امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدیریت استرس و کاهش ضایعات مغزی در بیمارانMS
به گفته محققان بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) با مدیریت استرس، سرعت پیشرفت بیماری را كاهش میدهند.به گفته دیوید مور محقق و استاد دانشكده پزشكی دانشگاه فینبرگ در شیكاگو، استفاده از شیوه درمانی مدیریت اضطراب و استرس آسیب مغزی را در بیماران مبتلا به MS كاهش می دهد.
مور افزودآسیبهای ناشی از ابتلا به MS در مغز عموما با علایم از دست دادن بینایی، از بین رفتن كارایی اعضای بدن مانندریه ها و درد مرتبط هستند.
دراین تحقیق 121 مبتلا به MS به صورت تصادفی به دریافت درمان یا مدیریت استرس وگروه شاهد تقسیم شدند.ودر آن مهارت های مقابله ای برای افزایش توانایی بیماران برای جلوگیری از حوادث استرس زا و به منظور بهبود ظرفیت خود برای مدیریت پاسخ به حوادث استرس زا آموزش دیدند نیز تکنیک های تمدد اعصاب و مراقبه برای کمک به آنها در کنار آمدن با حوادث استرس زای اجتناب ناپذیر آموزش داده شد. دوره درمانی شامل 16 جلسه روان درمانی 50 دقیقه ای بود و 24 هفته طول كشید.
از آنجایی كه بیماری MS در زنان شایع تر است، دو سوم شركت كنندگان از زنان انتخاب شدند.مور می گوید: این تحقیق اولین نمونه در بررسی تاثیر مشاوره و یا روان درمانی در کاهش آسیبهای مغزی بود.
ایشان ادامه می دهد: در پیشگیری از آسیبهای مغزی در بیماران MS مسئله برای تصمیم گیری در خصوص شیوه های درمانی، میزان تاثیرگذاری آن است. در این تحقیق 77٪ از شرکت کنندگان اختصاص یافته به برنامه های مدیریت استرس ضایعات جدید، یا صدمه مغز ی جدید نداشتند. این تحقیق مرحله جدیدی در شیوه های درمانی محسوب می شود و نشان می دهد باید به مسئله تاثیر اضطراب و استرس در MS توجه بیشتر گردد.» نتیجه این تحقیق در مجله «نورولوژی» چاپ شده است.
بیماری MS بیماری خودایمنی سیستم عصبی مرکزی است که مغز و نخاع را درگیر میسازد..

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد

ترجمه ازهمدم:

http://hamdam2002.blogfa.com

منبع:
http://www.medicalnewstoday.com/articles/247822.php
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : paeazan , hamid , esmaeil , sooorooosh , yummy , kaveh_plus , g.someira , غزل , نگار1353 , zohrevand , ابراهیم , khatereh. , سمیرا , parisa2011 , Exhautless , arezooo82 , مریییم , Kamyar , آنا , elham 66 , zohaa , Hamta
واقعا راسته راسته.من که بهش ایمان دارم.اصل کاری استرس و ناراحتیه!
 تشکر شده توسط : غزل , عسل راد , zohrevand , zohaa
بیچاره مغز من .....!!!!sad2sad2sad2
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : zohaa
این خبر بهتره به گوش مسئولین علی الخصوص سیاستگزاران بیمه رسونده بشه
ما که خودمون غیر از مطالعه ، این تحقیق رو تجربه کردیم.
هربار استرس = یک حمله جدید
هر حمله =ازدیاد ناتوانی(ماندگار گاهی وقتها هم گذرا)
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : khatereh. , عسل راد , arezooo82 , مریییم , zohaa
من که شخصا اگه استرس نداشته باشم و از چیزی ناراحت نباشم توپ توپمagreement2
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.
منم اگه استرس نداشته باشم یا اینجوریangry نشم مشکلی ندارم ولی امان از وقتی که استرس داشته باشم...
منم همه مشگلم اون استرس لعنتی هستشangry3angry3angry3angry
بیا و همیشه کنارم بمان.کنارم که باشی
یعنی<رسما تعطیلی تمام دردها>
مرسی همدم عزیز به خاطر ترجمه های خوبتicon_question

امیدوارم هممون بتونیم استرس رو توی زندگیمون کنترل کنیم
من که شدیدا تاثیر استرس رو بر روند بیماری دیدم confused2
چترها را باید بست
زیر باران باید رفت
فکر را خاطره را زیر باران باید برد
بعد از بیماری استرس من کمتر شده
ولی از بین نرفته
چطوری میتونیم استرسمونا کنترل کنیم؟؟
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  10 روش برای کاهش علائم ام اس و زندگی سالم با ام اس hamdam 32 31,909 2015/06/04, 12:39 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  امکان شروع زود هنگام اختلالات استخوانی در بیمارانMS hamdam 38 26,035 2014/02/11, 01:21 AM
آخرین ارسال: رامنا
  توکسین بوتولینوم (بوتاکس) لرزه ها و رعشه های MS را کاهش می دهد. hamdam 3 5,616 2012/12/23, 04:22 PM
آخرین ارسال: sargol
  داروی جدید خوراکی تری فلونومید (teriflunomide ) برای کاهش عود دربیمارانMS hamdam 1 3,787 2011/10/07, 08:58 PM
آخرین ارسال: ساغر
  ناتاليزوماب (Natalizumab )عود و ناتوانی را دربیماران ام اس کاهش می دهد. hamdam 0 2,405 2011/10/06, 03:23 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست