امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب
مائده های زمینی از آندره زید
 تشکر شده توسط : مرجان مولایی نژاد , سها
تئوری انتخاب
نويسنده: ويليام گلاسر
مترجم: علي صاحبي

درآمدی بر روانشناسی امید
این کتاب دست ‌مايه کامل تئوري انتخاب به روايت «ويليام گلسر» روان‌پزشک و روان شناس مثبت‌گرا است. تئوري انتخاب يک تئوري مبتني بر روان‌شناسي کنترل دروني است که توضيح مي‌دهد افراد چرا و چگونه رفتار مي‌کنند.

اين نظريه شيوه کارکرد مغز آدمي براي صدور رفتار را تبيين مي‌کند. تئوری انتخاب معتقد است تمام رفتارهاي ما از درون ما برانگيخته مي‌شوند و معطوف به هدفي هستند.

+
من تابستون این کتاب رو خوندم ، ازش خیلی استفاده کردم.woman
به دوستان و اطرافیان هم میدم که بخونن
 تشکر شده توسط : سها , Exhautless
کتاب بیست و سه سال ، واقعا این کتاب مغز آدم و تکون میده ، پیشنهاد میکنم کسایی که دوست دارن از حقیقتها اطلاع پیدا کنن این کتاب و بخونن.( نویسنده _ علی دشتی )
و کتاب دوقرن سکوت که اونم عالیه و مغز آدم و تکون میده ( نویسنده- عبدالحسین زرین کوب )
من بعد از خوندن این دوتا کتاب بدجوری مخم تکون خورده.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
 تشکر شده توسط : سها , آنا , Exhautless
چه جای خوبیه اینجا!love28

اولین کتاب پیشنهادیم:

كافكا در كرانه
اثری متفاوت از هاروکی موراکامیlove28
یه رمان خیلی بی نظیر

رمان «کافکا در کرانه» یک بازگویی و بازآفرینی مدرن از سرنوشت اودیپ شهریار است. اودیپ در نوجوانی از سرنوشت شوم خود، کشتن پدر و همخوابگی با مادر، خبردار میشود. برای فرار از همین سرنوشت است که حرکت میکند و به جاهایی میرود که در واقع، سرنوشتش همانجا در انتظار اوست. اما در «کافکا در کرانه» دنیای خاص موراکامی تکمیل کننده ی این روایت مدرن است، روایتی که گهگاه، حتی به پستمدرنیسم پهلو میزند. دنیایی که در آن، همیشه فقدانی وجود دارد، فقدانی که شاید به قول کازوئو ایشیگورو، ناشی از فانی بودن زندگی باشد.

«کافکا تامورا» شخصیت اصلی داستان، به همراه پدرش که یک مجسمه ساز مشهور و روانپریش است در توکیو زندگی میکند. در چهارسالگی، مادر و خواهر بی هیچ دلیل روشنی ترکش میکنند. فقدان در اینجا، فقدان مادر است. موضوعی که در داستانهای موراکامی مکرر است. سپس کافکا از سرنوشت شوم خود و یا از نفرین پدر خبردار میشود. برای فرار از این سرنوشت و یا پیدا کردن مادر است که از خانه جدا میشود و به سفری طولانی میرود.

اما از سوی دیگر، داستان دیگری نیز در حال اتفاق است که به موازات همین داستان، روایت میشود. دسته ای دانش آموز به یک سفر تفریحی میروند و در پی حادثه ای مشکوک، همگی بیهوش میشوند. همه شان بعد از مدتی به هوش می آیند الا یک نفر. «ناکاتا» ماهها در حال بیهوشی میماند و بعد از به هوش آمدن، حافظه ی خود را از دست میدهد. اما تواناییهای جالبی به دست می آورد. قدرت حرف زدن با گربه ها و باران سازی. این پیشینه ی ناکاتاست. در زمان حالِ داستان که کافکا نوجوانی پانزده ساله است، ناکاتا پیرمردیست که در توکیو تنها زندگی میکند.

این دو داستان به موازات هم پیش میروند و در جایی به همدیگر گره میخورند و یکی میشوند. ناکاتا و کافکا، هر دو به دنبال چیزی هستند. چیزی که به منزله ی مفری از فضای هولناک داستان قلمداد میشود. اما آن چیز، عجالتاً در لابیرنتی بیپایان نهفته است. چیزی که مبهم است و تصویر روشنی از آن ارائه نمیشود و این مطلب، تعلیق نسبتاً شدیدی را در داستان می آفریند.

واقعا پیشنهاد میکنم بخونیدشlove28
 تشکر شده توسط : glassheart , samiramiss
کتاب
درمان شوپنهاور

اثرااروین یالوم
پیش از آن‌که با خبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود
ای دریغ و حسرت همیشگی
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!

تشکر شده توسط : nazaninamiri70
من چون به تاریخ خیلی علاقه دارم کتاب تاریخی
(الکامل و فی التاریخ ) اثر عزالدین ابو الحسن علی بن محمد معروف به ابن اثیر که در مورد طایفه قرمطیان نوشته شده و خیلی کتاب جالبیه و از خوندنش آدم لذت میبره.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
 تشکر شده توسط : Exhautless
آخرین کتابی که خوندم:
عشق سالهای وبا
گابریل گارسیا مارکز
خیلی دوستش داشتم
 تشکر شده توسط : lady.dqn , Exhautless
کتابی که الان در دست دارم

ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد

نوشته پائلو کوئلیو
پیش از آن‌که با خبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود
ای دریغ و حسرت همیشگی
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!

تشکر شده توسط : Exhautless
کتاب تاریخی و جالب فراموشخانه و فراماسونری در ایران
نوشته اسماعیل رائین 1347
خیلی متن روان و مستندی داره و با اونکه سه جلد بود اصلا خسته نشدمicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
به زخمهایت افتخار کن
كتاب معجزه
نويسنده راندا برن
 تشکر شده توسط : mj.ny-luise

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست