امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بيان تجربه ها در مورد نظريه دكتر زامبوني
من فکر می کنم نظریه دکتر زامبونی درست باشه (فعلا فقط من فکر می کنم) شاید اشتباه کنم
اما چرا اکثر بیمارای ام اس بیماریشون از سمتچپ بدن شروع میشه؟ برای مثال در ابتدا نوریت اپتیک چپ ، بی حسی سمت چپ و . . . در قسمت های سمت چپ که در کنترل سمت راست مغز هستش می گیرن؟؟
من پزشک نیستم اما اگر در ایران چنین کاری انجام شود حتی تحقیقاتی حاضرم به آن کمک کنم
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
از کجا معلوم که بیشتر سمت چپ بوده ؟
تو نظر سنجی فعلا 5 به 4 هست !
اگه همه نظر بدن و چپ رای بیاره ، پس من یا ندارم یا اشتباهی گرفتم یا داشتم خوب شده یا .....!
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
نمی گم همه .
همینطور که در نظریه ابتدایی زامبونی هم آمده اکثر افراد ذکر شده از سمت چپ مشکلشون شروع شده
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
ولي منم تو سمت راست مشكل داشتم
پاي راست، دست راست و سمت راست صورت
فقط مورد دوبيني مال چشم چپم بود.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
من که فکر میکنم الان کسایی مثل زامبونی یا محققای دیگه این نظر سنجی ها رو هزاران نفر انجام دادن و دلیلشم میدونن
یعنی شاید اطلاعات ما کم باشه
من این سری اگه برم پیش دکترم حتما ازش در این مورد میپرسم
شما هم اگه تونستین بپرسین تا ببینیم اونا چی میگن؟؟؟
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : sargol
(2010/02/26, 10:59 PM)سینا نوشته است: من که فکر میکنم الان کسایی مثل زامبونی یا محققای دیگه این نظر سنجی ها رو هزاران نفر انجام دادن و دلیلشم میدونن
یعنی شاید اطلاعات ما کم باشه
من این سری اگه برم پیش دکترم حتما ازش در این مورد میپرسم
شما هم اگه تونستین بپرسین تا ببینیم اونا چی میگن؟؟؟
سینا با کلانی که صحبت میکردم میگفت به محض اینکه خبری باشه
ماهایی که عضو پرتال MSIF هستیم سریعا خبر دار میشیم .
پس حتما خبری نشده هنوز , که چیزی نگفتن بهمون .
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
سينا منم باهات موافقم . همه دوستان زماني كه به دكترشون مراجعه كردند راجع به اين قضيه پرس و جو كنند .
منم 16 اسفند وقت دارم حتما ميپرسم و نتيجه رو در همين تاپيك مينويسم
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : sargol
بچه ها اگر نظریه دکتر زامبونی را به دقت مطالعه کنیم علت خارجی برای انسداد رگهای گردن بیان نشده بلکه این انسداد عروق درست مثل انسداد عروق قلبی در ناراحتی های قلبی به صورت مادرزادی در گردن افراد وجود دارد.
تنها علتهای خارجی مثل تمام عواملی که تا حالا گفته شد و به علاوه رژیم های سرشار از چربی میتونه باعث عود و افزایش این انسداد شود.
البته ما در آخرین ملاقات با دکترمون که این مسئله رو سوال کردیم، دکتر معتقد بود که یکی از دلایل بروز نشانه های ام اس بی شک گرفتگی عروق است که بیشتر محققان به صورت نظری روی این مسئله متفق القولند اما هنوز در توجیه سازو کار این اتفاق که منجر به ام اس شده هنوز نتوانسته اند به طور جدی آنرا اثبات کنند و الان در حال حاضر بسیاری از محققان در برابر نظریه دکتر زامبونی سکوت اختیار کرده اند نه به این معنی که این نظریه درست نیست بلکه این بدین معناست که در حال تحقیقات بیشتر در این زمینه هستند تا بتونند به صورت قطعی روی این نظریه مهر تائید یا رد بزنند.
واینکه هنوز کسی این نظریه رو رد نکرده به معنی وجود روزنه های امید درمان در این نظریه است که امیدوارم به زودی به نتیجه برسد.
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : pariya , anaram
سلام دوستان عزیز
عامل گرفتگی رگ گردن و جلوگیری از انتقال خون در سیاهرگ،و سپس برگشتن اون به مغز و انباشت مغز با آهن بالا و قاطی کردن سیستم دفاعی با تخریب میلین وضعیتی است که همه بیماران ام اس دچار اون هستن،همون طور که می دونیم افرادی هم که دچار سکته قلبی یا مغزی میشن بدلیل سکته چندتا از رگهای قلب یا رگهای منتهی به مغز آنها دچار گرفتگی میشه که توسطانژیوگرافی تشخیص داده میشه و بیشتر این گرفتگی های عروق بویژه قلبی توسط آنژیوپلاستی(بالون)برطرف میشه یا اینکه یک رگ زاپاس ازجایی دیگه از بدن به جای رگ مسدودشده پیوند میکنن و فرد بیمار به زندگی عادی خودش برمیگرده(البته درکنارش کمی داروهم باید مصرف کنه) .حال به نظر میاد که انسداد همه عروق مثل هم هست و به جرائت میشه گفت که همه این انسدادها بدلیل ناراحتی عصبی و استرس شدید بوجود آمده و بنابراین علاج همه هم باید مثل هم باشه ،دوستان اگه همه این مطلب رو با دکترشون در میان بگذارند دور از ذهن نیست که بزودی بتونیم نتیجه ای بگیریم
 تشکر شده توسط : anaram
يعني ما كه ام اس داريم رگ گردنمون گرفته؟
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  یک تجربه شخصی از نقش تابستان در تشدید خستگی ArashFN 1 747 2022/07/27, 03:37 PM
آخرین ارسال: ArashFN
  تجربه شخصي - چرایی ابتلا به ام اس aztab 432 267,388 2020/02/11, 09:40 PM
آخرین ارسال: زهراخانم
  تجربه ی کسی که ام اس ندارد. obria_123 5 2,796 2018/08/01, 01:34 AM
آخرین ارسال: پروانه
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,111 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چه مدت زمانی طول کشید که از زمان تشخیص cis حمله دوم رو تجربه کنید prosperity 7 8,637 2014/11/12, 11:25 PM
آخرین ارسال: prosperity
  درخواست همکاری از خانوم ها برای یک پایان نامه در مورد ام اس momeni.z 5 5,762 2014/09/17, 01:57 AM
آخرین ارسال: کیانی
  همفكري در مورد كمك به يك بيمار ام اسي گل mohammad.1979 13 7,719 2014/01/13, 08:31 AM
آخرین ارسال: mohammad.1979
  صحبت هاي دكتر صحراييان در شبكه 3 hamid 57 37,486 2013/01/21, 12:15 AM
آخرین ارسال: nahid
  در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ nahid 18 11,928 2012/09/28, 02:40 AM
آخرین ارسال: edarzi
  همايش درمانهاي نوين ام اس توسط دكتر نبوي parastoo joon 4 4,250 2012/01/18, 09:13 PM
آخرین ارسال: parastoo joon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست