امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ms فقط با mri مغز تنها مشخص ميشه؟
آيا در بيماري ام اس ممكنه در مغز پلاك نباشه و فقط در كمر يا گردن پلاك باشه؟

التهاب چشم در بيماري ms دقيقا چجوريه؟

مرسي
التهاب عصب چشم معمولا اولين نشونه هاي ام اسه كه به صورت دو بيني ، كم بيني و در بعضي مواقع نابينايي يك چشم يا هر دو چشمه
جواب قسمت اول رو خيلي مطمئن نيستم اما به نظرم ممكنه
 تشکر شده توسط : mri , لإله محمديان
(2011/12/04, 07:27 PM)mri نوشته است: آيا در بيماري ام اس ممكنه در مغز پلاك نباشه و فقط در كمر يا گردن پلاك باشه؟

التهاب چشم در بيماري ms دقيقا چجوريه؟

مرسي

بله ممکنه! در سایت بگردید مطالب مورد نظرتون وجود داره!
بعضی پلاک ها در مغز خیلی کوچیک هستند.
اما بیماری ای شبیه به ام اس هم هست که مبتلایان تنها پلاک در گردن و نخاع دارند. به نام دویک.

در مورد التهاب چشم می تونید با عنوان:
آپتیک نوروتیز

و اینجا و اینجا و مطالعه کنید.

به نظر من ذهنتون رو با اطلاعات مشوش نکنید صبر کنید دکتر تشخیص کامل رو بده بعد اقدام کنید.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : mri , fireboud
بعضي روزها وقتي ميشينم يا در حالت دراز كش و خوابيده ، دستها و پاهام خيلي زود خواب ميره ولي در حال حركت هيچ موقع دست و پام خواب نميره و بعضي روزها هم داخل انگشتان دستم و ساق پاهام احساس ارتعاش و لرزش يا گزگز دارم كه اين احساس ارتعاش ديگه به حالت بدن كه نشسته باشم يا خوابيده باشم يا در حال حركت باشم ارتباطي نداره و در همه اين حالتها هست. و بعضي روزها هم اصلا بدنم خواب نميره و احساس ارتعاش داخل ساق پا و انگشت دست ندارم. و يك تاري ديد خفيف هميشگي دارم كه بعضي روزها تاري ديدم بيشتر ميشه.ولي دوبيني ندارم.و بعضي روزها هم چندين بار جلوي چشمم پرده اي تار براي لحظه اي كوتاه در حد يك تا دو ثانيه مياد . درست مثه لحظه اي كه تازه از خواب بلند ميشيم.هر چند ماه يكبار هم يكروز كامل سرگيجه دارم.
اين شرح حال به ms شباهت داره يا نه؟
لطفا توضيح كاملتري در مورد نحوه خواب رفتن اعضاي بدن در ms بدين. كه در حال حركت هم دست و پا خواب ميره يا نه؟
خب عزیز بجای این حرفا برو یه ام ار ای بده خودت رو راحت کن ولی علایمت خیلی شبیه بیماری ام اسه با این حال با اینکه من خودم 4-5 سالی هست ام اس دارم ولی این علایم شما رو ندارم البته علایم بقیه دوستان خیلی بهم شبیه نیست و هر کسی یه علایمی برای خودش داره ولی با این تواصیف مال شما ام اسه دوست عزیز ولی بازم برو ام ار ای بده
 تشکر شده توسط : mri
عرض كردم mri بدون تزريق فقط از مغز كردم چيزي ديده نشد

آيا در بيماري ms ، خواب رفتن يا بيحس شدن دست و پا ، فقط در حالت نشسته يا در حال استراحت هست يا اينكه در حال حركت هم اتفاق مي افته؟

چون وقتي را ه ميرم دست و پام خواب نميره ولي وقتي بشينم دست و پام خيلي زودتر از بقيه خواب ميره ضمنا وقتي راه ميرم گاهي دست و پام گزگز داره ولي بيحس يا خواب رفته نيست.
(2011/12/08, 10:34 AM)mri نوشته است: عرض كردم mri بدون تزريق فقط از مغز كردم چيزي ديده نشد

آيا در بيماري ms ، خواب رفتن يا بيحس شدن دست و پا ، فقط در حالت نشسته يا در حال استراحت هست يا اينكه در حال حركت هم اتفاق مي افته؟

چون وقتي را ه ميرم دست و پام خواب نميره ولي وقتي بشينم دست و پام خيلي زودتر از بقيه خواب ميره ضمنا وقتي راه ميرم گاهي دست و پام گزگز داره ولي بيحس يا خواب رفته نيست.

دوست عزیز بچه ها خدمتتون عرض کردند
که باید MRI گردن و نخاع هم بدید؛ این علائمی که می فرمایید در خیلی از بیماری ها من جمله ام اس هست.
فقط دکترتون میتونه تصمیم بگیره. اینطور نمیشه تشخیص بیماری داد معاینه لازمه ام ار آی لازمه.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : mri , nahid
خب باید ام ار ای با تزریق بگیری ولی این علایم میتونه به نفع ام اس باشه ولی معاینات و ام ار ای حرف اول رو میزنه ؟
اصلا چرا دکتر هنوز تشخیص صد در صد نداده اینجا چه میکنید شما ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ confused2
(2011/12/14, 10:34 PM)yas نوشته است: خب باید ام ار ای با تزریق بگیری ولی این علایم میتونه به نفع ام اس باشه ولی معاینات و ام ار ای حرف اول رو میزنه ؟
اصلا چرا دکتر هنوز تشخیص صد در صد نداده اینجا چه میکنید شما ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ confused2

icon_questionسلام دوست عزیز تشخیص ام اس فقط با ام ار ای سر نیست ؟ازمایش های چشم ازمایش اب نخاع ازمایش vep حرکت بیمار مثل دو بینی و لرزش گزگز کردن کف پاودست کنترل ادرار تاری دیدحمله های پی در پی حمله چشم وووووووicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : زهرا59
سلام
دوستان من ام ار ای گرفتم در ام ار ای نقاطی دیده شده که سفید هستند در جاهای مختلفی از مغز و دکتر اونجا دورشون خط کشیده.این نقاط می تونه نشونه ام اس باشه؟
من برای مشکل دید به دکتر چشم پزشک رفتم اون برام ام ار ای نوشت. شما که ام اس داشتید در ام ار ای چی دیدید؟
اگر عاشق هستم هنوز که هنوزه

نمیخوام دل تو واسه من بسوزه

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ممکنه پلاک در mri مشخص نباشه؟ samiraa 26 26,041 2017/10/11, 09:19 PM
آخرین ارسال: حامد2017

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست