یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار کرد: نتایج مطالعات ما نشان می‌دهد نارسایی وریدی مزمن مغزی نخاعی(CCSVI) با ابتلا به بیماری ام.اس ارتباطی نداشته و باید درخصوص انجام آنژیوپلاستی وریدی برای بیماران مبتلا به ام.اس تجدیدنظر شود.

برای هر یک از این بیماران سونوگرافی و آم.آر.آی از رگ‌های مغز و گردن انجام شد.

شایان ذکر است ام.اس یک بیماری خودایمنی است که در آن بدن به سلول‌های خود آسیب وارد به‌گونه‌ای که سیستم دفاعی به سیستم مرکزی اعصاب حمله می‌کند. این حالت ممکن است علائم فیزیکی، روحی و روانی فراوانی را سبب شود و اغلب، پیشرفت آن در ناتوانی‌های فیزیکی و ادراکی است. این بیماری اغلب در سنین بین ۲۰ تا ۴۵ سالگی بروز می‌کند و در بین زنان شایع‌تر است.

نتایج این تحقیق در مجله اینترنتی PLoS One منتشر شده است.

منبع: ایسنا
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : FBF , رامنا , Nooranta , نازی ی , MFhealth , aztab
سلام
پس اگه اینطوریه چرا برخی از کشورها مشتاق انجام این روش هستند یا کسانی که انجام دادن خوب جواب گرفتن نمیدانم
یه دکتر داشتم خیلی مشتاق بود این روش را واقعا انجام دهد خوب زمانه است دیگه آدم زیاد وقت نداره ولی ......

دوست عزیز تبلیغات در سایت ممنوع است

تشکر شده توسط : رامنا
(2013/08/19, 06:24 PM)aztab نوشته است: سلام
پس اگه اینطوریه چرا برخی از کشورها مشتاق انجام این روش هستند یا کسانی که انجام دادن خوب جواب گرفتن نمیدانم
یه دکتر داشتم خیلی مشتاق بود این روش را واقعا انجام دهد خوب زمانه است دیگه آدم زیاد وقت نداره ولی ......

دوست عزیز تبلیغات در سایت ممنوع است

منم به همین فکر کردم. شاید همونطور که ام اس یه بیماری هزار چهره س یه بیماریه هزار دلیل هم باشه. مثلا تو یه عده ایی دلیلش چیزیه که با این روش رفع میشه و تو یه عده ای هم نه... confused2
لا مصب هیچکی از دلیلش هیچی نمیدونه هنوز...
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : FBF , aztab
(2013/08/19, 06:24 PM)aztab نوشته است: سلام

سلام
والا باید منابع معتبر رو سند قرار داد.

گزارش نشست سالانه مغز و اعصاب در سال 2010:
"این نظریه که CCSVI نقش مهمی در توسعه MS ایفا می کند در حال حاضر "باید" تایید نشده و اثبات نشده در نظر گرفته شود."
http://www.ccsvi.mx/efficiency-ccsvi-procedur/

ضمن اینکه FDA آمریکا در خصوص خطرات و همچنین مورد تایید نبودن تاثیر مثبت عمل جراحی CCSVI در بهبود MS در مِی 2012 هشدار داد.
متن کامل و مفصلشو می تونین در لینک زیر بخونین.
http://www.fda.gov/MedicalDevices/Safety...303318.htm

علاوه بر اون من دیدم FDA به مطالعات Clinical Trail خودش در مورد CCSVI خاتمه داده!
http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01...ple&rank=6

مضافا" بر اون در مطالعاتی که توسط دانشگاهی در Buffalo در فبریه 2010 منتشر شد،500 نفر مورد مطالعه قرار گرفتند،56٪ از بیماران اختلالات عروقی(CCSVI) داشتند در حالی که تنها 22٪ از بیماران غیر MS ای اختلالات عروقی(CCSVI) مشابه نشون دادند.
http://www.ccsvi.mx/efficiency-ccsvi-procedur/

یافته های دیگه ای در سال 2013 نشون دهنده ی اینه که ارتباطی بین CCSVI و CI در بیماران مبتلا به MS وجود ندارد. خستگی، افسردگی، مشکلات مثانه ای و جنسی با CCSVI در ارتباط نیست.
منبع

اونچیزی که بنده از عمل جراحی CCSVI عایدم شد چیزی جز "Failure" نیست،لااقل تا به امروز...
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : paeazan , رامنا , fireboud
سلام
ببخشید گفته های که دوستان گفته بودن دیر متوجه شدم
دوست عزیزمان FBF که چند تا لینک گذشته بود مبنی بر رد روش ccsvi خوب فرض البته من میگم به فرض که درست باشه سوی سخن من با اونهای است که این روش را انجام دادن و راضین برای مثال خودتان برید یوتیوب ccsvi را بزنید اونای که انجام دادن را ببینین که چطور راضین یادمه یکش را نگاه میکردم یه نوشته به گردنش انداخته بود مبنی بر stop ms اومده بود خیابان و مورد های دیگه البته من هم نگفتم که روش خوبی است برید انجام بدید چون من خودم انجام ندادم ولی احساس خوبی نسبت به ccsvi داشتم البته از روش آقای دکتر زامبونی 5،6 ساله که گذشته ولی من گفتم که چند تا روش است که کار زامبونی را انجام میده مثلا زالو که بهتره بی خیال شم ناظرین محترم به اشتباه برچسب تبلیغ میزنن روش

تشکر شده توسط : FBF , رامنا
بنده به هیچ وجه صلاحیت رد یا تایید CCSVI رو ندارم،هرچی عرض کردم از روی رفرنس های معتبر بوده.
واقعا مادامی که Clinical Trials در مورد CCSVI تکمیل نشه،نمی تونیم در موردش قضاوت کنیم.مثلا ممکنه افرادی که از CCSVI سود بردند،بهبودی مقطعی داشته باشن و بعد از مدتی... یا اینکه چه تضمینی وجود داره که این جراحی Lifetime Cure باشه(از اونجایی که 5-6 سال بیشتر از عمر این جراحی نمیگذره) و خیلی موارد دیگه.
از اونجایی که مطالعات FDA منحصرا به بررسی ایمنی CCSVI محدود شده بود،برای قضاوت در مورد CCSVI نیاز به طراحی مطالعات جهت بررسی میزان اثر بخشی اون در بهبودی ام اس هست (Phase III Clinical trials).
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : رامنا , paeazan
اجازه منم یه چیزی بگم Blush
دوستمون FBF هم فرمودن که فعلا منابع این رو میگه...

میدونم اینجا هه عالمن و لازم به توضیح نیست. اما در نتیجه گیری های پزشکی همیشه آمار حرف آخر رو میزنه و جالب اینجاست که هیچوقت ادعای قطعیت نمیکنه.
توی آمار نتیجه گیری به یکی از این دو صورت بیان میشه:
"طبق داده های موجود دلیلی بر تفاوت دو گروه (مثلا شاهد و کنترل) وجود ندارد."
یا
"طبق داده های موجود تفاوت معنی داری بین دو گروه وجود دارد"

بعد تازه در صد خطا رو هم ما به صورت قراردادی تعریف میکنیم و میپذیریم....

خداییش بیچاره شدیم سر آمار تا اینا تو مخمون رفت sad2

اینو میخواستم بگم که کلی کار آماری انجام میشه تا به یه نتیجه برسن از تحقیقاتی که شده ولی در نهایت هم هیچوقت 100% وجود نداره. اون چیزی که بیان میشه در بهترین حالت احتمال قریب به یقینه... که بازم یه احتمال بالاست... ولی 100% نیست.

بدتر از اون و مشکوکترین حالتها وقتیه که به این نتیجه میرسیم که بین دو گروه تفاوت معنی داری وجود نداره... نتایج این شکلی همیشه بیشتر مورد شکن و همیشه احتمالش هست که در دو جامعه آماری نتایج متفاوت از آب در بیاد.

این همون چیزی بود که من گفتم چند تا پست قبل. مثلا فکر کنید در آینده بیان همین کار رو روی بیماران ام اسی انجام بدن که اتفاقن تنگی عروق هم دارن و یهو ببینن اینا همشون خوب میشن! اما یه گروه ام اس دیگه که تنگی عروق ندارن خوب نمیشن. بعدم نتیجه بگیرن که ام اس گاهی به دلیل تنگی عروق ایجاد میشده و توی اونایی که دلیلش این بوده با جراحی ام اس شون خوب میشه....

حالا این یه قصه بوداااا!!! گفتم مثلا Tongue

اما در هر حال فعلا نتایج اینو میگه و قانونا این نتایج مبنای عملکرد بالینی قرار میگیره ولی اصن خوشم نمیاد تحقیقاتشون رو هم درباره این مساله تموم کنن angry2
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : FBF , ابراهیم

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13(current)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج مقدماتی اما امید بخش در درمان «ام.اس» محمود 1 2,423 2019/11/20, 08:53 AM
آخرین ارسال: ارزو ش
  پیوند سلول‌های بنیادی خونساز 'ممکن است بزودی درمان اصلی ام اس شود' hamid 2 3,387 2018/03/20, 11:59 AM
آخرین ارسال: N@RGES
  شناسایی پروتئینی به عنوان کلید درمان ام اس nahid 1 2,701 2017/04/30, 03:55 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  کشف ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﭘﺮﯾﺴﺘﻮﻝ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ‏ برای درمان MS warrior 121 98,081 2016/11/16, 01:25 AM
آخرین ارسال: nanaz
  نتایج تحقیقات خارجی درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی mohammad.ali 59 42,087 2016/07/18, 12:13 AM
آخرین ارسال: sia
  تحولی بزرگ در درمان نابینایی nahid 1 3,216 2016/05/09, 08:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  پيوند موفقيت آميز مغز استخوان براي درمان ام اس maya 21 14,127 2015/07/13, 09:32 AM
آخرین ارسال: gor911
  سلول‌های پوستی خوک کلید جدید درمان بیماری‌های عصبی انسان niloofary 4 4,331 2015/05/11, 11:38 AM
آخرین ارسال: helli
  دستیابی به یک روش جدید برای درمان ام اس الیاس 4 5,613 2015/04/16, 10:42 AM
آخرین ارسال: sweetbasil
  درمان معجزه‌گر بیماری ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی aztab 5 8,084 2015/03/19, 06:09 PM
آخرین ارسال: مینا میلانی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان