•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 4.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آمارام اس درایران و افزایش شیوع آن در سالهای اخیر
من فکر میکنم یکی از علتای این آمار بالا اینه که یه مقداری پزشکان بیشتر از حد معمول تشخیص ام اس میدن
وقتی با اولین علامتی که شبیه علایم ام اس هست مواجه میشن اولین تشخیصشون ام اسه و بقیه مراحل تشخیص رو با یه پیش داوری تو ذهنشون به ام اس ربط میدن و سریع شروع به درمان ام اس می کنن نه درمان علایم بیمار
یعنی بجای اینکه علایم بیمار رو باتوجه به شرایطش درمان کنن یه برچسب ام اس بهش میزنن و دیگه بدون توجه به شرایط بیمار یه سری درمان های ازپیش تعیین شده ام اس رو براش انجام میدن
براهمین آمار ام اس میره بالا بعدم میگن ام اس بیماری هزار چهرس confused2
 تشکر شده توسط : hedieh
(2011/06/12, 09:55 AM)nazaninn نوشته است: دیشب که تو شبکه اجنبی از ام اس حرف میزد میگفت خیلی روند رشد ام اس تو ایران زیاده بعد از اروپا ما نفر دومیم جالب این بود که آفریقا فقط 3% بیمار ام اسی داره با وجود شرایط سخت زندگی!
خودشون هم واسشون جای سوال داشت که چرا تو ایران اینهمه تعداد مبتلایان سیرش صعودیه

دیگه چی گفت از ام اس ؟
ولی خب راست میگه ببین اون موقع که ما ام اس گرفتیم کسی نمیدونست ام اس چیه icon_biggrin الان راه به راه ام اس میگیرن مردم confused2
در این که ام اس امروزه بیشتر از قبل تشخیص داده میشه شکی نیست که علتش هم افزایش شیوعشه هم پیشرفت علم پزشکی و روشهای تشخیصی.
ام اس بیماری الکی نیست که تا بر طبق ایده شما از نظر یک پزشک تشخیص داده بشه بگن خب یه نفر به آمارمون اضافه شد!
مستند صحبت کنید.
همه ما مطمئنا درگیر کارای بیمه و کمیسیونهای تایید بیماری بودیم و میدونیم که بیمار رو از هفت خوان رستم عبور میدن تا تاییدش کنن.به خصوص در مورد بیمارانی که باید اینترفرون بگیرن شرایط رو سخت تر کردن.چون حداقلش اینه که کشور ما تحریمه و دولت برای هر سهمیه اینترفرون کلی سوبسید میده.
پس عاشق چشم و ابروی ما نشدن بگن باشه اشکال نداره اصغر بپر یه چن بسته اینترفرون بیار واسه آقا مهمون ما!!!
شما میتونید از پزشک خودتون هم بپرسید.
ام اس تعدادی کرایتریا (معیار) داره که بر طبق اصول و ضوابط قراردادی جهانی درمورد هر فرد بررسی میشه.
خود من با اینکه مثلا پزشکم و در بعضی شرایط واقعا از این طریق کارام راحت تر پیش میره ولی در این یه مورد با اینکه هم من هم پزشکم میدونستیم که من مبتلا به ام اس هستم و باید دارو مصرف کنم ولی چون کاملا در چارچوب معیارهای مزبور قرار نمیگرفتم مدتها طول کشید تا تایید بشم.زمانی که شرایط لازم رو احراز کرده بودم!
(2011/06/12, 10:12 AM)nazaninn نوشته است: گلی آخه یه جایی مثل اصفهان که بیشترین آمار مبتلایان رو داره رنگ سلاح های شیمیایی جنگ رو ندیدن اصلن

نازنین جونم.عزیز دلم(وای که من تو رو ندیده چقد دوست دارم!love28)
اثرات جنگ و سلاح های شیمیایی که محدود به نواحی مرزی نمیشه.
بعدش هم در اصفهان به طرز عجیبی آمار ام اس بالاس که هنوز نمیدونن چرا!
یه تئوریهایی هست مثلا آب اصفهان یا برنجی که استفاده میکنن ولی هیچ کدوم ثابت شده نیست.یه عده هم میگن چون اصفهان شهر صنعتیه و آب و هوای خشکی داره آلاینده ها در فضای اونجا با غلظت بالایی باقی میمونن و در ابتلا به ام اس و سایر بیماریها نقش زیادی دارن.
منم یه نکته اینجا اضافه می کنم که به دنبال جنگ تعداد زیادی از ساکنین استان خوزستان به اصفهان مهاجرت کردن ، کسی چه میدونه شاید این قضیه هم نقش داشته!!!
 تشکر شده توسط : havaars
(2011/06/12, 10:23 AM)havaars نوشته است: بعد میگن چشم بادومی‌ها سخت کوش هستند! زرشک! smiling

اونا فقط سخت كوشند ، باهوش نيستن!!!wink2
باران رحمت الهي هميشه مي بارد تقصير ماست كه كاسه هايمان را بر عكس گرفته ايم
ولی به نظر من باهوش و سخت کوشن!

یاسی با نظرت موافقم الان تقریبا تو هر خانواده ای یه گزینه ام اسی وجود داره یه جورایی
خیلی دلم میخواد بفهمم چی میگذره توی این بدن و رشته های عصبیش که این بلا رو سر خودش میاره!
و بعدش هم معلوم میشه تو یه کشور که تعداد زیادی مبتلا داره چی بوده این حس مشترکه که یه همچین چیزی و بوجود آورده
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
من اصفهانی هستم.یه نظر میدم اما نزنیدااااااا .اینجا مردم خیلی ماست میخورن و سردی جات
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
(2011/06/12, 12:15 PM)هديه نوشته است: سميه جان منم خيلي ماست دوست دارم باور كن اگر بگن با يه قاشق ماست ميميري من سطلشو سرميكشم عاشقشمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

هدیه جون
به خدا منم همینطور.شب قبل از آخرین حمله یه سطل ماست خوردمlaughing3
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
منم فكر ميكنم جدا از عوامل ديگه اي كه در بروز اين بيماري سهيم هستند تغذيه توي ايران خيلي نا متعارف شده ،فكر نمي كنم كشوري باشه كه به اندازه ي ما روغن نباتي استفاه كنه يه به قول غزل خانم اينقدر ماست بخورن يا اين آمار بالاي مصرف نوشابه رو داشته باشن يا چيپس و پفك
خدا بهمون رحم كنه
فان مع العسر يسرا
منم یه جا خونده بودم قشر بالای جامعه به ام اس دچار میشن

والا من از بالا بودن قشر فقط ام اسشو دارمlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
ای بابا...........................

من نه ماست زیاد میخوردم نه چیپس نه نوشابه

کلن من پاستوریزم!
چراااااا ام اس گرفتم

من میخوام آفریقایی باشمlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : sami , paeazan
50000ایرانی مبتلا به ام اس هستند
تهران - رییس انجمن علوم اعصاب ایران گفت : طبق گزارشهای اعلام شده در حال حاضر حدود 50 هزار بیمار ام اس در كشور وجود دارد كه این آمار بایستی زیر 2هزار نفر بیمار مبتلا به ام اس در ایران باشد.

پاكدامن در حاشیه برگزاری نوزدهمین كنگره نورولوژی والكتروفیزیولوژی بالینی ایران در جمع خبرنگاران افزود :شیوع این بیماری از نظر تقسیم بندی جغرافیایی در دنیا زیر سه نفر در هر 100 هزار نفر است و این آمار در ایران چند برابر آمار جهانی است.
وی ادامه داد: حدود 20 سال است كه این بیماری غیر قابل درمان است و به طور كلی ام اس
بیماری پیشرونده ای است و از نظر پزشكی حدود 85 درصد به صورت حمله ای ظاهر
می شود.
پاكدامن اضافه داد: 10 درصداز این بیماری در شروع بیماری پیشرونده و 5 درصد دیگر در
شروع بیماری به صورت حمله ظاهر می شود و به سرعت پیشرفت می كند.
پاكدامن اظهار داشت : در حال حاضر درمان هایی كه برای این بیماران انجام می شود كه می تواند حمله های ام اس را كاهش دهد و از افزایش پلاك های مغزی تا حدودی
جلوگیری كند.
وی با اشاره به سلول های بنیادی در درمان این بیماری اشاره كرد و گفت :درمان ام اس توسط سلول ها بنیادی بسیار محدود است و نیاز به تحقیقات گسترده و زیادی در حیطه علم پزشكی دارد .
پاكدامن افزود: در حال حاضر در جهان بین 6 تا 8 بیمار تحت درمان با سلول های بنیادی قرار گرفته اند و در ایران نیز در سطح تحقیقاتی و مطالعاتی بسیار محدودی صورت گرفته كه قابل توجه نبوده است .
وی اضافه كرد : درمان با سلول بنیادی در آینده می تواند زندگی این بیماران را نوید بخش كند و تا حدودی از حمله و پیشرفت بیماری جلوگیری نماید .
به گفته رییس انجمن علوم اعصاب ایران این بیماری 130 سال است كه كشف شده
و تاكنون درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد.
رییس نوزدهمین كنگره بین المللی نورولوزی و الكتروفیولوزی بالینی ایران گفت : در كشورهای غربی بالای 50 تا 100 هزار بیمار ام اس وجود دارد و شمار مبتلایان به این بیماری درآمریكا 300 هزار نفر است .
وی یادآور شد: این بیماری در زنان بیشتر از مردان دیده می شود و عمدتا گروه سنی 25 تا 30 را كه فعالیت جسمی و مغزی دارند و نیز افرادی را كه از هوش بالایی برخوردارند گرفتار می كند.
پاكدامن ادامه داد: بررسی های انجام شده در ایران درباره عوامل ایجاد كننده بیماری ام اس در كنگره های جهانی مغز و اعصاب از سوی ایران ارایه شده است. در این بررسی علل و عوامل واكسیناسیون و عفونت ، ارتباط ویتامین دی و سی و تغذیه ،‌استرس ، در بیماران مورد بررسی قرار گرفته است .
پاكدامن گفت: این بیماری در استان های تهران و اصفهان بیشترین فراوانی را دارد و زنان نسبت به مردان بیشتر به آن مبتلا می شوند.
وی با اشاره به اینكه افراد باهوش بیشتر به ام اس مبتلا می شوند گفت : در این بیماری سیتم عصبی مركزی دچار تهاجم می شود و می تواند مشكلات چشمی ،‌بینایی ، تاری دید ، دوبینی ، اختلالات حسی و حركتی و ضعف اندام تحتانی را گرفتار نماید.

باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : zenith , niko , TITI , # پریسا # , najva , رنگین کمان , mehrangiz , Ghost , مریم۷۲

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران saffari_mo 167 156,445 2020/01/20, 09:38 PM
آخرین ارسال: زهراخانم
  استانهای دارای بیشترین شیوع ام اس niloofary 0 1,864 2015/09/13, 08:36 AM
آخرین ارسال: niloofary
  هاشمی:افزایش هزینه دارویی بیماران صعب­ العلاج و خاص به مصلحت نیست hessam 9 6,754 2014/06/13, 10:13 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  افزایش بیماری ام اس درشهرهای کوچک sargol 0 2,349 2014/01/23, 01:19 PM
آخرین ارسال: sargol
  افزایش چهار برابری قیمت ربیف paeazan 8 7,044 2013/11/24, 07:18 PM
  افزایش قیمت زیفرون hamid 9 10,584 2013/10/31, 01:52 PM
آخرین ارسال: g.someira
  آغاز پرداخت افزایش قیمت داروی بیماران خاص از امروز asall 42 27,039 2013/08/28, 01:49 PM
  ابراز نگرانی فاطمه هاشمی از افزایش 5 برابری قیمت داروهای ام اس در ع asall 6 5,293 2013/08/18, 10:28 AM
آخرین ارسال: paeazan
  مرگ تدریجی بیماران /کمبودها برطرف نشد، قیمتها افزایش یافت hamdam 0 2,171 2013/07/02, 05:51 PM
آخرین ارسال: hamdam
  افزایش 2 تا 5 برابری قیمت داروی بیماری‌ ام. اس hamdam 0 2,191 2013/04/25, 10:08 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست