امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه پیدا کردن محل تزریق
منم بیشتر رو باسن میزنم البته داداشم میزنه خودم میترسم چند بار هم رو رانم زدم مشکلی نداشتم اگرم خون بیاد فواره نمیکنه فقط بعدن جاش کبود میشهagreement2
پرستو جان اگر جای آمپولت کبود میشه، حتما باید به دکترت اطلاع بدی. نباید کبود بشه!
کمپرس یخ 30ثانیه قبل و 30ثانیه بعد از تزریق هم می تونه کبودی رو کاهش بده Smile
 تشکر شده توسط : Dimpleface
برای اینکه سوزن وارد رگ نشه بهتره موقعی که سوزن رو وارد عضله میکنید یکم اونو خلاف جهت بکشید یعنی بجای اینکه مواد رو داخل عضله کنید از عضله کمی سعی کنید چیزی بیرون بکشید... اگر خون بیاد داخل سورنگ یعنی سوزن وارد رگ شده.. اونوقت یا سوزن رو کمی بالاتر یا بیشتر وارد کنید تا از رگ خارج بشه... اون خونی که فواره میزه زمانیه که سوزن تو سرخرگ بره... سرخرگ رگیه که خون تصفیه شده از قلب رو وارد بدن میکنه... سیاهرگه که معمولا تو تزریقات عضلانی روزمره ممکنه سوزن واردش بشه. که اگه نشه خیلی بهتره اما اگر هم بشه اتفاق خیلی وحشتناکی نمیفته چون اون خون آلوده است که میره داخل سیستم و تمیز میشه و برمیگرده تو سرخرگ و به کل بدن میرسه... در نهایت وقتی که داخل عضله هم آمپول میزنیم به تدریج جذب میشه و کم کم میره داخل خون و همون مراحل طی میشه. پس خیلی جای نگرانی نیست ولی خیلی خیلی بهتره که آمپول به این سنگینی یهویی وارد رگ نشه... اگر بشه ممکنه یهو حس کنید اون قسمت نبضش میزنه... خلاصه از رعایت احتیاط لازمه... عضله ران هم از همه جا بهتره چون هم فاصله اش از قلب بیشتره هم راه دستش بهتره
 تشکر شده توسط : یاسی , elham 66 , nahid
سلام من سینویکسمو داداشم تزریق میکنه تو باسن اصلا درد نداره اما دستو پام موقع تزریق در میگیره چون عضلانی تر هستش کسی میدونه برای کاهش درد باید در حین تزریق چه کرد
کسی نمیدونه
سلام دوستان ؛ برای کاهش درد یکساعت قبل و بعد از تززیق استامینوفن ساده و همینطور سرد کردن محل تزریق قبل و بعد از تزریق و همینطور اطمینان از اینکه امپول به دمای محیط رسیده است ، برای پیدا کردن محل تزریق ران باید ران را به سه قسمت تقسیم کنید و تزریق را در قسمت میانی انجام دهید ، قبل از تزریق با دست یک قسمت که نرم تر است انتخاب کنید ، بعد از وارد کردن سوزن برای اطمینان از وارد نشدن به رگ اسپیره میکنیم (سرنگ را به سمت عقب میکشیم) البته اگر وارد رگ هم شود درد بعد از تزریق بیشتر میشود .
من خودم با مشکل سفتی عضله مواجه بودم که وقتی با ارکید لایف تماس گرفتم گفتن در نوع جدید سینووکس(سرنگ اماده) قبل از تزریق یه کم سرنگ را بالا وپایین کنید تا وقت تزریق عضله کمتر سفت شود .
من از پنجمین امپولم خودم زدم البته دفعه اول جلو پرستار زدم . تقریبا دوساله خودم تزریق میکنم .
فقط اعتماد به نفس و عدم استرس لازم داره .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : Dimpleface
سلام
من از اواخر آذر يا دقيق بگم ، از ٢٧ آذر متوجه شدم كه ام اس دارم و تحت درمان كوپامر قرار گرفتم .
اولين تزريقم توي مطب توسط پرستار بود و دومين تزريقم متاسفانه در شرايطي بودم كه شهر ديگه و تك و تنها بودم و مجبور شدم خودم براي اولين بار در عمرم به خودم آمپول تزريق كنم . البته دوز ١/٤ زدم و هفته بعد كه ١/٢ تزريق كردم دچار تب و لرز و علايم انفولانزا شدم .
محل تزريق من چه در ناحيه شكم و چه باسن و چه ران دچار سوز شديد ميشه و تا يك هفته خارش خيلي شديدي دارم
ران هم هم خارش شديد دارم و هم زير جلدي خونريزي ميكنه و باهام از ران تا زانو كبود ميشه ????
(2018/01/24, 07:51 PM)Dimpleface نوشته است: سلام
من از اواخر آذر يا دقيق بگم ، از ٢٧ آذر متوجه شدم كه ام اس دارم و تحت درمان كوپامر قرار گرفتم .
اولين تزريقم توي مطب توسط پرستار بود و دومين تزريقم متاسفانه در شرايطي بودم كه شهر ديگه و تك و تنها بودم و مجبور شدم خودم براي اولين بار در عمرم به خودم آمپول تزريق كنم . البته دوز ١/٤ زدم و هفته بعد كه ١/٢ تزريق كردم دچار تب و لرز و علايم انفولانزا شدم .
محل تزريق من چه در ناحيه شكم و چه باسن و چه ران دچار سوز شديد ميشه و تا يك هفته خارش خيلي شديدي دارم
ران هم هم خارش شديد دارم و هم زير جلدي خونريزي ميكنه و باهام از ران تا زانو كبود ميشه ????

دوست عزیز ، این تاپیک در مورد تزریق سینووکس و آونکس در عضله هست ولی آمپول شما کوپامر به صورت تزریق عضلانی نیست.

سؤالتون رو در قسمت تزریق کوپامر بنویسید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس Trust 438 290,185 2023/08/25, 07:45 PM
آخرین ارسال: saman.sy
  آیا تزریق سینووکس در شما هم باعث دندون درد میشه؟ naser_m 29 16,986 2023/01/02, 11:14 PM
آخرین ارسال: شیواذر
  تزریق آمپول آونکس yas 62 55,758 2018/05/01, 05:40 PM
آخرین ارسال: nahid
  وقفه و تاخیر در زمان تزریق paeeze 27 24,455 2018/01/26, 07:43 PM
آخرین ارسال: paeeze
  سرنگ آماده تزریق سینووکس mohamad88 45 17,560 2017/06/14, 05:10 PM
آخرین ارسال: yas8866
  فیلم آموزشی تزریق سینووکس و زندگی با ام اس saffari_mo 17 20,226 2017/04/19, 06:02 PM
آخرین ارسال: n70
  آدرس مراکز تزریق سینوکس و رسیژن neda.n 32 32,236 2016/10/09, 10:20 AM
آخرین ارسال: nahid
  فیلم آموزش تزریق آوونکس (دوبله شده توسط ام اس سنتر) برای اولین بار fireboud 42 86,568 2014/07/25, 11:55 AM
آخرین ارسال: glassheart
  کاهلی در تزریق :| samiramiss 12 8,238 2014/02/02, 09:41 AM
آخرین ارسال: hoda sa
  تزریق نا کامل forooghm 27 16,769 2012/12/17, 05:01 PM
آخرین ارسال: MFhealth

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست