امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گروه درمانی در مقابله با افسردگی،به بیماران MS کمک می کند
گروه درمانی در مقابله با افسردگی،به بیماران MS کمک می کند
نوشته ی دنیس در21ژوئن 2011
ارائه حمایت عاطفی از طریق گروه درمانی به بیماران MS ،در بهبود کیفیت زندگی و کنار آمدن با افسردگی به آنها کمک شایانی می نماید.
این مطالعه توسط محققان دانشگاه ناتینگهام در انگلستان انجام شده است.
مخارج این مطالعه توسط انجمن MS تامین شده است.
مطالعات قبلی نشان می دهد، افسردگی می تواند منجر به عدم مصرف دارودر افراد مبتلا به MS و به طور کلی منجر به کاهش کیفیت زندگی شود. با تلاش برای کاهش بروز افسردگی و اضطراب در افرادمبتلا به MS ، محققان معتقدند که افراد دچار این اختلال ،می توانند ازکیفیت زندگی بهتری برخوردارگردند. گروه درمانی جایگزین خوبی دراین خصوص مهیا می کند.. در پژوهش موردنظر ، محققان دانشگاه ناتینگهام افرادمبتلا به MS را در کلینیک های درنظرگرفته توسط بیمه خدمات درمانی بیمارستانهای دانشگاه ناتینگهام حمایت می کنند. دراین کلینیک معارفه ها توسط پرستاران متخصص MS انجام می گیرد و در آن به پرسشنامه ی ساخته شده توسط انجمن MS که در چندین نشریه گنجانده شده است پاسخ داده می شود.
درمطالعه حاضر شرکت کنندگان به صورت تصادفی انتخاب شدند و به دو گروه 70 نفر ه تقسیم شدند. شرکت کنندگان در پرسشنامه به سوالات مربوط به چگونگی اداره MS در زندگی روزانه خود واینکه آنها تا جه حد قادر به کنترل آن می باشند، پاسخ گفتند.
در طول مطالعه ، یکی از گروه های تحت مراقبت معمولی MS واقع شدند و در لیست انتظار برای دریافت گروه درمانی در پایان مطالعه قرار گرفتند..
گروه دیگر ، علاوه بر درمان معمولی MS ، در یک دوره 6 ساعت دو جلسه ای حضور یافته وگروه درمانی شدند. هر یک از این جلسات توسط روانشناس پژوهش انجام شد و تحت نظارت یک روانشناس بالینی با تجربه کار با بیماران مبتلا به MS صورت گرفت.
این جلسات در مورد موضوعات مختلف بود از جمله:نگرانی ، اندوه و روابط ..... جلسه با تمرینات عملی چگونگی کنار آمدن با مشکلات عاطفی دربین گروه مورد بحث واقع شد.
محققان دریافتند :بیماران مبتلا به MS که با حضور در جلسات گروه مواجه بودند با مشکلات کمتری در مورد اضطراب و افسردگی درگیربودند. این بیشتر به تاثیر مثبت در زندگی روزانه افراد مبتلا به MS و کیفیت بیشتر در بهبود زندگی آنان منجر شده است. مرحله بعدی این مطالعه است مدنظر است برای تعیین اینکه آیا گروه درمانی می تواند به همان اندازه به خوبی در مراکز دیگر پیش رود مستلزم یک مطالعه بزرگتر است.

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد

ترجمه از: همدم
http://hamdam2002.tk/

منبع :
http://www.medicalnewstoday.com/releases/228355.php
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : fireboud , hamid , paeeze , neghar , esmaeil , Sina , (shahrzad.s) , آنا , رنگین کمان , ارزو , هانیه , Hasty , arezoo_azizi , N00shin , maryamjoooon , غزل , زهرا59
راستش من خودم الان تو فاز افسردگی هستمSad

دارو درمانی
دارودرمانی جدید ضد افسردگی به لحاظ شیمیایی اعتیاد آور نیست. اثر گذاری این روش معمولا پس از گذشت دو تا سه هفته نمایان می گردد و بطور معمول نیز برای حداقل سه ماه تجویز می شود.

اگر شرایط دشواری وجود دارند که افسردگی شما را تشدید می کنند، دارودرمانی نمی تواند شرایط را تغییر دهد، اما می تواند به شما در بازیابی توانایی های طبیعی تان و استفاده از راهکارهای مناسب برای رویارویی با این موارد کمک کند.

اگر احساس می کنید که دارودرمانی روشی مناسب است با پزشک خود مشورت کنید. تا آنجا که می توانید درباره احساس ها و شرایط خود بی پرده صحبت کنید تا بتوانید به همراه پزشک خود در خصوص بهترین اقدام تصمیم بگیرید. از سوال کردن در خصوص روشهای درمانی پیشنهادی از سوی پزشک و انتظاراتی که از این روش دارید، نهراسید.

درصورت تجویز داروهای ضد افسردگی، ممکن است پزشک جلسات دیگری را برای ملاقات با شما ترتیب دهد. اگر احساس کردید که روش دارودرمانی حال شما را بدتر کرده و یا تاثیری در شما نداشته است، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

ذکر این نکته لازم است که تنها پس از مشورت با پزشک می توانید تغییراتی در داروهای خود ایجاد و یا مصرف آنها را متوقف کنید. توقف ناگهانی استفاده از داروها می تواند مشکل ساز باشد.

فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : Hasty , arezoo_azizi , غزل
اگه این گروه درمانی ها به طور منظم برگزار می شد،می تونست خیلی کمک کننده باشن،ولی اصلا برگزار نمی شن.
به نظرم سر زدن به اين سايت، تبادل اطلاعات با دوستان و بخصوص ديدار با اعضا يك نوع گروه درماني هستش
اينطور نيست؟؟؟؟؟؟؟[size=large]
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : Hasty , رنگین کمان , Prime , arezoo_azizi , aalieh , N00shin , غزل , Maryam95
آرزو جان من با نظر شما کاملا موافقم ........ من در سفر مشهد با بچه ها بودم از لحظه اول تا الان خیلی شادم میگم الان چون به فیلم وعکسهای خودمون نگاه میکنم ویادآوری اون لحظات زیبا خیلی منو شاد میکنه wink2wink2love51love51
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , ارزو , غزل
Rainbow 
(2012/01/23, 08:36 PM)ارزو نوشته است: به نظرم سر زدن به اين سايت، تبادل اطلاعات با دوستان و بخصوص ديدار با اعضا يك نوع گروه درماني هستش
اينطور نيست؟؟؟؟؟؟؟[size=large]

آرزو جان من کاملا با شما موافقم.
تمام چراغ های خانه روشن است
و من صدای خنده ات را
بلندتر از همیشه نقاشی می کنم
لطفی کن، به کسی چیزی نگو
بگذار همسایه ها خیال کنند تو آمده ای....
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , ارزو
سلام من با توجه به رشته تحصیلیم میدونستم که همه چی از تنهایی نشات میگیره در پاسخ دوستان باید بگم بله درسته که سرزدن به سایت و صحبت با بچه ها خودش نوعی گروه درمانی هستش اما اولا همه امکان این وندارن که به این طریق با دوستان ارتباط برقرار کنن تازه اگه هم امکانش باشه احساسی که ادم زمان دیدن دوستانش از نزدیک داره چیز متفاوتی از حظورتوسایت...زمانی هست که ادم نیاز به هوای تازه گفتن ناراحتیش یا احساسش ونیازمندگرفتن انرژی مثبت از دوستانش هست نباید ماهم به زندگی ماشینی عادت کنیم برای ما چندان هم خوب نیست چون اخرش بعدصحبت با دوستان تنهاییم.البته بایدازدوستانی که برا سایت زحمت کشیدن تشکرکردوزحماتشون و نادیده نگرفت چون باعث شده ازهمه جای ایران خوبمون باهم اشنا بشیم اما من به اقاحمیدهم گفتم که دوستانی که نمینویسندساکن کجان یه کاری بکنه چون خیلی دوست داشتم باهمشهری های خودم اشنا بشم و انجمن شهروسروسامون بدیم و گروهی برا ورزش و تفریح و گفتگو و فعالیتهای مفیدتشکیل بدیم نه اینکه موقع تزریق همه یواشکی میان و میرن وماهی یه بارانجمن دعوت میشن و به همدیگه زیر چشمی نگاه میکنن و متاسفانه اقا حمید گفتن منظورمن و متوجه نمیشن...امیدوارم اقا حمیداینجا سر نزنه که ازدستم دلخورنشه.ممنونمicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : غزل
من با نظر انا جون موافقم تو شهر ما كه اصلا چنين چيزي وجود نداره اگه داشت خيلي عالي بود من بعد از ديدن اين سايت يه هوا اروم شدم اما اينا لحظه ايه
حضورت در قلبم مثل نفس كشيدن است
آرام....بيصدا....اما هميشگي

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رژیم غذایی و تغذیه در بیماران ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,414 2019/06/14, 12:27 AM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  علت سردرد در بیماران ام اس چیست ؟ تیم ترجمه ام اس سنتر 7 6,443 2018/12/12, 12:57 AM
آخرین ارسال: rezaya
  بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس در معرض خطر پایینی ازسرطان قرا hamdam 3 4,394 2018/11/19, 11:27 PM
آخرین ارسال: ناهید کاشانی
  بیماران ام اس باید به جنبه روحی خود بیشتر توجه کنند تیم ترجمه ام اس سنتر 0 2,363 2018/11/10, 09:58 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  تغییرات DNA در بیماران ام اس نقش دارد ؟ تیم ترجمه ام اس سنتر 3 2,498 2018/10/25, 01:23 AM
آخرین ارسال: kohedard
  شخصیت بیماران MS hamdam 38 21,703 2017/10/26, 04:11 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  ناخن بیماران ام اس چگونه است ؟ warrior 37 37,291 2017/07/18, 05:32 PM
آخرین ارسال: yas8866
  نقش خورشید بازی برای بیماران مبتلا به MS hamdam 0 2,926 2014/09/25, 08:59 PM
آخرین ارسال: hamdam
  بازسازی میلین در بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس رامنا 7 7,600 2014/09/13, 05:52 PM
آخرین ارسال: sia
  چگونگی تعیین امنیت رانندگی بیماران hamdam 4 5,287 2014/03/25, 07:35 PM
آخرین ارسال: reihane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان