امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پيشرفت بيماري ام اس با مصرف الكل، شراب، قهوه و ماهي
این طور که من فهمیدم میگه برای نوع پیشرونده تفاوت آنچنانی نداره مصرف هیچ کدامش ، ولی برای عود کننده همه موارد غیر از سیگار مؤثر دانسته شده !
در اینجا تأثیر الکل رو از شراب بهتر دانسته : confused
نقل قول: بيماران ام اس از نوع عود كننده كه ميزان الكل مصرفي آنها متوسط است ( يكبار يا چند بار در هفته) 7 سال ديرتر از كسانيكه اصلا الكل مصرف نمي كرده اند به EDSS 6 رسيده اند و اين عدد براي كسانيكه شراب مصرف مي كنند 4 سال ديرتر مي باشد. اين تفاوت براي افرادي كه ام اس از نوع پيشرونده بود ناچيز بوده است.

این رو که اصلا نفهمیدم بالاخره حرف حسابش چیه :
نقل قول: ميزان خطر براي ام اس عود كننده به طور قابل ملاحظه اي به نسبت ذيل پايين تر مي باشد:
مصرف متوسط الكل (61/0)، مصرف متوسط شراب (67/0)، مصرف روزانه قهوه (6/0)، مصرف كم قهوه (6/0)، مصرف حداقل دو وعده ماهي در هفته (6/0) و مصرف حداقل يك بار ماهي در ماه (63/0) مي باشد.
مصرف روازانه سيگار ميزان خطر را 35/1 برابر در ام اس عود كننده زياد مي كند.
داره درصد خطر رو میگه یا درصد پایین آمدن خطر در صورت مصرف کردن این مواد رو ؟!
بالاش درصد کاهش خطر رو در صورت مصرف گفته و آخرش درصد افزایش خطر رو درصورت مصرف سیگار گفته !
من الان درهاله ای از ابهامم !HuhIdea

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : parastoo joon , paeeze , kohedard , pariya1361
من فهمیدم جریان چیه کسانی که شراب می خورند چون از دنیا چیزی حالیشون نیست و از مرحله پرت می شوند دیگه غم و غصه نمی خورند و استرس کمتری دارند و بنابراین پیشرفت بیماری کند می شود اما کسانی که شراب نمی خورند در این عالم بسر می برند و همچنان اضطراب و استرس و ناراحتی ها را دارند:60:. پس بدون شراب اگر استرسها را از خود دور کنید همون کار شرابو کردید.agreement2
 تشکر شده توسط : ارزو , parastoo joon , negar_ka84 , kohedard , پریس , pariya1361
بالاخره این چهار مورد رو مصرف کنیم یا نه؟؟؟؟
فکر کنم سرکاریه.....
گول نخورید استفاده کنید. یه بار یه نخ سیگار کشیدم تا چند روز به سختی راه می رفتم.
بیشتر طبهای سنتی مصرف این موارد رو ممنوع کردند.
 تشکر شده توسط : kohedard , پریس , pariya1361
من خیلی راهها رو امتحان کردم .....
یه آقای دکتری تو یکی از بیمارستانهای معروف بهم گفت برو از مواد افیونی مثل تریاک استفاده کنangry3angry3angry3
ولی من ترسیدم angry3angry3
بارالها ،درشب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان
 تشکر شده توسط : simin , kohedard , pariya1361
من شنیدم که مصرف یک گیلاس شراب در روز برای سلامتی بدن مفیده ولی نباید زیاده روی کرد و خودم امتحان نکردم .
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : earth , simin , چکاوک , Azad , kohedard , pariya1361
(2012/04/22, 07:44 AM)mirzaee نوشته است: من خیلی راهها رو امتحان کردم .....
یه آقای دکتری تو یکی از بیمارستانهای معروف بهم گفت برو از مواد افیونی مثل تریاک استفاده کنangry3angry3angry3
ولی من ترسیدم angry3angry3

به گفته این دکتره که....اگه بری طرفه تریاک ممکنه ام اس رو خوب کنهangry2angry2 که از توهماته این دکتره
ولی کلی هزینه باید خرج کنی واسه عوارض ترک و عوارض تریاک
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ارزو , mirzaee , فرناز , simin , hamid_147 , kohedard , pariya1361
اين مواد در واقع تسكين دهنده درد هستن.
و يه جورايي ادم رو شنگول ميكنن...smiling
طرف هم فكر ميكنه كه واقعا موثر واقع شدنangel...
ماري جوانا هم كه يه نوع حشيش به گفته محققين واسه اين بيماري خوبه...
Huh
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : amirfarhag , simin , hamid_147 , kohedard , pariya1361
اَاَاَاَاَ !!! چه خفن!!!happy0065.gificon_biggrinsmiling
چه بیماریه شیک و باکلاسی داریم ما!!!agreement2

جدا از شوخی،یه دکتر خانوادگی داشتیم قدیم ندیماicon_cry،که میگفت:روزانه به اندازه ی یه فنجون شراب رو توو ساعتای مختلف بخور(منظورش این بود که یهو همشو نخور و یواش یواش و با آرامش و اینا،در طول روز مصرفش کن تا بی خیال و شنگول باشی) icon_smile
منم چندروزی امتحان کردم،ای...بد نبود...هر کی هر چی میگفت میخندیدم!!! laughing3confused
راجب بقیشون تجربه ی خاصی ندارم ( باور کن!به جون خودمconfused ) ولی ...agreement2smilingwink2
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : sooorooosh , شیرین , Pooya.N , negar_ka84 , مریییم , اميدوار , آتریس , sia , BABA , kohedard , pariya1361
یه جا خونده بودم که هشیش رو توصیه کرده بودن و در کل مصرف زیاده الکل سطح کورتکس مغز رو از بین میبره ،کلا اندازه نگه دار که اندازه نکوست جز موارد دودی مشروب خوبه حالا اینکه نخورده مست باشه آدم بهتر
 تشکر شده توسط : Pooya.N , مریییم , آتریس , pariya1361
مصرف الکل برای ادم سالم هم ضرر داره چه برسه به ام اسیها به مباحث دینی کار ندارم من خودم وقتی رو موده خنده باشم حسابی می خندم دیگه نیازی نیست که مشروب بخورم
بهترین راه نداشتن استرس بی خیالیه
به قول شاعر هر چی میخواد بشه بشه بگو که فردا رو خوشه عزیزم یک دمه دنیا رو خوشه Smile (16)aloofandboredaloofandbored
 تشکر شده توسط : مریییم , hamid_147 , kohedard , pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علائم ام اس با مصرف میوه و سبزیجات بهبود پیدا میکنند. atkh 0 1,818 2017/12/12, 08:46 PM
آخرین ارسال: atkh
  تاکید بر مصرف ویتامین D در سال اول زندگی nahid 2 3,258 2016/04/13, 09:08 AM
آخرین ارسال: niloofary
  نقش الكل در بیماری ام اس warrior 15 15,040 2015/01/18, 09:31 PM
آخرین ارسال: nojan.mrs01
  عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود محمود 43 30,043 2013/08/26, 02:48 PM
آخرین ارسال: sia
  شناسايي سلول‌هاي دخيل در بيماري ام اس(سلول محرک بافت لنفاوی) paeazan 3 3,159 2012/08/11, 07:25 AM
آخرین ارسال: atefeh.l
  کشف راه حل جديد در درمان بيماري ام.اس - فعال کردن شيوه ‌«RXR» يک مسير mehdi.abdn 1 3,067 2011/05/06, 09:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  استفاده از يک داروي سرکوب گر ، سيستم ايمني افراد مبتلا به بيماري م nazaninn 3 4,165 2010/08/30, 08:06 PM
آخرین ارسال: TootFarangi
  اولين نشانگر زيستي بيماري ام.اس كشف شد maya 0 2,335 2010/04/05, 10:36 PM
آخرین ارسال: maya
  كشف سازوكار بيماري ام اس محمود 1 2,535 2010/02/09, 01:54 PM
آخرین ارسال: elnaz
  پيشرفت ام اس MS را مهار كرده ايم -منتظر داروهاي حيرت آوري maya 0 3,011 2009/09/01, 07:46 PM
آخرین ارسال: maya

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست