امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه پیدا کردن محل تزریق
ما که شانسی میزنیم درست در میادSmile (16) ولی دوست دارم بتونم خودم تزریق کنم.آخه شوهر بیچاره هر جا باشه،ماموریت، سفر کاری،درسی باید 4 شنبه خودشو به من برسونه تا آمپولمو بزنه.جایی هم نمیرم برا تزریقconfused
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : Hasty , موناامیدوار
اولین آمپولمو خواهرم زد. بعد از اون میرفتم بیمارستان نزدیک خونمون که بعضی از پرستاراش خیلی بد میزدن تا 5 ماه ، یه شب حالم خیلی بد شد برام اکسیژن گذاشتن با آمپول و سرم
اون شب پدرمو در آوردن سوراخ سوراخم کرد زد زیر پوست تا چند هفته دسنم درد میکردsad
اون شب با خودم عهد بستم که دیگه اونجا نرم
خیلی ساده خواهرم تزریقو بهم یاد داد و همون موقه برای اولین تزریقم یه آمپول تقویتی بهش زدم تا ببینه خوب میزم یا نه که گفت خوب بوده و درد نداشته حتی ورود سوزنم نفهمیده بود
بعدش برای تزریق دومم هم سینووکسو تو شکمم زدم (قبلا جاشو از دکترم پرسیده بودم)
الان 5 ماهه که خودم به ران و شکمم میزنم یه 3-4 بار هم به باسنم زدم که چون سخت بود ویه بار هم مسکن زدم بعدا جاش درد گرفت دیگه نزدم. الانم هیچ مشکلی ندارم.

محل تزریق روی شکم که هم راحته و هم دردش کمتره 3-4 سانت کنار ناف هست و چون روی شکم چربی داره جذبش بهتره.
محل تزریق روی ران هم اینجوری که از بالای زانو تا بالا 3 قسمت میکنیم وسطای قسمت دوم روی ران جایی که بنظر روی رگ و مویرگ نیست ، یکم ماهیچه رو جمع میکنیم و با یکم شتاپ تزریقو انجام میدیم به هین راحتی

یه چیزی بگم الان من سر یه هفته که میشه استرسه تزریقم کم شده که خودم با خیال راحت و با دقت بالا (که به هیچ عنوان دقت توی درست کردن و آروم تزریق کردن توی بیمارستانی که میرفتم نبود)
و بدون نیاز به کسی به خودم تزریق میکنم.

موفق باشیدlove51
 تشکر شده توسط : nazii , Hasty , رنگین کمان
منم ميخوام ياد بگيرم احساس ميکنم اینجوری آزاديم گرفته شده اخه روز تزريقمم جمعه هاستو بدون بابام نميتونم هيچ جا برم ولی خوب خيلی ام از ياد گرفتنش ميترسم تاحالا نتونستم به 1 تزريقم نگاه کنمconfused
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
 تشکر شده توسط : Asal368 , Hasty
(2012/03/14, 04:39 PM)nazii نوشته است: منم ميخوام ياد بگيرم احساس ميکنم اینجوری آزاديم گرفته شده اخه روز تزريقمم جمعه هاستو بدون بابام نميتونم هيچ جا برم ولی خوب خيلی ام از ياد گرفتنش ميترسم تاحالا نتونستم به 1 تزريقم نگاه کنمconfused

نترس شجاع باش. هیچکی از من بچه سوسول تر نیست. خجالت بکش من خودم میزنم و تو ...angry2
من هم مثله شما بودم قبل از این حتی موقع خون گرفتن یا واکسن زدن ... چشام رو می بستم ولی الان خودم می تونم بزنم
اولش ترس داره ولی بعد خوب میشه.
الان طوری شدم که نمی تونم بزارم یکی دیگه بزنه.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : Asal368 , Hasty
(2012/03/14, 04:18 PM)Asal368 نوشته است: اولین آمپولمو خواهرم زد. بعد از اون میرفتم بیمارستان نزدیک خونمون که بعضی از پرستاراش خیلی بد میزدن تا 5 ماه ، یه شب حالم خیلی بد شد برام اکسیژن گذاشتن با آمپول و سرم
اون شب پدرمو در آوردن سوراخ سوراخم کرد زد زیر پوست تا چند هفته دسنم درد میکردsad
اون شب با خودم عهد بستم که دیگه اونجا نرم
خیلی ساده خواهرم تزریقو بهم یاد داد و همون موقه برای اولین تزریقم یه آمپول تقویتی بهش زدم تا ببینه خوب میزم یا نه که گفت خوب بوده و درد نداشته حتی ورود سوزنم نفهمیده بود
بعدش برای تزریق دومم هم سینووکسو تو شکمم زدم (قبلا جاشو از دکترم پرسیده بودم)
الان 5 ماهه که خودم به ران و شکمم میزنم یه 3-4 بار هم به باسنم زدم که چون سخت بود ویه بار هم مسکن زدم بعدا جاش درد گرفت دیگه نزدم. الانم هیچ مشکلی ندارم.

محل تزریق روی شکم که هم راحته و هم دردش کمتره 3-4 سانت کنار ناف هست و چون روی شکم چربی داره جذبش بهتره.
محل تزریق روی ران هم اینجوری که از بالای زانو تا بالا 3 قسمت میکنیم وسطای قسمت دوم روی ران جایی که بنظر روی رگ و مویرگ نیست ، یکم ماهیچه رو جمع میکنیم و با یکم شتاپ تزریقو انجام میدیم به هین راحتی

یه چیزی بگم الان من سر یه هفته که میشه استرسه تزریقم کم شده که خودم با خیال راحت و با دقت بالا (که به هیچ عنوان دقت توی درست کردن و آروم تزریق کردن توی بیمارستانی که میرفتم نبود)
و بدون نیاز به کسی به خودم تزریق میکنم.

موفق باشیدlove51

سلام عسل جان!
مطمئنی که روی شکم میشه تزریق کرد؟سینوکس عضلانی باید تزریق بشه نه زیر جلدی که وجود چربی زیر پوست کمک بکنه!
آخه من کمی بیشتر از کمی! مطالعه کردم و محل تزریقهای عضلانی هیچوقت شکم نبوده.
خوشحالم که تزریق رو خودت انجام میدی اما یه مشورت بگیر از پزشکت که اگر داروت سینووکس هست محل تزریق به شکم درسته یا نه.wink2
خوشبختی بر سه ستون استوار است: فراموش کردن گذشته-غنیمت شمردن حال-امیدوار بودن به اینده
smiling
اللهم صل علی محمد و آل محمد
 تشکر شده توسط : Hasty , Asal368
یه سئوال دارم. گفته میشه قبل از وارد کردن محلول تزریق ، آسپیره کنید تا مطمئن بشید سوزن در رگ نیست ، از طرفی شنیدم اگه اشتباهی تزریق در رگ انجام بشه خون فواره میزنه ، خوب اگه اینطور باشه چه نیازی به آسپیره دردناک هست ؟
آیا اگه سوزن اشتباهی داخل رگ بره خون فواره میزنه یا وقتی تزریق محلول انجام بشه ؟
وقتی سوزن راحت وارد عضله نمیشه و دردناکه و نمیشه تمام سوزن رو وارد عضله کرد ، این یعنی محل تزریق درست نیست ؟ مثلا روی مویرگه ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2014/02/26, 01:01 AM)nahid نوشته است: یه سئوال دارم. گفته میشه قبل از وارد کردن محلول تزریق ، آسپیره کنید تا مطمئن بشید سوزن در رگ نیست ، از طرفی شنیدم اگه اشتباهی تزریق در رگ انجام بشه خون فواره میزنه ، خوب اگه اینطور باشه چه نیازی به آسپیره دردناک هست ؟
آیا اگه سوزن اشتباهی داخل رگ بره خون فواره میزنه یا وقتی تزریق محلول انجام بشه ؟
وقتی سوزن راحت وارد عضله نمیشه و دردناکه و نمیشه تمام سوزن رو وارد عضله کرد ، این یعنی محل تزریق درست نیست ؟ مثلا روی مویرگه ؟

سلام
اگر سوزن اشتباهی وارد مویرگ بشه خون فواره نمیزنه چون اولا" مویرگه در ثانی راه خروج نداره پس باید آسپیره بشه تا سر سوزن داخل مویرگ نباشه ،
راحت وارد نشدن سوزن به داخل رگ شدن مربوط نیست بلکه ممکنه پاتو خیلی سفت گرفته باشی و یا سوزن کند باشه
 تشکر شده توسط : nahid , برگ 7
2 بار رفتم بیمارستان...روی بازوم زدن...درد گرفت شدید..angry
2یا3بارم مامانم روی رانم زد....همین...بقیشو دیگه خودم زدم بدون کمک...حتی تو بازوام خودم میزنمagreement2
البته تزریق زیرجلدیا معمولا راحتتر از عضلانی ها هستش
چون میگذرد غمی نیست
 تشکر شده توسط : minoshka , برگ 7
سلام : شش ماهه که سینووکس تزریق میکنم چهار ماهه اول یه پرستار میومد خونه برام تزریق میکرد ولی از دو ماه پیش همسرم یاد گرفته تزریق میکنه(بدون آموزش خاصی) خیلی آسونه .
فقط نمیدونم که غیراز عضله باسن جای دیگه هم میشه تزریق کرد یانه؟ اگه دوستان اطلاعات یا تجربه ایی دارن ممنون میشم کمکم کنن.
آقا اميد من قبلا " بتافرون تزريق ميکردم الان هم کوپامر ؛ وقتى دکتر نسخه نوشت بهم گفت برو کجا و آموزش ببين شما هم از دکترتون در اين زمينه سؤال کنيد يا از منشى دکتر تا اون پرستار مربوطه رو که آموزش ميده بهتون معرفى کنن. Shy
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : s.omid

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس Trust 438 291,368 2023/08/25, 07:45 PM
آخرین ارسال: saman.sy
  آیا تزریق سینووکس در شما هم باعث دندون درد میشه؟ naser_m 29 17,061 2023/01/02, 11:14 PM
آخرین ارسال: شیواذر
  تزریق آمپول آونکس yas 62 56,178 2018/05/01, 05:40 PM
آخرین ارسال: nahid
  وقفه و تاخیر در زمان تزریق paeeze 27 24,660 2018/01/26, 07:43 PM
آخرین ارسال: paeeze
  سرنگ آماده تزریق سینووکس mohamad88 45 17,760 2017/06/14, 05:10 PM
آخرین ارسال: yas8866
  فیلم آموزشی تزریق سینووکس و زندگی با ام اس saffari_mo 17 20,337 2017/04/19, 06:02 PM
آخرین ارسال: n70
  آدرس مراکز تزریق سینوکس و رسیژن neda.n 32 32,549 2016/10/09, 10:20 AM
آخرین ارسال: nahid
  فیلم آموزش تزریق آوونکس (دوبله شده توسط ام اس سنتر) برای اولین بار fireboud 42 86,825 2014/07/25, 11:55 AM
آخرین ارسال: glassheart
  کاهلی در تزریق :| samiramiss 12 8,325 2014/02/02, 09:41 AM
آخرین ارسال: hoda sa
  تزریق نا کامل forooghm 27 16,908 2012/12/17, 05:01 PM
آخرین ارسال: MFhealth

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست