امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 3.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا تابحال کسی بوده که با داشتن ms بچه دار بشه؟
(2011/03/29, 07:11 PM)HAMIDOF نوشته است: سلام حميد هستم
من همين امروز عضو شدم
من CIS دارم كه مرحله قبل از ام اسه و اگر پيشرفت كنه تبديل به ام اس ميشه ولي دارم از سينووكس و گاباپنتين استفاده ميكنم
تازه ازدواج كردم ولي با توجه به اينكه يك ماهه از بيماريم مطلع شدم همه اميد و انگيزمو از دست دادم.
حتي شنيدم كه اين بيماري براي بچه دار شدن هم مشكل ايجاد ميكنه.
لطفا تجربياتتون رو در اختيارم بذاريد
با تشكر
CO.EMARAT@YAHOO.COMExclamation

سلام
بیماری ام اس شما از نوع خوب یعنی مثل من و همسرم هست که ما هر دو با داشتن ام اس و اطلاع از آن ازدواج کردیم که در ابتدا هر دو بیمار دکتر نبوی بودیم که به ما گفت اگر ازدواج کنید بچه دار نمی شوید. ما هم با قبول این موضوع ازدواج کردیم. اوایل زندگی کمبود بچه مشکلی رو ایجاد نمی کنه تا اینکه بعد از 3 سال تحقیقات اساسی رو در این راستا شروع کردم و اولین قدم یافتن دکتر ام.اس بود که پس از مراجعه به دکتر صحراییان و نپذیرفتن بیمار جدید. دکتر عظیمی رو معرفی کرد . من یک جلسه نزد دکتر عظیمی رفتم و ایشان گفت هیچ مشکلی برای بچه دار شدن 2 ام اسی وجود ندارد. قدم بعدی آزمایشگاه ژنتیک رفتم هر جفتمون آزمایشات لازم رو دادیم و الهی شکر هیچ مشکلی نداشتیم قدم بعدی دکتر زنان و مامایی بود که پس از یک سری آزمایشات به من اجازه بارداری داد که در 9 ماه بارداری به کل آمپول قطع شد و پس از وضع حمل که خدا دختری سالم و ناز بهم داده . به علت شیردهی همچنان هیچ دارویی مصرف نمی کنم و با انجام MRI بهبود بیماری ام اس در من مشاهده شده و این یک داستان نبود بلکه عین واقعیت بود و این بیماری رو اگه کنترل کنی هیچ کاری بهت نداره و بهت توصیه میکنم با مشورت دکترت قرص فینگولیمد رو شروع کنی که دیگر آمپول نزنی. الان همسرم پس از انجام یک سری آزمایشات دیگه آمپول نمیزنه و روزی 1 عدد قرص مصرف میکنه. امیدوارم با خواندن تجربه شخصی من که 4 سال از زندگی مشترکم میگذره . استفاده کنی تا زندگی خوبی در کنار همسرت داشته باشی.
 تشکر شده توسط : nahid , paeazan , مریم 1361 , RoOo$aAa , movahedi , arezooo82 , sara2 , ali reza 22

پیام های داخل این موضوع
RE: آیا تابحال کسی بوده که با داشتن ms بچه دار بشه؟ - توسط n_girl77 - 2014/10/19, 04:58 PM
RE: سينووكس - توسط Prime - 2011/03/29, 08:22 PM
RE: سينووكس - توسط anaram - 2011/03/29, 09:42 PM
بچه دار شدن - توسط mehdernet2 - 2012/10/16, 12:50 PM
RE: بچه دار شدن - توسط pariya - 2012/10/16, 01:05 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داشتن فرزند در بيماران ام‌اس hamdam 67 51,082 2022/11/03, 11:45 PM
آخرین ارسال: غفاري

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان