امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داشتن فرزند در بيماران ام‌اس
(2022/11/03, 05:04 PM)سمیرا67 نوشته است:
(2022/11/02, 12:57 PM)غفاري نوشته است: سلام دوستان روز بخیر. من بعد از 15 سال ابتلا به ام اس قصد دارم باردار بشم. اکتووکس استفاده میکنم که گویا باید قطعش کنم. برای همسرم و بچه خیلی نگرانم. اصلا نمیتونم بی خیال بچه دار شدن بشم. ولی میترسم الان دو روزه اکتووکس رو دیرتر تزریق کردم که قطعش کنم حس میکنم انگشتای دستم گز گز میکنن در صورتیکه پلاک فعال هم ندارم خداروشکر. چند نفری میشناسم که با وجود ام اس دو تا بچه هم به دنیا آوردن بچه هاشونم خداروشکر سالمه. خودمم هیچ مشکل جسمی و حرکتی ندارم فقط نمیدونم الان که امپولمو دیر تزریق کردم چرا انگشتام گزگز میکنن. اگه همچنان پلاک فعال نداشته باشم بازم باید کوپامر مصرف کنم؟
میشه عزیزانی که تجربه بارداری دارن راهنماییم کنن؟

سلام دوست عزیز. 
من بعد از 10 سال تزریق سینووکس یه بارداری داشتم که الان دوسال و هشت ماه ازش میگذره.
اول اینکه من چون کلا فقط یه حمله تشخیص بیماری رو تو سال 90 داشتم وقتی تصمیم به بارداری گرفتم یه MRI با تزریق دادم و با مشورت با پزشکم داروم رو کلا قطع کردم و زیر نظر متخصص زنان و زایمان که پزشکم معرفی کردن سه ماه بعد از قطع دارو اقدام به بارداری کردم. کل نه ماه بارداری و یک سال و ده ماه شیردهی رو دارو استفاده نکردم و خداروشکر مشکلی نداشتم. 
بعد اون مدت هم چون کرونا امیکرون شدید گرفتم و... به حمله خفیف داشتم که داروی جدیدم رو شروع کردم و تو شیش ماه همه چی به حالت عادی برگشت. نگران نباشین و فکرتون رو کنترل کنین. وقتی تحت نظر پزشک هستین و... انشاالله به امید خدا همه چی خوب پیش میرم.
موفق باشین ?
سپاسگزارم عزیز. توکل به خدا
دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند
 تشکر شده توسط : pariya1361

پیام های داخل این موضوع
RE: داشتن فرزند در بيماران ام‌اس - توسط غفاري - 2022/11/03, 11:45 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow آیا تابحال کسی بوده که با داشتن ms بچه دار بشه؟ HAMIDOF 200 133,101 2018/05/05, 11:44 AM
آخرین ارسال: bahareh.beh
  تماس کمتر بارداران با آفتاب = افزایش احتمال ام اس در فرزند محمود 1 3,259 2010/05/02, 05:05 PM
آخرین ارسال: Atefeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست