امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوانترون ( میتوکسانترون )
نوانترون دارویی است كه برای درمان ام اس پیشرونده (حاد) ثانویه – عود كننده پیشرونده - یا ام اس عود كننده فروكش كننده كه به مرور بدتر میشود. بكار میرود 0 این دارو برای درمان ام اس پیشرونده اولیه بكار برده نمی شود. اشخاصی كه از نوانترون استفاده میكنند عود بیماری كمتری را خواهند داشت و بمدت بیشتری میتوانند تحرك داشته باشند0
نوانترون بوسیله سرم در رگ دست تزریق میشود و هر سه ماه یكبار تزریق صورت میگیرد برای مدت دو تا سه سال یعنی 8 تا 12 دوز اگر چه با توجه به وضعیت بیمار تعداد دوزها میتواند تغییر كند0
عمده تاثیرات جانبی نوانترون شدید نیستند و بطور عادی بوسیله پزشك درمان میشوند , شایع ترین تاثیر جانبی
نوانترون در بیماران ام اس تهوع – نازكی مو – از دست دادن دوره های قاعده گی – عفونت ادرار و زخم دهان می باشد . تهوع اغلب شدید نبوده و ظرف 24 ساعت نیز برطرف می شود. تعداد كمی از بیماران مورد معالجه قرار گرفته با نوانترون دچار مشكلات قلبی شدند . در صورتی كه در نفس كشیدن دچار مشكل هستید – پاها و زانوهایتان دچار تورم شده اند یا ضربان قلبتان نامرتب و شدید شده است به پزشكتان مراجعه كنید. این مشكلات بیشتر در افرادی روی میدهد كه بیش از 12 دوز از نوانترون را مصرف كرده اند ( اغلب بیش از 140 mg / m2 )
نوانترون باعث میشود تعداد سلولهای گلوبول سفید كاهش یابد كه خطر ابتلا به عفونت را در بیماران افزایش میدهد. البته بیشترین میزان ریسك مربوط به اولین ماه تزریق می باشد بعلاوه نوانترون منجر به كاهش پلاكت بیمار میشود كه خطر خون ریزی را افزایش میدهد0
تحت شرایط زیر بفوریت با پزشك خود تماس بگیرید:
در صورتی كه پس از تزریق دچار طب شدید
در صورتی كه دچار سرما و خنكی بیش از حد شدید
در صورتیكه احساس گلو درد - سرفه – درد همراه ادرار – ادرار زیاد ( بیش از همیشه ) یا در صورت مشاهده خون ریزی غیر عادی یا كبود شدگی غیر عادی.
نوانترون به رنگ آبی تیره است بنا براین ممكن است رنگ ادرار شما را برای چند روز پس از تزریق تغییر دهد همچنین سفیدی چشم نیز ممكن است برای چند روز متمایل به رنگ آبی شود
جانم فدای امام هادی علیه السلام.

السلام علیک یا علی بن محمد الهادی

تشکر شده توسط : Prime , warrior , nazanin , AVID2000 , havaars , najva , # پریسا # , yummy , maryamjoooon , kia , mehdernet2 , آنا , zohrevand , زهرا59 , نگار1353 , شفا یافته , 7714 , nahal , golshid , razie , سها
اسم دیگه این دارو
میتوکسانترون هست.........قراره که این دارو واسه من تجویز بشه
با توجه به عوارضش ، خیلی میترسم که استفادش کنم...شاید هم اصلا قبولش نکنم.....نمیدونم.....
میخواستم بدونم شماها که استفاده کردید، چطوری.....
کمک..........کمک..........کمک.
:38::38::38::38::38::38::38:
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : yummy
manam chan roz pish pishe dr.zamani raftam onam be man in daro ro pishnahad dad vali goft ghablesh ye azmayeshe khon va ye eko az ghalbet bayad begiri
man razi bodam in karo anjam bedam vali mamanam ejaze nadad migoft in ravesh vasat zarar dare
hamon ampolaye ye shab dar miuno bezan sedatam dar nayadconfused
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...
 تشکر شده توسط : warrior
من 5 ماه که از اخرین تزریقم گذشته اما این ترس بیخودی
تو این مدت یه کم بیشتر به خودت توجه کن
عزیزم قبل از تزری حدودا 1 ساعت چیزی نخور
2)بعد از تزریق مایعات فراوان بخور
3)گاهی ریزش مو داری بهتر از شامپو جانسون یا شامپو بچه استفاده کنی
4)از سشوار استفاده نکنی اگر استفاده میکنی کم یا به ندرت
5)به هیچ عنوان استرس بیخودی به خودت را نده
6)فبل یا بعد از خوردن دهان خود را با اب خالی بشورو
7)...............................
انشاءا.... هر جه زودتر به ارزوی که داری برسی
نترس بدون مشورت پزشک خودسرانه تصمیم نگیر و ...............................
موفق باشی
 تشکر شده توسط : havaars , warrior , yummy , zohrevand , goli61 , razie
(2009/05/18, 10:33 AM)mohammad.ali نوشته است: نوانترون دارویی است كه برای درمان ام اس پیشرونده (حاد) ثانویه – عود كننده پیشرونده - یا ام اس عود كننده فروكش كننده كه به مرور بدتر میشود. بكار میرود 0 این دارو برای درمان ام اس پیشرونده اولیه بكار برده نمی شود. اشخاصی كه از نوانترون استفاده میكنند عود بیماری كمتری را خواهند داشت و بمدت بیشتری میتوانند تحرك داشته باشند0
نوانترون بوسیله سرم در رگ دست تزریق میشود و هر سه ماه یكبار تزریق صورت میگیرد برای مدت دو تا سه سال یعنی 8 تا 12 دوز اگر چه با توجه به وضعیت بیمار تعداد دوزها میتواند تغییر كند0
عمده تاثیرات جانبی نوانترون شدید نیستند و بطور عادی بوسیله پزشك درمان میشوند , شایع ترین تاثیر جانبی
نوانترون در بیماران ام اس تهوع – نازكی مو – از دست دادن دوره های قاعده گی – عفونت ادرار و زخم دهان می باشد . تهوع اغلب شدید نبوده و ظرف 24 ساعت نیز برطرف می شود. تعداد كمی از بیماران مورد معالجه قرار گرفته با نوانترون دچار مشكلات قلبی شدند . در صورتی كه در نفس كشیدن دچار مشكل هستید – پاها و زانوهایتان دچار تورم شده اند یا ضربان قلبتان نامرتب و شدید شده است به پزشكتان مراجعه كنید. این مشكلات بیشتر در افرادی روی میدهد كه بیش از 12 دوز از نوانترون را مصرف كرده اند ( اغلب بیش از 140 mg / m2 )
نوانترون باعث میشود تعداد سلولهای گلوبول سفید كاهش یابد كه خطر ابتلا به عفونت را در بیماران افزایش میدهد. البته بیشترین میزان ریسك مربوط به اولین ماه تزریق می باشد بعلاوه نوانترون منجر به كاهش پلاكت بیمار میشود كه خطر خون ریزی را افزایش میدهد0
تحت شرایط زیر بفوریت با پزشك خود تماس بگیرید:
در صورتی كه پس از تزریق دچار طب شدید
در صورتی كه دچار سرما و خنكی بیش از حد شدید
در صورتیكه احساس گلو درد - سرفه – درد همراه ادرار – ادرار زیاد ( بیش از همیشه ) یا در صورت مشاهده خون ریزی غیر عادی یا كبود شدگی غیر عادی.
نوانترون به رنگ آبی تیره است بنا براین ممكن است رنگ ادرار شما را برای چند روز پس از تزریق تغییر دهد همچنین سفیدی چشم نیز ممكن است برای چند روز متمایل به رنگ آبی شود

manam alan 5 sale ke betaferon masraf mikonam vali ham az tazrige yek ruz dar mion khaste shodam va ham daste chapam shuru be larzesh karde vagti asabi misham ham saram shuru be larzash mikone alan 2dastamam shadidan milarze mikham novanteron ro shuru konam vali ham mitarsam hamam nemidunam jeloye larzeshamo migire yana?
 تشکر شده توسط : nahal
این لرزش ها ممکن با تغییر دارو هم بهتر نشه
و شاید با رعایت یه سری نکات ساده بهتر بشی مثلا اینکه خواب خوب و
مناسبی داشته باشی و اصلا عصبانی هم نشی و.........
و کلا تغییر دارو باید تحت نظر پزشک باشه...
و اینکه این دارو برای انوام حاد و شدید ام اس و دویتپک مورد استفاده قرار میگیره.
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
این دارو رو استفاده نکن، این نظر منه ما به اندازه کافی صدمات روحی و جسمی می بینیم باید سعی کنیم روحیمونو حفظ کنیم extavia رو به دکترت معزفی کن
قصه نيستم که بگوئی ، نغمه نيستم که بخوانی ،صدا نيستم که بشنوی ،یا چيزی چنان که ببينی ،يا چيزی چنان که بدانی ...
من درد مشترکم ،مرا فرياد کن
من 4 ماه هست که از این دارو استفاده میکنم

و هر دفعه قبل از نوانترون متیل تزریق کردن
نمیدونم راجع بهش چی بگم
2 ماه هست که ریزش موی شدید دارم هنوز هم در وضع جسمیم تغییر خاصی ایجاد نشده
البته هنوز باید ادامه داشته باشه اما من اصلا احساس خوبی به این دارو ندارم
angry3
تمام "امن يجيب" های دلم را
گره زده ام به کلماتت
و روانــہ ی آسمان کرده ام
من مطمئنم
خدا تو را براي دلم نگــہ می دارد...
من 2 بار به فاصله 1 ماه همو میتوکسانترون (همون نوانترون) رو زدم واقعا اون دنیا رو دیدم تزریقش خیلی شخت نیست یک آمپول آبی رنگه که تو سرم میزنند
اما بمحض تزریق بشدت تهوع داشتم وهر بار نصف موهام ریخت اون موقع دکترم ایلخانی بود که گفت حساسیت دارم ونباید بزنم اصلا هیچ تاثیری هم نداشت جز بدحالی که تا 2 هفته داشتمsad2sad2sad2rolleyesrolleyesrolleyesconfusedconfused
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : شفا یافته , mehdernet2
سلام
من 6 بار به فاصله هر 3 ماه داروی نواترون تزریق کردم که بار اول ریزش موهایم شدیدتر بودو چون بیماری من پیشرونده ثانویه است مجبورم که تزریق کنم تازه این کار راحتتر از تهیه اینترفرون ماهانه است هر سه ماه با زدن امپول نواترون در سرم از تزریق هفتگی اونکس بهتر است اگر کسی حال تهوع داشته باشد با داروی حالش خوب میشود البته من حال تهوع نداشتم به امید ان روز که داروی قطعی پیدا شود
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , khojaste , kaveh_plus

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست