امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستند راز و قانون جذب
پرستو عزيزم خيلي جالب بود مرسي
ولي كيه كه عمل كنه به اين حرفها ميدوني چيه هميشه فكراي بد بيشتر از فكراي خوب تو ذهن آدما جريان داره وبيشتر تاثير ميذارهangryangryangryangryangry
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
.....
می دانستید دستگاه ایمنی بدن طوری طراحی شده است که می تواند خود را ترمیم کند؟ می دانستید راهی وجود دارد که شما هرگز مریض نشوید؟ می دانستید ذهن و فکر ما این قدرت را دارند که بیماری سرطان را بدون هیچ دارویی درمان کنند؟ می دانستید که افراد قطع نخاخ شده می توانند با کمک فکر و ذهن خود دوباره روی پای خود بایستند؟ باورش سخت است ولی با خواندن این مطلب باور می کنید. بیماری چگونه به وجود می آید؟ دکتر بن جانسن به این سوال پاسخ داده است: همه ی بیماری در نتیجه استرس یا فشار روانی به وجود می آیند . دکتر جان هاگلین معتقد است: بدن ما نتیجه افکار ماست و جدیداً علم پزشکی به این نکته رسیده است که افکار و احساسات ما، چگونگی جسم و ساختار عملکرد بدن ما را تعیین می کنند. دکتر جان دمارتینی نظرش بر این است که: داروی تسکین دهنده دارویی است فرضی، که هیچ اثری بر بدن ندارد مثل قرص. دانشمندان دریافته اند که ذهن انسان مهم ترین سهم را در درمان دارویی دارند. فکر می کنید چرا بیماران با خوردن قرص یا تزریق امپول درمان می شوند؟ وقتی بیماران به این باور می رسند که آن قرص قطعاض باعث بهبود بیماریشان می شود . آن چه را باور کرده اند دریافت می کنند و خوب می شوند. فکر کردن به سلامتی کامل کاری است که هرکس می تواند در خلوت خود انجام دهد، مهم نیست که پیرامون او چه می گذرد. مایکل برنارد بک ویث معتقد است که بیماری های جسمی یا ناراحتی که در زندگی بروز کرده را می توان با نیروی فکر برطرف کرد. قدیمی ها درست گفته اند که خنده بر هر درد بی درمان دواست. می دانید چرا ؟ باب پراکتر در این باره می گوید: بیماری قادر به ادامه در بدنی که وضعیت عاطفی سالمی دارد نیست. بدن ما در هر ثانیه میلیون ها سلول را از خود دفع می کند و میلیون ها سلول دیگر را جایگزین آن ها می کند. پس چرا بعضی بیماری ها سالیان سال در بدن باقی می مانند در حالی که به نظر دکتر جان هاگلین ما هر چند سال یک بار یک بدن فیزیکی نو داریم؟ تنها راه دوام آن ها در بدن از طریق افکار و تمرکز روی بیماری دیگران و خود فرد است . بیماری در بدنی که اندیشه های سازگار و مثبت داشته باشد نمی تواند دوام بیاورد.تفکرات ناقص علت تمام بیماری های انسان است که می تواند شامل بیماری های جسمی و روحی باشد. درمان بیماری ها: باب پراکتر می گوید: اگر بیماری دارید و دئماً به آن فکر می کنید و مرتب با دیگران درباره ی آن صحبت می کنید. در واقع در حال ایجاد سلول های بیمار بیشتری هستید خود را در شرایط سلامت کامل ببینید و درمان بیماری را به پزشکتان بسپارید. اگر احساس کسالت می کنید در مورد آن صحبت نکنید وگر نه بیماریتان بدتر خواهد شد. اندیشه های شما مسئول ایجاد بیماری یا سلامتی است. پس تا می توانید ای نعبارت را تکرار کنید: حالم خیلی خوب است و واقعا چنین احساسی داشته باشید.اگر خیلی سرحال نیستید و کسی از احساستان می پرسد فقط از او قدردانی کنید که این احساس خوب را به شما یادآوری کرده است . شما نمی توانید چیزی را که می خواهید به دست بیاورید مگر آن که فکر کنید که می توانید. تصور کنید که حالتان خوب شده است به این ترتیب بهبودی حاصل می کنید. ای نقانون جذب است . درمان بیماری های لاعلاج جالب است بدانید تعریف دکتر جان دمارتینی از لاعلاج این است: درمان از راه درون هیچ بیماری وجود ندارد که قابل درمان نباشد . همه ی بیماری ها را می توان با قدرت ذهن و فکر درمان کرد. مایکل برنارد بک ویث می گوید: شما قادر هستید زندگی تان را دگرگون کنید و خودتان بیماری هایتان را درمان کنید. مایکل برنارد بک ویث می گوید: من مشاهده کرده ام که سرطان ها درمان شده و کلیه ها احیا شده اند. حتی دیده ام که بینایی چشم ها اصلاح شده و به شکل عادی خود برگشته اند.
در این جا می خواهم داستان شگفت انگیز و امیدوارکننده ی موریس گودمن ، نویسنده و سخنران بین المللی را برایتان مطرح کنم. او این چنین تعریف می کند: این داستان به دهم مارس 1981 بر می گردد. این روز خاص به کلی زندگی ام را تغییر داد به شکلی که هیچوقت آنرا فراموش نمی کنم. هواپیمایی که من در آن بودم سقوط کرد مرا که فلج شده بودم به بیمارستان منتقل کردند. مهره های اول و دوم ستون فقراتم خردشده بودو به خاطر آن واکنش غیر ارادی خوردن در من از بین رفته بود. قادر نبودم چیزی بخورم، دیافراگمم از بین رفته بود و نمی توانستم نفس بکشم فقط می توانستم پلک بزنم. دکترها بر این عقیده بودند که باید یک زندگی گیاهی داشته باشم و من فقط پلک می زدم. این تصویری بود که آن ها از من داشتند ولی برایم اهمیتی نداشت. تنها مسئله مهم افکار خودم بود من خودم را تصور می کردم که دوباره به وضعیت سابق برگشته و مثل یک فرد عادیبا نیروی خودم از بیمارستان بیرون می آیم. در بیمارستان فقط می توانستم با ذهنم کار کنم و وقتی شما ذهنتان را در اختیار بگیرید می توانید همه چیز را به حالت اول برگردانید. یک دستگاه تنفس مصنوعی به من وصل بود و دکترها و پرستارها بر این عقیده بودند که من هرگز توانایی نفس کشیدن بدون آن را نخواهم داشت ولی ندایی آهسته دائماً به من می گفت:« نفس عمیقی بکش، عمیق تر نفس بکش» و بالاخره روزی فرا رسید که از شر آن دستگاه خلاص شدم. آن ها نمی توانستند هیچ توضیحی بدهند. من هم اجازه نمی دادم چیزی مرا از هدفی که در ذهنم دارم دور کند. هدفم این بودکه: کریسمس با پای خودم از بیمارستان بیرون بروم و این کار هم انجام شد. آن روز را هیچ وقت فراموش نمی کنم که پزشکان گفتند این اصلاً عملی نیست. اگر بخواهم برای سی که ممکن است بیمار باشد زندگیم را خلاصه و جمع بندی کنم آن را فقط در چند کلمه خلاصه می کنم.

« انسان همان چیزی می شود که به آن فکر می کند.»
بچه ها ميدونم شايد اين موضوع كمي قديمي باشه...اگه واستون قديميه معذرت ميخوام!!!!...اما من عاشق قانون جذبم و ايمان دارم كه ميشه سلامتيمون رو به دست بياريم....با به كار گيري اين قانون من لحظه هاي خيلي خيلي شادي دارم!!!!agreement2
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
 تشکر شده توسط : zaynab , fireboud , احمدرضا , najva , ساغر , niloufar
گوناگون- روانپزشكان در يك بررسي تازه تاكيد كردند كه تفكر مثبت تاثير شفابخشي داروها را زياد مي‌کند. نتايج اين بررسي نشان داده افرادي كه از «دارو درماني» انتظار شفا يافتن و تصور مثبت دارند، از اين روش درمان در بهبود دردهايشان بيشتر بهره‌مند مي‌شوند در حاليكه اگر فردي نسبت به دارويي كه مصرف مي‌كند تصور منفي داشته باشد، قطعا نتيجه عكس خواهد گرفت.
دكتر اولريك بينگل، استاد و متخصص مركز پزشكي دانشگاه «هامبورگ» در آلمان با همكاري دستياران انگليسي خود در آزمايشات جديد به اين نتيجه رسيده‌اند كه اگر شما انتظار تاثيرِ مثبت از دارو داشته باشيد، ميزان اثرگذاري و شفابخشي دارو در بدن شما افزايش پيدا مي‌كند. بنابراين گزارش، اين متخصصان تاثير تفكر مثبت و منفي را روي يك داروي مسكن موسوم به «رميفنتانيل» بررسي كرده و به نتايج فوق دست يافته‌اند. حاصل مثبت‌انديشي در هر زمينه و مرحله از زندگي ثمربخشي و موفقيت است. روانشناسان معقتدند؛ افکار از چنان قدرت بالايي برخوردار هستند که مي‌توانند سازنده يا ويرانگر باشند. بنابر‌اين بايد به خود و فرزندانمان بياموزيم که افکارمان را هوشمندانه کنترل کنيم تا در زندگي به موفقيت‌ها و کاميابي‌هاي بزرگي دست پيدا كنيم و در واقع با افكار مثبت سرنوشت بهتري را براي خودمان رقم بزنيم. اين متخصصان توصيه مي‌كنند كه براي رسيدن به تفكر مثبت بهتر است نسبت به خودمان احساس خوبي داشته باشيم و خود را توانا و باارزش بدانيم. بعلاوه براي كاربردي كردن اين تصميم مي‌توانيم فهرستي از صفات مثبت خود تهيه کنيم و راه‌هاي تقويت آنها را پيدا كرده و بكار بگيريم. همچنين فهرستي از افکار منفي خود در طي روز تهيه كرده و سعي کنيم براي هر فکر منفي يک فکر مثبت معادل آن را پيدا كنيم تا به کمک آن بتوانيم با افکار منفي مقابله کنيم. سعي کنيم در گفتار و برخوردهاي روزانه از جملات مثبت استفاده کنيم و بالاخره افکار خود را متوجه خوبي‌ها و جنبه‌هاي مثبت زندگي کنيم تا به مرور مثبت‌نگر شويم.

[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : najva , شهرزاد , ساغر , parisa2087 , Yitzak
دقیقا من هم چند درصدی موافقم حدود90 درصد چون نمی دونم هر از گاهی این موضوع عمل نمی کنهicon_cry
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : parisa2087
HuhHuhHuh
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : nooresefid333 , parisa2087
اينا مسخرس چون اگه آدم تلاش كوشش نكنه نجنگه اونقد كه كاري كه ميخوادو انجم بده حالا هر چقد فك كني تنها تاثيري كه داره تو برنامه ريزيشهparty0048.gif
...
نگو احسان جان مثبت اندیشی ستون زندگی درمان و..........هستشagreement2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : parisa2087
تاثیر طرز فکر مثبت بر سلامتی

سلامت نیوز :محققان می ‌گویند تاثیر طرز فکر ما بر سطح سلامت مان قطعی است. این که نگاه مثبت یا منفی ما به زندگی می ‌تواند بر سلامت جسم و روان‌ ما تاثیر بگذارد، مدت‌ هاست که سر زبان‌ ها افتاده است. شما تا حالا چند بار به یک بیمار یا یک فرد شکست‌ خورده گفته ‌اید که بخش خوب ماجرا را هم ببیند؟ به تازگی محققان اثبات کرده ‌اند که نوع رفتار ما در برابر هستی، به ویژه نگاه مثبت یا منفی ‌ای که به آن داریم، بیش از آنچه فکر می ‌کنیم می ‌تواند بر سلامت ما تاثیرگذار باشد.

تحقیقات دکتر بکالوی، استاد دانشگاه علوم اجتماعی ییل، نشان داد که داشتن دید مثبت بر سلامت ما تاثیر شگرفی دارد. او پس از زیر نظر گرفتن 660 فرد که پرسش‌ نامه ‌‌ای را در سال 1975 میلادی پر کرده بودند و در آن از نوع نگاه شان به پیری سخن گفته بودند و بررسی سن فوت هر یک از آن ها به این نتیجه رسید: "افرادی که دید مثبتی به پیری داشتند، به طور میانگین 5/7 سال بیشتر از کسانی که نگاهی منفی به آن داشتند، عمر کردند." یک تحقیق که در سال 2003 میلادی در دانشگاه ویسکونسین مدیسون انجام شد، نشان داد واکسن آنفلوانزا بر آن هایی که نگاه مثبتی به زندگی دارند، تاثیر بیشتری دارد.

در این پژوهش 52 فرد زیر نظر گرفته شدند و به آن ها واکسن آنفلوانزا تزریق شد اما پیش از آن، پزشکان از داوطلبان خواستند به یک خاطره خوب و یک خاطره بد فکر کنند و فعالیت مغزی آن ها ثبت شد. کسانی که بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن به یک خاطره خوب کرده بودند تا یک خاطره بد، سمت چپ کورتکس جلوی مغزشان (كه مسئول احساسات مثبت است)، فعال ‌تر بود و 6 ماه بعد، میزان پادتن مقابله با ویروس در بدن‌ شان، در مقایسه با سایر افراد، بیشتر بود. نوع رفتار ما در برابر هستی، به ویژه نگاه مثبت یا منفی ‌ای که به آن داریم، بیش از آنچه فکر می ‌کنیم می ‌تواند بر سلامت ما تاثیرگذار باشد. خوش ‌بین‌ ها کمتر درد می‌ کشند داشتن نگاه مثبت به زندگی حتی می‌ تواند بر تجربیات فیزیکی هم تاثیر بگذارد.

طبق تحقیقی که در سال 2005 میلادی در دانشکده پزشکی ویک ‌فارست انجام شد، به اثبات رسید که نوع نگاه ما به دنیا حتی بر میزان دردی که حس می‌ کنیم هم تاثیر می‌ گذارد. در این تحقیق، داوطلبانی که به آن ها گفته می ‌شد قدرت تحمل درد بالاتری دارند و بدن ‌شان قوی ‌تر است، در واقع، واکنش کمتری به درد نشان می ‌دادند. به عبارت دیگر، فکر آدم‌ ها می‌ تواند مانند یک مورفین در بدن عمل کند.

نتیجه تفکر منفی همان ‌طور که تفکر مثبت برای سلامت خوب است، آیا تفکر منفی می ‌تواند برای سلامت مضر باشد؟ این، سوالی است که در بسیاری از کتاب ‌های قرن حاضر به آن پرداخته شده اما هنوز جوابی قطعی و علمی برای آن نیافته ‌اند. عقاید بسیاری وجود دارد که طبق آن، استرس و افسردگی یکی از دلایل ابتلا به سرطان است. برخی بررسی ‌ها رابطه بین استرس و افزایش احتمال ابتلا به سرطان را به اثبات رسانده‌ اند اما این موضوع در همه موارد مصداق ندارد. برخی بررسی‌ ها نشان داده ‌اند بین ابتلا به سرطان پستان در زنان و مرگ همسر یا جدایی از او رابطه وجود دارد.

پیش از این، تحقیقات روشن کرده بودند که نوع احساسات ما می‌ تواند بر سلامت قلب مان تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، افسردگی می ‌تواند سبب بروز ناراحتی ‌های قلبی شود و استرس نیز می ‌تواند احتمال بروز انواع سرطان را افزایش دهد. کشف رابطه بین نوع نگاه و شیوه زندگی نگاه مثبت می‌ تواند بر شیوه زندگی تاثیرگذار باشد.

وقتی شما بدبین هستید و همیشه استرس دارید، طبیعتا به تغذیه خود توجه چندانی نمی‌ کنید، ورزش نمی ‌کنید و خوب نمی ‌خوابید و شاید به مصرف مواد مضری مانند سیگار نیز گرایش پیدا کنید.

این شیوه زندگی درنهایت می‌ تواند دارای عوامل خطرسازی باشد که احتمال ابتلا به انواع سرطان و بیماری‌ های قلبی را افزایش می ‌دهد. محققان می ‌گویند شاید یکی از راه‌ های درمان بیماری‌ ها قبول همین موضوع باشد که احساسات ما بر بیماری‌ های جسمی تاثیر می ‌گذارند و ما با شناخت و درمان این احساسات می ‌توانیم ناراحتی ‌های جسمی ‌مان را برطرف کنیم. داشتن دید مثبت صرفا داشتن نگاه منتقدانه به تفکرات منفی نیست؛ بلکه توجه بیشتر داشتن به دوست داشتنی ‌های زندگی و گرایش بیشتر به سمت آن ها است. نگاه مثبت باید درونی باشد نگاه مثبت به زندگی به این معنی نیست که لزوما انسان مثبتی باشید یا سعی کنید وقایع غیرقانونی و ناراحت‌ کننده را نادیده بگیرید.

وقتی به شما گفته می‌ شود که یک بیماری حاد دارید یا دچار یک مشکل بزرگ شده‌ اید، طبیعی است که آزرده شوید و احساس ناراحتی و شکست کنید، اما با نگاهی مثبت به مسایل زندگی می ‌توانید خوش ‌بینی را در وجودتان درونی کنید. به این ترتیب، می‌ توانید با مسایل زندگی سرسختانه روبه‌ رو شوید و آن ها را حل کنید. به عنوان نمونه، فرد مبتلا به التهاب مفاصل که دید مثبت درونی ندارد، ممکن است هنگامی که از باز کردن درب یک بطری عاجز می‌ ماند، بگوید: "من آدم بی‌ فایده ‌ای شده‌ ام!"

اما آن که دید مثبت درونی دارد، این ناتوانی را می ‌پذیرد و به سراغ اموری می‌ رود که قادر به انجام آن ها است. داشتن دید مثبت صرفا داشتن نگاه منتقدانه به تفکرات منفی نیست؛

بلکه توجه بیشتر داشتن به دوست داشتنی ‌های زندگی و گرایش بیشتر به سمت آن ها است. سعی کنید ملودی زندگی خودتان را بسرایید؛ آن ‌گونه که انگار می‌ خواهید با آن برقصید. خودتان را از گذشته رها کنید؛ صفحات کتاب زندگی ‌تان را ورق بزنید و زندگی تازه‌ ای را شروع کنید.
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , نسترنى , parisa2087 , Yitzak
خانم پرتو، ممنون از پستتون. خيلي عالي بود. واقعا خودتون هم همينطور به زندگي نگاه مي كنيد؟ خودتون هم پرشور و شاد هستيد؟ من كه خيلي نا اميدم. شما الان مشكلي نداريد؟ راحت راه ميريد و فعاليت مي كنيد يا اين پست رو براي من و بقيه بچه ها گذاشتيد؟
كسي كه عاشقت باشه، تو رو تنها نمي‏ذاره
 تشکر شده توسط : yummy

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست