•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13(current)
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش)
بابا آگاهی کجا بود؟چند روز پیش رفتم سر کلاس فیزیولوژی دوستم که رشته اش روانشناسیه.بحث سر بیماری های خودایمنی شد یکیشون گفت استاد ام اسیا که همشون میلرزن مال چیه؟استاد هم که ارواح دلش دکترای فیزیولوژی عصب و عضله داشت گند زد با توضیح دادنش.جوری گفت که انگار همه ام اسیا ماشین های ویبره متحرکن و هیچوقت هم خوب نمیشن.همه هم جوری حرف میزدن که انگار ام اسیا فضایی ان.وقتی قشر فرهیخته جامعه اینه چه توقعی میشه از بقیه داشت؟؟؟؟؟؟
روزگارا :
تو اگر سخت به من گیری ,
با خبر باش که پژمردن من آسان نیست...
گرچه دلگیر تر از دیروزم ,
لیک باور دارم :دلخوشی ها کم نیست ...
زندگی باید کرد ....
 تشکر شده توسط : سارا19 , مرجان مولایی نژاد , محمد ارجمند پور , shaytoon , آنا
(2015/02/26, 07:14 PM)الهام2324 نوشته است: بابا آگاهی کجا بود؟چند روز پیش رفتم سر کلاس فیزیولوژی دوستم که رشته اش روانشناسیه.بحث سر بیماری های خودایمنی شد یکیشون گفت استاد ام اسیا که همشون میلرزن مال چیه؟استاد هم که ارواح دلش دکترای فیزیولوژی عصب و عضله داشت گند زد با توضیح دادنش.جوری گفت که انگار همه ام اسیا ماشین های ویبره متحرکن و هیچوقت هم خوب نمیشن.همه هم جوری حرف میزدن که انگار ام اسیا فضایی ان.وقتی قشر فرهیخته جامعه اینه چه توقعی میشه از بقیه داشت؟؟؟؟؟؟

جاتون بودم الهام جون چنان واسشون توضیح میدادم و روشنشون میکردم کف کنن. سکوت کردین هر شرو وری دلش خواس سر هم کنه؟؟؟؟؟؟؟angry
......
 تشکر شده توسط : آنا , سها , مریم 1361 , leili-asmaneh , mahdi1004
به نظرم تا وقتي که ماها که 90درصدمون مشکلي نداريم بيماريمونو مخفي ميکنيم،بايد هم جامعه فکر کنه که ام اس يعني همين چيزا...به نظرم بايد گفت تا جامعه بدونه که يه ام اسي ميتونه کار کنه،ورزش کنه مثل بقيه...
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : mahdi1004
ولی بچه ها
آگاه بشن به چه درد ما می خوره دیگه ؟
من از عید 89 تا حالا که نوروز 94
هم تموم شده با این مهمونی ها و
مسافرت های خانوادگی و رفت و آمد ها
با وجود بتافرون تو روزهای عید بهم خوش نمی گذره
که هیچ بهم فشار هم میاد...
الآن دارم بال در میارم که فردا صبح همه چیز تمومه ...
 تشکر شده توسط : مریم 1361
بله کاملا درسته
به نظر شما چند دهه طول می کشه
که به این آگاهی هایی که شما گفتید
برسند پس به من نمی رسه دیگه اگر هم برسه
خیلی خیلی دیر
چند تا از این مواردی هم که ذکر کردید به آگاهی
برنمی گرده اصلا
مثلا پدر و مادر...
به نظر من اینکه جامعه آگاهی کامل نداره، یه دلیلش خود ما هستیم..چون بیماریمون رو پنهون میکنیم..وقتی ببینن ما ام اس داریم و این همه موفق هستیم مطمئنا دیدشون عوض میشه..
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : مریم 1361 , leili-asmaneh
هر چقدرم اطلاع رسانی بشه بازم مردم با شنیدن بیماریمون یا حس ترحم و دلسوزیشون گل میکنه هی میگن خدا شفا بده تازه یادشون میفته بگن خدایا شکرت یا زیرزیرکی بگن واه واه واه خدا ب داد برسه چه مریضیایی هست واقعا بعضی وقتا گریم میگیره و با خودم میگم کاش اصلا اسم ام اس نیاد ما نیاز به دلسوزی نداریم خودمون باهاش کنار میاییم اگه بذارن .ام اس فقط اسمش رو ماست واقعا مشکلی پیش نمیاد
میان هزاران دیروز امروز وشاید میلیون ها فردا فقط یک امروز هست امروز را بخند و شاد باش ...
 تشکر شده توسط : مریم 1361 , Exhautless , برگ 7
اگ قرار بر آگاهی مردم باید کامل راجع ام اس معرفی شه
راجعش همش از اولش تا اخرش
نه اینک تا بحث ام اس فقط بحث های جسمی میگن
جسم ترمیم میشه اما روحی نه
بنظرم سیاست و دوربرد ک واس اگاهی بیشتر جامعه غلطه
Hich vaght donbal ziba tarin star nabashim
Donbal on star bashim k kenaresh zibatarin va roshan tarin bashim
Blush
اصلا من نمیفهمم چه لزومی داره بقیه بدونن MS چیه و من MS دارممممم؟ میدونم اینطوری خودمو خیلیییی بیشتر در گیر میکنم! sad

حالا مگه در مورد بقیه ی بیماریا اطلاعات کافی دارن مونده همین؟Dodgy هروقت لازم باشه، خودشون میفهمن چیه...
مهم خودمونیم، که میدونیم!!happy0065.gif
Smile (52)!!!Don't take it too seriously
 تشکر شده توسط : helli , برگ 7
(2015/04/04, 12:05 AM)arezooo82 نوشته است: به نظر من اینکه جامعه آگاهی کامل نداره، یه دلیلش خود ما هستیم..چون بیماریمون رو پنهون میکنیم..وقتی ببینن ما ام اس داریم و این همه موفق هستیم مطمئنا دیدشون عوض میشه..

وقتی پزشک متخصص که این همه با بیمار ام اس سروکار داشته دید درستی نسبت بهش نداره فکر می کنی بقیه میتونن دید درستی پیدا کنن؟Smiley-sick005
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : برگ 7

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13(current)
  • 14
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 111,244 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  بیماران ام اس چقدر در نگاه غلط جامعه به این بیماری نقش دارند؟ Kamyar 21 13,713 2014/04/04, 04:53 PM
آخرین ارسال: موناامیدوار
  نيازهاي جامعه ام اس(دغدغه های بیماران ام اس) MAHDI 32 20,908 2012/09/20, 11:50 AM
آخرین ارسال: naazanin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست