امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عفونت در افراد مستعد مي‌تواند سبب بروز بيماري ام اس شود
منم تو بچگی همیشه مریض بودم.فقط یه سوال داشتم :بچه ها شمام تبخال زیاد میزنید؟؟من هربار تبخال میزنم بدون استثنا یه حمله دارمSleepy
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
من 10 سال كه سينوزيت دارم وهميشه سرما ميخورم
و لي...........ف ك ر ..........نميكنم زياد ارتبطي با ام اس داشته باشه.........confused2
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
این مطلب در مورد من صدق نمی کنه من قبل از ام اس اصلاً هیچ بیماری نداشم حتی موقعی هم که خواهرم سرخجه گرفت هر کاری کردیم که من هم بگیرم، نگرفتم (من فکر میکنم سیستم ایمنی من خیلی قویهsmilingsmilingsmiling) در طی این سالها هم هر کاری میکنم که یه بار سرما بخورم یا آنفلونزا بگیرم نمیشه که نمیشه.N_aggressive (35)N_aggressive (35)
خیلی جالبه! ما همه یا کاملا شبیه هم هستیم یا کاملا متفاوت!!!! بچه که بودم سرماخوردگیهای وحشتناک میگرفتم با کلی عفونت گلو!!!ولی تقریبا 10 ساله اصلا مریض نشدم فقط تب خال!!!
من چون یکی یدونه بودم کلی لوس و نازک نارنجی بودم همیشه هم سرما خوردگی داشتم خیلی بیشتر از هم سن و سالام.اما چند سال اصلا مریض نشدم تا اینکه ام اس غافلگیرم کرد .البته حدودای 12 سالگی سینوزیت گرفتم و الان هم که رفتم چک کردم دکتر گفت سینوزیتت شدیده و باید عمل کنی .
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
Man tahala shaiad kolan dobaram sarma nakhordam.shaiad bavareton nemishe man aslan mariz nemishodam.vali binahayat sheiton bodam va zarbe kheily khordam.alan ke ms daram migam marizye dam dasti nemigiram bakelas mariz misham.
 تشکر شده توسط : maryamjoooon
من توبچه گی بیماریهای عفونی زیادداشتم.مقصرخیلی هاشم خودم بودم.یه بار یه تکه پلاستیکی ازاسباب بازی هام روگذاشتم توبینیم رفت بالا.تادوسه ماه میترسیدم به کسی بگم چیکارکردم.دیگه فکرکنید بعددوسه ماه چی به به سربینی وحلقم اومده بود.یه بارم دزدکی رفتم سر یخچال خونه مادربزرگم یه شیرینی برداشتم قورت دادم.توگلوم گیرکرد بعدیه مدت یه چیزی مث گواتر اززیرگلوم آویزون شده بود.icon_questionicon_questionangry
راستی لوزه هم داشتم.واسه همین همیشه سرماخورده بودم.اونم ازاون نوع وحشتناکش.تا اینکه پنجم دبستان عملش کردمHuhHuh
پروردگارا: به من كمك كن قبل ازينكه درمورد راه رفتن كسي قضاوت كنم كمي با كفش هاي او راه بروم. دكترشريعتي
منم قبل از حمله شدیدی که فهمیدم ام اس دارم خیلی عصبی بودم سرمای شدیدی خورده بودم و کلا بدنم خیلی ضعیف شده بود!confused2
من در کودکی همراه با خواهر وبرادر کوچکترم همگی دچار بیماری اوریون شدیم که منجر به بستری شدن ما در بیمارستان ذوب آهن اصفهان به مدت یک ماه یکی دوسال قبل از انقلاب شد ولی فکر میکنم درون گرایی هم نیز کمکی بر این عامل بود.شاید البتهconfused2
دوستان من هم هفت ماه قبل از شروع حمله ای که منجر به تشخیص ام اس برام شد توی دی و بهمن ماه 85تو خوابگاه بودم سه بار انفولانزا و سرماخوردگی گرفتم
قبل از حمله هم خیلی از لحاظ روانی تحت فشار بودم من با این نظریه موافقم که عفونت ویروسی در افراد مستعد می تونه باعث ام اس بشه
نگفتمت مرو آنجا که آشنات منم
در این سراب فنا چشمه حیات منم
نگفتمت که منم بحر و تو یکی ماهی
مرو به خشک که دریای با صفات منم
نگفتم...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پيشرفت بيماري ام اس با مصرف الكل، شراب، قهوه و ماهي mohghoco 40 58,543 2022/05/02, 04:08 AM
آخرین ارسال: مختاری
  ژن موثر در کاهش ویتامین دی عامل بروز ام اس است zenith 6 6,068 2015/12/23, 10:14 AM
آخرین ارسال: niloofary
  یافته های جدید: آکسون آسیب دیده در ام اس می تواند زنده بماند همسر یک مشکوک به ام اس 7 4,942 2013/02/10, 11:25 AM
آخرین ارسال: sargol
  کولوتو پروتئینی که می تواند ام اس را درمان کند. همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,183 2013/02/02, 09:59 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  شناسايي سلول‌هاي دخيل در بيماري ام اس(سلول محرک بافت لنفاوی) paeazan 3 3,160 2012/08/11, 07:25 AM
آخرین ارسال: atefeh.l
  مطالعه اثر اضطراب و افسردگی در افراد مبتلا به MS در مقیاس بزرگ همسر یک مشکوک به ام اس 3 3,751 2012/08/08, 03:51 PM
آخرین ارسال: simin
  ” ژنتیک افراد ” ، علت بی اثر بودن داروی تی.ان.اف در درمان بیماری ام hamdam 2 4,772 2012/07/21, 01:46 PM
آخرین ارسال: ورپریده
  یافته ای جدید : اسیدهای چرب طبیعی مغز می تواند ام اس را درمان کند همسر یک مشکوک به ام اس 2 3,164 2012/06/07, 11:51 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  کشف راه حل جديد در درمان بيماري ام.اس - فعال کردن شيوه ‌«RXR» يک مسير mehdi.abdn 1 3,071 2011/05/06, 09:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  يك فاكتور مهم عصبي در بروز «ام اس» شناسايي شد محمود 0 2,417 2011/02/15, 01:54 PM
آخرین ارسال: محمود

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان