امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
‌ام.اس درکمین افراد حساس
بیماری ام‌اس بیشتر در کسانی بروز می‌کند که شخصیت خاصی دارند. چنین افرادی معمولا مسئولیت‌پذیر ولی حساس هستند که هنگام بروز ناملایمات خودخوری می‌کنند. همچنین براساس تحقیقات صورت‌گرفته کسانی که از سطح فکری بیشتری برخوردارند بیشتر درگیر ام‌اس می‌شوند.
اگر فردی که سرپرست خانواده است ناگهان دچار این بیماری شود مشکلات زیادی برایش ایجاد می‌شود. تاجایی که‌گاه دیده شده برخی بی‌آنکه تمایل داشته باشند از ادامه درمان صرفنظر می‌کنند.
هم اکنون از ۴۰ هزار نفر بیمار مبتلا به ام‌اس در ایران، بیشترین افرادی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند، در گروه سنی ۱۶ تا ۴۰ سال قرار دارند. حتی اگر این را در نظر نگیریم که سالانه حدود دو هزار نفر به تعداد مبتلایان افزوده می‌شود، این رقم ۲۰ برابر کشورهای همسایه و منطقه است. همچنین زنان بیش از مردان گرفتار این بیماری هستند.
ام.اس در چهار نوع خوش‌خیم، بدخیم، عودکننده_فروکش‌کننده و پیش‌رونده شناخته شده است. در نوع خوش‌خیم تعداد حمله‌هایی که به بیمار دست می‌دهد کم است و با بهبودی کامل همراه است.
نوع عود‌کننده_ فروکش‌کننده که بیشتر مبتلایان به ام.اس بیماریشان را با همین نوع آغاز می‌کنند، یک دوره آرام را طی می‌کنند و یک دوره دچار حمله می‌شوند. در این نوع حمله‌ها غیرقابل پیش‌بینی هستند.
نوع پیش‌رونده ثانویه ادامه نوع قبلی است. درنوع پیش‌رونده اولیه هرگز حالت‌های عود یا فروکش وجود ندارد.
علائم ام‌.اس
متخصصان مغز و اعصاب علائم بیماری ام‌اس را بسته به اینکه چه منطقه‌ای از سیستم اعصاب مرکزی گرفتار شده است، متغیر می‌دانند. با این حال اختلالات بینایی(تاری دید، دوبینی)، اختلالات تعادل (لرزش، عدم تعادل در راه رفتن، سرگیجه، ضعف و کرختی اندام‌ها)، تکرر ادرار، فوریت در ادرار کردن، دفع ناقص مثانه یا دفع غیرارادی از علائم شایع این بیماری است. همچنین ممکن است در برخی مبتلایان،
1000دلار، معادل یک میلیون تومان در ماه، هزینه درمانی این بیماران استابتدا یک حمله صورت گیرد و حمله بعدی سال‌های بعد انجام شود. ولی در بعضی دیگر حمله‌ها پشت سر هم رخ می‌دهد.
مشکلات بیماران‌ام. اس
دکتر جمشید لطفی رییس انجمن‌ام‌اس می‌گوید: از ۴۰ هزار نفر بیمار مبتلا تقریباً حدود ۲۰ هزار نفر نیازمند درمان دارویی هستند. 1000دلار، معادل یک میلیون تومان در ماه، هزینه درمانی این بیماران است. دارو‌ها گران هستند و همین مساله بزرگ‌ترین مشکل بیماران ام‌اس است. اگر سرپرست خانواده‌ای به این بیماری مبتلا شود، مشکلات زیادی برایش ایجاد می‌شود. تاجایی که‌گاه دیده شده برخی به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌ها از ادامه درمان صرفنظر می‌کنند.
این در حالی است که قوانین و مصوبات مربوط به ام‌اس هم اجرایی نشده است. بی‌توجهی به مصوبه معافیت مالیاتی برای خیرین و شرکت‌هایی که هزینه‌های خیرخواهانه بیماران ام‌اسی را انجام می‌دهند نمونه‌ای از آن است. متخصصان می‌گویند ام‌اسی‌ها باید زندگی آرامی داشته باشند. اما آن‌ها چطور می‌توانند آرام و بی‌استرس زندگی کنند وقتی توانایی تهیه دارو‌هایشان را ندارند. گرچه هنوز راهی برای پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به این بیماری وجود ندارد. اما تنها داروی کنترل‌کننده‌ این بیماری «اینترفرون» است.
افزایش شمار مبتلایان کمتر از ۱۶ سال به‌ام اس
دکتر محمدعلی صحرائیان، دبیر کمیته علمی انجمن بیماری‌ام اس ایران نیز بیان می‌کند: نتایج تحقیقی که توسط انجمن‌ام اس ایران انجام شده، نشان می‌دهد شمار بیماران زیر ۱۶ سال مبتلا به‌ام اس، طی یک سال اخیر افزایش یافته است. هم اکنون متوسط سن ابتلا به‌ام اس در تهران ۲۷ سال است. یعنی میزان شیوع‌ام‌اس در تهران ۵۱ نفر در هر 100 هزار نفر جمعیت است. این بیماری در بین زنان سه برابر بیشتر از مردان شایع است.
اصفهان پایتخت بیماران‌ام اس ایران
نایب رییس انجمن‌ام‌اس ایران یادآور شد: نتایج این تحقیق که جمعیت مورد بررسی آن بیماران مبتلا به‌ام اس تهران هستند، نشان داد سیر بیماری در ۸۰ درصد بیماران به صورت عود بعد از بهبود است. به عبارتی بیماری در آن‌ها به صورت حمله‌ای بوده است. همچنین نتایج یک بررسی نشان می‌دهد استان اصفهان با میزان شیوع 43 نفر در 100 هزار نفر، در رتبه‌ی اول کشور برای مبتلایان به این بیماری قرار دارد.
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : Prime , parisa2087 , hamid , somaye_602000 , fireboud , paeeze , warrior , نازلی , آرمین , هانیه , sami , kia , sara.i , maya , بهــار , شفا یافته , hamed , عمومهربان , najva , MFhealth , نوشا , zabih , ساغر , shahab_araz , Hasty , Saina , arezooo82 , sara.arsham , parisa2011 , esmaeil , maryamjoooon , shahrzad.s , fereshteh , yummy , baran1390 , coffeedot , nead , parastoo joon , sadaf , hamid.m , sargol , جلال علایی موسوی
از بس ما اصفهانی ها سخت میگیریم angry3
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : yummy
ما شمالیا که سخت نمیگیریم چرا؟confused

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : somaye_602000 , Prime , shahab_araz , Hasty , arezooo82
میگما بیایین شیراز ببینین چقد سختگیریم ما !
خدایی نکرده اصلا اهل تفریح و خوشگذرونی نیستیمااا !
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , Prime , hedieh , parivash
دو تا سؤال برام پیش اومده :
اگه میزان شیوع ام اس در تهران 51 در 100 هزاره، پس چرا اصفهان که 43 در 100 هزاره رتبه یک رو داره ؟icon_cry
دوم این که چرا میگن هزینه داروی بیماران معادل یک میلیون تومانه ؟ هزینه بیمار رو میگنا ، یعنی با بیمه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
منمکه حساسسسسسسسسسسسسسسسسسسس laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
این تحقیق واقعا درسته من خیلی خیلی حساس هستم و مسئولیت پذیر
هیچ جور هم درمان نمیشه angry2angry2angry2
من هم حساس بودم خیلی خیلی

استرس دارم خیلی خیلی
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
(2011/07/31, 08:46 PM)sama نوشته است: من هم حساس بودم خیلی خیلی

استرس دارم خیلی خیلی

من هم خیلی زیاد حساس بودم و هستم هم همیشه استرس دارم از وقتی یادم میاد مضطرب بودم و مشکلات زندگی به من غلبه می کرد وقتی فکر می کنم میبینم این بلا رو ما خودمون سر خودمون آوردیم
بگذار سرنوشت هر راهی می خواهد برود راه من جداست....
بگذار این ابرها تا می توانند ببارند چتر من خداست.....
 تشکر شده توسط : najva , soly
بابا دیگه مردم رو نترسونید بس نیست هر روز هر ماه هر سال داره به تعداد ما ام اسیها اضافه میشه الان کسی نیست که تو خونش یا فامیلش یه ام اسی نداشته باشه ولی خاک بر سرا هیشکیم فرهنگ ام اسی بودن رو نفهمیده که ام اسیها فلج نیستن بلکه افراد باهوش حساس زور رنجی هستن همین و بس angry2
 تشکر شده توسط : paeeze , somaye_602000 , warrior , عمومهربان , shahab_araz , maryamjoooon
منهم این خصوصیات اخلاقی را داشتم اما الان خیلی عوض شدم. ام اس به من کمک کرد که تغییر کنم. هرچند که اونموقع در نظر دیگران شخصیت برازنده ای داشتم چون هیچوقت بداخلاقی نمیکردم و در برابر بدیها عکس العمل نشون نمیدادم اما الان این قدرت را پیدا کردم و خودم را اینطوری بیشتر میپسندم. هر کسی در درجه اول باید به فکر خودش باشه بعد دیگران. مطمئن باشید دیگران هم میتونید به خودشون فکر کنند پس بهتره ما کاسه داغتر از آش نباشیم.wink2
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : warrior , sara.i , BanOoOo , Hasty , parisa2011 , soly , baran1390 , نازنین

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  امید به زندگی در بیماران ام اس 10 سال كمتر از سایر افراد است hamdam 52 30,937 2015/01/30, 07:43 AM
آخرین ارسال: sasan-8
  افراد دارای شخصیت خاص بیشتر دچار ام اس می شوند hamdam 26 12,904 2012/11/29, 06:10 PM
آخرین ارسال: sparrow

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست