امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از شیمی درمانی
سلام
آیا کسی هست که از داروی شیمی درمانی برای درمان ام اس استفاده کنه و اینکه این دارو برای چه کسانی یا آنهایی که در چه مرحله ای هستند تجویز میشه؟متاسفانه اسم دارو را نمی دانم
<br />زندگی رنگ است...
سيما جان استفاده از شيمي درماني در مراحلي كه ام اس خيلي خيلي شديد باشه تازه اونم در بعضي مواقع انجام ميشه
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
سلام سیمای عزیز
فرض کنید� دودوست قدیمی بعد از مدتها همدیگه رو میبینن،اونا با شوق و ذوق زیاد همدیگه رو بغل میکنن، یکی ازاین دو نفر کمی قویتر� ووقتی دوستش رو بغل میکنه خیلی بش فشار میاره به حدی که طرف احساس ناراحتی میکنه و میترسه الان که خفه بشه،شخص سومی که جریان رو میبینه میاد واونا رو از هم جدا میکنه� تا اون ضعیف تره نفس راحتی بکشه.
وقتی ام اس برا اولین بار با شوق ذوق سراغ بعضی ها میاد باید با داروی کورتن (شیمی درمانی ) اون رو مهار کرد تا فرد بعدا سیر درمان رو به آرامی طی کنه،داروش هم (متیل پردنیزولون) که در یک سرم تزریق میشه و بعد به بیمار تزریق میشه در مدت این درمان فرد اشتهای زیادی پیدا میکنه. Tongue
كاج عزيز منم اول كه ام اس تشخيص داده شد 5 روز پشت سر هم روزي 2 تا امپول ( اسمش كورتن نبود ولي ميگفتن يه چيز تا مايه هاي كورتن هست الانم رفتم تو دفترچم بخونم اسمشو انقدر خط كشيده بودن و نوشته بودن روش -- براي تاييد -- كه نتونستم بخونم ) تو سرم تزريق كردم
دكترم گفت خيلي اروم بايد تزريق شه يعني يه سرم 0.5 ليتري رو حدود 6 ساعت طول ميكشيد تا تموم شه
قيمتشم 100 تومن شد 10 تاش كه 70% بيمه داد . همون دارويي كه شما گفتيد ؟
اون كار شيمي درماني بود يعني ؟
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
سلام
تا اونجایی که من اطلاع دارم پالس متیل (همون تزریق کورتون) جزو شیمی درمانی محسوب نمیشه کورتون باعث کاهش التهاب میشه و در بیماران ام اس باعث کند شدن فعالیت پلاک ها میشه و برای همین پس از پالس علائم تا حد زیادی و در کسانیکه بیماریشون ضعیف است پس از مدت کوتاهی علائم 100درصد خوب میشه اما در مورد شیمی درمانی معمولا پس از تزریق داروی نووانترون انجام میشه و اگر از داروی نووانترون نتیجه نگیرن شیمی درمانی میکنند� البته همه اینها بسته به شرایط و نوع بیماری هر فرد متفاوت است و تا اونجایی من شنیدم شیمی درمانی ام اس با اون شیمی درمانی که همه فکر میکنن� که مثلا موها میریزه یا بدن بیش از حد ضعیف میشه فرق میکنه قرص های مخصوصی داره که تا حدی هم بدن رو ضعیف میکن و یه نوعی از شیمی درمانی محسوب میشه ولی عوارض خیلی زیادی نداره
بازم اگه کسی اطلاعات بیشتری داره بگه
عاقبت خاک شود.حسن جمال من و تو. خوب و بد میگذرد.وای بحال من و تو.
سلام به همه دوستان عزيزم .
چون در مورد متيل پردنيزولون اينجا صحبت شد يك سؤالي مي خواستم بپرسم
من بعد از تار شدن چشمم 3 روز توي بيمارستان بودم و متيل پردنيزولون تزريق كردم مي خوام بدونم تزريق اين دارو براي التهاب عصب چشم فقط براي بيماران ms هست(پالس تراپي)يعني اصولا هر نوريت اپتيك(التهاب عصب چشمي)در نهايت� به ام اس تبديل مي شه يا ممكنه رفع بشه ؟
چون ام اس بال بی حسی� عضلات و تاری دید شروع میشه برا کنترلش از این نوع دارو استفاده میکنن
(2009/05/17, 08:18 AM)sima نوشته است: سلام
آیا کسی هست که از داروی شیمی درمانی برای درمان ام اس استفاده کنه و اینکه این دارو برای چه کسانی یا آنهایی که در چه مرحله ای هستند تجویز میشه؟متاسفانه اسم دارو را نمی دانم
سلام
بخاطر مطلبي كه چند دقيقه پيش تايپ كردم انگشتانم خسته شدند پس خلاصه مينويسم شيمي درماني در ام اس براي كساني است كه به داروهاي رايج بدنشان پاسخ نداده است ميباشد اسم دارويش هم نوانترون است هر سه ماه در سرم ميزندد و يكساعته وارد بدن ميشود كمي عوارض شيمي درماني را دارد مثل تهوع ولي با خوردن كمي ليمو ترش زود برطرف ميشود آخر اينكه 7 بار بيشتر نبايد استفاده شود و اينكه داروي خوبي است.
داروي بعدي كه خيلي هم جديد است (هنوز در ايران استفاده نشده ) LDN نام دارد يعني دوز پايين Noltorexon اميدوارم درست نوشته باشم كسانيكه استفاده ميكنند (دوستان آمريكاييم) از آن تعريف ميكنند و ميگويند برخي از توانايشان برگشته
من ميدونم ويولت ( وبلاگ من و ام اس ) داروهايي نزديك به داروهايه شيمي درماني مصرف ميكنه ( يا ميكرده)
آنارام باشید

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ویتامین درمانی pouria 35 22,644 2023/08/15, 07:21 PM
آخرین ارسال: bemon
  انتخاب پزشک مغز و اعصاب ؛ آزمايشگاه و مراکز درمانی khatoon25 49 38,910 2020/05/08, 03:36 PM
آخرین ارسال: Tanhafatima
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,265 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 44,822 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
Wink به چه دلیلی از چکش در هنگام معاینه استفاده می شود؟ mahdiye1989 10 17,965 2017/05/24, 11:36 PM
آخرین ارسال: سها
  سلول درمانی sally 5 4,674 2016/07/27, 08:41 AM
آخرین ارسال: niloofary
  آیا وجود ام اس استفاده از کامپیوتر رامحدود میکند؟؟ (reihane(raz 13 7,890 2015/09/05, 12:26 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  آنمی وممنوعیت استفاده از آهن! successful 3 2,896 2013/05/21, 10:43 PM
آخرین ارسال: successful
  استفاده از ترد ميل omid882 29 21,808 2012/09/02, 08:33 AM
آخرین ارسال: برگ 7
  مگنتیک درمانی!؟؟؟ neda sedaghat 6 6,354 2012/05/18, 05:49 PM
آخرین ارسال: بنده خدا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان