نظرسنجی: متولد کدوم فصلی؟
بهار
24.63%
33 24.63%
تابستان
24.63%
33 24.63%
پاییز
26.12%
35 26.12%
زمستان
24.63%
33 24.63%
در کل 134 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط بیماری MSبا ماه تولد
تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که در نیمکره شمالی زمین، متولدین ماه می (اردیبهشت - خرداد) بیشتردرخطر ابتلا به بیماری MS هستند؛ این درصورتی است که متولدین ماه نوامبر (مهر - آبان) کمترین خطر ابتلا به این بیماری را دارند.
محققین گمان می‌کنند که واکنشهای پیچیده بین ژنها و محیط زندگی قبل و کمی بعد از تولد می‌تواند این ارتباط را توضیح دهد. آنها بر روی ۱۷,۸۷۴ بیمار کانادایی و ۱۱,۵۰۲ بیمار انگلیسی که بیماری MS دارند تحقیق کرده‌اند. در این رابطه ماه تولد به همراه اطلاعات دقیق آماری از تاریخچه شخصیتی، پزشکی و خانوادگی آنها جمع آوری و بررسی شد. دو گروه مقایسه شونده از عموم افراد جامعه و برادر و خواهرهایی که این بیماری را ندارند انتخاب شدند.
نتایج بدست آماده در کانادا نشان داد که تعداد محدودی از کسانیکه به بیماری MS دچار شده بودند در ماه نوامبر به دنیا آمده‌اند. به همین صورت در انگلیس بیشتر افراد مبتلا به این بیماری در ماه می و تعداد کمی از آنها در ماه نوامبر متولد شده بودند البته تعداد افراد مبتلای متولد ماه دسامبر(آبان - آذر) هم اندک بود.
بیش از ۴۲,۰۰۰ نمونه دیگر نیز در کشورهای دانمارک و سوئد بررسی شدند. این بررسی‌ها نشان داد که متولدین ماه می ۱۳ درصد بیشتر از متولدین ماه نوامبر در خطر ابتلا به بیماری MS بوده و متولدین ماه نوامبر ۱۹ درصد کمتر از متولدین ماه می در خطر ابتلا به این بیماری هستند. این مساله بخصوص در اسکاتلند که شیوع بیماری MS در آنجا بیشتر است، مشهودتر بود.
نویسندگان می‌گویند این نتایج نهایتا وابستگی ماه تولد افراد و خطر ابتلا به MS در نیمکره شمالی زمین را نشان می‌دهد، اما علت این ارتباط همچنان نامعلوم است.
مطالعات قبلی بیان می‌کرد که افزایش ویتامین D در بدن مادر در دوران بارداری، در معرض آفتاب بودن یا تغییرات فصلی، می‌تواند تاثیر زیادی بر رشد مغز بگذارد. تحقیقات اخیر از نظریه‌ای که معتقد است المنهای محیطی قبل و بلافاصله بعد از تولد می‌تواند بر رشد اعصاب یا مقاوم سازی سیستمها تاثیربگذارد و همچنین خطر ابتلا به بیماری‌ها در دوران بزرگسالی را تعین کند، دفاع می‌کند.
eurekalert.org
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : mehdi.abdn , najva , zenith , ارزو , nead , blue sky , رنگین کمان , maedeh , ساغر , baran1390 , Ali 324 , googoosh , نسیم , شهرزاد , ُShima , coffeedot , ابراهیم , zeinabi , ساحل , # پریسا # , Pooya.N , sara.i , amirfarhag , سامان , هلما , howra66 , roya-n , 360 , آقا صادق , DavidBili , Mahdieh , paeazan , برگ 7 , saeid , PAYA , hadisss
كامي جون من متولد خردادم� :o :o :o
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
 تشکر شده توسط : شهرزاد
سلام کامی خان:
منم متولد اسفندم.ولییییییییییییییی!!!!!!!!!!!!!! Wink
 تشکر شده توسط : آقا صادق
خوب شايد شما جزئي از همون احتمال كم هستين .... نگفته كه صفره احتمالش ديگه....
شايدم چون� خيلي با كلاسين اينجوريه!!! �8)
البته اينا همش احتمال هستش و به قطعييت نرسيده. :-X
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : هلما , DavidBili
ای وللللللللللل
مثل اینکه این تحقیقات خیلی جای کار داشته هااااااااااااااااااا
من شنیده بودم متولدین در ماه های اول سال احتمال بیشتری داره :o :o :o :o :o
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : هلما
اییییی ولل همینه! نمونه بارزشو اینجا ملاحظه میکنید. اگه خواستین مثال بزنید غیر از ساراجون منم هستم Wink
 تشکر شده توسط : maryamjoooon
تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که در نیمکره شمالی زمین، متولدین ماه می (اردیبهشت - خرداد) بیشتردرخطر ابتلا به بیماری MS هستند؛
يعني اينجا هم من نبايد شانس ميداشتم؟؟؟؟؟؟؟
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : هلما
منم اردیبهشتی هستم
منم خواستم بگم که شهریوریم
نه،جزاینم آرزویی نیست:
هرچه هستی باش. اما باش...
من متولد بهمن هستم.
یا توی ماه اشتباه به دنیا اومدم یا نیمکره اشتباه!! Wink
یه حالی دارم این روزا
نه آرومم نه آشوبم
به حالم اعتباری نیست
تو که خوبی منم خوبم
 تشکر شده توسط : 360 , برگ 7

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رابطه مصرف بیش از حد نمک و بیماری ام اس paeazan 24 16,593 2019/07/12, 06:00 PM
آخرین ارسال: پریا حقیقت پور
  روند تشخیص درست بیماری ام اس sargol 25 28,533 2018/03/18, 08:36 PM
آخرین ارسال: nahid
  ارتباط ام اس و حافظه - راه های بهبود حافظه fereshteh 9 3,277 2017/09/19, 10:46 PM
آخرین ارسال: yas8866
  کشف نشانگرزیستی بیماری‌های خود ایمنی niloofary 1 2,786 2017/02/08, 10:02 AM
آخرین ارسال: niloofary
  بیماری لوپوس و تشابه و تفاوت آن با ام اس نازلی 7 16,727 2017/01/12, 12:50 AM
آخرین ارسال: silent
  تشخیص بیماری ام اس Prime 2 96,290 2015/10/21, 10:45 PM
آخرین ارسال: nahid
  ام‌اس بیماری چندعلتی است (مصاحبه اختصاصی تبیان با دکترعظیمی) parisa2011 6 8,253 2014/06/11, 02:35 PM
آخرین ارسال: سالومه
  علل بروز بیماری MS و راه‌های پیشگیری hamid_147 3 4,561 2014/04/23, 05:57 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  ام اس را همراه بدانیم، نه بیماری paeazan 0 2,758 2014/02/27, 11:33 PM
آخرین ارسال: paeazan
  ویتامین A پیشرفت بیماری ام.اس را متوقف می کند fereshteh 1 7,832 2014/02/09, 09:08 PM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان