امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قفل شدن زانوها
چیزی هست که مدت هاست اذیتم می کنه: قفل شدن زانوهامه .
توضیحش اینه که وقتی رو زمین میشینم چون زانوهام قفل میشه بلند شدن بدون کمک خواستن از کسی ممکن نیست. حتی زمانی که رو صندلی یا مبل نشستم زانوهام زاویه دار قفل میشه.
لازمه که بگم این حالت وقتی که هوا سرد میشه بیشتر خودش رو نشون میده.
حالا می خوام بدونم کسی از شما هست که این حالت رو داشته باشه یا دیده باشه.
دو تا نکته وجود داره :
1-تو بچه گیم یه دکتر واسم تشخیص روماتیسم داد که دکترای دیگه قبول نداشتن.
2-با دکترم مشورت کردم و پیششم رفتم اما هیچی نمیدونه angry3
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : A.Kh
من هم اینجوری می شوم خیلی. سر کار که می‌رفتم و لازم بود سریع بلند شوم بروم جایی واقعاً امکان پذیر نبود برام باید آنقدر صبر می‌کردم تا کف پام بنشینه رو زمین.
به قول تو زمین یا صندلی هم نداره. بلند شدن و صاف کردن زانوم مشکله.
من هم وقتی بچه بودم تشخیص و درمان روماتیسم مفصلی داشتم.

confused2
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
 تشکر شده توسط : seyyed reza , Matilat , آذرستون , A.Kh
منم اینطوری میشم محصوصا وقتی عصبی میشم و باید چند ثانیه یا چند دقیقه صبر کنم تا زانوم خوب بشه.
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : seyyed reza , آذرستون , A.Kh
هرچی هست مربوط به ام اس نمیشه
چون منم همشه همینجوری میشم
چه رو زمین چه رو صندلی زانوهام گاهی به شدت قفل میکنن که حتی اشکمم شاید در بیاد تا باز بشهconfused
smile , be happy and enjoy life
 تشکر شده توسط : seyyed reza , TootFarangi , آذرستون , A.Kh
این مشگل به نظر من مربوط به (ام اس) نمیشه که نظر بی تا خانم هم همین است آخه من مشکل (ام اس ) ندارم ولی مشکل این درد زانو بعضی وقتها دارم الان هم مدتی است که زانو بند می اندازم که خیلی فرق می کنه
خدایا بینهایت دوستت دارم[تصویر:  h6827_2.gif]
 تشکر شده توسط : آذرستون , A.Kh
من این مشکل رو جستجو کردم.

ابتدا بدون درنظر گرفتن ام اس که مطلبی از سایت bettermedicine رو مینویسم:

نقل قول: my knee will "catch" and I won't be able to straighten it. The pain takes my breath away and last time, it took about 30 minutes for my knee to "release".

زانوی من میگیرد. به صورتی که نمی توانم آن را راست کنم. درد باعث حبس نفس در سینه ام شده و آخرین بار 30 ثانیه ای طول کشید تا آزاد کند.

تقریبا خیلی از اعضای اون به این مشکل اشاره داشتن.

اما حالا با دونستن اینکه شما ام اس دارید:

مقاله ای از livestrong.com که با نام
Multiple Sclerosis Symptoms in the Knees
(علائم و عوارض بیماری ام اس بر زانو ها)
منتشر شده است.

در بخش اسپاسم خم کننده، مشکلی که شما فرمودید رو توضیح میده.

حالا بیابید پرتقال فروش رو.

پرتقال فروش: تاثیر فیزوتراپی بر بهبود عوارض و علائم بیماری ما بدون تردید است. فیزیوتراپی کنید.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : Matilat , havaars , بهــار , seyyed reza , N00shin , آذرستون , fireboud , بی تـــا , شفا یافته , baran , شيدا رها , alireza1111 , A.Kh
علیرضا یه سوال: مهمه که برای فیزیوتراپی کجا بریم؟
و یه سوال دیگه ام هم اینه که رفتیم بگیم برای چی؟ چه مشکلی داریم که رفتیم؟
مرسی آقای دکتر wink2
 تشکر شده توسط : آذرستون
من یه مدت 2هفته ای اینطوری می شدم . ولی نه قفل بلکه احساس سستی بطوری که وقتی بلند می شدم احساس می کردم اختیارشون با من نیست .این حالت برای 5ال 10 ثانیه طول می کشید ولی وقتی شروع به زدن بتافرن کردم خوب شدم .اون زمان سینووکس می زدم.
Matilat جان امیدوارم چیز خاصی نباشه و زودتر خوب خوب بشیwink2
 تشکر شده توسط : Matilat
این مشکل حتما به ام اس هم مربوط میشه. چون عضلات ضعیف میشند و در اثر کم تحرکی (که خودمون باعث هستیم) مفاصل هم ضعیف میشند.
این حالت به عضله چهارسر ران مربوطه که عضله مهم، قوی و در عین حال خیلی حساس و اهل مدارا هست (مثل ما ام اسی هاwink2) بطوریکه آستانه درد بالایی داره و در حالتی که اگر سایر عضلات قرار بگیرند دچار درد میشند، چهارسر هیچ واکنشی نشون نمیده..
اما مشکل همین جاست که بدون اینکه متوجه باشیم قدرتش کم میشه..angry2

دوستان گلم، شما هنوز در شرایط خوبی هستید که میتونید بلند بشید. پس با ورزش اجازه ندید دامنه حرکتتون کمتر بشه. ورزشهای خیلی ساده ای هم داره که براحتی در هرجایی میتونید انجام بدید. ورزشهای "دامنه حرکتی" را میتونید از اینترنت هم بگیرید. فیزیوتراپی به اندازه ورزش تاثیرگذار نیست، چون در ورزش، شما خودتون از عضله کار میکشید و در نتیجه مفصل هم قویتر میشه.agreement2
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : ostad2000 , Matilat , baran1390 , TootFarangi , alireza1111 , برگ 7 , A.Kh
من مدتیه که وقتی شروع میکنم به راه رفتن ، گاهی یهو زانوم درد شدیدی میگیره که همونجا متوقف میشم و داد میزنم از درد ! معمولا از حالت نشسته به بلند شدن و راه رفتن اینطور میشه . نمیدونم چطور توصیفش کنم و برم دکتر چی بگم. همین نیم ساعت پیش هم بشدت زانوم قفل کرد و درد شدیدی گرفت.
شاید اسمش همین قفل کردن باشه، نمیدونم. اصلا از ام اس باشه یا آرتروز هم خبر ندارم.
کسی تجربه قفل شدن زانو داشته ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : silent , Exhautless

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست