امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در حرف زدن
[quote='sara.161' pid='94261' dateline='1311955453']
من نمیدونم اگه ویروس نبود دکترا چی میگفتن؟!!!!!!!!laughing3

منم اولش بهم گفتن یه ویروسه که از پشت گوش فعال میشه و دگزا داد.بعدش که ام آر آی رودید گفت نه شبیه ویروسه.

این ویروس با چند تا دگزا چه صیغه ای بودنconfused
البته یه ذره مشکل حرف زدن هم داشتم.ز و س رو خوب ادا نمیکردم

یعنی شما هم همین مشکل حرف زدنتون با همین dexa برطرف شد ....؟؟
چنتا dexa زدین شما ...؟؟

در کل ممنون از راهنمای همه دوستای خوبم....agreement2love51icon_biggrin

تشکر شده توسط : Pooya.N
کلا 3 تا زدم , البته کورتون قرصی هم مصرف میکردم

ولی بعد اینکه فهمید ام اسه گفت برم بستری شم واسه پالس که من نرفتم:55:

حدودا 1 ماه طول کشید تا همه علائمم خوب شد.3 تا دگزا که زیاد تاثیر نداره.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : kia , Pooya.N
جونم براتون بگه من سال اولی که فهمیدم ام اس دارم،یه دو سه ماهی رو نمیتونستم صحبت کنم!یعنی کلمه ی اول و دوم رو که میگفتم،بعدش دیگه این زبون ِ سِر میشد و بقیش دیگه ...angry3
فقط با دست و پا!!! حرف میزدم!!!icon_cry
توو زمستونا و وقتی که خیلی سردمه هم این مشکلو پیدا میکنم.angry2

اما چند وقتیه که باز هم یه کم موقع حرف زدن زبونم شُل میشه و ترجیح میدم زیاد سخنرانی نکنم...confused
نمیدونم چیکار کنم...confused2 یه کم کلافه کنندستangry2
wink2
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : niloufar , melody , mehdisalimi , مهدی نصیری , Pooya.N , rana , Amirsam , Amir
اقا منم اولایل که فهمیدم ام اس دارم یه دوهفته ای اینجوری بود.ادم بامزه میشه خدایی
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : parastoo joon , ارزو , melody , rana
خب من فکر میکنم این مشکلات حرف زدن فقط مربوط به ام اس نباشه. خستگی شدید ,فشار عصبی و اضطراب میتونه مشکلات تکلمی ایجاد کنه.
خود من چندین ساله وقتی خیلی خسته میشم یا اعصاب بهم میریزه مشکل حرف زدن پیدا میکنم.مثلا کلمه ها یادم میره خیلی مکث میکنم و نمیتونم جملمو کامل بگم یا یه جمله نامفهوم بدونه فعل یا فاعل میگمconfused که بعضی وقتا دوستام به شوخی میگن ای بابا کامپیوترت قاطی کرد یا میگن خب عیب نداره خودمون فهمیدیمashamed0006.gif یا مثلا نوک زبانی حرف میزنم(ز,س,ش رو خوب تلفظ نمیکنم) .بعضی وقتا انقدر بد میشه که دیگه حرف زدنمو قطع میکنم و با اشاره به طرف مقابلم میفهمونم که نمیتونم حرف بزنم.
خنده دار اینجاست که این مشکلات تکلمی موقعی که تو ذهنم دارم فکر میکنمم هست یعنی وقتی تو ذهنمم جملمو قرو قاطی میسازم یا صدای خودم تو ذهنم وقتی دارم فکر میکنم نوک زوبونیهlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
ولی بعد که خستگیم بر طرف میشه یا اعصابم اروم میشه خوبه خوب میشم. الانم که دیگه با ارامبخشی که دکتر تجویز کرده بر طرف میشه.
 تشکر شده توسط : parastoo joon , ارزو , Amir , samiramiss , fariba 68
مشکل اصلی من از اول حرف زدن بود
 تشکر شده توسط : parastoo joon , samiramiss
سلام دوستان
من اکثر وقتا نای حرف زدن ندارم احساس میکنم نمیتونم زبونمو تکون بدم البته فقط یه حسه
، تو این مواقع هم خیلی آرومو شمرده حرف میزنم .
حالا این هم مشکل در حرف زدن به حساب میاد ؟
 تشکر شده توسط : parastoo joon , rana , samiramiss , Maryam95
احساس می کنم چند روزه تپق زدنام بیشتر شده.
اصلا حس خوبی ندارم.
اصلا.
~دلم اغوای تاکستان به لطف مستی انگور
دلم بوی خوش بابونه می خواهد~
 تشکر شده توسط : FBF
من از اول مشکل حرف زدن داشتم نه اینکه دیر زبون باز کنمااا اتفاقا خیلی هم زود به حرف افتادم smilingSmile (16)
ولی کلا شل و تند حرف میزنم و تن صدامم خیلی پایینه و س و ز اینام به خاطر چیدمان دندونامه که ی کم میزنه
تا جایی که دوستان و همکاران بعضی اوقات میگن نامفهوم حرف میزنی confused مخصوصا وقتی استرس می گیرم
ی لرزش و نفس تنگی هم به همشون اضافه میشه :/
ولی کلا فکر نکنم به ms ربط داشته باشه 305320_JC_thinkingconfused2
سلام
من جدیدا مشکلی که برام پیش اومده و خیلی هم عذاب دهنده هست اینه که موقع حرف زدن کم میارم...
نه اینکه زبونم سر بشه و نتونم حرف بزنم ها....حرفم از ذهنم میپره یا نمیتونم جمله بندی هامو کامل کنم یا یه جمله رو که میگم آخرش میبینم خیلی بی ربط شده.
احساس میکم یه حالت فراموشیه ... حتی بعضی وقت ها میدونم چی میخوام بگم ولی نمیتونم به زبون بیارم و جمله بندی کنم
با موقعیت و کاری که من دارم و دایم باید با مردم در ارتباط باشم این موضوع خیلی عذاب دهنده است...
البته اینم بگم که من حدودا 4 ماهه و بعد کورتون تراپی اینطوری شدم!
لطفا اگه تجربه ای دارید راهنماییم کنید
 تشکر شده توسط : Taraa88

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درد پشت سر و چشمها و مشکل در بلع غذا golpesar_ghandeasal 7 11,981 2020/04/17, 10:13 PM
آخرین ارسال: Bahar89
  مشکل جویدن و بلعیدن zaynab 29 20,438 2018/12/11, 07:36 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  مشکل عوارض موضعی تزریق ربیف و رسیژن ونابودی ماهیچه successful 53 41,002 2017/04/14, 02:35 PM
آخرین ارسال: delaram22

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان