امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تمرينات بدني براي رها كردن انرژي هاي جمع شده
#1
كيت شرود تمرينات زير را براي گشودن و رها كردن انرژي هاي چاكراي بسته شده آموزش داده است و اساس اين تمرين ها دانش قديمي يوگاي هندي است .
اين تمرينات بلافاصله فوايد قابل توجه و آثار متعادل كننده خود را بر روي تمام دستگاه هاي بدن نشان مي دهند. هم به صورت خوابيده مي توانيد انجام دهيد و هم نشسته در وضعيت لوتوس يا دو زانو با ستون فقرات صاف . حالا چشمها را ببنديد و به آرامي به آرامش برويد . تنفس تان بايد آرام و عادي باشد . بعضي استادان ترجيح مي دهند كه آرام از 10 به صفر بشمارند و با هر عدد در حوزه عميق تر آرامش فرو بروند.

تمرين اول: انقباض مركز ريشه

به آرامي بازدم انجام دهيد و لگن خاصره را با قوت هر چه تمامتر منقبض كنيد ، انگار سعي مي كنيد حركت روده را متوقف كنيد . حالا تا جايي كه امكان دارد عضلات اندام هاي تناسلي را منقبض كنيد و به طرف پائين شكم در ناحيه ي ناف بكشيد . اين مرحله ي آخر با كشيدن ركتوم و دستگاه تناسلي به بالا و پشت ، انقباضات مرحله قبلي را تقويت مي كند . وقتي به آخرين حد انقباض شكم رسيديد قبل از اينكه رها كنيد و به حالت اول برگرديد سعي كنيد كه اين وضعيت را براي چند ثانيه حفظ كنيد .
بعد از چند ثانيه استراحت ، هر سه مرحله و انقباض نهايي را تكرار كنيد .چند دقيقه به خودتان استراحت دهيد در حالي كه آگاهي تان بر روي قسمتي است كه تازه منقبض شده است . اين تمرين گره هاي چاكراي اول و دوم را باز مي كند و نيروي كنداليني را تحريك مي كند . معمولآ به دنبال اين تمرين احساس گرما و افزايش انرژي خواهيد داشت كه كاملآ طبيعي است.

تمرين دوم: انقباض ديافراگم

( ديافراگم صحفه اي كم و بيش افقي از عضله و رباط است كه قفسه ي را از بالاي شكم جدا مي كند . )
با نفس هاي آرام و مرتب در حالت ريلكس و آرامش دروني باقي بمانيد . حالا بازدم انجام دهيد ، سعي كنيد ديافراگم را به طرف قفسه ي سينه بالا بكشيد . در حالي كه اين كار را انجام مي دهيد، سعي كنيد براي چند دقيقه اين حالت را حفظ كرده و سپس آنرا رها كنيد بعد از كمي استراحت دوباره تكرار كنيد . در زماني كه استراحت مي كنيد توجه تان بر روي قسمتي از بدن باشد كه روي آن كار كرديد . معمولآ احساس لرزشي در درون خواهيد داشت و بعضي ممكن است احساس گرما و يا حتي داغ شدن كنند .
اين واكنش زماني اتفاق مي افتد كه چاكراي شبكه خورشيدي با انرژي تقويت شود و بخشي از اين انرژي آزاد شده به طرف بالا به سمت چاكراي قلب كشيده مي شود و آن را فعال مي كند . اگر كاملآ راحت باقي بمانيد و بر روي آنچه كه در درون تان اتفاق مي افتد تمركز كنيد احساس آرامش دروني در وجودتان پخش خواهد شد . بعد از چند دقيقه آرميدن به مرحله بعد برويد.

تمرين سوم : انقباض گردن

از راه بيني نفس بكشيد، سعي كنيد نفس را به درون كشيده وبا بالا آوردن شانه ها گردن تحت فشار قرار گرفته وكوتاهتر مي شود. در اين حالت براي چند ثانيه باقي بمانيد و بر روي ناحيه گردن تمركز كنيد. بعد آنرا رها كنيد. سه بار حالت گفته شده را تكرار كنيد. براي مدتي ريلكس كنيد. اين تمرين انرژي قفل شده در ناحيه چاكراي گلو را رها مي كند و اين كانال مهم بين سر و قلب را پاكسازي مي كند. زماني كه انرژي، آزادانه دوباره جاري شود، شور و حرارت شديدي را در ناحيه ي گردن و شانه ها توام با قدرت دروني، صداقت و اعتماد به نفس احساس مي كنيد. اين تمرين ها انرژي ين و يانگ را هماهنگ مي كند. انجام اين تمرين ها يكي پس از ديگري پيشرفت زيادي را در وجودتان ايجاد مي كند. با وجود اين در انجام آن زياده روي نكنيد. يك بار صبح و يك بار شب براي شروع كافي است. وقتي تجربه كسب كرديد مي توانيد تمرين ها را چندين بار به ترتيب انجام دهيد ولي هميشه نسبت به كيفيت احساس تان آگاه باشيد. هرگز فراتر از حد دروني و طبيعت تان نرويد. به ياد داشته باشيد اين تمرين هر روزه آنهاست كه اهميت دارد.
بر گرفته از كتاب:‌ چاكرا درماني
نوشته:‌شليلا شارامون، بودو جي باگينسي


همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28
 تشکر شده توسط : naz.gigili , arezoo_azizi , ساغر , sadaf , هاجی , habibe , mahdie
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  يوگا، تاي چي و طب سوزني براي درمان دردهاي مزمن sadaf 18 9,444 2013/07/20, 05:35 PM
آخرین ارسال: رامنا
  نرم افزارهاي يوگا براي گوشي هاي اندرويد. warrior 0 1,899 2011/09/05, 05:56 PM
آخرین ارسال: warriorکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان