امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع حرکات آرامبخش
#1
سلام دوستان گلم� 8)

حالا درمورد يه حركتي بگم براي رسيدن به ارامش كمي دقت كنين گوش بدين
اول راحت به پشت ميخوابين
خواهشا بريا چند ثانيه به هيچ چيز فكر نكنين
بعد يه دستتون رو روي سينه
و اون يكي دستتون رو بالاي ناف بذاريد و بعد چشماتون رو ببندين
و نفسهاي عميق بكشين تا شكم بالا بيايد
و بعد بعد از چند ثانيه نفس رو رها كنين
اين دم و بازدم باعث ميشه به اين حركت فكر كنين
و حداقل براي مدتي به اين دنيا و ............. فكر نكنين� Wink

امتحان كنين باشه� Wink


راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : sadaf , شیماتی , 7714 , najva , سحر-90 , rahi , شهرزاد , # پریسا # , ونوس , هلما
#2
وقتي موضوعي
شما را ناراحت ميكنه و باعث ميشه ساعتها به اون موضوع فكر كنين
بدون اينكه دوست داشته باشد
خودتون رو با اون درگير كنين
يه راه تقريبا خوب هست
كه شايد بتوان بعنوان مسكن ازش استفاده كرد

البته تزريقي نيست نترسين� ;D

چشمهاتون رو ببندين
نوك انگشتهاتون رو روي شقيقه هاتون بذارين
و دوراني بچرخونيد
آروم خيلي آروم و اون موضوع رو فراموش كنين
با اين حركت فشاردادن بر روي شقيقه باعث ميشين مغزتون مجبور بشه يادش بره موضوعت تلخ رو
امتحان كنين و نظر بدين� 8)

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : habibe
#3
كاش به اين راحتي بود
:o
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : habibe
#4
خيلي آرمانيه. ولي نشد نداره� Wink
آنارام باشید
#5
بابا
مگه من چي گفتم
من خودم بارها با اين روش سعي كردم ناراحتي هامو بپوشونم
اصلا هم ارماني نيست
هر خواستني ميشه
بايد اراده داشت
و اعتماد و انگيزه و .......................
بايد بشه چرا نشه

وقتي رو شقشتون فشار ميدين
و چشمهاتون رو ببندين
و به هيچ چيزي فكر نكنين
اين باعث ميشه كه اروم بشين
مطمئن باشين� 8) موفق باشين و حرف گوش كن� Smile

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : sadaf
#6
باشه قبول ادامه میدهیم یوگا رو با حرکت ساده تر و بهتر

خب
در این حرکت به زانوها . باسن . کمر و ماهیچه ها کمی فشار وارد می شود
حرکت خوبی است و بدون اینکه اذیت شید در این قشمتهایی که ذکر شد کشش ایجاد میشود و بنظر خودم حرکتی خوب است و بدون دردسر

از این حرکت برای ریلکسیشن استفاده میکنند ............


.jpg   3796_150_100[1].jpg (اندازه: 2.95 KB / تعداد دفعات دریافت: 52)

در این حرکت ساده میشینید و سپس خم میشوید بسمت جلو و پیشانی رو بر روی زمین میگذاریم و دستها رو بصورت کششی بسمت جلو میتوایند چشمها رو هم ببندید و نگه دارید تا کشش را در کمر باسن و دستها احساس کنید هر وقت کشش را احساس کردین حرکت را متوقف و و دستها رو برگردانید و اگر خسته شدید پیشانی رو بلند و در غیر این صورت به پیشانی تکیه بدهید و فقط دستها را در حالت ریلکس قرار بدهید .
#7
Rainbow 

راهی موثر برای فراموش کردن گذشته
برای اینکه گذشته ی بد خود، دردهای جسمی و روحی را که در آن برهه ی زمانی متحمل شده اید را با آسودگی بیشتری فراموش کنید،می توانید از ...

آیا برای اینکه گذشته ی بد خود و دردهای جسمی که داشته ایم را فراموش کنیم میتوانیم به یوگا روی آوریم یا این که باید آزار ببینیم؟
خانمی می پرسد:من زندگی بسیار بدی داشتم و در پنج سال گذشته متحمل دردهای جسمی بسیاری شده ام آیا می توان از این درد و رنجی که داشته ام و مرا برای مدت مدیدی بر روی تخت در خانه انداخته بود رهایی یابم آیا یوگا می تواند در این راه مرا همراهی کند ؟
پاسخ :افراد بسیاری هستند که به دلیل بیماری جسمی یا روحی که دارند مجبورند مدت های زیادی را در خانه به سر ببرند،مانند این خانم که به دلیل بیماری که داشته اند مجبور شده اند مدت زیادی را در منزل و بر روی تخت شان باشند.
مهم ترین مساله این موضوع می باشد که بعد از گذشت این همه ی مدت این خانم امید خود را از دست نداده است و باز می خواهد بر روی پاهای خود بایستد علی رغم این که مدت زیادی را بر روی پاهای خود نبوده است،همه ی بیماران روحی و جسمی بدین سبک رفتار نمی کنند در حالی که همه باید به زندگی شان امیدوار باشند.

اما چرا یوگا؟
بسیاری از افراد ورزش های دیگری را مثل پیاده روی،ایروبیک و ... را انتخاب می کنند و فقط به نظرشان می رسد که از لحاظ جسمی خسته می شوند و این ورزش های برای شان هیچ فایده ای ندارد،به همین دلیل به سمت یوگا روی می آورند زیرا یوگا ورزش ذهن است و نه تنها جسم را خسته نمی کند بلکه نیروی دوباره ای را نیز به انسان می بخشد.یوگا مانند یاد گرفتن یک مهارت می باشد برای این که بتوانید گذشته خود را فراموش کنید و ذهن تان را از مسائلی که شما را آزار می دهند برهانید .
در مقاله ای که در مجله ی پزشکی آمده است،حتی پا را فراتر نهاده اند و از یوگا به عنوان مرحمی برای دردهای مزمن و قدیمی یاد کرده اند.از آنجایی که در زندگی های امروزی تمام افراد دارای اغتشاشات ذهنی می باشند،به تمام اشخاص توصیه می شود که حتی برای یک بار هم که شده به کلاس های یوگا بروند .محققان افرادی را که دارای یک نوع عارضه بودند را به دو گروه تقسیم کردند،در یک گروه ورزش ایروبیک را اعمال کردند و در گروه دیگر یوگا.
افرادی که ورزش یوگا را انجام داده بودند به تناسب بیشتر از افرادی که ورزش ایروبیک را انجام می دادند،از لحاظ ذهنی تخلیه شده بودند.البته تنها تفاوتی که بین این دو ورزش وجود دارد به همین ترتیب می باشد و گرنه این دو ورزش هیچ تفاونی با هم ندارند.
بسیاری از افراد با تصوری غلط فکر می کنند که تنها با کلاس های ایروبیک و یا کلاس های ورزشی که باید در آن جنب و جوش داشته باشند لاغر می شوند و تناسب اندامشان حفظ می شود اما برعکس حتی با ورزش هایی مانند یوگا نیز می توانید وزن تان را کم کنید و لاغر شوید .
جنبه های مثبت در یوگا :
با ورزش یوگا شما می توانید به راحتی بر روی عضله های بدن تان و اعصابی که در جای جای بدن تان قرار دارند تسلط داشته باشید و کارهای تان را به سادگی انجام دهید.
معمولا افرادی که با رژیم های غذایی لاغر می شوند،بعد از مدتی دچار ضعف اعصاب می شوند.اما افرادی که با یوگا وزن شان را کم می کنند نه تنها دچار ضعف اعصاب نشده اند بلکه قدرت تفکر و نوآوری شان نیز افزایش می یابد.یوگا مانند یک قرصی می باشد که بعد از خوردن آن دردهایتان محو می شوند و این احساس برای افرادی که دچار درد هستند چفدر لذت بخش می باشد.
در ورزش های دیگر هنگامی که فرد به یک حد بالایی برسد متوقف می شود و ادامه راه برایش سخت می شود اما با ادامه دادن یوگا و رسیدن به سطح بالا میل به ادامه و یادگیری هر چه بیشتر در انسان متولد می شود.یوگا ورزشی می باشد که کاملا قدمت دارد و از سالیان خیلی دور نیز این ورزش متدوال بوده است اما به نوعی متفاوت تر از امروز .حتی اگر نخواهید و تمایل نداشته باشید که به کلاس های بیرون بروید شما می توانید از دی وی دی های که در بازار وجود دارد استفاده کنید و بتوانید این ورزش ذهنی را به سادگی یاد بگیرید.

فایل‌(های) پیوست شده
.docx   photo.docx (اندازه: 25.21 KB / تعداد دفعات دریافت: 21)
شاد و پر انرژی باشید.Smile
 تشکر شده توسط : hamid , paeeze , نازلی , Narges , TootFarangi , Sina , mahsa , roya7116 , najva , هاجی , نیلوفر آبی
#8
تکنيکهاي ريلکسيشن و يا تن آرامي (آرام سازي) ميتواند به شما کمک کند تا راحت تر بخواب رويد
- آرام سازي پيشرونده: در اين روش تمام اجزاي بدن را از سمت پايين به سمت سر يکي پس از ديگري شل و ريلکس ميکنيم. از انگشتان پاي خود شروع کنيد. انگشتان پاي خود را احساس کنيد. وزن آنها را حس کنيد.
هر گونه تنش و انقباض را از روي انگشتان پاي خود برداريد. آگاهانه آنها را شل و ريلکس کرده و آرام سازيد. به خود تلقين کنيد که آنقدر انگشتان پاهايتان سنگين هستند که دارند به سمت پايين و تشک تخت خوابتان فرو ميروند. همين مراحل را به ترتيب براي زانوها، رانها، شکم، قفسه سينه، باسن، دستها، بازوها، کتفها، گردن، سر، دهان و فک، چشمها، صورت و گونه ها تکرار کنيد تا هنگامي که تمام بدنتان يکپارچه ريلکس و آرام شود. در طول اين آرام سازي تنفس شما بايستي عميق و آرام صورت گيرد.

چشمها نيز در اين تکنيک اهميت ويژه اي دارند در چشمان خود گرما را حس کرده و اينگونه به خود القاء کنيد که پلکهايتان خيلي سنگين شده و شما قادر به گشودن آنها نيستيد. (در اين روش همچنين ميتوانيد ابتدا عضلات هر قسمت از بدن را منقبض کرده و سپس آنها را شل کنيد تا ريلکس شدن آنها را بهتر حس کنيد)
- آگاهانه نفس بکشيد: تنفس شما مي بايست شکمي و عميق باشد.
- کشش انگشتان پا: ابتدا به پشت دراز بکشيد و چشمان خود را ببنديد.
انگشتان پاي خود را حس کنيد. اکنون هر 10 انگشت پاي خود را به سمت صورت خود بکشيد و تا 10 به آهستگي بشماريد. سپس انگشتان پاي خود را کاملا ريلکس و شل کنيد و مجددا تا 10 بشماريد.10 بار اين چرخه را تکرار کنيد.

- تصوير سازي ذهني (تجسم) هدايت شده: در اين روش چشمان خود را ببنديد و به پشت دراز بکشيد. اکنون خود را در مکاني آرام بخش و دلپذيري تجسم کنيد. اين مکان هر جايي ميتواند باشد مانند ساحل دريا تجسم کنيد آنجا حضور داريد. پيرامون خود را ببينيد و حس کنيد. به صداهاي آرام بخش محيط اطراف خود گوش دهيد(صداي پرندگان و يا موج دريا)، رايحه گلها را حس کنيد و گرماي آفتاب را روي پوست خود احساس کنيد. برخي نيز تصوير سازي ذهني از موقعيتهاي کسل کننده را ترجيح ميدهند. مانند تجسم همکار، استاد و يا سخنران کسل کننده.

- به روي پشت خود دراز بکشيد و چشمان خود را ببنديد. با انگشتان دست بروي زبانه گوش فشار آورده و کانال گوشهاي خود را مسدود کنيد. در اين لحظه شما صداي زير و و خروشاني را خواهيد شنيد که طبيعي است. 10 دقيقه به اين صدا گوش کنيد و سپس فعالانه خودتان را شل و آرام و ريلکس کنید و بخوابيد.

- هميشه سعي كنيد از هنگام عصر شروع به تمدد اعصاب و آرامش دادن به ذهن و جسم خود كنيد. اگر ذهن شما درگير مشكلات، تصميم‌گيري‌ها و مرور اتفاقات روز گذشته باشد خواب خوبي نخواهيد داشت. سعي كنيد بدن را به آرامش و خونسردي دعوت كنيد.

دکتر محمد والی پور متخصص روانپزشکی

 تشکر شده توسط : najva , رنگین کمان , بابک57 , Ali 324 , شيدا رها , sadaf , blue sky , ونوس , rana , ثریا , rahaei , shokolat , آقا صادق , habibe
#9
ریلکسیشن رو من زیاد انجام میدادم !!! خیلی موثر بود برام !!! تازه اگه محیط اطراف هم اروم و هیچ چیزی تمرکز انسان را بر هم نزنه . شدت و عمق ریلکسیشن بیشتره !!!!

تصور هم خیلی میتونه بهمون در این کار کمک کنه !!!
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

 تشکر شده توسط : # پریسا # , شيدا رها , سیما جون , rahaei
#10
توجه به نکات زیر :

رعایت نکات زیر برای بهبود و کیفیت کار موثر است .

۱. لباس راحتی به تن داشته باشید . ( اگر کمربند دارید آن را شل کنید و عینک به چشم نداشته باشید و اگر شورت های کشی و تنگ دارید آنها را عوض کنید و اگر جوراب و کفش دارید آنها را از خود جدا کنید ) .

۲. حتی الامکان یک ساعت قبل از انجام تمرین غذای زیاد و سنگین نخورید . ( منظور معدتان عمل هضم انجام ندهد ) .

۳. محلی ساکت که از رفت و آمد بدور باشد و اتاق نیمه تاریک باشد . ( سعی کنید جای دنجی را انتخاب کنید و اگر در اتاق خواب باشد بهتر است و از قبل به خانواده بگویید موقع تمرین مزاحم شما نشوند ) .

۴. داشتن آرامش روحی و بدون دلهره و آرامش روان . ( از درگیری و غیره که باعث دفع تمرکز در شما می شود دوری کنید ) .

۵. یک کاناپه راحت که وقتی روی آن می نشینید راحت و زاویه بدن شما نود درجه نباشد و بهترین زاویه برای اینکار صدو شصد می باشد و می توانید به صورت خوابیده این تمرین را انجام دهید و این مورد بهتر است و نتیجه آن موثر تر است ولی ممکن است که شما هم به خواب فروروید و برای اجتناب از این کار در صورت دراز کش زیرتان خیلی نرم نباشد و چیزی روی خویش نکشید . ( منظور پتو است و ملحفه ای سبک مانعی ندارد ولی بهتر است چیزی روی خود نکشید ) .

۶. استحمام قبل از شروع تمرین . ( این فقط برای کسانی است که تازه از این روش استفاده می کنند و یکی و دوبار فقط برای مبتدیان توصیه می شود و لازم نیست همه هر با انجام دهند و سعی کنند موقع آبکشیدن خود کمی از آب سرد تر استفاده کنند تا ذهن آنها بدن را خوب شناسایی کنند و این شک مغز را آماده می کند و یکی از راههای ایجاد تمرکز است , البته نه اینکه یک ساعت یا حتی پنج دقیقه , فقط یک یا دو دقیقه بیشتر نه ) .

۷. حد اقل یک بار سوره فاتحه الکتاب را بخوانید تا قلب شما و روحتان به آرامش برسد و استرس از شما برود و اعتماد به نفس داشته باشید . ( خواندن آیات قرآن به روح آرامش و درهایی که در روح بخاطر گناه بسته اند باز می شوند مانند چشم سوم و مراکز انژی بدن , چاکراها ) .

۸. اشتیاق ( این عامل بزرگی است و خیلی مهم آن را نادیده نگیرید , شما وقتی اشتیاق داشته باشید و با روحیه جلو بروید همه سد ها از راه شما برداشته می شود و زود تر به موفقیت می رسید ) .

۹. اعتقاد به روش و ممارست در تمرین و پشتکار . ( اعتقاد هم نقش مهمی دارد و به درصد بخواهیم بگوییم حدود پنجاه درصد را در بر میگیرد و ممارست و نا امید نشدن و سعی بیشتر کردند , بقول بزرگان هر قدر هدف بزرگتر و سخت تر , لذت بیشتر , البته باید زحمت کشید و تا حاصل با ارزش تر شود ) .

شروع با نام خدا :

وقتی شرایط بالا را انجام دادید , حال نشسته و یا خوابیده تمرین و ریلاکسیشن را با هم شروع می کنیم ولی بطور دراز کش بهتر است و توصیه شده , وقتی نشستید و یا دراز کشیدید دست ها را می توانید بر روی بدن یا پهلو زارید و بهتر است کنار پهلو باشد و کف دست رو به بالا و بطور خلاصه بدن شما در وضعیتی باشد که فشاری بر اعضای بدن وارد نشود و در ظمن اگر هنگام تمرین یک نوع خارش یا قلقلک در بدن حس کردید مهم نیست این طبیعی است چون ذهن به اینکار هماهنگ نیست و بهترین کار بیتوجهی به آن است و زود برطرف می شود , خوب حالا چشمانتان را ببندید و چند نفس عمیق بکشید سعی کنید دم و بازدم کمی آهسته باشد و تعداد آن حداقل بالای بیست مرتبه باشد و بعد از تنفس پای راستتان را چند لحظه از روی زمین بلند کرده البته زیاد بلند هم نه فقط به اندازه ای که به پاها فشار وارد شود و در هین بالا نگهداشتن پا عضولات آن را بیکباره منقبض کنید و چند ثانیه این وضعیت را حفظ کنید و بعد به آرامی پا را بر روی زمین بگزارید و بعد با پای چپ هم همین کار را انچام دهید درست مثل پای راست و وقتیکه پای چپ هم منقبض و پایین گذاشته شد بعد نوبت دست ها است با آنها هم همین عمل بالا آوردن و منقبض کردن و بعد پایین آوردن را انجام دهید و حال نوبت سر می رسد آن را بالا آورده و در ظمن سر احتیاجی به منقبض شدن ندارد و بعد از چند ثانیه بر روی زمین بگذارید و لازم نیست سر را راست نگهدارید و اجازه دهید هر طرفی مثلا چپ یا راست برود تا بهترین وضعیت را بگیرد و حال از پایین بدن بدینگونه با القا بدن را ریلاکس میکنیم , حالا به عضولات پای راست نگاه کنید یعنی تصور کنید که آن را می بینید که پای شما کاملا کرخت و سنگین شده و فکر کنید چقدر بیهس شده سعی کنید در طول تمرین حرکتی نکنید و اگر کمی نا آگاه حرکت کردین ادامه بدین , حالا این جملات را در ذهنتان تکرار کنید ( پای من هر لحظه که می گذره سنگینو سنگین تر از قبل میشه هر لحظه کرختو کرختتر از قبل میشه همیشه این سنگینی بیشترو بیشتر از قبل می شه ) در این لحظات که اینها را چند بار در ذهن تکرار می کنید و نوک پا و ساق پا و ران پا توجه کنید و با هر بار تکرار آنها را زیر نظر بگیرید که چقدر سیگینو کرخت میشن لازم نیست به اونها فشار بیارید فقط تصور کنید و پنج و شش بار تلقین بس است و بعد سراق پای بعدی برین و با آن هم مثل پال راست عمل کنید و سنگینی و کرختی را هم به اونها تلقین کنید و فشاری به اونها نیارید و فقط تصور کنید آنها کرختو سنگین شده اند , حالا به عضولات شکم و پشت خود دقت کنید و اونها رو هم با ارائه تلقین زیر شل و ریلاکس کنید ( عضلات شکم من شل و شل تر از قبل میشن و هر انقباض کمی که مانده برطرف میشن و سنگینو کرختر از قبل میشن , عضلات پشت هم همینطور کرختو کرخت تر از قبل میشن و سنگینو سنگینتر از قبل ) حتی سعی کنید با احشاه داخل شکم هم این کرختی و سنگینی را تلقین کنید تا اونها هم ریلاکس بشن , یک نکته سعی کنید به اندام تناسلی یا تولید مثل خود توجه نکنید , چون اگر توجه کنید فقط انرژی منفی به آن می دهید و برخلاف از این کرختی که کل این ناحیه دارد خارج می شود و این خیلی مهم است و خیلی از اساتید به آن توجه نمی کنند , حالا بریم سراغ سینه و کمر و پشت سینه به اونها هم همین سنگینی و کرختی را تلقین کنید و ببینید چطور تنفستان هم آرام تر از قبل میشه و با عضلات کردن هم همینطور و بعد به صورت و لب و چشم ها و سعی کنید هر گونه انقباضی را در این محل برطرف کنید و کمی در این حالت فک خود را شل کنید تا دندانها کمی از هم فاصله بگیرند آن حالتی که در خواب دارند و بعد به چشمتان توجه کنید که آرام و سنگین و بی حرکت شده است و تا بالای سر این تلقینات را خودتان هم می توانید بسازید و از سنگینتر شدن و کرخت شدن استفاده کنید و هر گونه انقباضی که دارد از بین میرود , خب وبعد کمی به کل بدنتان توجه کنید که سنگینو کرخت شده است و هر انقباضی که دارد از بین میرود , خب و بعد کمی مکث کنید و به این کرختی و سنگینی دامن بزنید و هیچ گونه فشاری را وارد نکنید و حدود یک دقیقه بدون اینکه تلقین کنید به این آرامی بدنتان توجه کنید و بعد فکر کنید از نوک پاهایتان یک مایع آبی رنگ وارد بدنتون میشه و بالا آمده و کل بدنتون را پر کرده و بدنتان را سنگین و کرخت کرده و بعد از تلقین این نور آبی از سر شما و بالای سرشما خارج میشود و بدنتان چند برابر بیشتر به کرختی و سنگینی فرو می رود و بعد چند لحظه به این سنگینی و کرختی بدنتان فکر کنید و تلقین کنید , بعد از آن کل بدنتان دا در ذهن ببینید لازم نیست واضح باشد و تصور کنید که بدنتان مانند یک شهر است و چراقهایی زیاد در آن روشن است , شهر را در شب دیده اید حتما که چقدر نور کوجک در بر دارد و بدنتان را تصور کنید و مثلا به پای راست فکر کنید و چراغ های آن را خاموش کنید البته تصور میکنید و مثل اینکه ریسه های کوچک را خاموش می کنید و وقتی چراغ های هر قسمت را خاموش مکنید آن ناحیه کاملا ریلاکس و آرامتر و سنگینتر و کرختتر از قبل می شود و وقتی که آخرین قسمت که سر می باشد که خاموش میشود بکباره کل بدنتان باز چندینباز سنگینتر و کرخت تر می شود و بعد کمی مکث می کنید البته برای هر مرحله تلقین کمی مکث لازم است تا ذهن آن را بپذیرد و بعد شروع به این تلقین می کنید که ( جلسه بعد خیلی سریع تر از قبل به این کرختی و سنگینی وارد میشم و هر بار سریع تر از قبل .... کمی مکث ........ دفعه بعد ده و صد برابر زودتر و بیشتر به این شرایط میرسم ) خودتان این تلقینات را چندین بار در ذهن تکرار کنید و بعد تمام چراغهایی را که خاموش کرده بودید روشن می کنید و بعد از یک تا ده می شمارید و با هر شمارش بدنتان را از این سنگینی و کرختی خارج می کنید و آنها را سبک تر و فعالتر میبینید و بعد وقتی مثلا به چهار رسیدید کمی انگوشتهای دست ها و انگوشت های پا راتکان می دهید و وقتی به یک رسیدید کاملا هشیار خواهید شد و به آرامی بلند می شوید و اگر خواستید دراز کشیده و به خواب می روید و تمام .

البته این تمرین را اگر فرصت دارید هر روز و یا یک روز درمیون انجام دهید حتی می توانید شبها وقتی به رختخواب می روید انجام دهید .

موفق باشید و دلسرد نشوید و این تمرین را به خوبی یاد بگیرید که خیلی مهم است و این نکته را بگویم که هر بار زود تر به این ریلاکسی می رسید و من خودم با سه دقیقه به این حالت می رسم و با هر بار تمرین این فواصل زمانی کمتر خواهد شد .

این یک روش بود و خیلی ها با این روش در سراسر دنیا کار می کنند و البته وقتی شما این تمرین را انجام دادید میتوانید تمرین سرعتر از این سیستم بپردازید ولی برای تازه کار ها این سیستم خوب نگوییم عالیست و اگر نیاز شد به سیستم های سریع تر می پردازیم و این نکته را بگویم شما با تمرین منظم این سیستم می توانید سریع مثلا یک دقیقه به همان حالتی که یک ساعت میرسیدید برسید و سعی کنید وقتی به اوج ریلاکس رسیدید به خود تلقین کنید که بار دیگر سریع تر از الان به این حالت می رسید .

خب جلسه بعد را می پردازیم به آموزش تمرکز داشتن برای ایجاد خلسه , یکی از مهارتهای ذهنی تمرکز ذهن است .
 تشکر شده توسط : yummy , ثریا , rahaei , shokolat , habibe
  
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان