امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثر و عوارض پرگابالین (لایریکا) - تجربه ها
(2016/07/01, 08:43 PM)hessam نوشته است: با خوندنه مطالب این تاپیک یک سوال برای من پیش آمد icon_cryicon_cry
ما به جزء داروی اصلیمون angelangel
چه داروی جانبی دیگه به جزء ویتامین د 3 استفاده می کنیم 305320_JC_thinkingکه مربوط به ام اس هم می شه ؟
من پرگابالین سیمبالتا نورتریبتلین و وبتامین استفاده میکنمconfused
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
بچه ها من مشکل نورالژی عصب سه قلو دارم که حملات دردناک وحشتناکی داره. که الان یکساله که براش کاربامازپین مصرف می کردم شبی یک نصف 200.
5-6 ماه پیش حمله بدی داشتم که دکترا بعد از دادن ترامادول و کنترل دردم ، دوز کاربامازپین ( تگرتول) رو به 400 رسوندن و همراهش پرگابالین 75 رو هم اضافه کردن. الان بعد از 5-6 ماه صورتم راشهای پوستی شدیدی پیدا کرده که با هیچ چیزی هم خوب نمیشه. جوشهای ریزی که فقط هم تو صورتمه و شدیدا هم خارش داره. می خواستم ببینم کسی می دونه که ممکنه این از پرگابالین باشه ؟ ممکنه یک دارو تا 4-5 ماه عوارضی نشون نده و یک دفعه باعث راش پوستی شدید بشه؟ چون هیچ چیز جدیدی هم در زندگیم این چند ساله عوض نشده. نه لوازم آرایش نه شامپو نه صابون نه هیچی که بگم حساسیت به چیز دیگه ای هست. احتمال زیاد یا از تگرتول هست یا پرگابالین. چون راش پوستی جزو عوارض هر دو نوشته شده. اگر مال تگرتول باشه که بیچاره میشم .چون داروی اصلیمه و با چیز دیگه ای قابل تعویض نیست. خیلی ناراحتم . دو ماهه تو خونم فقط. دیگه نمی تونم آرایش کنم . همش دستمال خیس میذارم روی صورتم از بس خارش داره.
ضمنا من احساس میکنم حافظم خیلی ضعیفتر شده و واقعا چیزهایی که هرگز یادم نمی رفت رو گاهی یادم نمیاد. همینطور تمرکزم کم شده . در یک سایتی هم خوندم که پرگابالین حافظه رو کم میکنه. راستش من خیلی می ترسم. که مجبور باشم این قرص رو بخورم و پوستم همیشه اینجوری بمونه. حافظم رو از دست بدم و ... این هم سایتی که گفتم:
http://m-f91.blogfa.com/tag/%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88
تو رو خدا کسی اگر در این مورد آگاهی یا تجربه ای داره راهنماییم کنه.مرسی
 تشکر شده توسط : leili-asmaneh
منم سه ساله كاربامازپين مي خورم به اضافه قرصهاي ديگه جوش هاي سر سياه صورتم خيلي زياد شده و يه خط در ميون هم جوش چركي مي زنم ولي راش پوستي نداشتم به اين صورت حالا باز به دكتر بگو ببين چي مي گه
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
سلام حدود یک ماه قرص لایریکا 75 استفاده میکردم که فهمیدم باردارم. میخواستم بدونم لایریکا ضرری داره برای جنین؟ توی اینترنت خوندم باعث نقص عضو ممکنه بشه!! کسی اطلاعی داره؟! یا تجربه مصرف این قرصو تو بارداری داره؟ Confused
سلام
دارو ها در دوران بارداری طبقه بندی میشن
بهتره به پزشک زنان و یا پزشک خودتون مراجعه کنید تا استناد به سرچ های اینترنتی!
در صورت لزوم برحسب سن بارداری شما،ازمایش ها و تست های غربالگری سلامت جنین که روتین مراقبت های بارداری هست برای شما می نویسند.
 تشکر شده توسط : ایریانام
(2015/05/22, 10:00 PM)mogi نوشته است:
باسلام من كپسول lyrica75mg رأيك هفته است به دليل نوروپاتى واضطراب ميخورم خيلي خوب بوده ودرد وگرگرفتن وتعريق وبى حسى دستهايم خيلى بهتر شده البته همراه با قرص ماپروتيلين 25ميلى
من پزشك هستم اين كپسول عوارض ان بسيار نادراست ونگران عوارض ان نباشيد
تشكر

سلام وقت بخیر
منم دارم لاریکا میخورم اما چاقم کرده چکار کنم
با سلام خدمت دوستان. من مدیر صنعتی هستم و حسابدار .من مجرد هستم با سن 48 سال من در تمام عمرم از استرس زیادی . رنج بردم که تعلیم و تربیت خواهر بزرگترم مسبب اون شد . خودتون بهتر میدونین دیگه . تهدید فشار و خودشم هرگز تا به امروز رنگ و روی آرامش رو ندیده . این استرس 30 یا 40 سالیه ک بام مونده و به همه چیز با جزییات و شک نگاه میکنم یا تجزیه و تحلیل . ریلاکس نیستم . بی قرارم همیشه . در 20 سالگی پیش انواع متخصص های مغز رفتم و بم گفتن دو قطبی هستی. داروهاشم مصرف کردم . دوباره بیماری عود میکنه تا قرصو نخوری . از 16 سالگی متوجه شدم هنگام حرکت تعادل ندارم . در کودکی تصادف سنگینی داشتیم ک پدر و برادرم تو اون سانحه فوت کردند. این 12 سال سعی کردم هرگز هیچ دارویی نخورم . نه اهل الکل هستم نه خلاف و مخدر و . فقط چند تایی سیگار میکشم . . این داستانو براتون تعریف میکنم تا اگه بزرگواری نظری داره . راهنماییم کنه و یا از راهنمایی من استفاده کنه . دیروز رفتم پیش متخصص عفونت . گفتن هلیکو باکتر داریو و زخم اثنی عشر ک 10 سالی بود من دردشو تحمل میکردم و اشتباه کردم دکتر نرفتم .داروها رو گرفتم . اما پزشک چون خیلی حاذق بود برای اولین بار تو عمرم دیدم دلسوزانه . بهترین تشخیص رو بم داد. و گفت هر مشکلی ک از قبل داشتی فعلا تبدیل شده ب نوروپاتی و فیبرو میان....خلاصه بم پرگابالین75 داد و باقی داروهای هلیکو باکتر . هر شب قبل خواب یک عدد پرگابالین75 میخورم . با کمال تعجب برای اولین بار تو عمرم دیدم حرکات کششی رو بدون درد راحت تو ورزش انجام میدم . خواب عالی . برخورد عالی اعتماد ب نفس های. زور و استقامت عالی . زدم تو نت دیدم نوشته اعتیاد اور .دکترم 84 عدد نوشته.خانوادم تا فهمیدن مث همیشه شروع ب دعوا و داد و بیداد تو هیچ چیزت نیس . تو فقط تنبلی و راحت طلب و فرصت طلبی . تو باید با این درد زندگی کنی تا اخر عمر. مگه ما قرص میخوریم ک تو میخوری؟ خلاصه قطعش کردم و میخام هر وقت فقط اگه درد ماهیچه ها و سفت شدن اگه اشکمو دراورد . هفته ای یک عدد بخورم. فکر میکنم . این روش اوکی باشه.سلامت باشین در پناه حق داروی ایرانی بسیار عالیه.نمیدونم اثر درمانیش دایمه ؟ یا موقت ؟ . به زندگیتون توجه کنین و هرگز. در زندگی لجباز نشین چ با دیگران چ با خود.  و کل زندگی مث من قهر نکنین.چ با خود چ با دیگران . و با هوش و درایت و صبر همه موانع رو کنار بزنین . دست افراد مزاحم در خانواده رو قطع کنین.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثر وعوارض گاباپنتين (نوروپنتین ) - تجربه ها yaro 201 435,121 2020/05/12, 10:30 AM
آخرین ارسال: glassheart
Wink سیتالوپرام عوارض و فایده ها nahid 70 400,509 2015/11/14, 11:49 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  تفاوت اثر گاباپنتين و پرگابالین (لایریکا) مریم جاهد 13 43,859 2015/01/28, 09:19 AM
آخرین ارسال: گولن
  تجربه مصرف قرص متوترکسات دارید؟ sargol 6 42,036 2013/09/08, 12:45 AM
آخرین ارسال: kaveh_plus

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست