امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
غلبه بر كم حوصلگی
مرسی سارا جان. هیچوت یادم نمیرهlove51 اگر کسی یه مشاور خوب مرد میشناسه که توتهران باشه بهم بگه ممنون میشمShy
 تشکر شده توسط : آذرستون , okhtapus , پریا حقیقت پور
کاش یکی الان یه راهکار درست حسابی واسه بی حوصلگی به من میدادangry3
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : seyyed reza , Hasty , آذرستون , okhtapus , زیبا* , پریا حقیقت پور
به نظر من مقابله با آن کمی فعالیت جسمانی می خواهد یعنی اکر بخواهی اکثرا بشینی و یا پشت سیستم باشی و یا غذاهای سنگین بخوری سخته اکه بتونین در طول روز حتی چند دقیقه کوتاه هر کدام اجزای بدنت که می توانی به تحرک بیاری و روزانه چند مرحله غذای که می خوری حجمش کم باشه ولی مو قوی و در طول روز یک چای زعفرانی بخوری که واست شادی آور باشه.
[تصویر:  wsnkxxdycvotne1e70s.jpg]
و در طول 24 ساعت خوابت نگذاری بیش از 8 ساعت باشه
فکر کنم اون موقع کلی سر حال باشینagreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2
خدایا بینهایت دوستت دارم[تصویر:  h6827_2.gif]
 تشکر شده توسط : baran1390 , Hasty , آذرستون , najva , okhtapus , پریا حقیقت پور
اینا درست و بجا
ولی بیحوصلگی و دپرسی یا عصبی بودن کلا خصلت این بیماریه و البته داروهای ان wink2
 تشکر شده توسط : baran1390 , آذرستون , okhtapus , پریا حقیقت پور
من 4سال متوجه شدم و این دفعخ اولی که پیغام میذارم
منم امتحان کردم به زور هم که شده باید از محیطی که کسلت میکنه دور شی
 تشکر شده توسط : fireboud , آذرستون , okhtapus , پریا حقیقت پور
من دارم بهتر میشم . واقعا درسته دور شدن از محیط و شرایطی که بی حوصله میکنه آدمو خیلی تاثیر داره.
الان چند وقتیه بهترم و دارم سعی میکنم بهتر تر بشم.
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : آذرستون , okhtapus , پریا حقیقت پور
خدای من. چقدر خوب شد که این پستو خوندم. منم واقعا بی حوصلم. خیلی وقتا. از درون ولی ظاهرمو حفظ میکنم. نمیدونستم از عوارض بیماریه. بیشتر فکر کنم از عوارض داروها باشه. یه جور حالت بیحوصلگی و افسردگی. من دارم رو پایان نامه دکتری کار میکنم. کارم فوق العاده عقبه و باید هیچ لحظه ای رو از دست ندم ولی شده روزایی که هیچ کاری نکردم. حتی حوصله نداشتم از تخت بیام پایین.Confused
 تشکر شده توسط : آذرستون , okhtapus , زیبا* , پریا حقیقت پور
بی حوصلگی از اثرات این بیماری است چون گاهی اوقات انسان از اینکه نمیتونه مثل قبل پر جنب وجوش باشه از اینجا به اونجا بدود دلش میگیره من خودم قبلا خستگی ناپذیر بودم صبح کلاس عصرکلاس بعد هم کمک درکار خونه تازه وقتی همه می خوابیدند من می رفتم سراغ کتابهام ومطالعه؛اما حالا زودتر خسته میشمconfused2confused2گاهی هم توان اینکه به بعضی کارهام برسم رو ندارم واین باعث بی حوصلگیم میشهconfused2ولی در مجموع اگر خودتون رو به کارهای مورد علاقتون سرگرم کنید دیگه وقتی برای بی حوصلگی پیدا نمی کنید.تازه الان هم با آشنایی با اینجا دیگه کی بی حوصله میشه.confusedconfusedconfusedconfused
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : okhtapus , پریا حقیقت پور

درمان بی حوصلگی
چگونه با بي حوصلگي مبارزه کنيم

بي حوصلگي هنگامي روي ميدهد که ما ديگر به اطرافيان، اشياء پيرامون خود و فعاليتهاي روزمره خود علاقه مند نبوده و از آنها لذت نميبريم. بي حوصلگي در واقع فقدان تنوع و انگيزش در زندگيست.
يکي از خصوصيات انسان تنوع طلبي و نياز به تغيير مداوم در شکل و نوع محرکات بيروني ميباشد. سازگاري حسي سبب ميشود ما از فعاليتهاي تکراري به ستوه آييم. سازگاري حسي يعني: کاهش حساسيت حواس زماني که در معرض مداوم يک عامل محرک ثابت و تغيير ناپذير قرار ميگيرند. مثلا پس از خريد يک تلفن همراه نو شوق و ذوق فراواني داريم اما پس از گذشت يکي دو ماه همان تلفن همراه برايمان تکراري و ملال آور ميشود.
همين عامل در روابط زن و مرد نيز مصداق دارد. افراد بسياري از اين مسئله شکايت ميکنند که دوست دختر و يا پسر محبوب آنها ديگر برايشان عادي و خسته کننده شده و هيجان و شور اوايل آشنايي در روابطشان رنگ باخته است. اما بايد آگاه بود که تنوع طلبي يک ويژگي ذاتي انسانها بوده و ميبايست در برخي موارد آن را تحت کنترل درآورد و برايش محدوديت قائل شد. حتي اگر مردي همسر زيبايي هم داشته باشد ممکن است به زنان ديگر مخفيانه نگاه کند و يا زل بزند حتي اگر آن زنان نازيبا و زشت باشند. چرا که نزد آن مرد زيبايي همسرش ديگر تکراري و عادي گشته و به عبارتي به چهره وي عادت کرده و بدنبال يک محرک بصري جديد ميگردد. اما همين مرد بايد مطلع باشد که اين دور باطل هيچگاه به کمال خوشنودي منتهي نميگردد جايي که ديگر چيزي دلش را نزند و برايش تکراري نگردد. (زني که هيچگاه برايش تکراري و خسته کننده نشود).
بنابراين بايد براي برخي امور در تنوع طلبي محدوديت قائل شويم و گرنه مجبور خواهيم شد هميشه بي حوصله و دلزده باقي بمانيم و طعم رضايت را نچشيم. يکي از نکات بسيار مهم در روابط اين ميباشد که زن و مرد هر آنچه که دارند را يک باره رو نکنند. يعني تمام مهارتها، خصوصيات اخلاقي و شخصيتي، آرزوها، اسرار، برنامه هاي آينده، هدفهاي بلند مدت و کوتاه مدت و غيره. چون زماني که مثلا دختري از تمام راز و رمز، مهارتها و شيرين کاري هاي يک پسر آگاه شود ديگر چيزي باقي نميماند که حس کنجکافي دختر را نسبت به آن پسر برانگيزد و رابطه از هيجان و تب وتاب مي افتد. مانند فيلمي که وقتي از ابتدا تا انتهاي آن را مشاهده ميکنيم ديگر بندرت پيش مي آيد که بخواهيم مجددا نگاهش کنيم اما اگر همين فيلم بصورت سريال نمايش داده شود هم هيجانش بيشتر ميشود و هم کنجکاوي بيننده براي سر درآوردن از ادامه داستان. اما اين بدين معنا هم نيست که به طرف مقابلمان دروغ بگوييم و شخصيت اصلي خود را کتمان کنيم بلکه بايد به گونه اي پيش برويم که در هر يک از ملاقات هايمان يک سخن، مطلب، خبرو يا برنامه تازه در چنته داشته باشيم. خلاصه بايد پيش بيني ناپذير باشيم.

- براي غلبه بر بي حوصلگي در زندگي از اين راهکارها سود بريد:

-) سعي کنيد هر از چند گاهي در زندگي خود تغييراتي هر چند جزئي ايجاد کنيد.

-) بي کاري و فقدان فعاليت يک عامل مهم در ايجاد بي حوصلگي ست. دست به کار شويد با نشستن و به نقطه اي خيره شدن چيزي عوض نميشود. برخيزيد و به کاري مشغول شويد.

-) حس پوچي و اين باور که زندگي، شغل و فعاليتهاي شما بي معني ميباشند ميتواند شما را تا مرز خود کشي پيش برد. شما نبايد زندگي خود را يک دايره بي پايان و هدف بدانيد. اين وظيفه خود شماست که به زندگي خود معنا بخشيد.

-) هر روز يک چيز جديد ياد بگيريد و به علم خود بيفزاييد.

-) خود را به چالش بکشانيد. به فعاليتي دست بزنيد که در شما استرس ملايمي ايجاد ميکند. مانند برد و باخت (در بازي، ورزش) و يا پذيرش ايده هاي جديد.

-) به ياد داشته باشيد که هيچ چيز کسالت بار و خسته کننده نيست بلکه اين ذهن بي حوصله شماست که همه چيز را کسل کننده ميبيند. بي حوصلگي يک امر نسبي و درونيست. افکار خود را تغيير دهيد تا احساسات شما نيز تغيير يابند.

-) حس کنجکاوي خود را بر انگيزيد.نسبت به پيرامون خون بي تفاوت نباشيد.سعي کنيد از همه چيز سر در بياوريد.البته به غير از مسائل شخصي ديگران.

-) خيالپردازي کنيد. خيالپردازي بيش از حد سبب دور افتادن شما از واقعيتها و حقايق ميگردد اما از تخيل خود ميتوانيد در رفع بي حوصلگي کمک بگيريد. خيالپردازي کنيد و به آرزوهاي خود دست يابيد.

-) تکرار فعاليتهاي روزمره و يا از روي عادت بسيار خسته کننده است. بنابراين ديگر ايده ها، گزينه ها واحتمالات را هم انتخاب کنيد. مثلا هر روز براي صبحانه چاي شيرين نخوريد، يک روز هم قهوه و يا شير بخوريد و يا هر روز سر يک ساعت فعاليت خاصي را انجام ندهيد. هراز گاهي طرز لباس پوشيدن و يا مدل موي خود را تغيير دهيد .

-) هر بار سر قرار ملاقات يک دست لباس مشابه به تن نکنيد. و يا در کافي شاپ فقط ميلک شيک سفارش ندهيد. با يک هديه بدون مناسبت طرف مقابل خود را غافلگير کنيد.

-) با حسرت به دختران ديگر نگاه نکنيد مطمئن باشيد مردان بسياري نيز هستند که با حسرت به دوست دختر کنار شما نگاه ميکنند و آرزوي داشتن وي را دارند.

-) تکراري نباشيد.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : بنده خدا , okhtapus , پریا حقیقت پور
به نظر منم بی حوصلگی از عوارض داروهاست. هر دو هفته یه بار سراغ من میاد. و معمولا دو روز بعد از تزریق آمپول!!!
 تشکر شده توسط : okhtapus , پریا حقیقت پور

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان