•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین ام آر آی من
من بینه دوتا ام آر آی که دادم تو 3ساله ام اس فرقی نکرده و همون شکلهicon_cryicon_cryicon_crylaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ثریا , niloofary
دکتر منم گفت پلاکهات کم و کوچیک شدن خدارو شکرwink2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
در رفرنس زیر که از مغز یک بیمار ام اس در مدت یک سال و به صورت ماهانه ام ار ای گرفته شده است روند تغییر پلاکها را می توانید ببینید که چگونه بوجود می آیند و چگونه از بین می روند و مجددا در جای دیگری ممکن است بوجود بیایند لطفا کلیک نمائید.sad2

http://www.msdiscovery.org/news/news_syn...-meets-eye
 تشکر شده توسط : ثریا , شهرزاد , kaveh_plus , najva , niloofary
این بیمار بیچاره چطور اجازه داده هر ماه ام آر آی مغزش رو بگیرن ؟ !
مگه موش آزمایشگاهی اونا بوده ؟
اگه ضرری نداشت که در مورد ماهم همین کار رو می کردن، ولی ما اگه خودمونم بخواهیم دکتر میگه فعلا لازم نیست.
در ضمن اگه منم مثل اون بودم و می دونستم هرماه فعل و انفعالات مغزم رو بررسی میکنن ، روی اعصابم اثر میذاشت و پلاکهام هی زیاد می شدن!
دوست عزیز درسته که آگاهی حق ماست ولی گاهی لازمه ی زندگی ما نیست.چون ممکنه ما جنبه اون رو نداشته باشیم و روی سلامتی ما اثر منفی بذاره. مثلا روند 12 تصویر یک سال رو به طور سریع در چند ثانیه مثل رشد یک گیاه نشون داده و با دیدنش آدم ناامید میشه .بهتره همه جوانب رو در نظر بگیرید .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : jane , somaye_602000 , شهرزاد , leili , niloofary
Rolleyes
(2012/04/24, 10:21 AM)nahid نوشته است: این بیمار بیچاره چطور اجازه داده هر ماه ام آر آی مغزش رو بگیرن ؟ !
مگه موش آزمایشگاهی اونا بوده ؟
اگه ضرری نداشت که در مورد ماهم همین کار رو می کردن، ولی ما اگه خودمونم بخواهیم دکتر میگه فعلا لازم نیست.
در ضمن اگه منم مثل اون بودم و می دونستم هرماه فعل و انفعالات مغزم رو بررسی میکنن ، روی اعصابم اثر میذاشت و پلاکهام هی زیاد می شدن!
دوست عزیز درسته که آگاهی حق ماست ولی گاهی لازمه ی زندگی ما نیست.چون ممکنه ما جنبه اون رو نداشته باشیم و روی سلامتی ما اثر منفی بذاره. مثلا روند 12 تصویر یک سال رو به طور سریع در چند ثانیه مثل رشد یک گیاه نشون داده و با دیدنش آدم ناامید میشه .بهتره همه جوانب رو در نظر بگیرید .

من فقط می خواستم به یکی از سوالات و دغدغه های دوستان که آیا پلاک از بین می رود یا نه پاسخ بدهم تا با اعتماد به نفس بیشتری برای بهبود تلاش کنند و قصد نا امید کردن کسی را نداشتمconfused2 البته در تصویر هم مشخص است که پلاکهایی که در طول 2 تا 3 ماه ایجاد شده اند بعد از چند ماه کوچک و کمرنگ می شوند و حتی از بین می روند. اگر دوستان نگران این موضوع هستند که آیا این مسئله از نظر علمی صحت دارد یا نهHuh باید گفته شود که بله حتی تصاویر در طول یک سال این را تائید می کنند و این تصویر تکمیل کننده حرفهای دوستان در کامنتهای قبلی است.angry2
 تشکر شده توسط : ثریا , ارزو , najva , niloofary
متاسفم اگر شما رو ناراحت کردم ولی هدفم این نبود.
دوستان داشتن با امید ازاینکه پلاکهاشون کم شده و از بین رفته حرف میزدن ، بعد شما گفتید که با این تصویر ، ایجاد و محو شدن و مجددا در جای دیگر به وجود اومدن پلاکها رو ببینید و آخرش هم این شکلک غمگین sad2 رو گذاشتید ،راستش من که با دیدن اون ام آر آی احساس خوبی نداشتم ، چه برسه به این که با اعتماد به نفس بیشتر برای بهبود تلاش کنم، پس اینطور برداشت کردم که در اون شرایط ناامید کننده بود وگرنه میدونم که واقعی هست و مربوط به یک بیمار .

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , شهرزاد , ارزو , ثریا , niloofary
دقیقا منم نظر ناهید را دارمangry2
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : ثریا , nahid , ارزو , niloofary
من تو اين سه سال فقط يه بار ام آر آي دادم كه براي تشخيص بود.اصلا نميدونم تو سرم چه خبره ،چند تا پلاك دارم، خوابن يا بيدار، فعالن يا تنبل!يه بار از روي كنجكاوي به ام آر آيم نگاه كردم از تصوير چشمم چندشم شد گذشتم سر جاشconfused .راستش برام زياد مهم نيست confused2 دارم زندگيمو ميكنم بعد از دوره 5 ساله بتافرون، ام آر آي ميدم كه اميدوارم ديگه نياز به دارو نباشه innocent0001.gif
 تشکر شده توسط : nahid , ثریا , niloofary
تا الان 3بار ام آر آی دادم
1بار تشخیص اولیه و 3ماه بعد یکی دیگه برای تشخیص قطعی و تجویز بتافرون
6ماه بعدش هم به اصرار خودم دکتر برام نوشت که معلوم شد علاوه بر مغز توی گردنم هم چندتا پلاک هست.
تصمیم گرفتم فعلا تا مدتی طولانی ام آر آی ندم و ذهنم رو خیلی درگیر این چیزا نکنم و مثل یه آدم عادی که باید یکسری موارد رو رعایت بکنه زندگی کنم.
agreement2agreement2
رنگین کمان پاداش کسانی است که تا انتهای باران ایستاده اند.
 تشکر شده توسط : shahrzad , nahid , ثریا , ارزو , niloofary
منم توی این چهار سال و نه ماه ام ار ای دادم سال اول سه تا سال دوم یکی و دو سال بعد هم یکی دیگه یکی هم قبلش تقریبا 6-7 تایی ادم و بعدیشم بعد دوره 5 ساله هست

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان