امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بالاخره شیر آره یا نه؟!
(2012/01/27, 11:16 PM)N00shin نوشته است: از بچگی شیشه شیر رو تا جایی که زور داشتم پرت می کردم confusedconfusedconfused
الان هم سالهاست که به شیر لب نزدم confused
واقعا حالم رو بد می کنه و نمی تونم بخورم...
حالا این همه خاصیتی که داره رو نمی دونم با سایر مواد غذایی میشه جبران کرد؟؟؟ confused2confused2confused2

افرادی که نمی تونند شیر مصرف کنند میتونند از سایر مشتقات شیر استفاده کنند !!! مثل کشک . کره ی طبیعی . و یا روغن زرد حیوانی (( البته گوسفندی باشه بهتره ))

برای تامین سایر نیاز ها میتونند از اجیل های خام((پسته . گردو .بادام هندی . فندق . و . . . )) استفاده کنید که بسیار مغذی اند !!! مخصوصا برای تامین کلسیم میتونید از بادام منقی (پوسته کاغذی ) استفاده کنید ولی باید توجه داشت که پوست قهوه ای ان کمی بد هضم است در صورت توانایی خیس شود و از پوست جدا کنید !!!confusedconfused

قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : N00shin , هانیه
سلام به دوستان
من شیر میخورم !smiling
میگن باید گرم خورده شه!
ام اس
آخر عشق و دوست داشتن نیست!
من از کودکی شیر میخوردم هنوزم میخورم ولی بازم ام اس گرفتم icon_biggrin
منم شیر دوست دارم و میخورم.دکترمم گفت مشکلی نداری هر چقد دوست داری بخور.فقط بهم گفت از غذاهای چرب پرهیز کن....راستی معمولا شیر رو با عسل میخورم.
برای تا ابد ماندن باید رفت؛گاهی به قلب کسی؛گاهی از قلب کسیlove51
 تشکر شده توسط : najva
من در مورد رژیم اصلا هنوز از دکترم نپرسیدم ولی تا حالا نشده چیزی بخورم و حس کنم حالمو بد کرده یا...
مخصوصا شیر که زیاد مصزف میکنم...
تو افراد مطمئنن متفاوته
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
دوستان چی شد آخر سر بخوریم یا نه
من از تیرماه که فهمیدم ام اس دارم به توصیه افراد نه به شیر و نه ماست و هیچ لبنیات دیگه ای لب نزدم.حالا چه کنیم ؟؟؟Nyam2
سلام دوستان موضوع پایان نامه من بررسی مقایسه ای عادات غذایی بیماران مبتلا به ام اس با افراد به ظاهر سالم(( کسانی که ام اس ندارن باقی بیماری ها برام مد نظر نبوده فقط ام اس نداشته باشن)) بود نتایج پایان نامه من نشون داد بعد از تشخیص بیماری ام.اس برای افراد میزان مصرف لبنیات در گروه مورد یعنی بیماران به شکل معناداری نسبت به افراد به ظاهر سالم یعنی گروه شاهد کاهش پیدا میکنه با توجه به اینکه از نظر طب سنتی افراد مبتلا به ام.اس دارای مغز و معده ای با طبع سرد هستن احتمالا بعضی افراد با خوردن سردیجات مخصوصا لینیات احساس میکنن علائم بیماریشون تشدید میشه بخاطر همین تحت نظر پزشک و یا به صورت خوددرمانی مصرف لبنیات رو کم میکنن در صورتی که برای همه این کار لازم نیست و فقط افرادی که بدنشون نسبت به لبنیات با تشدید علائم واکنش نشون میده لازمه که استفاده از لبنیات کم بشه. ولی در هرحال کسانی که به هر دلیلی مصرف لبنیات رو کم میکنن باید جایگزین مناسبی برای تامین کلسیم مورد نیاز بدنشون درنظر بگیرن مثل مصرف مکمل کلسیم تحت نظر پزشکشون و یا مواد حاوی کلسیم که یکی از مواردی که توصیه میشه کنجد هست که هم طبع گرم داره و هم کلسیم اون خیلی بالاست. این یه قسمت از پایان نامه من بود امیدوارم به دردتون بخوره icon_questionicon_question
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : yas8866 , nahid , Mehrdad 31 , الی کوچولو , zohrevand
با تشکر از همدم عزیزو سمیرا عزیز از مطالبتون
من خودم روزی حداقل یک لیوان شیر میخورم و ماست هم میخورم ، البته کم چرب .
مشکلی هم خدارو شکر نداشتم .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : Mehrdad 31

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست