•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انگ اجتماعی و ام اس
N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)
انسان هرگز حتي به مرگ هم تسليم نمي شود مگر زماني كه اراده اش ضعيف باشد(((اندوخته اي با ارزش تر از تندرستي نميشناسم)))
 تشکر شده توسط : okhtapus
(2012/01/26, 02:30 PM)earth نوشته است: انگ، دنگ، فنگ، جنگ، رنگ، سنگ زده شد رفت پی کارش.

sad2sad2sad2
راس میگه
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : gilane , okhtapus , هانی
هر کی انگ میزنه غلط میکنه باید خودش دچپارش بشه تا بفهمه انگ زدن یعنی چی اونم برای ما دخترا و خانمهای جوان که هر کی هر چی دلش خواست میگه رازم نمیمونه براش میره همه جا جار میزنه دخا ازشون نگذره منم راضی نیستم عمرا و هیچوقت حلالشون نمیکنم fighting0030.gif
 تشکر شده توسط : okhtapus , هانی
(2011/07/02, 03:50 PM)neda sedaghat نوشته است: Grytten N, Måseide P (2006) با هدف کشف انگی که مبتلایان به ms در روابط اجتماعی خود تجربه کرده اند و تکوین هویت اشخاص درارتباطاطشان با دیگران در نروژ انجام شد.در این مطالعه کیفی 40 نفر از مبتلایان به ms و خانواده هایشان مورد مصاحبه قرار گرفتند. مصاحبه شوندگان مواردی را گزارش دادند که برسمیت شناخته نشده بودند یا در مقابل در مواجهه های بین فردی روی ms آنها تاکید شده است. اگرچه مردم سعی می کنند با درایت عمل کنند اما اعمال آنها توسط مبتلایان به صورت انگ زدن های سخت و بحرانی تجربه شده است. شرکت کنندگان با مقابله به مثل کردن این انگ ها در روابط اجتماعی سازگار شده اند. مبتلایان به ms درک می کنند که کارایی جسمانی و مدیریت برداشت آنها از رفتارهای دیگران در روابط بین فردیشان مورد قضاوت قرار می گیرد.برسمیت شناخته نشدن و یا تاکید بیش از حد بر مبتلایان به ms وضع دشوار مدیریت انگ زدن در اجتماع را نشان می دهد.به تبع در طول تعامل و روابط اجتماعی مبتلایان به ms احساس می کنند احساس بیماری بیشتری دارند
شاید سایت معتبری باشه ولی مطالبش صحت نداره مثل اینکه تو تلویزیون یه نفر رو رو ویلچر نشون بدن بگن ام اسی ها اینطورین مثل همون مصاحبه خفت باری که یکی از دکترهامون تو ب ب سی انجام داده بودconfused2

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : Ghost
مطمئنم خدا بادادن بیماری بهم یکی دیگه ازشاهکارهای خلقتشو بهم نشون داده درماه مبارک رمضان همه براسلامتی هم دعاکنیم
 تشکر شده توسط : نازلی , leili-asmaneh , Ghost , roya-n , ورپریده

اینو در جواب یکی از دوستان داخل یه تاپیک دیگه زدم ولی بد نیست اینجا هم بگم:
من اخیرا دارم یه جورایی به همه میگم ام اس دارم.فقط و فقط به خاطر عوض کردن دید دیگران.
مثلا همین چندوقت پیش، کلاس بودم و داشتیم در مورد مشکلات شهرنشینی صحبت میکردیم که بحث بچه ها به بیماریها و بالاخره به ام اس کشید ..منم چند دقیقه مهلت دادم بقیه نظراتشون را بدن(که البته همه نظرشون افتضاح بود)بعد شروع کردم به دفاع از ام اس و گفتم خیلیها الان توی جامعه ام اس دارن و دارن زندگیشونو میکنند بدون این که کسی بفهمه ام اس دارن. از حرکات و رفتارشون هیچی معلوم نیست.مگر اینکه خودشون بگن.
بعدش گفتم مثلا من الان چندسال ام اس دارم...
همین طور که صحبت میکردم دستام داشت میلرزید اما سعی کردم محکم باشم تا بتونم ثابت کنم ام اسی ها اون طوری که مردم فکر میکنند نیستند.همه بهت زده نگام میکردند و میگفتند شوخی میکنی..منم با جدیت تمام، کارت ام اسمو در آوردم از کیفم و نشونشون دادم..بعد که کم کم باورشون شد، شروع کردند در مورد ام اس سوالای زیادی بپرسند و منم تمام تلاشمو کردم و موفق شدم فکر حداقل 9 نفر را تغییر بدم.
شما هم امتحان کنید..به نظر من اگه براتون مهمه که آشناها نفهمن،جمع های غریبه بهترین فرصته.یا اینکه بگین یکی از دوستای نزدیکم این بیماری را داره و..

أللّهُمَ إجعَلْ نَفْسی مُطمَئِنَةً بِقَدَرِک
 تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan , ورپریده , هانی
ببخشید اینو میگم...اصلا اسم تاپیک مشکل داره.مگه تقصیر ما بوده که ام اس گرفتیم که بخواد انگ باشه؟بیمار ام اس معمولا قشر تحصیل کرده جامعه هست.من تو همین شهر خودمون میدونین جند تا پزشک متخصص رو میشناسم که به این بیماری مبتلا هستن؟مثلا ملت چی فکر میکنن که ما تو جوب اب تو سطل ماست میرفتیم بعد یکی بر داشتتمون؟نه عزیزم.بیاین ببینین اینجا من دوستام کار میکنن...تشکیل خانواده دادن.بچه دارن.مثل یه ادم عادی.ام اس یه عارضه هست.هیچ تضمینی نیست که شما که سالمی فردا این بیماری رو نگرین.وقتی اینجا با دوستام حرف میزنم دنیائی امید بهم میدن....طرف 10 ساله ام اس داره...کار میکنه تو بیمارستان.بچه داره.یکی دیگش 20 ساله ام اس داره همه چیز خدا بهش داده و چند جا شاغله.در امد زیادی داره و 3 تا بچه خوشگل.یکی بیاد بگه این ادما انگ اجتماعین؟من خودم اوایل بیماریم فکر میکردم تا 10 سال دیگه رو نمیبینم...ولی با دیدن رفیقام و هم نوعام دنیائی به زندگی امیدوار شدم...مهم نیست مردم چی میگن..مهم اینه که خودم میدونم میتونم
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ابراهیم , paeeze , پروانه , ورپریده , نگار1353 , هانی
سلامicon_question
دوستان عزيز من نبايد اصلا ناراحت يا عصباني بشيم چون اگه ادمهايي كه مثلا سالم هستن اگه عصباني بشن همه متاسفانه تحسينش هم ميكنن اما اگه ماها كمي عصباني بشيم زود به ام اس نصبت ميدن و به پچ و پچ ميوفتنconfused
از اين كلمه انگ ناراحت نشيد چون هميشه در هر زماني تا چيزي براي اولين بار سر زبونها ميوفته عده اي شروع به ساختن برچسبهاي مختلف ميكنن و برا هركسي استفاده ميكنن angry2angry2
پس نقطه ضعف دست هيچ كسي نديم فقط براي فكرها و دلها كوچك كه حتي توش برا خدا جايي نيست دعا كنيم چون بيماري اونها خطرناك تر هستشconfused
انگ اجتماعي يعني اينكه ملتي امكان پيشرفت داشته باشه اما استفاده نكنه
انگ بيسوادي..بي ايماني..در يك كشور هستش نه بيماري كه انتخاب خود شخص نبوده
زماني بوده كه خيلي بيماريها درماني نداشتن اما حالا چيagreement2
خود ماها بايد دست به دست هم بديم و اين تعريف و به همه بكنيم پنهون نكنيم ام اس داريم وقتي در جامعه كنار و پابه پاي ديگران در حال پيشرفت و كار و تحصيل و گردش و زندگي هستيم تا خودشون تفاوتها رو ببينن سوالهاي زيادي دارن اما بهتره جوابشون و مردم از خود ماها بگيرن تا گير افراد خام نيوفتن agreement2agreement2agreement2agreement2
يادمون باشه كه هميشه فكركنيم تو يك دنياي شيشه اي زندگي ميكنيم اگه سنگ به دنياي كسي بزنيم دنياي خودمون هم خراب ميشه اين يك حرف نيست عدالت خداستagreement2
تك تك ماها اين روزها رو سپري ميكنيم و همه چيزهايي و كه بقيه دارن ماهم به دست مياريم اميد و ايمان بهترين صلاح و درمان براي هر چيزي هستش icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
براي كسهايي كه ندارن دعا ميكنيم agreement2agreement2
ممنون
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : 7714 , ورپریده , نگار1353
(2012/07/17, 04:10 PM)مهندس نوشته است:
اینو در جواب یکی از دوستان داخل یه تاپیک دیگه زدم ولی بد نیست اینجا هم بگم:
من اخیرا دارم یه جورایی به همه میگم ام اس دارم.فقط و فقط به خاطر عوض کردن دید دیگران.
مثلا همین چندوقت پیش، کلاس بودم و داشتیم در مورد مشکلات شهرنشینی صحبت میکردیم که بحث بچه ها به بیماریها و بالاخره به ام اس کشید ..منم چند دقیقه مهلت دادم بقیه نظراتشون را بدن(که البته همه نظرشون افتضاح بود)بعد شروع کردم به دفاع از ام اس و گفتم خیلیها الان توی جامعه ام اس دارن و دارن زندگیشونو میکنند بدون این که کسی بفهمه ام اس دارن. از حرکات و رفتارشون هیچی معلوم نیست.مگر اینکه خودشون بگن.
بعدش گفتم مثلا من الان چندسال ام اس دارم...
همین طور که صحبت میکردم دستام داشت میلرزید اما سعی کردم محکم باشم تا بتونم ثابت کنم ام اسی ها اون طوری که مردم فکر میکنند نیستند.همه بهت زده نگام میکردند و میگفتند شوخی میکنی..منم با جدیت تمام، کارت ام اسمو در آوردم از کیفم و نشونشون دادم..بعد که کم کم باورشون شد، شروع کردند در مورد ام اس سوالای زیادی بپرسند و منم تمام تلاشمو کردم و موفق شدم فکر حداقل 9 نفر را تغییر بدم.
شما هم امتحان کنید..به نظر من اگه براتون مهمه که آشناها نفهمن،جمع های غریبه بهترین فرصته.یا اینکه بگین یکی از دوستای نزدیکم این بیماری را داره و..

من به شخصه از شما تشکر میکنم و حرکتتونو تائید میکنم. اگه همه ی ام اسی هایی که سرپان و از ظاهرشون مشخص نیست که بیمارن این کار رو بکنن واقعا در تغییر دید جامعه نسبت به ام اس تاثیر داره.
یه شخص که ام اس داره معمولا بیماریشو به هر دلیل پنهان میکنه و وقتی حالش بد شد بقیه میفهمن که اون ام اس داره . و میگن که یکی ام اس گرفت و چقدر حالش بد بود!!!! و نمیدونن که از قبل هم که حالش به ظاهر خوب بوده باز هم ام اس داشته.
 تشکر شده توسط : نگار1353

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انزوای اجتماعی با کاهش میلین سازی وام اس رابطه دارد همسر یک مشکوک به ام اس 9 7,073 2014/08/05, 11:43 AM
آخرین ارسال: محمد جواد
  تاثیر ام اس بر روابط اجتماعی و انتخاب خانواده neda sedaghat 0 2,667 2011/07/02, 03:47 PM
آخرین ارسال: neda sedaghat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست