امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرگیجه
سلام دوستان من اولين باره دارم تو اين سايت سوال ميپرسم... واسه همين نميدونم تو تاپيك درستي مينويسم يا نه! ي سوال داشتم ازتون: اينكه ميخوام بدونم سرگيجه تو ام اس چطوريه؟ من مامانم دو سال پيش دقيقا همين موقع ها دست چپش دچار گز گز شد ك رفتيم دكتر گف ب خاطر گردنته و بعد از يه ماهي خوب شد!بعد چشم چپش تار شد رفتيم چشم پزشكي ك گف چشمت ٢٥صدم ضعيفه ولي خودش ميگف انگار يه پرده اي جلوي چشمشه!
الان بعد از حدود دوسال دچار سرگيجه شديد شده مخصوصا وقتي سرشو تكون ميده يا ميخاد از جاش بلند بشه رفتيم دكتر عمومي گف احتمالا مال گوششه ولي الان دو هفته گذشته و هنوز سرگيجه داره من حس ميكنم ك اينا علائمه ام اسه ولي نه ميتونم بهش بگم ك من حس ميكنم ام اس داره نه راضي ميشه بريم دكتر دوباره!الان ي مشكل ديگه اي هم ك داره اينه ك مدام ميگه پلكش ميكوبه!نميدونم اينم جزو علائم ام اسه يا نه! حالا نميدونم چيكار كنم واقعاSad ممنون ميشم اگ برام بگيد ك سرگيجه توي ام اس چ جوريه...!
هر وقت من سرم و ناخداگاه و یهوئی میچرخونم سرم گیج میره و حالت تهوع میگیرم.البته علائم سرگیجه من اینجوریه همه بیمارای ام اس علائم بیماریشون به ی شکل نیستا.
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
 تشکر شده توسط : nahid
دوست عزیز اگه هنوز سرگیجه داره برید پیش متخصص مغز و اعصاب یا حتی گوش و حلق و بینی. دکتر عمومی یا ماها که نمیتونیم همینجوری و بدون ام آر آی بیماری شون رو تشخیص بدیمwink2
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : nahid
البته سرگیجه میتونه به کم خونی،میگرن وعلایمهای دیگه ربط داشته باشه باید بره پیش متخصص تایا ام ار ای بگیره یا نوارمغز
ولی من خودم قبل از تشخیص بیماریم سرگیجه های وحشتناکی داشتم یعنی بیشتر موقعها فکرمیکردم زلزله اومده جوری سرم تکون میخورد گاهی وقتها موقع بلندشدن یا راه رفتن حالا خداروشکر خیلی کمترشده
ساقیا امشب صدایت با صدایم سازنیست
یاکه من بسیارمستم یاکه سازت ساز نیست
ساقیا امشب مخالف مینوازد تارتو
یا که من مست وخرابم یا که تارت تارنیست
چون سرگیجه دلایل متعددی داره و فقط مختص ام اس نیست، مثلا میگرن، اختلالات بینایی، گوش و ..... هم شامل سرگیجه هستن
پس توصیه ما به شما اینه که مادرتون رو به یک متخصص مغز و اعصاب هم ببرید

به فرض که ام اس هم باشه
با داروهایی که الان موجوده ام اس هم تا حد زیادی کنترل شده س و همونجور که بیماریه ماها که اینجاییم تا حد زیادی کنترل شده

ان شاالله که هر چی هست هر چه زودتر حالشون خوب شه icon_question
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : niloofary , majid1 , آنا , yummy , الهه میم
چند جا خوندم که سرگیجه با افت فشاره ولی من امروز سرگیجه با فشار خون بالا دارم و سردرد. نمیدونم چرا اینطور شدم ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2016/08/06, 05:58 PM)nahid نوشته است: چند جا خوندم که سرگیجه با افت فشاره ولی من امروز سرگیجه با فشار خون بالا دارم و سردرد. نمیدونم چرا اینطور شدم ؟
ناهید جون هم فشار پایین موجب سرگیجه میشه و هم فشار بالا
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : آنا , nahid , الهه میم
بچه ها میشه کسی احساس کنه سرگیجه داره ولی درست راه بره؟ام ار ای دادم دوتا پلاک فعال داشتم..قکر کنم قسمت احساسات مغزم درگیر شده
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : الهه میم
من همراه سرگیجه کمی عدم تعادل هم دارم یعنی وقتی چشمام رو میبندم یا نگاهم یه طرف دیگه میره ، روی راه رفتنم اثر میذاره ، در این موارد که دکترت وقت نمیده مجبوری بری یه دکتر دم دست که بگه خوب از بیماریته دیگه ! فعالیت تو هوای گرم و اضطراب و... میتونه باعث بشه !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : آنا , somaye_602000 , الهه میم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان