•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قطع داروهای ام اس قبل از بارداری
من هم سینووکس مصرف میکن و ناخواسته باردار شدم و دکتر بهم گفت این دارو مشکلی ایجاد نمیکنه چون من 4 آمپول تا زمانی که فهمیدم باردارم تزریق کرده بودم و خداروشکر مشکلی پیش نیومد نه برای خودم نه پسرم نگران نباش خدا با ماست.
الهی مرا آن ده که آن بهHeart
 تشکر شده توسط : زهراجون , mehdernet2 , yummy , kohedard
من یکبار حامله شدم سقط شد.خیلی میترسم 2باراین مشکل پیش بیاد.به نظرتون به خاطر ام اس اینجوری شد...ConfusedHuh
(2012/11/06, 02:31 PM)اتنا.م.ن نوشته است: من یکبار حامله شدم سقط شد.خیلی میترسم 2باراین مشکل پیش بیاد.به نظرتون به خاطر ام اس اینجوری شد...ConfusedHuh
سلام دوست عزیز
اتفاقن تو کنگره ی اخیر بحث ام اس و بارداری هم زیاد بود
تا اونجایی که من اطلاعات گرفتم ام اس باعثه سقط جنین نمیشه
باید عوامل دیگه بررسی بشه
اما نگران نباشید اگه با اجازه ی پزشک مغز و اعصابتون، تو بازه ای که لازمه داروتون قطع بشه برای بارداری
این کار رو انجام بدید، مشکلی پیش نمیاد
اما باید حتمن قبلش با پزشکتون مشورت کنید مثلن پیشنهاد پزشکا این بود که 6 ماه تا یکسال از آخرین عود بیماریتون گذشته باشه
توی سه ماهه ی اول بیشتر باید مراقب باشید چون احتمال عود بیشتره اما بعد اکیه
بعد از به دنیا اومدن فرزندتون هم احتمال عود بیماری بیشتر میشه که مراقبت های بیشتری باید انجام بشه
اما واقعن خود ام اس باعث سقط جنین نمیشه ، فکر کنم باید موضوعات دیگه هم بررسی بشه
عذاب می کشم ولی عذاب من گناه نیست
وقتی شکنجه گر تویی،شکنجه اشتباه نیست
 تشکر شده توسط : kohedard
[quote='pariya' pid='262335' dateline='1350380149']
ام اس هیچ محدودیتی در بچه دار شدن ایجادنمیکنه. نه برای خانوم ها و نه برای آقایون .

جدا میشه؟ بعد از زایمان مشکلی پیش نمیاد؟؟؟ خودمون میتونیم ازشون نگهداری کنیم!!!!؟؟؟؟
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
(2012/11/06, 02:31 PM)اتنا.م.ن نوشته است: من یکبار حامله شدم سقط شد.خیلی میترسم 2باراین مشکل پیش بیاد.به نظرتون به خاطر ام اس اینجوری شد...ConfusedHuh

نه عزیزم ام اس باعث سقط نمی شه حتی اونایی که در حین مصرف اینترفرون باردار می شن بهشون اجازه سقط نمی دن چون تاثیری رو جنین نمی زاره شما باید با دکتر زنان مشورت کنی!!!
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
نازي سلام
يعني اگه حين مصرف سينوكس بارداري پيش بياد فقط دارو قطع ميشه ديگه؟نه؟
بقيشم كه مثل همه ادامه پيدا مي كنه تا زايمان؟
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : نازی ی , kohedard
آره مهدی جان این مسئله در قالب 1 پنل تو کنگره مطرح شد
در حالت عادی باید از 1 ماه قبل از اقدام به بارداری دارو رو قطع کرد اما اگر ناخواسته پیش بیاد مسئله ای نیست!!!
بعد از زایمان هم اگه بخواین تغذیه با شیر داشته باشه نوزاد دارو نمی شه مصرف کرد
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : paeazan , kohedard
امروز دفترچه راهنمای اکتووکس رو که خوندم نوشته بود باعث سقط جنین میشه باید قبلش با دکتر مشورت کرد حالا هر دارویی میخواد باشه به ریسکش نمی ارزهangry3angry3
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
yammy جون من الان 4ماهه آونکس مصرف نمیکنم حالمم خیلی بهتراز زمانیه که استفاده میکردم

نگران نباش سروش جان.تنها شما نیستی که نمیخوای هورمون بارداری بزنی.ماخانمهای مجرد!!!!!هم نمیخوایمangry3
آخه از عاقبتش میترسیم!!!!!!!!!!!confused
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , yummy , نازی ی , mahmah , هانیه , kohedard
(2012/07/23, 11:02 PM)yummy نوشته است: یه سوال
دکتر گفت قبل از باردار شدن 3 ماه قبلش دارو رو قطع کن(سینووکس) حالا سوالم اینه که اگه سه ماه بشه دوما ه و نیم ایرادی داره؟دقیقا گفتن سه ماه؟؟؟!!!

مرضی عزیزم توی کنگره ان اس این بحث شده بود
گفتن که موردی نداره
میگن سه ماه که کاملا مطمئن باشن که اثر دارو در بدن نیست
اما ابنکه دارو اثری روی جنین داشته باشه تا امروز پیدا شده
اونجا میگفتن حتی مریضهایی بودم که در حین مصرف دارو متوجه شدن حامله هستن و بعد دارو رو قطع کردن که برای اونها هم تاثیری روی جنین نذاشته
خیالت راحت باشه گلم love28love28love28love28love28love28love28love28love28love28
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , yummy , نازی ی , شیرین , mari , mahmah , دربند , kohedard

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا بارداری و زایمان باعث تشدید ام اس می شود ؟ ( تجربه شما چیست؟) pic 52 42,037 2023/07/22, 11:57 PM
آخرین ارسال: بهار۱۳۷۰
  دوران بارداری و زایمان برای افراد مبتلا به ام اس sooorooosh 43 34,359 2021/06/17, 10:34 PM
آخرین ارسال: mahbub
  داروهای مورد استفاده در دوران شیردهی m.a 4 4,637 2018/03/11, 02:17 PM
آخرین ارسال: Roza. A
  نکات قابل توجه درباره بارداری و ام اس sara 65 48,092 2016/01/11, 09:27 AM
آخرین ارسال: niloofary
  احساس خستگی و بارداری RoOo$aAa 3 3,432 2014/10/08, 02:55 PM
آخرین ارسال: farane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان