•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قطع داروهای ام اس قبل از بارداری
من سنووکس ميخورم و الان که قصد بارداري دارم دکترم ميگهIVIG شروع کن. ولي من ميترسم که براي بچه مشکلي پيش بياد. کسي هست در بارداري دارو مصرف کرده باشه يا دارو ها را قطع کرديد؟
 تشکر شده توسط : kohedard
دوست عزیز سینووکس که تزریقی هستش و خوراکی نیست

برای بارداری هم میتونید دارو را قطع کنید و 6 ماه بعد از قطع سینووکس از گلاتیمر استات استفاده کنید
 تشکر شده توسط : آنا , kohedard
بله. اشتباه تايپي بود. ممنون. البته با اين دارو آشنايي ندارم!
برای بارداری بهم کلومیفن و gynoksdin داده دکتر
اما میترسم ضرر داشته باشه
کسی میتونه راهنماییم کنه؟angel
 تشکر شده توسط : movahedi , kohedard
آیا میتوان ربیف را در در خلال دوره حاملگی هم مصرف کرد؟

جنین در تمامی طول دوره بارداری به مادر خود وابسته می باشد.
اگر فعالیت های فیزیولوژیک طبیعی مادر وپشتیبانی که جنین از مادر خود دریافت میکند در خلال دوره حاملگی برای مدتی متوقف شود ممکن است عوارض کشنده ایی برای جنین به همراه داشته باشد.

به طور کلی 15 تا 20 درصد حاملگی ها منجر به سقط جنین میشود.به غیر از داروهایی که از وزن مولکولی بالایی برخوردار می باشند تقریبا تمامی داروهایی که مادر در خلال حاملگی مصرف میکند به جنین نیز انتقال میابد.اعتقاد بر این است که عیب و نقص ها در خلال در هفته اول حاملگی بوجود نمی آید.اغلب عیب و نقص ها ها در خلال دوره رشد(هفته های 4 تا10)به وجود می ید.بنابراین جنین پس از هفته دهم در برابر نقص های سیستم عصبی بسیار آسیب پذیر می شود.

تحقیقات کافی جهت مشخص کردن بهترین زمان برای توقف درمان اینترفرون قبل از حاملگی وجود ندارد.
تحقیقات جدید نشان میدهد که برخی محتویات دارو برای حداقل 72 ساعت پس از تزریق در بدن بیمار باقی می ماند.تا هنگام انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه توصیه میشود تا مصرف اینترفرون را در خلال دوره حاملگی متوقف نمایید.
آیا میتوان ربیف را طی دوره شیر دهی مادر نیز تجویز کرد؟

استفاده از دارو در خلال دوره شیر دهی مادر عموما می تواند به دو صورت باعث مشکل شود

1-دارو ممکن است به طفل منتقل شود
2-دارو ممکن است روی فرآیند تولید شیر مادر اختلال ایجاد کند

در هر حال اینترفرون دارویی با پایه پروتیینی بوده و حتی اگر از راه شیر دادن مادر به سیستم گوارشی طفل منتقل شود به دلیل درجه بالای اسیدی بودن سیستم گوارش طفل به سرعت تجزیه میشو.

اینکه آیا ربیف به شیر مادر منتقل میشود یا خیر هنوز تایید نشده.
در هر حال تصمیم به ادامه یا توقف مصرف ربیف باید بر اساس پیامدهای هر کدام از موارد جایگزین در بیمار اصلی باشد.
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : زهرا59 , kohedard
3 ماه قبل از اقدام به بارداری (( اقدام برای بار دار شدن)) مصرف اینترفرون ها باید قطع بشه.
3 ماهه اول و 3 ماهه و 3 ماه قبل از اقدام برای بارداری بیمار بدون دارو هست. که دوران خطرناکی محسوب میشن.
اما 3 ماهه دوم و سوم خیلی آروم هستن. دلیلشون هم اینه که سیستم ایمنی بدن مادر برای جلوگیری از حمله به نوزاد شروع میکنه به ضعیف شدن.
رو این حساب ام اس هم در 3 ماهه دوم و سوم خاموش میشه. مخصوصاً 3 ماهه سوم.
فقط دوران خطرناک 3 ماه قبل از اقدام به بارداری هست و 3 ماهه اول. دقت کنین پزشک در صورت نیاز میتونه در این بازه زمانی از کوپاکسون استفاده کنه. خطری برای جنین نداره.
اقدام برای بارداری باید حتماً با نظر نورولوژ باشه. اول باید ام ار ای بشه در صورتی که پلاک ها خاموش باشن و بیماری استیبل باشه. میتونن اقدام کنن.
برای شیر دادن هم باید بگم چون بعد از زایمان سیستم ایمنی ریکاوری میشه و دوباره قوی میشه. احتمال عود وجود داره. پس حدیث اینکه دست پس میگیرن تا پیش نخورن . ممکنه پزشک بعد از اینکه مادر شیر اول رو به نوزاد داد درخواست پالس کنه.
به هر حال به افراد مبتلا ام اس بیشتر از دو مرتبه بارداری پیشنهاد نمیشه[/color]
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : Yanis , khatereh. , رامنا , هانیه , دربند , نازلی , kohedard
ن هفته گذشته با دکترم در مورد باردار شدنم صحبت کردم گفت بهتره آمپولاتو تا دو سال بزنی بعدش حالا واسه اسفند واسم ام آر آی می نویسه اگه اوکی بود واسه بارداری اقدام می کنم واسم دعا کنید .icon_questionSmile
خدایا من در کلبه حقیرانه خود کسی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری
من چون تویی را دارم وتو چون خود نداری...

تشکر شده توسط : neda.n , یه غریبه , barzegar , elham 66 , ayda.m , zohaa , yummy , spring , kohedard
(2012/01/22, 11:26 AM)somaye_602000 نوشته است: من دوتا دختر دارم یکی چهارونیم ساله و یکی هم دوساله هر دوتا رو ام اس داشتم که باردار شدم الانم خیلی باهوشنicon_question

سلام عزیزم میخواستم بدونم دارو هم مصرف میکری؟

وای اره خواهشا اگر هم بچه دار شدید بگید چه مدت دارو مصرف نمی کردید که بعد اقدام کردید؟ اخه ظاهرا باید یه مدت دارو را ترک کرد.ممنون ازتون واقعاicon_biggrin
چه شود به چهره زرد من نظری برای خدا کنی که اگر کنی همه درد من به یکی نظاره دوا کنیicon_question
 تشکر شده توسط : spring , kohedard
دوستان عزیز آیا آقایونی هم که ام اس دارن باید 3 ماه آمپول نزنن بعد اقدام کنن؟ icon_cry
هرکه را دیدم از مجنون و عشقش قصه گفت
کاش میگفتند در این ره، چه بر لیلا گذشت sad2
(2012/07/10, 12:13 AM)reach usa نوشته است: سلام دوستان من یه ساله ازدواج کردم حالا اگه خدا بخواد منو خانومم تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم با توجه به اینکه من مرد هستم چقدر احتمال داره این بیماری به بچه منتقل بشه ؟ اصلا منتقل میشه؟

سلام ببخشید میخاستم بدونم شما که تصمیم دارید بچه دار بشید با توجه به اینکه اقا هستید باید داروی که مصرف میکنید قطع بشه؟ من هم قصد بچه دار شدن دارم ربیف مصرف میکنم یک ماه هس ام اس تشخیص دادن.

(2012/07/10, 12:13 AM)reach usa نوشته است: سلام دوستان من یه ساله ازدواج کردم حالا اگه خدا بخواد منو خانومم تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم با توجه به اینکه من مرد هستم چقدر احتمال داره این بیماری به بچه منتقل بشه ؟ اصلا منتقل میشه؟

سلام ببخشید میخاستم بدونم شما که تصمیم دارید بچه دار بشید با توجه به اینکه اقا هستید باید داروی که مصرف میکنید قطع بشه؟ من هم قصد بچه دار شدن دارم ربیف مصرف میکنم یک ماه هس ام اس تشخیص دادن.
 تشکر شده توسط : spring , kohedard

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا بارداری و زایمان باعث تشدید ام اس می شود ؟ ( تجربه شما چیست؟) pic 52 42,041 2023/07/22, 11:57 PM
آخرین ارسال: بهار۱۳۷۰
  دوران بارداری و زایمان برای افراد مبتلا به ام اس sooorooosh 43 34,363 2021/06/17, 10:34 PM
آخرین ارسال: mahbub
  داروهای مورد استفاده در دوران شیردهی m.a 4 4,638 2018/03/11, 02:17 PM
آخرین ارسال: Roza. A
  نکات قابل توجه درباره بارداری و ام اس sara 65 48,098 2016/01/11, 09:27 AM
آخرین ارسال: niloofary
  احساس خستگی و بارداری RoOo$aAa 3 3,434 2014/10/08, 02:55 PM
آخرین ارسال: farane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست