امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه با پزشکان مغزو اعصاب درباره ام اس
پرسش و پاسخ در سایت پیام ام اس(قسمت دوم)
پیام ام اس: بخش دوم سوالات طرح شده در بخش پرسش و پاسخ سایت که با کمک متخصصین بخش علمی انجمن ام اس جواب داده شده جهت اطلاع همه ی خوانندگان منتشر می شود.
questions
سوال: یکی از اشنایان مرد۴۵ ساله است وساکن سنندج که تازه تشخیص ms برایش داده شده ما چه کاری می توانیم بکنیم؟
جواب:ایشان باید تحت نظر پزشک متخصص مغز و اعصاب باشند.و اطرافیان نیز در صورت امکان از بیمار حمایت مناسب داشته باشند
سوال: قرص های جدید که جایگزین آمپول قرار هست ، شوند ار چه زمانی وارد بازار می شوند ؟
عوارض قرص ها از امپول ها بیشتر است یا کمتر ؟
جواب: در حال حاضر داروی خوراکی فینگولید در بیمارانی که لازم باشد تجویز میشود.و داروی خوراکی دیگری به نام دی متیل فومارات یا Tecfidera هم به تازگی در کشور تولید شده پپاست.فعلا داروهای خوراکی خط دوم درمان هستند.و وقتی بیماران به داروهای تزریقی خوب جواب ندهند و یا دچار عوارض شوند تجویز میشوند
اگرچه این داروها خوراکی تجویز میشوند ولی عوارض جدی تری دارند و فقط در صورت صلاحدید پزشک معالج تجویز میشوند
سوال: دختری هستم ۲۶ ساله و مجرد دیروز با احساس گرفتگی انگشت اشاره و گرفتگی شستم و احساس اینکه یک قسمت از پوست دستم میسوزد. مانند وقتی پوست از شدت سرما میسوزد و دردی شبیه به اینکه آرنج دست به جای تیزی بر خورد کند و این درد تا شانه و رگ پشت گردنم ادامه داشت و یک روز کامل من را در گیر کرده بود ولی امروز خوب شدم واثراز آن علایم نیست ولی هنوز احساس میکنم رگ آرنجم سابیده میشود
و امروز طرف چپ پوست صورتم احساس سوزش خفیف داشتم البته ب مدت کم خوب میشد و بعد از چند ساعت دوباره همان احساس را در صورتم داشتم
خودم احساس میکنم بخاطر اینکه زیاد به بیماری ام اس فکر میکنم و میترسم بخاطر استرس است و بدنم واکنش نشان میدهد
الان بشدت استرس دارم و میترسم
البته مشکلی عمده ام این هست که با کوچکترین تغییر در بدنم میترسم بیماری بدی گرفته باشم
خواهش میکنم کمکم کنید. یعنی من با این علایم ام اس دارم
خیلی نگران هستم. زودتر جواب بدهید
جواب: علایم کاملا غیر اختصاصی است.فقط جهت اطمینان به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید
سوال: بین دارو بتافرون و سینومر مردد مانده ام !
یک دکتر بتا تجویز کرده یک دکتر سینومر
۵سال پیش یکسال بتا زدم بعداز آن داروهایم را قطع کردم
حالا دوباره مریض شدم
ولی هیچ دارویی استفاده نکردم
راهنمایی کنید لطفا
جواب: سلام.بیماری ام اس یک بیماری مزمن درگیر کننده ی سیستم عصبی (مغز و نخاع)است.
داروهایی که شما ذکر کردید،جزو داروهای تنظیم کننده ی سیستم ایمنی هستند.در واقع در مطالعات مختلف دیده شده بیمارانی که از این داروها استفاده نموده اند در مقایسه با بیمارانی که دارو نگرفته اند در دراز مدت حمله ی بیماری کمتری تجربه کرده اند.بنا براین تجویز هر دو پزشک صحیح است.بر اساس سیر بیماری،علایم بیمار و تجربه ی پزشک ممکن استفاده نوع داروی تجویز شده فرق کند.مهم اینه که شما پس از تحقیق به یک پزشک متخصص مغز واعصاب اعتماد کنید و درمان را زیر نظر ایشان ادامه دهید.مراجعه به پزشکان متعدد باعث تردید و سردرگمی میشود.

http://payamems.com/web/%D9%BE%D8%B1%D8%...%88%D9%85/
۰۴ بهمن ۱۳۹۴
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , juju
دختری هستم 28 ساله.از سال 86 به این بیماری مبتلا شدم.8 سال اول این بیماری هیچ مشکلی برام ایجاد نکرد و مثل افراد عادی فعالیتهامو انجام میدادم ولی نزدیک به دو ساله که تو مساله راه رفتنم با مشکل مواجه شدم
حتی داروی تایسبری هم روم جواب نداد.میشه راهنماییم کنین؟
عزیزم اینجا دکترمغز و اعصابی وجود نداره که جواب بده ، فقط مصاحبه هایی که قبلا با پزشکان شده رو دوستان توی این تاپیک قرار دادن. شما هم تحت نظر پزشک مغز و اعصاب که باورشون داشته باشین ،هر دستوری دادن عمل کنید.چون بیماری دوره خاموشی و فعال داره.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , آنا

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی آخرین یافته های علمی سلولهای بنیادی عصبی درپنجمین کنگره علوم اعصاب niloofary 0 2,478 2016/07/26, 08:32 AM
آخرین ارسال: niloofary
  نشست خبری پزشکان در حاشیه روز جهانی ام اس - 95 niloofary 2 3,063 2016/05/25, 09:32 PM
آخرین ارسال: nahid
  کتاب «یک‌صد پرسش و پاسخ درباره ام‌اس» sina gt 0 2,023 2014/12/30, 03:58 PM
آخرین ارسال: sina gt
  نقدی بر تصمیم جدید مسوولان درباره داروهای خارجی hessam 11 6,860 2014/03/13, 03:32 PM
آخرین ارسال: منصور91
  گفتگو با دکتر صحرائیان درباره وضعیت دارو sooorooosh 10 7,010 2013/10/06, 01:30 PM
آخرین ارسال: Hasty
Rainbow متخصصین مغز و اعصاب در تهران گردهم می آیند hessam 0 2,353 2013/04/29, 10:46 PM
آخرین ارسال: hessam
  ابهام مهم بهمنی درباره یک رانت ارزی دارو sargol 0 1,880 2013/03/03, 10:23 PM
آخرین ارسال: sargol
  افتتاح«مرکز جامع علوم اعصاب جهان» در ایران تا پایان سال آینده paeazan 0 2,053 2012/12/28, 03:17 PM
آخرین ارسال: paeazan
  احیای‌اعصاب‌قطع‌شده انسان توسط یک‌ایرانی همسر یک مشکوک به ام اس 0 2,038 2012/12/26, 09:48 AM
آخرین ارسال: همسر یک مشکوک به ام اس
  اثر امواج موجود در فضا روي سيستم مغز و اعصاب و تعادل انسان Pooya.N 7 9,802 2012/12/23, 02:09 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان