امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امکان شروع زود هنگام اختلالات استخوانی در بیمارانMS
ايوايangry3من از بچگي كمبود ويتامين Dداشتم .خوبه ديگه كودكي نرمي استخوان،جواني پوكي استخوان، حتما پيري پودر ميشم!
واقعا نگران شدم من 25 سالمه با سابقه نرمي استخوانم به نظرتون دكتر تست تراكم استخوان ميده برام؟
 تشکر شده توسط : zohaa
سلام لیلی جان

خسته نباشی . عزیزم نگران نباش.
به دکترت مشکلت را بگو و مطمئن باش بهت تست تراکم استخوان می دهد.
من هم تست دادم و معلوم شد در اثر مصرف کورتن و دارو پوکی استخوان گرفته ام.
خدا را شکر این روزها دارو برای پوکی استخوان خیلی زیاد است و ما تا سن 35 الی 36 سال
وقت داریم . دکترم من را به روماتولوژیست معرفی کرد و الان نزدیک 1 سال است که داروی پوکی
استخوان می خورم . البته این دارو تنها یک قرص است آن هم ماهی يک عدد و قرص کلسيم.
دکتر گفت که بمدت 4 سال اگر از این دارو استفاده کنم ، دیگه پوکی نخواهم داشت .
تو هم نگران نباش .

به امید روزهای خوش و بهتر
جالبه پس با این حساب من اصلا استخوان ندارم...
آخه در مجموع 11 گرم متیل جون گرفتم..confused
پس من چی باید بگم که تا الان20 گرم کورتون گرفتم
هر ماه هم یک گرم میگیرم....قرص هاشم داشتم که اونا رو
دیگه نمیخورم.......حتما من که 20 سال دارم تا 5 سال دیگه پودر میشم.confused2
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : فرناز , zohaa
پوکی استخوان یا استئوپروز حالتی است که در آن استخوان شکننده شده و احتمال شکستگی با ضربات کوچک افزایش می‌یابد و از گرفتاری‌های شایع در جوامع بشری است که معمولا بعد از سن 35 سالگی روند آن در انسان آغاز می‌شود.

رژیم غذایی متعادل است که در آن موارد زیر رعایت شود:
-‌ شیر و فرآورده‌های آن: شیر از جمله منابع غنی کلسیم است. لبنیات مانند ماست، دوغ، پنیر و کشک نیز سرشار از کلسیم هستند.

فرآورده‌های کم چرب نیز به اندازه فرآورده‌های پرچرب دارای کلسیم هستند پس بهتر است از لبنیات کم چرب استفاده شود تا از اضافه وزن نیز جلوگیری شود.

روزانه باید 2 تا 3 لیوان شیر مصرف شود. در صورت عدم تحمل شیر، ماست و پنیر و کشک جایگزین‌های خوبی هستند. یک لیوان ماست یا دو قطعه پنیر (به اندازه دو قوطی کبریت) تقریبا معادل یک لیوان شیر، کلسیم دارند.
افرادی که نمی‌توانند از مواد غذایی حاوی کلسیم استفاد کنند یا غذاهای کلسیم‌دار به میزان کافی نمی‌خورند باید با تجویز پزشک قرص کلسیم دریافت کنند.

- سبزی‌ها: برخی سبزی‌ها مانند جعفری، کلم بروکلی، اسفناج، ریحان و نعناع حاوی مقادیر زیادی کلسیم هستند اما به طور کلی توصیه می‌شود روزانه 3 تا 5 سهم از انواع سبزی‌ها مصرف شود.( هر یک سهم سبزی شامل نصف لیوان سبزیجات پخته یا یک لیوان سبزی خام است).

- میوه‌ها: سعی کنید روزانه 2 تا 4 وعده میوه مصرف کنید. (یک عدد سیب متوسط یا یک عدد موز، یا یک بشقاب کوچک انگور را معادل یک وعده میوه محسوب کنید).

توجه کنید در صورتی که قسمت عمده روز را خارج از منزل می‌گذرانید و امکان استفاده از انواع میوه‌ها برای شما وجود ندارد، می‌توانید از برگه خشک شده میوه‌ها مانند برگه هلو و زردآلو، آلبالو و یا انجیر خشک استفاده کنید. در صورت استفاده از میوه‌جات خشک شده اعتدال را رعایت کنید؛ چرا که محتوای قند آنها به دلیل فشرده و بدون آب بودنشان بالاتر است.

- ماهی، تخم مرغ، گوشت و سویا: سعی کنید حداقل هفته‌ای دو بار ماهی مصرف کنید. در صورتی که بیماری خاصی مانند چربی خون بالا و ... ندارید سعی کنید دل، جگر، قلوه و تخم مرغ را در حد اعتدال مصرف کنید. انواع گوشت‌های کم چربی را در حد اعتدال در برنامه غذایی خود قرار دهید. سویا به دلیل داشتن ترکیباتی مشابه استروژن می‌تواند موثرتر باشد بنابراین سعی کنید سویا را در برنامه غذایی روزانه خود وارد کنید.

- حبوبات: سعی کنید انواع حبوبات مانند عدس، نخود و لوبیا قرمز را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.

- شیرینی‌ها: شیرینی‌ را به مقدار کم مصرف کنید، خیلی از آنها حاوی مقادیر بالایی چربی هستند. بنابراین سعی کنید از دسرهایی که منبع خوب کلسیم هستند و در ترکیبات آنها شیر یا ماست به کار رفته مانند انواع بستنی‌های کم چرب یا ماست‌های میوه‌ای، استفاده کنید.

- نوشیدنی‌ها: روزانه 1/5 تا 2 لیتر یعنی حدود 6 تا 8 لیوان آب و مایعات بنوشید.

البته در این باره به توصیه‌هایی زیر توجه کنید:

- بهتر است دوغ را جایگزین نوشابه کنید.

- مصرف زیاد قهوه موجب پوکی استخوان می‌شود. در مصرف آن اعتدال را رعایت کنید.

- سعی کنید چای کمرنگ مصرف کنید چرا که برای سلامت استخوان مفیدتر است.

- از مصرف بیش از حد گوشت، نمک و الکل خودداری کنید.

- درفصل زمستان که کمتر از خانه خارج می‌شوید و کمتر در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرید، باید مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین «د» را افزایش دهید.

- با افزایش سن از توانایی پوست برای ساختن ویتامین «د» کاسته می‌شود. بنابراین لازم است در افراد مسن از دارو برای تامین مقادیر کافی ویتامین د استفاده شود.
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : parisa2011 , ساغر , زهرا59 , najva , sattar , MFhealth , zohaa
اين دكترها ميان يك جامو خوب كنن ميبيني ده جاي ديگت ناقص شدangry2
بزرگترین مصیبت انسان آن است که نه سواد کافی برای حرف زدن داشته باشد نه شعور کافی برای خاموش ماندن...
 تشکر شده توسط : شهرزاد , min00 , zohaa
دقیقا من هم باnead موافقم راست میگن خدانکنه به دکتر بگی یه جات ایراد داره باید از بدن سالمت خداحافظی کنیangry2angry2angry2angry2angry2
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : min00
سلام
استفاده از کورتون خود دلیل پوکی استخوان می باشد ولی این دارو هایی که ما استفاده می کنیم اینقدر عارضه کبدی ، کلیه و افسردگی می دن که پوکی استخوان هیچی نیست
من در زمینه دارو ها تحقیقاتی انجام دادم ، اگه بیماریتون عود کننده فروکش کننده است ، بهترین دارو با توجه به عوارض جانبی کم و جواب دهی خوب avonex بهترین می باشد. در ضمن این دارو ها کلا 20 تا 30 درصد جلو پیشرفت بیماری رو می گیره پس بهتر دارو یی استفاده کرد که روحیمونو داغون نشه، بتا اینترفرون ها میزان افسردگی بالایی دارند. من خودم به دکترم گفتم عمرا بتا اینترفرون نمی زنمfighting0030.gifDodgy

زندگی تنها یک فرصت برای بالیدن است
برای شدن، برای شکفتن
زندگی در ذات خود تهی است
تا خلاق نباشی
نمی توانی زندگی را سرشار از شادی کنی
قصه نيستم که بگوئی ، نغمه نيستم که بخوانی ،صدا نيستم که بشنوی ،یا چيزی چنان که ببينی ،يا چيزی چنان که بدانی ...
من درد مشترکم ،مرا فرياد کن
من كه لبنيات ميخورم گزگز دست و پاهام شروع ميشه angry3، ماهي هم خوردم چند بار امتحان كردم سر درد وحشتناك داشتمangry3 ، بمن گفتند كه با يه چيز گرم بخورش با يه مشت گردو خوردمش ديگه سردرد نداشتم ولي گز گز دست و پا وحشتناك بود من هميشه ميگم اگه اين بيماري منو نكشه سوء تغذيه حتماً يه كاري دستم ميدهwink2
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
به اینافکرنکنید.فقط سعی کنید همه چیز به بدنتون برسونیدagreement2agreement2agreement2agreement2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : min00 , zohaa

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مدیریت استرس و کاهش ضایعات مغزی در بیمارانMS hamdam 10 7,244 2014/04/10, 09:15 PM
آخرین ارسال: samiramiss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان