امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با اسپاسم (گرفتگی) عضلات چه کنم ؟
من پریشب یه گرفتگی کامل تو هر دو پا را تجربه کردم که فقط تونستم بشینم و شروع کنم به کندنه موهای پام. دقیقا مچاله شده بودم smiling
دفعه اول بود که با این وسعت و به این مدت را تجربه کردم بیش از 2 ساعت پاهام سفت بود 10-15 دقیقه تو یه نقطه زمینگیر کامل شدم
الان گرفتگی خاصی ندارم ولی عضلاته پام درد میکنه
حالا یه سوال من متوکاربامول 500 و باکلوفن 25 دارم
فکر میکنم با باکلوفن شروع کنم تصمیمه درستیه نه؟
ولی مقدار مصرفشو دقیق نمیدونم (شاید روزی یک یا دو کافی باشه)
روزی چقدر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : FBF , hadisss , ahya
سلام
باكلوفن براي شروع روزي يكي زياده فكر كنم از روزي يك چهارم يا يك دوم شروع ميشه بازم از دكترت بپرس همينجوري دارو نخور.
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , مهشید
سلام. ممکنه من را راهنمایی کنید. من 5 ساله که ام اس دارم. گذشته از اسپاسم عضلات ران پا، گاها گردن و عضلات گلویم سفت می شود. داروهایی هم که استفاده می کنم تأثیری نداشته. فردی هست که بتونه راه حلی به من ارائه کنه؟؟؟ ممنونSad
 تشکر شده توسط : sooorooosh
مهشىد عزىز گاهى دوش گرفتن هنگام اسپاسم بمن کمک مى کنه. قرص باکلوفن هم (البته مقدارش رو دکتر تعىىن مىکنه) خوب هست قرص مکمل منىزىوم بى تاتىر نىست. در نهاىت ىه مقدار ارامش گرفتن هنگام اسپاسم خوبه
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : رامنا , khatereh.
دوستان عزیز. یه سری داروها وجود دارن برای رفع اسپاسم. نوع داروی مصرفی و میزانش باید توسط پزشک متخصص تعیین بشه. فیزیو تراپی هم نقش خیلی مهمی داره حتی میتونم بگم مهمتر از دارو. چون درمان قطعی و مهمی برای اسپاسم وجود نداره. باکلوفن هست. سری بنز و دیازپان ها هم هستن. باز عرض کردم بهتر از همه در کنار مصرف دارو انجام فیزیو تراپی هست خیلی موثره . مطمئن باشید
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , برگ 7 , ارزو ش
(2012/12/25, 07:14 PM)sooorooosh نوشته است:
(2012/12/25, 05:33 PM)parisa2011 نوشته است: یه سوالی داشتم لطقاً اگه میتونین جواب بدین.
من 2 ساله که عضله دو سر پشت ران پای راستم دچار اسپاسم شدید شده طوریکه پای راستم از زانو خم شده و راست نمیشه و کف پام به زمین نمی رسه و نمی ذاره از روی ویلچر بلند شم. هر روشی هم که فکر میکنین کردیم ولی پام از زانو راست نمیشه دکترم باکلوفن داد اثر نکرد . تیزانیدین تجویز کرد ،اثر نکرد .angry3angry3
با انواع روغن ها و پمادها ماساژ دادیم اثر نکرد. بادکش درمانی کردیم چند روز اول بخوبی تاثیر میکرد و پام کاملاً راست شده بود و پام خیلی سبک شده بود براحتی میتونستم ورزش کنم ولی دوباره پام خمیده شد .
اگه این اسپاسم خوب بشه انشاالله میتونم از روی ویلچر بلند بشم.اونموقع که به امید خدا از روی ویلچر بلند شوم بعد از سجده شکر ،اولین کاری که میکنم اینه که توی سایت به شما دوستان خوبم خبرشو میدم.icon_questionicon_questionicon_question
خوب حالا سوال اینکه برای رفع این اسپاسم بنظرتون چکار کنم؟HuhHuh
والا چی بگم پریسا خانم...درمان های رایج رفع اسپاسم اینا هست که نوشتم...
یعنی تو کتابها همینو نوشته و روی روش درمانی خاص دیگهای تاکید نکرده...
شوک درمانی هم هست...ولی خوب پر خطره...
چشم حتماً دکتر رو ببینم براتون سوال میکنم
سلام عزیزم. آرزوی سلامتی برای شما دوست عزیز دارم. طبق تجربه ای که دارم پیشنهاد می کنم روغن جوجه تیغی و روغن شتر را امتحان کنید. امیدوارم خداوند به همه بیماران و شما را شفا عنایت فرماید.

(2013/08/21, 08:49 PM)برگ 7 نوشته است: مهشىد عزىز گاهى دوش گرفتن هنگام اسپاسم بمن کمک مى کنه. قرص باکلوفن هم (البته مقدارش رو دکتر تعىىن مىکنه) خوب هست قرص مکمل منىزىوم بى تاتىر نىست. در نهاىت ىه مقدار ارامش گرفتن هنگام اسپاسم خوبه

ممنونم از پاسختون.
 تشکر شده توسط : مینا... , برگ 7
با سلام
مدت 3 ساله که بیماری ام اس برای من تشخیص داده شده و 3 ساله که سینووکس مصرف میکنم، مدت 2 هفته است که دچار گرفتگی در ناحیه زانو و عضلات 4 سر ران در پای چپ شده ام که وقتی راه میرم پای چپم به شدت گزگز میکنه ولی در کل از لحاظ راه رفتن مشکلی ندارم، ام آر آی انجام دادم ، 2 تا پلاک فعال مشاهده شد ولی دکتر گفتن این علایمی که داری با محل این 2 تا پلاک نمیخونه،در ضمن پلاک های غیر فعالم نسبت به سال قبل کمتر شده بودن،دکتر واسم ویتامین تجویز کرد و گفت نیازی به پالس تراپی نیست، سوال من اینه که چرا همچنان این گرفتگی و گزگز ها ادامه داره?و اگه این موارد حمله حساب نمیشن چه دلیل دیگری میتوانند داشته باشن?
منم وقتی میشینم بعدش راه میرم بیشتر موقع ها گز گز یا خواب رفتگی و دارم .ولی مدام اینجوری نیس. فکرکنم بهتره به دکترتون بگید
همه چی آرومه.....
دل من استثناست....Blush
ویتامین منیزیوم بر روی من تاثیر دارد هر وقت دچار اسپاسم میشم و اثرش رو دیدم و چون داروی دیگه ای استفاده نمیکنم، تنها میتونه تاثیر منیزیوم باشه.
 تشکر شده توسط : niloofary , ساسان
(2012/12/25, 05:33 PM)parisa2011 نوشته است: یه سوالی داشتم لطقاً اگه میتونین جواب بدین.
من 2 ساله که عضله دو سر پشت ران پای راستم دچار اسپاسم شدید شده طوریکه پای راستم از زانو خم شده و راست نمیشه و کف پام به زمین نمی رسه و نمی ذاره از روی ویلچر بلند شم. هر روشی هم که فکر میکنین کردیم ولی پام از زانو راست نمیشه دکترم باکلوفن داد اثر نکرد . تیزانیدین تجویز کرد ،اثر نکرد .angry3angry3
با انواع روغن ها و پمادها ماساژ دادیم اثر نکرد. بادکش درمانی کردیم چند روز اول بخوبی تاثیر میکرد و پام کاملاً راست شده بود و پام خیلی سبک شده بود براحتی میتونستم ورزش کنم ولی دوباره پام خمیده شد .
اگه این اسپاسم خوب بشه انشاالله میتونم از روی ویلچر بلند بشم.اونموقع که به امید خدا از روی ویلچر بلند شوم بعد از سجده شکر ،اولین کاری که میکنم اینه که توی سایت به شما دوستان خوبم خبرشو میدم.icon_questionicon_questionicon_question
خوب حالا سوال اینکه برای رفع این اسپاسم بنظرتون چکار کنم؟HuhHuh

سلام و خداقوت
من تجربه شخصی خودمو میگم، ایشالا برای شمام تاثیر داشته باشه.

اسپاسم های من گسترده بود ینی پخش بود روی ماهیچه های متعدد. مدت دو سال و نیم دست چپم بالا نمیومد، چون عضله اش شدیدا گرفتگی داشت. بعد از شک به ام اس، بلافاصله طب سوزنی شروع کردم و اولین اثرش روی اسپاسم هام بود... دستم بعد دو سال و نیم بالا اومد و بعد از چند جلسه هم دردش از بین رفت.
طب سوزنی، یه درمان مکمل هست. هومن کاظمی توی آخرین همایشی که گذاشته بود از قضا اثر طب سوزنی روس ام اس و اسپاسم های عضلانی و ضعف رو بررسی کرده بود و گزارش هاشو داد.
من واقعا راضی بودم. اما توصیه میکنم پیش هر کسی نرید و حتما دکتری باشه که قبلا مریض ام اسی داشته ...
همزمان از یه تکنیک ماساژ که خود د کتر برام انجام میداد، روی اسپاسم های ساق پام استفاده میکردم که خیلی موثر بود و راحتتر راه میرفتم و دیرتر خسته میشدم.

بعد از چند ماه که طب سوزنی رو رها کردم، دوباره بدنم درگیر شد، اینبار فقط ماساژ و بادکش انجام میدادم. عالی بود. حتی از طب سوزنی هم موثرتر بود.
از کف پام شروع میکرد و نقاط ماهیچه های درگیر رو روی کف پام فشار میداد و بهم میگفت!!!!!! من اولش متعجب بودم که همه گفته هاش درست بود بعد فهمیدم که نقاط کف پا با همه ارگان های بدن درارتباطن و به همین دلیله که بهش میگن قلب دوم...

اگر میخواستی، ماساژورم رو بهت معرفی کنم ایمیل بده. استاد بسیاری از ماساژورای تهران بوده اما دکان راه ننداخته.

ایشالا مشکل شمام به زودی برطرف میشه.
 تشکر شده توسط : laleh , ساسان , مریم 1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  كرفتگي عضلات يك سمت بدن !!!!! omidvari 8 14,063 2022/02/17, 01:20 AM
آخرین ارسال: hrshz
  فلج عضلات یك‌ طرف‌ صورت یا فلج‌ بِلز shokolat 20 48,969 2017/05/26, 08:54 PM
آخرین ارسال: nazanin
  تحلیل عضلات sami 5 8,548 2011/06/09, 02:40 PM
آخرین ارسال: fireboud

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان