امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امکان شروع زود هنگام اختلالات استخوانی در بیمارانMS
دوست من دوساله ربیف استفاده میکنه الان دچار پوکی استخوان خفیف شدهangry2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...

پس منم برم تراکم استخوان بدم چون بیشتر از 10 سال ربیف استفاده کردم و نزدیک 2 سال هم هست که بتافرون استفاده میکنمconfused
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
(2011/10/28, 07:15 PM)زهرا59 نوشته است: من كه لبنيات ميخورم گزگز دست و پاهام شروع ميشه angry3، ماهي هم خوردم چند بار امتحان كردم سر درد وحشتناك داشتمangry3 ، بمن گفتند كه با يه چيز گرم بخورش با يه مشت گردو خوردمش ديگه سردرد نداشتم ولي گز گز دست و پا وحشتناك بود من هميشه ميگم اگه اين بيماري منو نكشه سوء تغذيه حتماً يه كاري دستم ميدهwink2

اگر بادوم بخورید به خصوص بصورت ترکیب شیربادوم (آب+بادام+عسل) دیگه نیازی به خوردن لبنیات ندارید.
زهرا جان ماهی بدلیل سردی زیاد برای ام اس مضر هست. گردو هم بدلیل مراحل جذب برای بیماران مغزی مضر هست.
من شاید بیشتر از 10بار پالس گرفتم. مدت نسبتا زیادی راه نرفتم. 4سال هست که به لبنیات لب نزدم. 4سال هست که ماهی نخوردم. سنم هم بالای 30سال هست اما اطمینان دارم پوکی استخوان ندارم.
چون: هر روز سبزیجات تازه میخورم. میوه میخورم. گوشت میخورم. شیربادوم میخورم. انواع خشکبار خام میخورم.
دوستان اگر مایل به مصرف لبنیات به هر دلیل هستید بهتره هفته ای دوبار کشک مصرف کنید. فقط کشک خشک بصورت خوراک سنتی کالجوش که بادوم و فندق و پسته هم بصورت آسیاب شده داخلش بریزید و همچنین پونه کوهی و بعد از خوردن غذا چند عدد خرما بخورید که کلسیم و ویتامین دی به سرعت جذب بدن میشند.
انواع کلم هم دارای کلسیم زیادی هستند که بصورت سالاد قبل از غذا میتونید بخورید.
از ورزش هم غافل نشید. من در دوره ای که نمیتونستم راه برم باز هم روزی چند دقیقه با تکیه می ایستادم تا وزن بدنم روی پاهام بیفته و استخوانها دچار پوکی نشند.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : min00 , kia , ostad2000 , najva , MFhealth , zohaa
قضیه جدیه؟!!!!!!!!!!
باران رحمت الهي هميشه مي بارد تقصير ماست كه كاسه هايمان را بر عكس گرفته ايم
sad2sad2sad2sad2sad2rolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes

چی بگم؟ پوک شدیم رفت
فعلا سکوت را برگزیدیم ............

میتونیم از شیر سویا هم استفاده کنیم البته اگه مریم جون منعی براش ندارند .
من روزی یه بارو زمین میخورم و به همین خاطر مطمئنم که هنوز پوکی استخوان ندارمlaughing3وگرنه الان توی بیمارستان بستری بودم wink2
 تشکر شده توسط : zohaa
توجه به تغذیه برای رفع عوارض دارویی بسیارمهم است.وجودمیوه وسبزیجات در رژیم غذایی می تواند جذب ویتامین ها رو افزایش دهد.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : najva , zohaa

در زمانی که من از کورتون استفاده میکردم ، از دکترم در مورد پوکی استخوان و استفاده ار کورتون پرسیدم ایشون گفت که این مقدار کورتون پوکی استخوان نمیاره اگر مثلا یکسال یا بیشتر استفاده بشه ، باعث پوکی استخوان میشه که اونم راه کار دارهwink2
 تشکر شده توسط : MFhealth , zohaa
به نظر من بجای قرص کلسیم و نگرانی از پوکی استخوان بهتره روزی یه لیوان شیر باعسل بخوریم
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : nazii , zohaa
من که یه بار فقط کورتن گرفتم اونم 5 سال پیشه
ولی الان به درهخواست خودکم تراکم دادم و لگن 13% و کمر 15% داشته پوکی
به به

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : zohaa

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مدیریت استرس و کاهش ضایعات مغزی در بیمارانMS hamdam 10 7,244 2014/04/10, 09:15 PM
آخرین ارسال: samiramiss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان