•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرح حال يك حمله كه منجر به بستري شدن شما وگرفتن پالس تراپي شده است
من از وقتی که ام اس گرفتم چند تا حمله داشتم که بیشتر چشمم رو درگیر کرده بود و همه با پالس تراپی یا کورتون خوب شدicon_biggrin
آخرین حمله شدید تر وکل بدنم رو درگیر کرد بی حسی کل بدن و نداشتن قدرت در دستام وگزگز بدن و تاری دید که اونم با پالس و کورتون که این دفعه خیلی طول کشید خوب شد ولی کورتون رو استخوانهام اثر بدی گذاشت که الان که از اون موقع یک سال میگذره هنوز درد میکشمrolleyes
پس وقتی کورتون مصرف میکنین خیلی مواظب خودتون باشین سعی کنین شیر و مواد غذایی مفید مغذی مصرف کنین Smile
 تشکر شده توسط : ghazaaal , برگ 7 , visko , عمومهربان , ayda.m , booshveg , نداا
(2012/03/10, 06:39 PM)min00 نوشته است:
(2012/03/10, 06:32 PM)ثریا نوشته است: من خیلی اوقات دست و پاهام یا سرم دچار بی حسی میشه.دکترم هم هیچ کاری واسم نمیکنه.مدتیه دیگه خودم و خسته نمیکنم و چیزی بهش نمیگم.اصلا نمیدونم کرتون چیه!!!confused2confused2confused2confused2confused2
به نظر شما من چکار کنم؟
آیا کرتون کمکی به تسکین علائم میکنه؟من دکترم و عوض کنم؟

برای بی حسی - کورتون تجویز نمیشه. دکترم میگه اگه چندتا علامت با هم بشه اون موقع.
اصلا هم مصرف کورتون خوب نیست و عوارضش ممکنه تا مدتها آدم رو اذیت کنه.

اگه بی حسی دست و پاتون خدای نکرده منجر به حالتی بشه که نتونید کاراتونو خوب انجام بدین یا مشکل حرکتی پیش بیاد - می تونه نظر پزشکتونو به مصرف کورتون نزدیک کنه.
اما اگه استفاده نشه خیلی بهتره.
(این حرفها نتیجه سوالای زیاد من در این زمینه بود - امیدوارم مفید بوده باشه.)

به امید سلامت و بهبود کامل همه.icon_question
مرسی مینو جان! خیلی خوب و کامل توضیح دادیicon_question
 تشکر شده توسط : عمومهربان , booshveg
سلام دوستان گلم من یه سوال داشتم خواهش میکنم کسی تجربه داره راهنماییم کنه.من بایه پسری دوستم وخیلی زیاد دوستش دارم قراره باهم ازدواج کنیم. اونم ام اس داره . هیچ مشکلی نداشت ولی آبان انفول آنزا گرفت وبیماریش عود کرد 11آـذر بستری کردنش یه دستش از کار افتادهنوزم تحت درمانه خیلی نگرانم لطفا کسی تجربه داره راهنمایی کنه؟دستش خوب میشه ؟جقدر طول میکشه بهبود پیداکنه؟ حداکثر چقدر بستری میشه ؟ممنون میشم راهنماییم کنید.انشاا....بزودی ام اس درمان بشه برای همتون دعا میکنم.
 تشکر شده توسط : ayda.m , ahya , booshveg
(2014/02/13, 10:06 PM)neda 92 نوشته است: سلام دوستان گلم من یه سوال داشتم خواهش میکنم کسی تجربه داره راهنماییم کنه.من بایه پسری دوستم وخیلی زیاد دوستش دارم قراره باهم ازدواج کنیم. اونم ام اس داره . هیچ مشکلی نداشت ولی آبان انفول آنزا گرفت وبیماریش عود کرد 11آـذر بستری کردنش یه دستش از کار افتادهنوزم تحت درمانه خیلی نگرانم لطفا کسی تجربه داره راهنمایی کنه؟دستش خوب میشه ؟جقدر طول میکشه بهبود پیداکنه؟ حداکثر چقدر بستری میشه ؟ممنون میشم راهنماییم کنید.انشاا....بزودی ام اس درمان بشه برای همتون دعا میکنم.
سلام
اگه فقط مشکل حمله ام اس باشه
برای پالس تراپی
حداکثر 6 روز بستری می کنند
توکل به خدا داشته باشه
روحیه تو بهبودیش خیلی مهمه
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : ahya , booshveg , عمومهربان
ممنونم از شما.آنفول آنزا باعث عودش شده .حدود 2ماه ونیمه بستری شده هنوز خوب نشد.تحت درمانه . ببخشید غیر از پالس درمانهای مفید دیکه ای هم هست ؟براش دعا کنید.
 تشکر شده توسط : ahya , عمومهربان
الان با توجه به وظعیتی که گفتید بهترین کاررا دارند انجام می دهند
بگذار به صورت کلی برات توضیح بدم که پزشکانه مهربانش love28 دارند چه تلاش هایی می کنند
چون دوتا مشکل وجود داره
1.آنفولانزا و عفونت های ثانویه ناشی از آن
2.عود ام اس
دو مسیر درمانی را طی می کنند
1. درمان کوتاه مدت و سریع به منظور
الف: جلوگیری از پیش رفته ام اس با داروهای سرکوب کنند سیستم ایمنی (متیل پردنیزولون به صورت وریدی که حداکثر 6 روز طول می کشه و پردنیزولون به صورت خوراکی )
ب: آنتی بیوتیک تراپی به منظور کنترل عفونت های ثانویه ناشی از آنفولانزاست ( که فکر کنم این باعث طولانی شدن مدت بستری شدنش شده)
2.درمان بلند مدت اختصاصیه ام اس :
که به منظور کنترل و یا تعدیل سیستم ایمنی است
که با داروهای زیادی انجام میشه
که انتخاب اول اکثر پزشکان داروهای اینترفرون هست
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : ahya , booshveg , عمومهربان
سلام ...icon_question
من تواين مدت كه ام اس دارم حملات زيادي رو تجربه كردم كه باعث شد پالس تراپي بشم ..confused
آخرين حمله ي من روي چشم راستم بود كه دوبيني داشتم ولي با اولين كورتن برطرف نشد كه باعث اين شد چشم چپمم تاري بگيره يه جوري كه كلا تشخيص اطرافو نداشتم كه پالس دومو در عرض فاصله 5 روزه از پالس قبلي گرفتم ...confused
اينو الان بگم من ديگه به هيچ كدوم از آمپولا جواب نداده بودم ..برا همين يه خورده اوضام جالب نبود ..confused
ديگه كورتن نگرفتم كه آخرشم چشام با پلاسما درماني برگشتagreement2agreement2
فقط ميتونم بگم خدا بزرگه............agreement2agreement2
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
 تشکر شده توسط : booshveg
سلام داداش حسام خدا خیرتون بده خیلی قشنگ توضیح دادیدمنو ببخشید خیلی سوال میکنم یعنی بعد این درمانهایی که فرمودید به امید خدا دستش هم بهبود پیدا میکنه ؟

دوست گلم سالومه جان خداروشکر میکنم خوب شدید انشاا...دیگه هیچ وقت مشکلی پیش نیاد .آرزوی خوشبختی و سلامتی برای همه شما که خیلی مهربونید دارم.
 تشکر شده توسط : hessam , booshveg , عمومهربان
البته هیچ کس از فردای خودش خبر نداره angel
ولی با توکل به خدا و انجام درمان ها و ورزش و تغذیه سالم happy0065.gif
خوب می شه حتی بهتر از قبلش agreement2
 تشکر شده توسط : booshveg , عمومهربان
درسته . ممنونم ازشما که باعث آرامشم شدید .موفق وپایدار باشید والتماس دعا
 تشکر شده توسط : hessam , booshveg

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بستری شدن در بیمارستان(پالس) voodoo 61 58,479 2023/07/12, 05:36 PM
آخرین ارسال: mahdiye.
  پالس تراپی وعوارض کورتون TootFarangi 269 293,590 2022/08/27, 12:39 PM
آخرین ارسال: zahra.mash
  پالس كورتون و سرعت عمل مغز yaro 68 69,713 2019/12/04, 10:06 AM
آخرین ارسال: GASEM
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,480 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  پالس تراپی در منزل parastoo joon 44 41,401 2016/02/19, 01:14 PM
آخرین ارسال: atlasweb

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان