• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی گیاهی دانش آموز اراکی (همه پست ها در این تاپیک)
جوان مخترع اراکی موفق به اختراع داروی جدید MS شد

مرکزی نیوز : : جوان مخترع اراکی بعد از یک سال تحقیق و آزمایش موفق به اختراع داروی جدید MS شد.

به گزارش مرکزی نیوز ، میلاد ویسمه‌ای‌، دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان صمصامی بیات امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: در قرن ۲۱ که علت بسیاری از بیماری‌ها از جمله انواع سرطان‌ها کشف و داروی این بیماری‌‌ها نیز اختراع شده، بیماری MS از جمله بیماری‌هایی است که علت و داروی این بیماری تاکنون ناشناخته مانده بود.

وی تصریح کرد: متاسفانه دارویی که بتواند بازدهی صد درصد برای بیماری MS به دنبال داشته باشد، در حال حاضر در بازار وجود ندارد و داروهایی نظیر بتافرون و آوونکس تنها خاصیت جلوگیری‌کننده داشته و نگهدارنده نیستند که این داروی جدید اثر نگهدارنده و خوب کننده دارد.

دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان صمصامی بیات اراک با اشاره به نحوه اختراع این دارو گفت: این دارو که کیت کامل MS نام دارد، بر روی ۱۰ نفر از بیماران ام اس عضو انجمن ام اس ساوه مورد آزمایش قرار گرفت و مورد تایید پزشکان قرار گرفته است.

ویسمه‌‌ای بیان داشت: با شناخت علت این بیماری که از یک نمونه آماری ۳۰۰ نفری به دست آوردیم، دارویی را با همکاری یکی دیگر از دوستانم به نام سعید حبیبی تعریف کردیم که ابتدا دارو را بر روی بخش حیوانی و موش‌‌ تست کردیم که به تایید دکتر دامپزشک رسید، سپس کار آزمایش را بر روی ۱۰ نفر از مبتلایان به این بیماری آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه این آزمایش با درخواست خود بیماران و تحت نظر پزشک مربوطه انجام شده است، ادامه داد: طول درمان با این دارو که سه مکمل غذایی و رژیم غذایی است، ۴۵ روز در نظر گرفته شده است.

ویسمه‌‌ای ادامه داد: از بیماران خواستیم داروهای قبلی خود را در این مدت مصرف نکنند، هر هفته زیر نظر پزشک مربوطه وضعیت جسمانی بیماران مورد ارزیابی قرار گرفت که در نهایت هشت نفر از ۱۰ نفر از درمان خود راضی بوده و اظهار رضایت کردند، داروی جدید توسط پزشک انجمن ام اس ساوه مورد تایید قرار گرفت و هم اکنون اظهارنامه ثبت آن به اداره ثبت اختراعات در مرحله داوری قرار گرفته است.

دانش‌آموز سال سوم دبیرستان صمصامی بیات اراک عدم تعادل در حین راه رفتن، کاهش دید و یبوست را از مهم‌ترین عوارض ابتلا به بیماری ام اس دانست و بیان داشت: این دارو نسبت به داروهای قبلی چندین مزیت دارد که کاملا ارگانیک بودن، کم بودن عوارض مصرف نسبت به داروهای شیمیایی و پایین بودن قیمت آن از جمله این مزیت‌ها است.

ویسمه‌ای که اخیرا در پانزدهمین دوره مسابقات مخترعین و مبتکرین بسیجی موفق به کسب رتبه نخست کشوری در رشته شیمی و رتبه سوم در رشته پزشکی شد، گفت: قیمت داروی بتافرون و آوونکس برای هر فرد در ماه حدود ۳۰۰ هزار تومان است که قیمت داروی جدید یک سوم این هزینه را دارد.

وی تاکید کرد: یکی از مزیت‌‌های بسیار بالای این دارو این است که تا دو ماه گذشته ایران فناوری ساخت این دارو را نداشت و مجبور بود با واسطه و با قیمت بسیار بالا آن را از کشور‌های دیگر خریداری کند، خوشبختانه با اختراع این داروی جدید و تجاری‌سازی آن کشور از واردات این دارو بی‌نیاز خواهد شد.

مخترع اراکی با بیان اینکه این محصول جدید در مسابقات اختراعات جهان در مرحله داوری مورد تایید قرار گرفته گفت: فردا به عنوان سفیر فرهنگی جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی برای شرکت در این مسابقات عازم کشور رومانی خواهم شد.

ویسمه‌ای که در مسابقات اختراعات جهان در سال ۲۰۱۱ نیز موفق به کسب مدال نقره شده بود، بیان داشت: برای تجاری‌سازی این محصول نیازمند حمایت‌های دولتی هستیم،

وی گفت: یک شرکت ترکیه‌ای برای تولید انبوه این دارو پیشنهاد داده است و کشور کویت نیز آمادگی خود را برای تولید این دارو اعلام کرده اما تصمیم داریم اگر در دست‌انداز‌های کاغذ ‌بازی و این طرف و آن طرف شدن نیفتیم تجاری سازی این دارو را که تنها نیاز به ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری دارد در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی در کشور خود تولید کرده و شعار ما می‌توانیم را تحقق ببخشیم.

دانش‌آموزان مخترع اراکی با قدردانی از مربیان دبیرستان صمصامیی اراک خاطر نشان ساخت: متاسفانه اکثر دانش‌آموزان نخبه از طرف مسئولان مدارس در زمینه غیبت‌های موجه خود مورد حمایت قرار نمی‌گیرند، ولی خوشبختانه کادر آموزشی دبیرستان صمصامی نهایت همکاری و حمایت معنوی را از من داشتند که لازم می‌دانم در این فرصت از این عزیزان قدردانی کنم.
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : شهرزاد , # پریسا # , paeeze , mehdisalimi , najva , roya7116 , نیوشا... , parisa2011 , earth , mirzaee , melody , Ali 324 , مرتضی , ارزو , فرناز , yummy , mehdi488 , بنده خدا , maedeh , sattar , TootFarangi , roya-n , zohrevand , DavidBili , blue sky , احمدرضا , coffeedot , liliyam , مولتی ام اس , esmaeil , هانیه , Azad , shahrzad.s , paeazan , reihane , mehdernet2 , kia , آقا صادق , farzaneh20
(2012/05/06, 03:54 PM)hamdam نوشته است: جوان مخترع اراکی موفق به اختراع داروی جدید MS شد

وی تاکید کرد: یکی از مزیت‌‌های بسیار بالای این دارو این است که تا دو ماه گذشته ایران فناوری ساخت این دارو را نداشت و مجبور بود با واسطه و با قیمت بسیار بالا آن را از کشور‌های دیگر خریداری کند، خوشبختانه با اختراع این داروی جدید و تجاری‌سازی آن کشور از واردات این دارو بی‌نیاز خواهد شد.

یعنی قبلا این دارو رو کشور دیگه ای ساخته؟ این که دیگه اختراع نمیشه!!!!!!!!

کنجکاو شدم بدونم این دارو چیه؟

confused2

منظورش از این دارو اینترفرونها بوده؟!!!!!!
اگه از اینتر فرونها بهتر جواب میده ؛به نظر من باید تو بخش پزشکی اول میشد نه سوم !با توجه به اینکه جشنواره دانش آموزیه!!!!

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : مینا ح , hamdam , احمدرضا , DavidBili , Azad
دوست من اين دارو آنطور که گفته كيت كامل MS نام دارد، و اما در موردی که گفتید حق کاملا باشماست و من اونو از سایت های خبری مهم خوندم ازجمله:
http://newzzz.com/all/4847377/%D8%AC%D9%...8%B4%D8%AF

http://news.tebyan-zn.ir/article/%D8%AC%...60255.html

http://khabarfarsi.com/n/2520334/%D8%B3%...8%A7%D9%86

بهرحال من فقط منتقل کردم و می دانم ایرانی جماعت است و ادعا و کپی کار دیگران هم گاهی برای او میتونه اختراع حساب شه!درسته؟!
و اما عقل سلیم هیچگاه نمی پذیره یه دانش آموز سال سوم دبیرستان در اختراع داروی جنین بیماری قدمت داری که تاکنون علم پزشکی قادر بدان نبوده بتونه تااین حد موفق باشه مگر او جقدر میتونه در مورد ام اس مطالعه داشته باشه.این یک مسئله شیمی یا فیزیک و ...نیست که باهاش همیشه سروکار داره و میتونه بدعتی در آن مورد داشته باشه اما در مورد ام اس بعید است و......! بگذریم
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : نازلی , earth , ارزو , yummy , sattar , paeeze , DavidBili , nahid , MFhealth , Azad , shahrzad.s
دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان صمصامی بیات اراک با اشاره به نحوه اختراع این دارو گفت: این دارو که کیت کامل MS نام دارد، بر روی ۱۰ نفر از بیماران ام اس عضو انجمن ام اس ساوه مورد آزمایش قرار گرفت و مورد تایید پزشکان قرار گرفته است.

آیا از بیماران ام اس استان مرکزی و شهرستان ساوه کسی اینجا عضو هست یا نه ؟اگه اطلاعاتی دارین لطفاً برامون بگین؟
 تشکر شده توسط : نازلی , amirfarhag , najva , mirzaee , DavidBili , MFhealth
ایشاالله كه بدرد بخوره, حالا يا اختراع يا كپی! چه فرقی ميكنه? ما خوب بشيم بخدا ديگه خسته شدم
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...
 تشکر شده توسط : DavidBili , سیدرضا
وای که چقده وعده میدن و هیچی توش نیییییییییییستDodgy
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : sooorooosh , DavidBili
ویسمه‌‌ای بیان داشت: با شناخت علت این بیماری که از یک نمونه آماری ۳۰۰ نفری به دست آوردیم، د.....

جناب ويسمه اي حالا علت اين بيماري چيه.؟؟؟confused2confused2

هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : nahid , آقا صادق
امیدوارم مورد تائید واقع بشه و به بازار داروئی بیاد ، منکه استفاده میکنم (خمایت از کار و سرمایه ایرانی!!!)
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : DavidBili
تا حالا قكر ميكردم دارو كشف ميشه icon_cry يه نوجوان دبيرستاني!!!! اين همه پزشك موندن توش!!!! اختراع!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! حرف اين نوجوان را قبول كردن اونوقت اطباي طب سنتي فرياد ميزنن و كسي نميشنوه!! اي واي من
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : parisa2011 , farda20032020 , رزمینا , arezooo82 , آقا صادق
بچه ها زیاد امیدوار نباشید حالا شاید باشه من نمیدونم ولی اخه اگه همچین چیزی واقعا حقیقت داشت تا حالا هزار بار از صدا و سیما پخش میشد و از این اقا مصاحبه می گرفتن و برای خوش دهنی خودشون دنیا رو پر میکردن مثل اون قبلیه که هر شبکه ای رو میزدیم در موردش صحبت می کردند
 تشکر شده توسط : najva , DavidBili , arezooo82

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  توقف واردات داروی آرژانتینی ام اس ( اکتووکس) یه غریبه 10 8,051 2016/04/14, 11:38 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی ایرانی ام اس در شیراز رونمایی می‌شود niloofary 5 4,089 2016/03/01, 11:45 AM
آخرین ارسال: 71shahab
Video مخترع دشتستانی مدعی شد: کشف داروی گیاهی برای درمان کامل MS رسول جاسمی 115 78,057 2015/08/10, 12:00 AM
آخرین ارسال: nahid
  واردات داروی ام اس کمتر می شود nahid 1 2,394 2015/05/30, 11:51 AM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  داروی تایسبری تحت پوشش بیمه قرار گرفت h.kakavand 19 15,028 2015/04/28, 11:47 AM
آخرین ارسال: mostafa00
  داروی بومی ام اس به زودی وارد بازار می شود paeazan 10 8,508 2014/10/13, 02:39 AM
آخرین ارسال: Aban
  جزئیات واردات و توزیع داروی آرژانتینی ام اس azadenameh 41 20,005 2014/09/04, 05:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی کوپامر®(گلاتیرامراستات) تحت پوشش بیمه قرار گرفت dr. assadi 33 20,728 2014/07/02, 12:44 AM
آخرین ارسال: ایمان
  داروی ایرانی اینترفرون بتا ارزان شد. arezooo82 2 3,583 2014/06/13, 12:00 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  هزینه داروی برخی بیماران‌ ام اس بسیار زیاد است. hamdam 2 3,550 2014/02/06, 12:35 AM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان