•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • ...
  • 18
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آثار دویک
چرا کسی جواب منو نمیده!؟
Dash2Dash2Dash2Dash2Dash2Dash2Dash2Dash2
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : سها
(2016/02/07, 06:01 PM)الی کوچولو نوشته است: سلام دوستان
مشکلاتی که در ام اس وجود داره در دویک هم هست؟ مثلا گرفتگی عضلات
من نمیتونم درک کنم که چجوری بعد از پلاسما فرز مشکلاتی که وجود داره از بین میره! آخه این مشکلات بخاطر وجود پلاکه و پلاسما فرز باعث عدم وجود آنتی بادیهای مخرب میشه و به نظر من فقط میتونه جلوی پیشروی بیماری رو بگیره. چطور روی پلاکها تاثیر میذاره!؟

سوالتون رو پیچیده پرسیدید آخه

دویک شبیه به ام اس هست فقط با تفاوتهایی
طبعا علایم در هر دو بیماری تقریبا مشابه به هم هست
گرفتگی عضلات به تنهایی که نمیتونه بگیم دویکه، ام اس هم گرفتگی ایجاد میکنه آخه

مثلا خوده من در ابتدا برام تشخیص دویک داده بودن! ولی بعد بیشتر بررسی شدم و گفتن ام اسه

ام آر آی و آزمایش خون NMO و تست چشمی و در مواردی که نیاز باشه مایع نخاع، میتونه این دو بیماری رو از هم تمیز بده

التهاب اعصاب بینایی در ام آر آی مغز و یا پلاک گردنی و نخاعی اون هم به شرطی که مابقی دلایل برای اثبات دویک برقرار باشه(مثل همون آزمایش NMO) باعث تشخیصش میشه

به نظر من در مورد دویک هر گونه شک و سوالی دارید با پزشکتون مشورت کنید. تازه خود پزشک اگه به دویک مشکوک شه اون رو مورد بررسی قرار میده هم.
خودم گاهی توی تفاوت ام اس و دویک میمونم
من تجربه مو گفتم! Blush
بخش دوم سوالتون رو هم نمی دونم
در مود پلاسمافرز در سایت جستجو کنید
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
(2016/02/09, 01:35 PM)hadisss نوشته است:
(2016/02/07, 06:01 PM)الی کوچولو نوشته است: سلام دوستان
مشکلاتی که در ام اس وجود داره در دویک هم هست؟ مثلا گرفتگی عضلات
من نمیتونم درک کنم که چجوری بعد از پلاسما فرز مشکلاتی که وجود داره از بین میره! آخه این مشکلات بخاطر وجود پلاکه و پلاسما فرز باعث عدم وجود آنتی بادیهای مخرب میشه و به نظر من فقط میتونه جلوی پیشروی بیماری رو بگیره. چطور روی پلاکها تاثیر میذاره!؟

سوالتون رو پیچیده پرسیدید آخه

دویک شبیه به ام اس هست فقط با تفاوتهایی
طبعا علایم در هر دو بیماری تقریبا مشابه به هم هست
گرفتگی عضلات به تنهایی که نمیتونه بگیم دویکه، ام اس هم گرفتگی ایجاد میکنه آخه

مثلا خوده من در ابتدا برام تشخیص دویک داده بودن! ولی بعد بیشتر بررسی شدم و گفتن ام اسه

ام آر آی و آزمایش خون NMO و تست چشمی و در مواردی که نیاز باشه مایع نخاع، میتونه این دو بیماری رو از هم تمیز بده

التهاب اعصاب بینایی در ام آر آی مغز و یا پلاک گردنی و نخاعی اون هم به شرطی که مابقی دلایل برای اثبات دویک برقرار باشه(مثل همون آزمایش NMO) باعث تشخیصش میشه

به نظر من در مورد دویک هر گونه شک و سوالی دارید با پزشکتون مشورت کنید. تازه خود پزشک اگه به دویک مشکوک شه اون رو مورد بررسی قرار میده هم.
خودم گاهی توی تفاوت ام اس و دویک میمونم
من تجربه مو گفتم! Blush
بخش دوم سوالتون رو هم نمی دونم
در مود پلاسمافرز در سایت جستجو کنید

ممنونم دوست خوبم
آزمایش nmo من منفیه ولی پلاکهام پلاک دویکه!!!
سلام انشالا که هر چه زودتر خوب میشید.
پزشکان سنتی عقیدشون اینه که مصرف غذاهای با طبع سرد برای این طور بیماریها خیلی ضرر داره .شما هم سعی کنید تا میتونید از مصرفشون خودداری کنید از جمله ماهی و لبنیات و....و از عسل و ژل رویال و مواد غذایی با طبع گرم استفاده کنید تا انشالا زودتر سالم و سر حال بشید.
آنچه خداوند میدهد پایانی ندارد و آنچه آدمی میدهد دوامی ندارد.
زندگی ات پر از داده های خداوند.Rolleyes
(2016/02/23, 11:06 AM)حجت فتاحی نوشته است: سلام انشالا که هر چه زودتر خوب میشید.
پزشکان سنتی عقیدشون اینه که مصرف غذاهای با طبع سرد برای این طور بیماریها خیلی ضرر داره .شما هم سعی کنید تا میتونید از مصرفشون خودداری کنید از جمله ماهی و لبنیات و....و از عسل و ژل رویال و مواد غذایی با طبع گرم استفاده کنید تا انشالا زودتر سالم و سر حال بشید.

سلام
ممنون از راهنماییتون
سلام عزیز ان.من تازه وارد سایت شدم..یسال و نیمه دویک دارم با تشخیصnmo +3 حال عمومی ام خوبه ولی هردو زانویم، قدرتشون کم شده..
اگه دوستان راهنماییم کنند،ممنون میشم،الان دوساله از کار و زندگی شدم مشکلات خاص مالی خود ش رو داشته.
آمار میگه کل ایران تقریبا 450 نفر هستیم که به این بیماری..دویک.. مبتلاییم..چه کنم ؟
بیمه هم از کارافتادگی بهم نمیده! چونکه یسال قبل از بیماریم و بستری شدن، بیمه رد نکردم.....دوستان ،شرایط سختی رو سپری میکنم..یکی بگه چه کنم ؟ خواهش دارم..حتی نمیتونم ام آر آی که پزشک تجویز کرده برم واسه ادامه درمان...چه کنم؟ دوستان.کاش میمردم.
جانم فدای دوست خوب.
(2016/02/25, 03:02 PM)ایمان خسروی نوشته است: سلام عزیز ان.من تازه وارد سایت شدم..یسال و نیمه دویک دارم با تشخیصnmo +3 حال عمومی ام خوبه ولی هردو زانویم، قدرتشون کم شده..
اگه دوستان راهنماییم کنند،ممنون میشم،الان دوساله از کار و زندگی شدم مشکلات خاص مالی خود ش رو داشته.
آمار میگه کل ایران تقریبا 450 نفر هستیم که به این بیماری..دویک.. مبتلاییم..چه کنم ؟
بیمه هم از کارافتادگی بهم نمیده! چونکه یسال قبل از بیماریم و بستری شدن، بیمه رد نکردم.....دوستان ،شرایط سختی رو سپری میکنم..یکی بگه چه کنم ؟ خواهش دارم..حتی نمیتونم ام آر آی که پزشک تجویز کرده برم واسه ادامه درمان...چه کنم؟ دوستان.کاش میمردم.

سلام
شاید دارویی که مصرف میکنید براتون کمه. حتما ام آر آی رو برید. بیمارستانهای دولتی هزینه کمی داره. دکتر با توجه به اون سیر بیماریتونو میفهمه و تشخیص میده که چه دارویی براتون مناسبه
در مورد بیمه هم من اطلاعی ندارم
خانم شیما....شما باید آزمایش nmo بدید..شاید تشخیص پزشکان بین دویک و ام اس ،اشتباه بوده...یقینا داروی صحیح رو مصرف نمی کنید و پزشک رو تغییر دهید..بعضی نورولوژیست ها..خیلی عصبیت و بیخود پافشاری دارند روی مطلب تشخیص که دادند ،قبلا..بهتره به متخصص ..SER.. مراجعه کنید...من شیراز..هستم و دکتر پترامفر،که در ایران ،جزء اولین هستش..پیشنهاد میکنم..
معمولا دویک چون روی نخاع اثرپذیری داره، معده و نواحی فیزیولوژیک لگن را بیشتر مورد حمله قرار میدهد، ..یقینا اگه انجامش بدید ،این راهکار ،واستون بهتره..مواظب تشخیص اشتباه و...عاقبت فلجی باشید...بعدش پزشکتون زیر بار هیچی نمیره...البته. خدانکنه..به اونجا برسیم.
سلام خدمت دوستان گلم، محمد هستم ۳۱ سالمه و پارسال تابستون دوتا دستام انگشتاش بی حس شد به دکتر اورتوپد مراجعه کردم ام ار ای سرویکال بدون تزریق برام تجویز کرد، انجام دادم و بردم براش، یه دیسک کوچیک هم دید تو ام ار ای و برام ورزش استخر و یه قرصی به نام cebexتجویز کرد یه ۲ماهی طول کشید تا کامل دستام خوب شد و نرمال شدم، امسال ۱۵ دی یهو چشم راستم نوریت اوپتیک شد رفتم پیش نورولوژیست برام ام ار ای مغز با و بدون تزریق تجویز کرد. انجام دادم و با ام ار ای پارسالی بردم براش برام تشخیص ms داد و فرستاد منو بستری بشم ۵ روز پریدنیزولون تو سرم تزریق میکردن یکی صبح ساعت ۵ یکی عصر ساعت ۵ بعد از ده تاش که تموم شد ترخیص شدم و گفت برو سینووکس بگیر ۲ ماه هفته ای یکی بزن. من راستش به یه دکتر نورولوژیست دیگه مراجعه کردم اما این یکی گفت تو مغزت ۲ تا دونه پلاک کوچیک داری اما توی نخاع پلاک داشتی پارسال که دستت هم سر شده بوده، دوباره ام ار ای سرویکال و پشت با و بدون تزریق برام تجویز کرد انجام دادم نتیجه رو بردم براش گفت پلاک توی نخاعت کوچیک شده و دیگه فقط التهابش مثل جای زخم هم هست واسه همین نه اجازه داد سینووکس بزنم نه داروی دیگه ای. فقط قرص ویتامین d50000 هفته ای یکی و b1 300 هر روز یکی. میگه تا حمله دیگه ای نداشته باشی دارو نمیدم، یه تست antibody nmo هم نوشت برام برم بیمارستان امام خمینی انجام بدم، نتیجش منفی بود، تست VEP ازم گرفت یه کوچولو چشم چپم delay داشت طبق گفته هاش. حالا میگه دارو نمیدم اما علائمت یه nmo خفیف خیلی ضعیفه چون چشمم هم تاخیر کوچیکی نشون داده ، این مدت خیلی برام کابوس وار گذشت از سردرگمی دیوونه شدم، خیلی بده آدم تکلیف خودشو ندونه ، مسئله ای که الان اذیتم میکنه یکی چشم راستم که نوریت اوپتیک شده بود بعد کورتون ها بعد گذشت ۱ ماه هنوز یه کم تاره در حد ۱۰٪ و دوم مشکلات روان تنی که برام پیش میاد مثل گزگز های گاه گاهی ، دردهایی که پشتم حس می کنم گاهی هم انگار وسط پشتم بین شونه هام داغ میشه انگار کلا خیلی مشکل روان تنی پیدا کردم، خودمم که به لحاظ روحی داغون، همسرم هم بد تر از خودم ، از خودم بیشتر نگران اون هستم، ممنون میشم با توضیحاتی که دادم منو راهنمایی کنین خیلی به اطلاعات و راهنمایی شما دوستان عزیز احتیاج دارم واسه منه تازه وارد دنیای عجیبیه اول این قصه ها ممنونتونم
خانم شیما..مواظب باشید..نوشتین، دارو نمیخوری..دقت کنید..من سال گذشته مثل شما شدم و غذا زیاد خوردم..چربیم بالا رفت وآمبولی ریوی گرفتم..حالا بجز دارو هام...وارفارین هم می خورم.نزدیک بود سکته مغزی یا قلبی .بشم..

محمد جان، سعی کن وقت مطب دکتر صحراییان ،و یا همکارش، که شهرک غرب هستش بگیری..پزشک حاذق به ما..کمک زیادی میکنه..منم کمی کمتر و یا بیشتر از شما.و البته همه بچه‌ها،که در این سایت هستند، این مشغولیت در بدنمان داریم..خوب جاییه، همه همدرد هستند و براحتی تبادل تجربه و اطلاعات میکنند.
کمی آرامش ،،لازمه این بیماری ناجوانمرد هستش..هم خودت،هم اطرافیان دلسوزتان،
پس باید دارو بگیری،وپزشک هم به آدرس داده شده ،پیگیری کن...باید امیدوار بود..
من دوروزه اینجام..و دوستان خوبم خیلی بهم محبت کردند.و واقعا آروم شدم..به سایت وصل باش..بهتر میشی...امید به دادار.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • ...
  • 18
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت بین ام اس و سندرم دویک سـاناز 91 90,489 2023/06/08, 06:17 PM
آخرین ارسال: Goil
  هشدارعضوانجمن مغزواعصاب درباره افزایش شیوع بیماری دویک درکشور sargol 16 17,116 2020/11/03, 04:36 AM
آخرین ارسال: azizi-ra
  دویک و بارداری shima2 12 5,390 2020/10/15, 03:05 PM
آخرین ارسال: لیلاماهینی
Lightbulb پزشکان متخصص دویک، معرفی و تبادل نظر devicdisease 7 4,831 2019/11/29, 05:37 PM
آخرین ارسال: tokian
  کشف داروی بیماری دویک ( نوعی ام‌اس ) با نام TG-1101 farhad23cv 4 7,354 2017/04/20, 10:37 PM
آخرین ارسال: hadisss
  دویک و ورزش shima2 6 7,728 2016/11/28, 06:16 AM
آخرین ارسال: ایمان خسروی
  افتتاح انجمن دویک h.kakavand 12 15,348 2016/01/09, 03:09 PM
آخرین ارسال: Masi 93
  پیشرفت پزشکان ایرانی برای درمان بیماری دویک خوب است warrior 4 8,585 2015/07/09, 06:22 PM
آخرین ارسال: glassheart
  ام اس یا دویک hadisss 15 8,154 2013/06/27, 01:07 AM
آخرین ارسال: hadisss
  مینی واژه نامه دویک سـاناز 1 4,567 2011/09/20, 07:06 PM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست