•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پالس كورتون و سرعت عمل مغز
(2018/11/05, 05:22 PM)sarah_6162 نوشته است: سلام خيلي نيازمند كمك هستم....براي خواهرم با نشانه بي حسي و كرختي هر دو پا و بيشتر در پاي چپ با ام ار اي تشخيص ام اس داده شد كه 5 روز پالس كورتن تو بيمازستان گرفت و ديروز تموم شد ....دكتر گفت ديگه كورتن خوراكي نمي ديم و داروي سينومر رو شروع كرد....سه بار در هفته....حالا دو تا مورد هست
1- هنوز بي حسي و مور مور پا از بين نرفته و تازه امروز ميگفت بيشتر شده و بالاترم اومده...چرا مگه بعد 5 روز كورتن نبايد بهتر ميشد؟
2-حالت بي حوصه و ورم كردگي و سبكي سر و اينا داره و شكمش باد كرده علت چشه ايا به خاطر دريافت كورتنه؟
چكار بايد بكينم
متاسفانه از هيچدكتر ي مثل حريرچيان صحرائيان و لطفي هم نتونستيم وقت بگيريم....

ببخشيد لطفا فوري پاسخ بدين دوستان با تجربه الان بعد 2 روز كورتون تزريقي كه گفتم خوراكي هم بهش نداد و گفت كورتن ديگه نميدم ديروز اولين نوبت cinnomer رو گرفت منتها از ديشب نيمه شب ميگه كف پاي راستم تا مچ استخوانش به شد درد داره ....چكار كنيم عوارض كورتنه؟ يا چميدونم ...؟
دارو مسكن ميتنونه بخوره همراه سينومر؟..... سردرگميم نميدونيم بايد چكار كنيمl
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2018/11/06, 11:44 AM)sarah_6162 نوشته است: ببخشيد لطفا فوري پاسخ بدين دوستان با تجربه الان بعد 2 روز كورتون تزريقي كه گفتم خوراكي هم بهش نداد و گفت كورتن ديگه نميدم ديروز اولين نوبت cinnomer رو گرفت منتها از ديشب نيمه شب ميگه كف پاي راستم تا مچ استخوانش به شد درد داره ....چكار كنيم عوارض كورتنه؟ يا چميدونم ...؟

اول پیشنهاد میدم کمی خونسرد باشید . یه اتفاقی افتاده که ازش اطلاعی ندارید ، اگه بخواید با اضطراب و سردرگمی به استقبالش برید فقط خودتون رو اذیت میکنید.

مواردی که گفتی عوارض کرورتن نیست و ممکنه از حمله باشه . نگران نباشید برطرف میشه .
مسکن میتونه مصرف کنه مشکلی نداره
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
(2018/11/06, 12:46 PM)hamid نوشته است:
(2018/11/06, 11:44 AM)sarah_6162 نوشته است: ببخشيد لطفا فوري پاسخ بدين دوستان با تجربه الان بعد 2 روز كورتون تزريقي كه گفتم خوراكي هم بهش نداد و گفت كورتن ديگه نميدم ديروز اولين نوبت cinnomer رو گرفت منتها از ديشب نيمه شب ميگه كف پاي راستم تا مچ استخوانش به شد درد داره ....چكار كنيم عوارض كورتنه؟ يا چميدونم ...؟

اول پیشنهاد میدم کمی خونسرد باشید . یه اتفاقی افتاده که ازش اطلاعی ندارید ، اگه بخواید با اضطراب و سردرگمی به استقبالش برید فقط خودتون رو اذیت میکنید.

مواردی که گفتی عوارض کرورتن نیست و ممکنه از حمله باشه . نگران نباشید برطرف میشه .

ممنون دوست عزيز.....يعني حمله جديد ؟ يا ادامه همون ؟ يعني چي يعني بايد دوباره دكتر بريم و پالس و اينا براي جديده يا صبر كنيم تا خوب بشه.؟....البته الان كه باهاش صحبت كردم گفت پاشو گذاشته تو اب گرم بهتر شده ....
حمله ام اس مگه درد داره؟ خواهرم ميگه به شدت درد ميكنه....منظورش علائم بي حسي و اينا نيست...
 چقد طول ميكشه تا كورتون اثر كنه چرا بعد 5 روز پالس تراپي هنوز بي حسي رو داره؟
لطفا همه رو پاسخ بدين

ضمنا كورتون خوراكي هم نداده...گفته شيوه جديده ديگه خوراكي نميديم ميتونه درد ناشي از قطع ناگهاني كورتون باشه؟
(2018/11/06, 02:06 PM)sarah_6162 نوشته است:

ممنون دوست عزيز.....يعني حمله جديد ؟ يا ادامه همون ؟ يعني چي يعني بايد دوباره دكتر بريم و پالس و اينا براي جديده يا صبر كنيم تا خوب بشه.؟....البته الان كه باهاش صحبت كردم گفت پاشو گذاشته تو اب گرم بهتر شده ....
حمله ام اس مگه درد داره؟ خواهرم ميگه به شدت درد ميكنه....منظورش علائم بي حسي و اينا نيست...
لطفا همه رو پاسخ بدين

ضمنا كورتون خوراكي هم نداده...گفته شيوه جديده ديگه خوراكي نميديم ميتونه درد ناشي از قطع ناگهاني كورتون باشه؟

این نگرانی که شما و به تبع اون خواهرتون دارید مطمئنا موجب عوارض بیشتر میشه 
نه باید دکتر برید الان و نه باید همش نگران این باشید که این جای بدنم ی حس جدید دارم نکنه حمله دارم 
مطمئنا وقتی شما به دکتری مراجعه میکنید یعنی به اون دکتر اعتماد دارید، حتما یک پزشک بیشتر از ما تجربه و علم دارن و شاید احتیاج به کورتون خوراکی نداشتین
اینکه چه زمان بعد از دریافت کورتون اون علایم برطرف میشه چیزی نیست که کسی بتونه زمان دقیق به شما بگه 
من خودم کورتون را از روز پنجم احساس بهبودی کردم تا حتی ۴ سال بعد از ی حمله که همون حمله ای بود که خیلی دیر دکترها تشخیص دادن(حدود ۳ ماه بعد از علایم)
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
(2018/11/06, 11:44 AM)sarah_6162 نوشته است:
(2018/11/05, 05:22 PM)sarah_6162 نوشته است: سلام خيلي نيازمند كمك هستم....براي خواهرم با نشانه بي حسي و كرختي هر دو پا و بيشتر در پاي چپ با ام ار اي تشخيص ام اس داده شد كه 5 روز پالس كورتن تو بيمازستان گرفت و ديروز تموم شد ....دكتر گفت ديگه كورتن خوراكي نمي ديم و داروي سينومر رو شروع كرد....سه بار در هفته....حالا دو تا مورد هست
1- هنوز بي حسي و مور مور پا از بين نرفته و تازه امروز ميگفت بيشتر شده و بالاترم اومده...چرا مگه بعد 5 روز كورتن نبايد بهتر ميشد؟
2-حالت بي حوصه و ورم كردگي و سبكي سر و اينا داره و شكمش باد كرده علت چشه ايا به خاطر دريافت كورتنه؟
چكار بايد بكينم
متاسفانه از هيچدكتر ي مثل حريرچيان صحرائيان و لطفي هم نتونستيم وقت بگيريم....

ببخشيد لطفا فوري پاسخ بدين دوستان با تجربه الان بعد 2 روز كورتون تزريقي كه گفتم خوراكي هم بهش نداد و گفت كورتن ديگه نميدم ديروز اولين نوبت cinnomer رو گرفت منتها از ديشب نيمه شب ميگه كف پاي راستم تا مچ استخوانش به شد درد داره ....چكار كنيم عوارض كورتنه؟ يا چميدونم ...؟

کسانی که تازه براشون تشخیص ام اس دادن و در ضمن پالس تراپی هم داشتن ؛ علایم و عوارضی که دارن ، احتمالا هم عوارض کورتونه و هم عوارض استرس و اضطرابه . 
باید از دکتر بپرسید ببینید کورتون روی درد استخوانها هم اثر داره یا نه. برای جبران اثر کورتون حتما باید توصیه هایی کرده باشن . مثلا نامین پتاسیم و خوردن موز و کم کردن نمک ؛ قرصهای کلسیم + دی و...
کورتون ورم و پف کردن و یا چاق شدن رو هم به دنبال داره ولی مقدارش در هر کس متفاوته.
کورتون ،التهابی که باعث اون غلایم شده رو رفع میکنه و مدتش در همه یکسان نیست.

معمولا دکتر باید راه تماس تلفنی یا تلگرامی و ...رو باز بذارن تا بیمار تازه مبتلا که پر از سوال و نگرانیه بتونه به جوابهاش برسه. لازم نیست پزشک حتما خیلی مشهور باشه ،پزشکی که در مواقع لازم در دسترس باشه و بیشتر کارش در زمینه ام اس باشه بهتره.

مورد بعدی این که هر دارویی متعلق به یه شرکته و شرکت پرستار خاص و شماره پشتیبانی و پاسخگویی داره . اگه دکترتون نگفتن شما سرچ کنید و با پرستار داروتون در تماس باشید.
نگران نباشید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2018/11/06, 05:35 PM)glassheart نوشته است:
(2018/11/06, 02:06 PM)sarah_6162 نوشته است:

لطفا همه رو پاسخ بدين

این نگرانی که شما و به تبع اون خواهرتون دارید مطمئنا موجب عوارض بیشتر میشه 
نه باید دکتر برید الان و نه باید همش نگران این باشید که این جای بدنم ی حس جدید دارم نکنه حمله دارم 
مطمئنا وقتی شما به دکتری مراجعه میکنید یعنی به اون دکتر اعتماد دارید، حتما یک پزشک بیشتر از ما تجربه و علم دارن و شاید احتیاج به کورتون خوراکی نداشتین
اینکه چه زمان بعد از دریافت کورتون اون علایم برطرف میشه چیزی نیست که کسی بتونه زمان دقیق به شما بگه 
من خودم کورتون را از روز پنجم احساس بهبودی کردم تا حتی ۴ سال بعد از ی حمله که همون حمله ای بود که خیلی دیر دکترها تشخیص دادن(حدود ۳ ماه بعد از علایم)

ممنون دوستان عزيز.....اونمورد درد مچ پا كه خيلي شديد بود رفع شد خدار وشكر و الان ميگه حس مور مور و گز گز رفته فقط يه قسمتي زير انگشتان پا هنوز گزگز مونده منتها يه مورد ديگه كه پيش اومده اينه كه كل پاش ضعف شديد داره و نميتونه خوب راه بره يه كم كه راه ميره نفسش حتي ميگيره ...اين ضعف رو قبلا نداشت قبلا فقط كزختي و مور مور و درد داشت بر اثز گز گز اما الان اونا رو نداره ولي ضعفه شديد عضله انگار جون نداره راه بره....حالا نميدونيم اثر منفيه كورتونه كههنوز بيرون نرفته از بدن؟   يا چي؟
كورتون خوراكي هم گفتم بهتون كه بهش نداد دكتر فقط 5 روز پالس كه الان 6 روز از اخرين پالسش گذشته.....ضمنا دو نوبت هم تزريق سينومر گرفته....راستي از شروع مشكلش نزديك به 40 روز گذشت تا ما متوجه ام اس و... شديم يعني تازه نبوده حمله...
اصلا هم نميتونم به اميد دكتر بشينم
با سلام خدمت همگی
ی سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنین
آیا علایمی که در حمله دست میده مثل گزگز ، مورمور شدن یا ضعف و بیحسی اندام ها بعد از دریافت پالس کورتون ۱۰۰ درصد از بین میرن؟ ( بدون توجه به مدت زمان منظورمه ..چون دیدم در بسیاری از موارد دوستان از یک هفته تا چند ماه رو طبیعی دونستن) یعنی بر فرض مثال بعد از گذشت چند ماه قطعا دیگه گزگز و مورمور وجود نخواهد داشت؟ یا علایم با شدت کمتری همیشگی خواهند بود ؟
سلام آرزو جان. برطرف شدن کامل علائم به یه سری نکته ها وابسته هست که مهم ترینش نوع بیماری ام.اس هست. تو بیمارانی که ام اس اونها از نوع عود کننده فروکش شونده هست بعد حمله و پالس تراپی معمولا علائم به صورت کامل برطرف میشه که این اتفاق میتونه تو زمان خیلی کم هم باشه یعنی علائم زود برطرف میشه اما مثلا تو افرادی که ام اس از نوع پیشرونده دارن هر بار حمله ای به وجود بیاد بعد پالس تراپی و حتی تعویض دارو و موارد دیگه علائم ایجاد شده در اثر حمله کاملا برطرف نمیشه و تا حدودی اثر اون باقی میمونه.
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : ارزو ش , حمید
(2010/01/28, 08:41 PM)sara نوشته است: عزيزم من تنها چيزي كه از كورتون يادمه تارشدن چشمام بود ولي مشكل بي حسي دست راستم كاملا از بين رفت نميدونم حتما هرچيزي كه يه منفعتي داره ضرري هم داره ديگه .

سلام بر دوستان من هم حدود 12 ساله به ام اس مبتلا هستم و بعضی داروها را استفاده کرده ام. حالا ریتوکسی مب مصرف می کنم . می خواستم بگوی ممن دو سال چیش در بیمارستان کورتون مصرف می کردم ازش هم راضی بودم ولی بعد از ترخیص متوجه شدم که چشم هام ضعیف تر شده و به بینایی من هم تاثیر گذاشته.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بستری شدن در بیمارستان(پالس) voodoo 61 58,477 2023/07/12, 05:36 PM
آخرین ارسال: mahdiye.
  پالس تراپی وعوارض کورتون TootFarangi 269 293,583 2022/08/27, 12:39 PM
آخرین ارسال: zahra.mash
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,479 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است عمومهربان 64 45,709 2017/09/02, 08:36 PM
آخرین ارسال: i_sh
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,400 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb
  ديابت و كورتون. warrior 3 7,536 2013/12/06, 03:14 PM
آخرین ارسال: maithly

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست