• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر شما در مورد اکتوفرون
کی اکتوفرون میزنه؟
از دکترتون درمورد اکتوفرون چی شنیدین؟

چون قیمت بتافرون به حدود 187هزار تومن رسید من از فروردین امسال اکتوفرون میزنم. االبته طبق نظر دکترم. ااون گفت اکتوفرون همون بتافرونه اما چون ایران تحریمه، آمریکا مواد اولیه رو میده آرژانتین و از اونجا وارد ایران میشه.
از 29 اسفند 90 که سرماخوردم حالم خیلی بد بود. 15 فروردین اکتوفرون رو شروع کردم.در کل امسال وضعیت حرکتی خوبی نداشتم.

گاهی احتمال میدم که بدی حال امسالم بدلیل اکتوفرون باشه.
هرچند دکترم با اطمینان اکتوفرون رو تایید میکنه و میگه همون بتافرونه.

البته ام اس موجود ناشناخته ایه.دو هفته پیش ام آر آی جدید دادم و دکتر گفت یکی دوتا از پلاکام فعال شدن و بدی حالم به خاطر فعال شدن اوناس.حالا نمیدونم که بدی حالم به خاطر اکتوفرون هست یا نه.آخه بعضی از دوستان اونو رد میکنن.نظر شما چیه؟

ناگفته نمونه قیمت الان بتافرون 70-260 هزارتومنه ( خوزستان )
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , ابراهیم , نازی ی , فرناز
من اصلا اطلاعاتی در مورد این دارو ندارم فقط یکی دوبار روزنامه خونده بودم که ایران ورود داروی ام اس رو از ارژانتین و برزیل تکذیب میکرده که بالاخره اعتراف به واردات اون کرد. همینقدر میدونم.
راستی با سروش صحبت میکردم براش تعریف کردم که کلا تو این پونزده سال مشکوکیت و ده قطعیت ام اسم به بار ام ار ای اولیه دادم بعد از چند سالی دکترم انتقالی گرفت و رفت یه دانشگاه دیگه دکتر جدیدم یه ام ار ای نوشت ششماه بعد دکترم رو عوض کردم یه ام ار ای هم اون نوشت یعنی در مجموع سه بار ام ار ای دادم هنوزهم نمی دونم چند تا پلاک داشتم و چندتا شده فقط سعی کردم دکتر خوبی انتخاب کنم و بهش اعتماد کنم البته اثر هم داره. ام اس رو هم خیلی کوچیک فرضش کردم که بخواد بر من غلبه کنه . به قول دکتر اولم مشکلی نداری فقط باید یه عادت رفتاری به خودت مثل غذا خوردن وحمام رفتن اضافه کنی اونم یه تایم خاص تزریق یه امپول خاصه!!!!!!!!!
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , paeazan , mana22
این لینگه چیه؟باز نمیشه که

آره مثل اینکه اول تکذیب کردن که داروی آرژانتینی وارد میکنن.

اعتماد به دکتر خیلی مهمه. منم دکترمو قبول دارم اما امسال حالم بده و از خیلی ها شنیدم که این دارو آرژانتینیه و بده. دیگه خودم هم شک کردم که شاید بدی حال امسالم بخاطر تغییر دارومه.

وقی دکتر ام آر آی که ادو هفته قبل دادم رو دید گفت حتی پلاکای نخاعم کمتر شدن!!!! اما یکی دوتا از پلاکهای مغزم فعال شدن و این باعث بدی حالم شده
 تشکر شده توسط : mana22
در مورد این دارو اکتوفرون و بقیه داروهای آرژانتینی من نظر مثبتی ندارم چون از 2 نفر مطلع به وضعیت داروها که نخواستن اسمی برده بشه (یکی پزشک مطرح و دیگری از شرکت های داروسازی اینترفرون ها ) جواب منفی گرفتم و رد تائید کردند و با توجه به اینکه در آرژانتین هم گویا این دارو جمع شده !(این جمله آخری بر اساس شنیده هاست)
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : melody , amirfarhag , paeazan , hamid , ثریا , نازی ی , # پریسا # , sargol , mana22
شنیده های من درمورد این دارو:
این دارو اسمش اکتافرون نه اکتوفرون
دارویی از خانواده اینترفرون ها البته با شباهت فرمولاسیون بتافرون شرکتها با برندهای متفاوت والبته بازاریابی های تجاری دارویی مختلف این امر رو باعث میشن که رقابتی نزدیک برای فروش و عرضه داروهای هر شرکت رقم بخوره.
دکتر زمانی طی همایش سال گذشته که توی کشور خودمون بوده این دارو رو مورد مطالعه قرار داده شخصا میگفت با بتا تفاوتی نداره اما میگفت تا اب هست تیمم جایز نیست
تا بتافرون هست ونتیجه داده همینو ادامه بده ولی اکتا رو هم نقض نکرد
پس نگران نباشید همه داروهای وارد شده کشور از فرمولای یکسان تبعیت میکنن فقط بحث برندها وبازاریابی اقتصادی شرکتهای تولید کننده دارو یادتون نره.
مثل قرص استامینوفن داخل کشور !شرکت سینا دارو میزنه استامینوفن500 رو شرکت البرز دارو میزنه استامینوفن500 رو شرکت حکیم میزنه استامینوفن500رو (دکترکه نمیگه حتما مال کدوم شرکت رو بخرید که)
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : ثریا , paeazan , Pooya.N , # پریسا # , mana22
هیچ فرقی با بتافرون نداره. مگر اینکه به قول حمید تو تولیدش مشکلی خاصی وجود داشته باشه. کشورهای آمریکای جنوبی همه فرایند تولیدشون رو از کوبا میگیرن که البته حرف نداره. مثل سیناژن یا سیناسل خودمون. اما برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد تشابه ها مطالعه ی این لینک توصیه میشه.
Open Your Heart, I'm Coming Home
 تشکر شده توسط : paeazan , mana22
(2012/07/24, 11:48 AM)shokolat نوشته است: شنیده های من درمورد این دارو:
این دارو اسمش اکتافرون نه اکتوفرون
دارویی از خانواده اینترفرون ها البته با شباهت فرمولاسیون بتافرون شرکتها با برندهای متفاوت والبته بازاریابی های تجاری دارویی مختلف این امر رو باعث میشن که رقابتی نزدیک برای فروش و عرضه داروهای هر شرکت رقم بخوره.
دکتر زمانی طی همایش سال گذشته که توی کشور خودمون بوده این دارو رو مورد مطالعه قرار داده شخصا میگفت با بتا تفاوتی نداره اما میگفت تا اب هست تیمم جایز نیست
تا بتافرون هست ونتیجه داده همینو ادامه بده ولی اکتا رو هم نقض نکرد
پس نگران نباشید همه داروهای وارد شده کشور از فرمولای یکسان تبعیت میکنن فقط بحث برندها وبازاریابی اقتصادی شرکتهای تولید کننده دارو یادتون نره.
مثل قرص استامینوفن داخل کشور !شرکت سینا دارو میزنه استامینوفن500 رو شرکت البرز دارو میزنه استامینوفن500 رو شرکت حکیم میزنه استامینوفن500رو (دکترکه نمیگه حتما مال کدوم شرکت رو بخرید که)
درسته عزيرم اما مساله اختلاف قيمت داروهاي شركتهاي مختلفه.
بتافرون الان 70-260 هزار و اكتوفرون در حدود كمتر از يك سوم اون قيمتشه.( قيمتش ثابت نبوده اين چند ماه.هم با قيمت 113 هزار خريدم و هم با قيمت 76 هزار ).

وگرنه من از سال 85 بتافرون زدم و همون رو ادامه ميدادم.وقتي دكترم ميگه اكتوفرون همون بتافرونه خب من هم نخاستم بار مالي بيشتري به خانواده اضافه كنم و اكتوفرون رو شروع كردم.
 تشکر شده توسط : Pooya.N , shokolat , mana22
سلام علیکم.
حالتون چطوره؟
میخواستم اظهار نظر کنم درمورد اکتوفرون. بنده از اسفند 90 به توصیه دکترم اکتوفرون میزنم. اوایل عوارضش عینهو بتافرون بود. ولی تب ولرزش بیشتر بود.همین . ولی به کارای روزمره من لطمه ای نزده. الان هم برام عادی شده. همین که قیمتش مناسبتر ودسترستر ا ز بتافرونه خدا رو شکر میگم. دکترم گفت ماده اولیه این دارو مثل نوع خارجیشه واسه همین نگران نیستم.party0048.gif
 تشکر شده توسط : MEGA , ehsan 10054 , paeazan , فرناز , mana22
(2012/07/30, 03:58 PM)hooman نوشته است: سلام علیکم.
حالتون چطوره؟
میخواستم اظهار نظر کنم درمورد اکتوفرون. بنده از اسفند 90 به توصیه دکترم اکتوفرون میزنم. اوایل عوارضش عینهو بتافرون بود. ولی تب ولرزش بیشتر بود.همین . ولی به کارای روزمره من لطمه ای نزده. الان هم برام عادی شده. همین که قیمتش مناسبتر ودسترستر ا ز بتافرونه خدا رو شکر میگم. دکترم گفت ماده اولیه این دارو مثل نوع خارجیشه واسه همین نگران نیستم.party0048.gif

سلاااااااااااااااام.شما رو كه پيدا كردم حالم بهترهSmile
آخه هيشكيرو نديدم كه اكتوفرون بزنم شما رو پيدا كردم خوشحالمicon_question
آره دكتر من هم ميگه عين بتافرونه اما بعضي دكترها كه ردش ميكنن من رو به شك انداختن كه شايد بدي حالم به خاطر اكتوفرونه

البته كه عوارضش بيشتر از بتافرونه.من يك ربع بعد از تزريق استامينوفن 500 ميخورم درصورتي كه يك ساعت بعد از بتافرون استامينوفن 325 ميخوردم

اين چند روز فكرم خييلي مشغوله تعويضه دارومه.دنبالشيم هنوزم دقيق معلوم نيست چيكار كنيم
 تشکر شده توسط : فرناز , mana22
راستش من چند نفر از دوستانی که اکتوفرون مصرف می کنن رو میشناسم که مثل من چند ماهی میشه این دارو رو تزریق می کنن. ولی محض رضای خدا هیچکدوم به فکر تعویض داروشون نیستن اخه وقتی باهاش مشکلی ندارن برا چی خودشونو تو دردسر بندازن برن دنبال بتافرونی که یه روز هست یه روز نیست روز بعد با قیمت سرسام آورتر از قبل وبا فشار اقتصادی که به خانواده میاره بخرنش؟؟؟؟؟؟؟؟؟confused2
راستی برای عوارض گفتی استامینوفن 500 میخوری؟ سوال کردم میگن استانه درد وتحمل همه ادما مثل هم نیست. یکی با 325 جواب میگیره یکی با 500.
من دارم تحقیق بیشتری میکنم والا تو سایت یه چیزایی ادمیزاد میخونه بر علیه این دارو وبه نفع داروهای دیگه انگار ضدیت دارن با هم . با این حرفا افکار منم به هم ریخت زنگ زدم به دکترم ،گفت نترس تا حالا شکر خدا حمله نداشتی فقط سعی کن استرس رو از خودت دور کنی به زودی این دارو هم مثل بقیه اینترفرون ها جا میوفته. توکل به خدا کنicon_biggrin
 تشکر شده توسط : paeazan , فرناز

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان