امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالاتی که باید از پزشک خود درمورد MS بپرسید!
برعکسش دکتره من میگه معاینه میخوای چیکار حاله ظاهریت که خوبه
یا میگه کورتون نمیخای نمیدم بهت ، ماهیچه هات شل میشه.....

داروها رو من باید بهش بگم تا برام بنویسهangry3
confused2confused2confused2
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
سیما جون دکترت که فوق العادست و این روحیه ادم رو بالاتر میبره من هر وقت میرم پیش دکترم همش استرس دارم از شب قبلش که وقتی میرم پیش دکتر فلانی رو نبینم اون یکی رو نبینم ازم یه وقت سوالی نشه میرم داخل چون ده تا ده تا میرن داخل بیمارا اشنا نیاد داخل و ...

ولی الان دکتر نمیذاره کسی بیاد داخل میدونه من خیلی حساسم ولی همش میگه هیچی نیست بی خیال برو شوهر کن منم میگم من میدونم هیچی نیست حالا بعد یه سال اومدم پییشت میگم خوب کاری کردی و بهش میگم از من نخواه شوهر کنم دکتر من قیدشو زدم بی خیال agreement2
 تشکر شده توسط : nojan.mrs01
مرسی آقای علیرضا.بیشتر ما تنها سوالی که از دکترمون میپرسیم اینه که آقای دکتر من تا کی باید آمپول بزنم؟!! دکترم میگه نمیدونم!
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : hyd69hyd

انصافا بهم آرامش میده.. چند روز قبل از نوبت ویزیت هیجانزده و خوشحالم.
دوسه ماهی به خاطر کنکور نتونستم برم پیشش. کنکور اینقدراسترسم رو زیاد کرده بود که هم سرآزمون گند زدم هم حالم بدتر شده و باید چندروز اول عیدرو زیر سرم کورتون باشم..
مطمئنم اگه زودتر میرفتم پیشش اینطوری نمیشد.confused

من یه بار ازش پرسیدم تا کی باید تزریق کنم گفت دیگه این سوال رو نه از من و نه از کس دیگه ای نپرس فعلا فقط ادامه بده و ذهنت رو رها کن از سوالایی که استرست رو بیشتر میکنه..
در مورد تغذیه هم ازش پرسیم ولی درست نگفتconfused
انگار چیز خیلی مهمی نیست. فقط گفت یه رژیم سالمparty0048.gif
با تو این تن شکسته داره کم کم جون میگیره..
جالبترین قسمت اینه که گاهی وقتا اطلاعات خودمون از بعضی از دکترا بیشتره.
من اوایل که رفته بودم یه دکتر بهم بجای آمپول قرص کورتون داده بود.
سلام
این آخرین دفعه که دکتر بودم در مورد دو قرص فینگولید و تکفیدرا پرسیدم
در مورد فینگولید پرسیدم که می توانم استفاده کنم ؟
جواب:
این قرص یک سال وارد بازار شده و فعلا برای آنهایی تجویز می شه که به آمپولا سازگار نیستند ولی تو آمریکا برای بیمارایی مثل شما تجویز می کنند ( کاشکی اینجا جزء خاک آمریکا بود Smile (16) ) چون قرص تولید داخله و فقط فرمولاسیون اجرا کردند باید یک مدت قابل قبول ار استفادش تو جامعه بگذره ببینیم نتایجه مشابه نمونه اصلی را داره یا نه بعد برای بیمارایی مثل شما تجویز می کنیم
در مورد قرص تکفیدرا چی درسته که بعد از عید وارد می شه آیا می توانم استفاده کنم ؟
مثل اینکه وارد نمی شه خود ایران تولید می کنه و همانند فیگولید عمل می شه

و به من گفت فعلا بهتره داروت را عوض نکنی چون روی این دارو خوب نتیجه گرفتی ریسک نکن
آخه چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا sad
البته با آمپول مشکلی به جزء کاهش گلبول سفید ندارم که با آزمایش خون و کاهش دوز تزریقی کنترل می کنم
ولی از شکل آمپول بشه قرص خیلی بهتر نیست؟
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : omid_nejad , sange sabor , mahdie , عسل راد , برگ 7 , موناامیدوار , Prime , nojan.mrs01 , laleh , hyd69hyd
همونطور که پزشکها همیشه میگن و شما هم اشاره کردی، هیچ دوتا بیمار ام اسی ای مثل هم نیستن. و نمیشه از روش درمانی که برای یه بیمار جواب داده برای بیمار دیگه الگو برداری کرد. با توجه به این مسئله فکر میکنید بودن این تاپیک لازمه؟ آخه پزشکتون با توجه به شرایط شما جواب میدن.
 تشکر شده توسط : hamid , omid_nejad
(2014/04/01, 10:32 PM)یه غریبه نوشته است: همونطور که پزشکها همیشه میگن و شما هم اشاره کردی، هیچ دوتا بیمار ام اسی ای مثل هم نیستن. و نمیشه از روش درمانی که برای یه بیمار جواب داده برای بیمار دیگه الگو برداری کرد. با توجه به این مسئله فکر میکنید بودن این تاپیک لازمه؟ آخه پزشکتون با توجه به شرایط شما جواب میدن.
خوبه خوبه خوبه که خودتون هم می گویید اشاره کردم
البته خیلی از تاپیک هستند که شاید به نظر من هم لازم نباشه وجود داشته باشند آیا درسته که به جایی این که گزارش کنم تو خود تاپیک مطرح کنمConfusedConfused
فقط
حالا لاذم شد که بگم
همه پزشکا بخاطر مسائلی به طور کامل ما را در جریان همه چیز که در پست اول نمونش را مثال زدم قرار نمی دند
یا نمونه همین جواب ها به صورت ناقص می دهند
البته من وظعیتم را بهتر از پزشکم می دانم و اول خودم خودم را زیر نظر دارم فعلا همانند دیابت درمان می کنم
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : omid_nejad , عسل راد
من حدوده دو هفته قبل از عید پیش دکتر بودم
از بی خوابی و بهم خوردن تنظیم خوابم شکایت کردم ( تا اینجاش همه می گین خوب یک قرص خواب می خوردی می خوابیدی )
و من به دکترمم گفتم تو آن یک هفته برای اینکه خواب برم قرص لورازپام1 دو سه شب خود سرانه مصرف کردم
سوال دکتر :
بی خوابیت چه مدت بوده ؟
منم گفتم 48 مدام بیدار بودم
گفتند :
لورازپام مناسب تو نیست
این قرصی( zolpidem tartrate ) که می نویسم فقط فقط مخصوص خواب و هر وقت هر وقت که بی خواب شدی هر یک قرص را نصف کن شب قبل از خواب بخور و همیشه نباید استفاده کنی و اسم ترکیب دارو را می نویسم ایرانی و خارجی فرقی نداره
داروخانه هم که فقط خارجی را داشت که 30 تاش شد 15 هزار تومان
مطابقه دستور عمل کردم و تونستنم خوابم را تنظیم کنم
به دکترم گفتم میشه برم معدمو کوچیک کنم یا بالون بزارم که لاغر بشم دکتر یهو از اینجوریsmiling شد اینجوریangry
نهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه تو کاندید این کار نیستـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیangryangryangryangryangry
گفتم دکتر خو میخوام مانکن بشمsad2
laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3 این دکترمه ها
گفت برو کوه نوردیsmiling
angryangryangryangryangry این منم....دکتر؟بااین پاها؟
گفت اره میشه...برو شنا..پیاده روی....گفتم خو در30 سال آینده شاید بشه اون هیکلی که قبلا داشتمو بدست بیارمlaughing3
چون میگذرد غمی نیست

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نکاتی که مبتلایان به MS و اطرافیان آنها باید بدانند. sara 29 19,641 2013/12/05, 11:55 PM
آخرین ارسال: samiramiss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست