•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزاتیوپرین‌ (Azathioprine)
دوستان آزارام شیمی درمانی محسوب میشه؟؟icon_cry
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
(2016/07/21, 06:28 PM)glassheart نوشته است: دوستان آزارام شیمی درمانی محسوب میشه؟؟icon_cry

نه شیمی درمانی نیست فقط برای تضعیف سیستم ایمنی مصرف میشه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : glassheart , kaveh_plus
بچه ها کسی همراه با آمپول آزارام میخوره؟
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
(2016/07/27, 08:24 PM)somaye_602000 نوشته است: بچه ها کسی همراه با آمپول آزارام میخوره؟

بله من بتافرون میزدم آزارام هم میخوردم
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
ممنون کاوه که جواب دادی.من میترسم دوتاش باهم عوارض بدی نداره,دکتر روزی دوتا. آزارام داده چون پلاک فعال شدم
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : kaveh_plus
(2016/07/27, 08:24 PM)somaye_602000 نوشته است: بچه ها کسی همراه با آمپول آزارام میخوره؟
بله من روزی یک عدد ولی
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
(2016/07/27, 11:56 PM)somaye_602000 نوشته است: ممنون کاوه که جواب دادی.من میترسم دوتاش باهم عوارض بدی نداره,دکتر روزی دوتا. آزارام داده چون پلاک فعال شدم

سلامت باشید سمیه
نه به هیچ وجه بی خودی نگران نباش من روزی ۳ تا هم میخوردم
در واقع دکترت داره سعی میکنه گلبول سفیدت رو بیاره پایین تر که تخریب ام اس کمتر بشه
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : somaye_602000
(2016/07/21, 06:28 PM)glassheart نوشته است: دوستان آزارام شیمی درمانی محسوب میشه؟؟icon_cry

مریم جان آزارام یه شیمی درمانی ضعیفه که باعث میشه گلبول سفیدمون مقداری تضعیف بشه و بیماریمون بدتر نشه گلم

منم 5 ساله روزی 2 ونیم قرص می خورم
صبح یکی و شب یک ونیم

موهام می ریزه اما بهتره بخوریم
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : glassheart
(2010/04/26, 10:17 PM)kami نوشته است: خانوم آنارام يه سر بزن اينجا . به جاي اسپم فرستادن بيا بگو اين دارو رو مصرف كردي يا نه .

اين پست رو توي بلاگ آنارام پيدا كردم باران عزيز . با آنارام صحبت كن خودت ببين چي ميگه :

(از زبان آنارام)

از شما چه پنهونه دلم بدجوری آشوبه

بطرزه عجیبی نگران و دلواپسم

از بعد از اینکه از پیش دکترم برگشتم خونه همینجور سوالایه مختلف تویه سرم میچرخه . هموننجور که تویه پست قبل گفتم مهمترینشون اینه که اگه این قرص که قراره بشه داروی من ضعیف شده همون قرص اروپاییه که قراره ۳ ماه دیگه بیاد بازار پس چرا تا حالا حرفی ازش نبوده و پزشکا از این دارو بجایه آمپولایه مختلف واسه ام اسی ها تجویز نمیکنن؟

بعدش اینکه آیا عوارض خاصی داره این دارو؟ چرا باید هموگلوبینم حتما بالایه ۱۰ باشه تا بتونم مصرفشو شرو کنم؟

و کلی چیز دیگه که منو شدیدا تویه ابهام قرار داده .

با توجه به اینکه من ۳ سال با ربیف حمله ای نداشته ام و تقریبا میتونم بگم ربیف کاملن بهم جواب داده بود حالا قطع کردنش و رو آوردن به داروی ناشناخته برام خیلی سخته . بخصوص که دلیل تغییر داروم حمله نبوده .

دیشب بالاخره تونشتم بفهمم اصن اسم دارو چیه؟

AZATHIOPRINE

دقیقا ضعیف شده داروی اروپایی نیست . اینجو که من فهمیده ام داروییه که رویه اعصاب بدن اثر گذاری سریعی داره و عملکرد نورونهایه عصب رو هم کنترل میکنه ( مممنونم علی جون بابت اطلاعاتت )

باز تا اونجایی که تونسته ام بفهمم دوز ایمنیش از ربیف و داروهایی که ما امسی ها مصرف میکنیم پایینتره .

بهترین چیزی که از تویه اینترنت دستم اومد ازش این بود :

http://drugs.roham.ws/Html/a_49.htm

http://medicine.dostan.ir/page.asp?id=50167489686100001

نمیدونم . شاید قراره تا ورود قرص خوراکی من این دارو رو بطور موقت مصرف کنم . ولی بدجوری نگرانم . دوس دارم بیشتر ازش بدوم .

همونطوریکه تویه اون سایتهای بالا هم نوشته عوارضش کم نیستن . نه فقط کم نیستن کمی هم ترسناکن .

ممنون میشم اگه شما هم چیزی میدونید یا تونستید گیر بیارید در اختیارم بذارید

آنارام باشید

سلام
من سال 90به تجویز دکتر این دارو رو شروع کردم و بدترین اتفاق زندگیم رقم خورد بعد از 2 هفته موهام شروع به ریزش و گلو دردم شروع شد
بعد از یکماه آزمایش خونی که دکتر برام نوشته بود رو انجام دادم.بعد از 2 ساعت از آزمایشگاه زنگ زدن و گفتند آزمایش باید تکرار بشه وقتی مراجعه کردم هیچکس باورش نمیشد وضعیت فاکتورهای خونی انقدر افتضاح باشه
پلاکتها و گلوبولهای سفید خونم به شدت کم شده بود و مغز استخوان تقریبا به حالت خاموش درومده بود
خلاصه بگم براتون 10 روز تو اتاق ایزوله معکوس بستری شدم.موهام کاملا ریخت و تاس شدم و حدود 6ماه گذشت تا تقریبا به حالت عادی برگردم
من از پزشکی که این دارو رو تجویز کرد به هیچ عنوان نمیگذرم چون وقتی بعد از 2 هفته موهام میریخت باهاش تماس گرفتم و ایشون خندید و گفت برو دکتر پوست و مو بمن ربطی نداره
الان میخام بدونم میشه از این دکتر شکایت کرد؟

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد آزاتیوپرین و سیمواستاتین .... Robot 14 11,632 2012/11/22, 12:30 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست