امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسئولان می گویند دارو نه گران شده و نه تحریم
مسئولان می گویند دارو نه گران شده و نه تحریم
در روزهای اخیر اخباری حکایت از افزایش کم سابقه نرخ داروها به‌ویژه داروهای کمیاب در مراکز فروش دارو در داروخانه‌های هلال احمر، ۱۳آبان و ۲۹فروردین داشت.

در حالیکه عده ای نوسان نرخ ارز را دلیل این امر می دانستند اما وزارت بهداشت و سازمان دارویی و غذایی کشور به طور رسمی افزایش قیمت دارو را اعلام نکرد. این موضوعی است که “حسینعلی شهریاری” رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز آن را تائید کرده و می‌گوید وزارت بهداشت مصر است که قیمت دارو افزایش نیافته است؛ با این وجود متصدی یکی از داروخانه‌های تهران افزایش قیمت تمامی دارو حتی داروهایی که مشمول یارانه می‌شد و نباید قیمت آن افزایش می‌یافت را تایید می‌کند و از گران شدن مجدد داروها د ر۶ ماهه دوم سال نیز خبر می‌دهد، وی در گفت وگو با مهر در پاسخ به اینکه آیا درصد افزایش قیمت دارو اعلام شده است‌، می‌گوید: درصدی اعلام نشده است و داروخانه‌ها طبق لیستی که وزارت بهداشت ارسال می‌کند دارو را می‌فروشند.
از طرفی در حالیکه به نظر می رسد تحریم سبب شود تا برخی از داروهای وارداتی دیگر وارد کشور نشوند اما رییس اتحادیه واردکنندگان دارو می گوید: در حال حاضر با وجود تحریم‌ها، مشکل و کمبود خاصی در زمینه داروهای وارداتی نداریم.
دکتر علی سبحانیان در گفت وگو با ایسنا، ادامه می دهد: بر اساس اعلام بانک مرکزی قرار است دلار ۱۲۲۶ تومان در اختیار وارد کنندگان کالا از جمله واردکنندگان دارو به وفور قرار گیرد، در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی در زمینه تهیه دارو به وجود آید. داروهای مبتلایان به سرطان، ام.اس، بیماری‌های مغز و اعصاب و پوکی استخوان وارداتی هستند.
خبر آنلاین

باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : نازلی , yummy , parastoo joon , # پریسا # , ساغر , فرناز , MFhealth , najva , بابک57 , maedeh , Ali 324 , spring
فکر کنم دیگه آب از سرمون گذشتهsad2
هر چه پیش آید خوش آیدsad
 تشکر شده توسط : spring
خب راست میگن .قیمت دارویی که از خارج میاد همونه ،تغییری نکرده.مسئولین محترم بیمه هستن که سهم بیمه رو کم کردن و مصرف کننده باید سهم بیشتری بپردازه.به هر حال اونام میخوان زن و بچه نون بدن.ماهم باید درکشون کنیمconfused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : parastoo joon , # پریسا # , liliyam , najva , ارزو , Hegan , spring
به نظر من حق گرفتنیه . مگه چند تا بیمار ام اس تو این مملکت هست . باید شرایط رو برای ما تامین کنند . این کمترین حقمونه . من که پزشکم معتقد به آوانکسه ، چرا باید سینوکس بزنم ؟
 تشکر شده توسط : ساغر , دیبا , najva , ارزو , spring , azita
منم امروز به این نتیجه رسیدم تولید شکر در کشور بالا رفته بعضیها خیلی شکر مصرف می کنند یعنی می خورن.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : paeeze , spring
در حال حاضر با وجود تحریمها مشکلی نیست. چرا نمیفهمید بابا!!!!مشکلی نیست. قیمت داروها مگه افزایش پیدا کرده؟؟؟؟
پول ندارید که ندارید. دارویتان قرار است وارد نشود خوب نشود. ما مشکل نداریم.
کی گفته قیمت دلار روی قیمت همه چیز اثر میگذاردconfused2
خوب اروپایی ها نفت را نخرند وا مگه چی میشه؟ برکینافاسو میخره.
اصلاکی میگه مشکل داریم اگه کسی جرات داره بیاد جلو بگه مشکل داریم تا ما بهش حالی کنیم fighting0030.gif
 تشکر شده توسط : ساغر , najva , neda.n , # پریسا # , warrior , آذرستون , paeeze , نازلی , sooorooosh , spring , فریبا
واقعا از این همه دروغ دیگه خسته شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
حواشی ام اس اینفدر که اذیت میکنه خودش اذیت نمیکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من خودم شنیدم وزیر بهداشت و درمان گفت که ..............sad2sad2sad2sad2
 تشکر شده توسط : ساغر , ارزو , Aynaz , # پریسا # , spring
سلام.من گرگان هستم.2/3هفته است آونكس نيست.دكتر ميگه اكتووكس بزنم.اماراستش جرات نميكنم!
نميدونم شهرهاي ديگه داروهست؟يعني ممكنه ديگه واردنشه؟
angry3angry3angry3angry3angry3laughing3laughing3laughing3laughing3
 تشکر شده توسط : spring
ببینید همشون دروغ گو هستن.هر وقت گفتن قیمت داروها کاهش پیدا می کنه پس مطمئن باشید یا داروها دیگه گیر نمیاد یا قیمتش چند برابر میشه.
مائیم و نوای بی نوایی، بسم الله اگر حریف مایی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
 تشکر شده توسط : MFhealth , # پریسا # , spring
چندروزه پاهام مورمورمیشه.امروزرفته بودم پیش دکترم.بعدگفتم حالا که مشهدم برم بتافرون هم بگیرم.غافل ازاینکه اون بتافرونی که من ماه پیش 94 تومن گرفته بودم حالا شد 190 تومن.تا این خبر رو شنیدم فورا مورمور دست هام هم به مورمور پاها اضافه شد.آخه بابای من فرهنگیه 190 تومن براش خیلی زیاده.
آخه ما مشکل خودمون کمه که باید واسه قیمت آمپولا هم حرص بخوریم؟
پروردگارا: به من كمك كن قبل ازينكه درمورد راه رفتن كسي قضاوت كنم كمي با كفش هاي او راه بروم. دكترشريعتي
 تشکر شده توسط : # پریسا # , spring , hessam

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گران شدن بعضی ازداروهای ام اس nahid 0 1,247 2018/09/10, 02:32 PM
آخرین ارسال: nahid
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,795 2018/07/24, 07:35 PM
  رئیس سازمان غذا و دارو: واردات ربيف مغایر با اصل اقتصاد مقاومتی است. Mehdish 16 8,940 2016/05/23, 10:11 AM
  اطلاعیه سازمان غذا و دارو در مورد سهمیه بندی داروها nahid 17 10,831 2015/08/05, 11:29 AM
آخرین ارسال: abed6311
  ماجرای دارو لاغری که باعث مرگ شد! paeazan 9 67,897 2014/04/24, 08:29 AM
آخرین ارسال: سالومه
Rainbow ۵ میلیارد دلار کالای اساسی و دارو با ارز ۱۲۲۶ تومان وارد می شود Saina 3 3,057 2013/10/17, 09:13 PM
آخرین ارسال: mahdiye1989
  چگونگی تخصیص یارانه دارو به بیماران صعب العلاج sargol 47 21,175 2013/10/17, 08:40 PM
آخرین ارسال: rezami
  گفتگو با دکتر صحرائیان درباره وضعیت دارو sooorooosh 10 7,065 2013/10/06, 01:30 PM
آخرین ارسال: Hasty
  زخم کهنه "دارو"، سرباز کرده است... hamdam 0 2,278 2013/07/02, 06:22 PM
آخرین ارسال: hamdam
  قیمت دارو همچنان در ابهام hessam 8 5,398 2013/06/30, 11:17 AM
آخرین ارسال: فرناز

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست