امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدرت درمانی اشک
پيش فرض براي سالم ماندن گريه کنيد

پژوهشگران مي‌گويند گريه‌کردن مي‌تواند به سلامت بدن کمک کند

به گزارش سلامتيران به نقل از روزنامه ايندپندنت محققان دانشگاه مينه‌سوتا در آمريکا مي‌گويند گريه کردن مي‌تواند بدن را مداوا کند.
به گفته اين دانشمندان گريستن به بدن کمک مي‌کند تا پس از يک رويداد استرس‌زا تعادل خود را باز يابد.
به گفته اين محققان بدن هنگام مواجهه با استرس، مواد شيميايي در بدن ترشح مي‌شود که اشک مي‌تواند آنها را دفع کند و مانع از بروز حملات قبلي و صدمه رسيدن به برخي مراکز مغزي شود.
بررسي محققان نشان داده است اشکي که در پي مواجهه‌اي با احساس ريخته مي‌شود حاوي مقدار فراواني پروتئين، منيزيم، پتاسيم و هورمون‌هايي شامل پرولاکتين است. هورمون پرولاکتين نقشي اصلي در مقابله با استرس بازي مي‌کند.
تحقيقات همچنان نشان داده حساسيت پوست در حال گريستن و بعد از آن افزايش مي‌يابد و فرد عميق‌تر تنفس مي‌کند. نشانه‌هايي که حاکي از تعادل رواني و جسمي است.
اين بررسي نشان مي‌دهد زنان به طور متوسط 47 مرتبه در سال و مردان هفت مرتبه گريه مي‌کنند. 77 درصد مردم تنها در خانه و 15 درصد در ماشين يا محل کار گريه مي‌کنند. همچنين 39 درصد افراد بيشتر در شب هنگام، 16 درصد صبح‌ها، 29 درصد ظهر و 17 درصد عصرها تمايل به گريه کردن دارند. چهار درصد تنها زماني که تنها هستند مي‌گريند و 89 درصد احساس خوبي بعد از گريستن پيدا مي‌کنند

تشکر شده توسط : najva , فرناز , mehdernet2 , parisa2011 , shahrzad , نسترنى , arezoo_azizi , TootFarangi , earth , tala , نازلی , kiana , hamid t , # پریسا # , arezooo82 , هانیه , N00shin , blue sky , rahaei , roya-n , آنا , هاجی , Hasty , omid_nejad
ولی یه جیزی!
موقع استرس که آدم گریه اش نمیگیره !
آقایون خسته نشن با این 7 مرتبشون!!!!

وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : آنا
من صبح ظهر بعدازظهر عصر غروب شب نصفه شب سرشب ته شب كل شب گريه ميكنم خيلى حال ميده شما هم امتحان كنيدrolleyes
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : roya-n , آنا , Hasty
واییییییییییییییییییی اگه گریه نمی کردم چی بود الان حالمممممممممممconfused
 تشکر شده توسط : Hasty
به طور کلی من در بیشتر موارد وقتی می بینم زورم نمیرسه زود گریم می گیره :60: ولی خیلی احساس سبکی می کنم بعدش بیشتر موارد هم میرم تو اتاقم تنهایی گریه می کنم بیشتر کیف میده smiling
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
من که اگه یه حرفه کوچیک آزارم بده نه فقط اشکام میریزه. بلکه زار میزنم
 تشکر شده توسط : e.ehsan
پس چرا من سالم نیستم. اغلب هم تا بهم بگن پخ گریه می کنم ولی هیچکس احساس سالم بودن منو نمی کنه تازه بهم یا می گن دیونه یا می گن تو هم که اشکت در مشکته. بعد از سرنده پیتی فکر کنم گریه های منه که دیدنیه؟
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
خوب ادمای با احساس زیاد گریه می کنن ، نه اونایی که هزار تا گناه انجام میدن و.................البته ؟
راست میگه با گریه کردن سبک میشم agreement2agreement2
اگه گریه نبود تا حالا سکته کرده بودم angryangry
من که اگر ضرر هم داشت نمیتونم جلوشوبگیرمsad2sad2sad2rolleyesrolleyesrolleyes
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آهنگ ها بی کلام موسیقی درمانی - دانلود paeazan 11 16,139 2015/06/03, 11:06 AM
آخرین ارسال: paeazan
  باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم chipchip 187 103,590 2015/03/10, 11:10 AM
آخرین ارسال: afsaneh