امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گزگز و کرختی
من الان چند روز که کف دست وپاهام گزگز میکنه اما این تجربه رو قبلا هم داشتم بی خیال باشین و بهش اهمیت ندین تا روش کم شه و بره گورشو گم کنه
 تشکر شده توسط : niloofary , helli
دکتر من میگه هر گزگزی حمله نیس
اینها علایم ام استون هستن که گاهی خودشون رو نشون میدن
که بر اثر گرما، فشارهای روحی، استرس، عصابیت و ... معمولا بروز میکنن
اما اگر مداوم بود که رفع نشد یا مثلا در کنارش سِر بودن رو هم داشت باید بررسی شه که حمله هست یا نه
برا همین گزگزای حالا مداوم یا غیرمداوم هم داروهایی هست
بهترین کار اینه به پزشک در همچین مواقعی مراجعه کرد و طبق نظر ایشون پیش رفت

(2015/06/30, 02:10 AM)زهرا93 نوشته است: کرختی دقیقا ینی چی؟

کرختی یه حالته
یه حسه بی حسی و سنگینی
نمی دونم چجوری توصیفش کنم
یه جوری انگار مثلا یه عضو یا اندام یا بخشی از بدن بی حس یا سر و سنگین میشه
انگاری اون عضو خسته س
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : atefe , niloofary
من با خوردن بعضی از غذاها پاهام دچار گزگز میشه بعداز یه مدتم خودش خوب میشه
 تشکر شده توسط : مریم 1361 , یاسی , niloofary
دکتر من میگن گزگز حمله نیست و یکی از علایم شایع ام اس هست اما خیلی تاکید دارن که کم قدرت شدن و بیحسی را حتما بگیم
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : یاسی , niloofary , یه غریبه , helli , laleh
سلام من تازه امشب عضو شدم ام اس ندارم اما فردا قراره برم دگتر سه سال پیش بعد چند ماه سر درد بیهوش شدم و دکتر گفت لخته خونی توی سرم دارم ده روزم بیمارستان بستری شدم از یه سال پیش درد شدید توی پهلو لگن و مثانه داشتم که دکتر گفت عفونته اما تمام ازمایشات خون و سونو سالم بودن این درد به دنده هام کمرم و دستم زد از یه ماه پیش هم ماهیچه ساعد دست راستم کرخت شده بعد از یه دوره درد شدید این کرختی به سمت راست صورت و گردنم هم زده بعضی وقتا زبونم سنگین میشه و یه مشکل کوچیک تو بلع دارم فکر میکنید بازم تو سرم لخته دارم یا ام اسه یا یه مریضی دیگه اخه به شدت دچار گرفتگی ماهیچه و خستگی عضله مخصوصا دستهام میشم.اگه تونستید راهنمایی کنید مرسی
 تشکر شده توسط : niloofary , برگ 7
بنظر من که علایم شما ربطی به ام اس نداره اما تشخیص اصلی رو دکتر بعد از دیدم ام ار ای میده
موفق باشید
 تشکر شده توسط : nahid
به نظر من هم معمولا حمله ام اس در یه زمان یه ناحیه رو درگیر میکنه نه چند ناحیه رو با هم !
شما حتما باید به دکتر مراجعه کنید ،شاید مربوط به مغز و اعصاب باشه ولی ام اس بعیده. اگه اشکال در جریان خونتون باشه و لخته شدن خون ، مشکل رو باید جدی گرفت. امیدوارم بهبود پیدا کنید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : mahsima.m , برگ 7
من فکر میکنم گزگز و مورمور شدید یه حمله باشه نه علامت شایع!!! خودم با همین حمله تشخیص ام اس رو برام دادن ... دست راستم کلا + سمت راست گردن + سمت راست سر گزگز داشت سطحشون بی حس شده بود! بعدش ام آر آی که دادم تشخیص ام اس داده شد. خیلی حس بدیه Dash2
 تشکر شده توسط : mahsima.m
(2016/04/02, 09:38 PM)parva71 نوشته است: سلام من تازه امشب عضو شدم ام اس ندارم اما فردا قراره برم دگتر سه سال پیش بعد چند ماه سر درد بیهوش شدم و دکتر گفت لخته خونی توی سرم دارم ده روزم بیمارستان بستری شدم از یه سال پیش درد شدید توی پهلو لگن و مثانه داشتم که دکتر گفت عفونته اما تمام ازمایشات خون و سونو سالم بودن این درد به دنده هام کمرم و دستم زد از یه ماه پیش هم ماهیچه ساعد دست راستم کرخت شده بعد از یه دوره درد شدید این کرختی به سمت راست صورت و گردنم هم زده بعضی وقتا زبونم سنگین میشه و یه مشکل کوچیک تو بلع دارم فکر میکنید بازم تو سرم لخته دارم یا ام اسه یا یه مریضی دیگه اخه به شدت دچار گرفتگی ماهیچه و خستگی عضله مخصوصا دستهام میشم.اگه تونستید راهنمایی کنید مرسی
اتفاقا اکثر علائم شما شبیه به ام اس هستش
ولی بازم باید دید تشخیص پزشک چی هست.
امیدوارم هرچه زودتر بهبود پیدا کنید
خدایا از دنیایِ بدون تو میترسم"
باتو, کوه هم اسباب بازیِ من است...
چون گفتن لخته خون توی سرشون داشتن و بستری هم شدن ، اگر دکتر مغز و اعصاب بستریشون کرده و برای تشخیص ام آر آی گرفته باشن ، باید معلوم میشد که مشکل چی هست. لخته خون در رگ خیلی مهم تر از ام اس هست و نیاز به پیگیری داره. هر چند ام اس و بیماری های دیگه هم همه پیگیری میخواد.
کاش خود پروا جان میومدن و میگفتن چی کار کردن و چی شد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : mahsima.m

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان