امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توصیه های ایمنی برای بیماران مبتلا به ام.اس
هر وقت لازم بود استراحت كن، خستگي يك مساله در MS است، اما بيش از حد استراحت نكن، چون موجب افسردگي مي‌شود.
- اگر نياز بود گريه كن و خودت را خالي كن، ولي بعدش كنترل خودت را بدست‌گير، بلند شو و مشغول كاري شو.
- تا جايي كه مي‌تواني ذهن و فكرت را ورزش بده: بازيهاي فكري، حل كردن جدول، شطرنج، حفظ شعر، جملات انگليسي، ضرب‌المثل‌ها، جوكها.
- اگر فرصتي پيش آمد حتما مسافرت برو و با كنجكاوي يك كودك به اطرافت نگاه كن و از طبيعت لذت ببر.
- از گرما، حمام داغ و زير نور خورشيد قرار گرفتن اجتناب كن، چون شديدا خسته مي شوي در چنين شرايطي قابليت انتقال رشته‌هاي اعصاب كاهش مي‌يابد.
- پزشك متخصص اعصابي را انتخاب كن كه به راحتي بتواني او را ببيني و با او راحت باشي و صحبت‌هاي تو را گوش كند و پاسخ مناسب را بدهد.
- شنا و ورزشهاي آبي روزانه بسيار عالي است.
- با دوستانت ارتباط داشته باش بخصوص دوستاني كه MS دارند و موفق هستند.
- شغل مناسبي براي خودت انتخاب كن، رضايت شغلي را كسب كن، در رشته تحصيلي مورد علاقه‌ات درس بخوان.
- هر كس احوالت را پرسيد فهرست و مجموعه مشكلات و دردها را رديف نكن بلكه با تمام انرژي بگو: عاليم، سالمم، سلامتم.
- MS واگير و مسري نيست.
- از خوردن غذا لذت ببر.
- روغن آفتابگران و روغن گل پامچال و ماهي‌ها بسيار براي بهبودي موثرند.
- اجتناب كنيد از« غذاهاي بسيار شيرين، كيك، بيسكويت، شيريني، آبنبات، سس مايونز پرچرب، انواع كولاها، سوسيس، همبرگر، كالباس، پيتزا، چيپس، پفك، الكل، چاي.
- بهتر است از رژيم غذايي با چربي حيواني كم و داراي چربيهاي غير اشباع و روغن‌هاي گياهي و رژيم حاوي اسيد لينولئيك استفاده كنيد.
- خطر وقوع حملات MS در 9 ماه حاملگي كمتر است ولي ميزان ابتلا در سه ماه نخست پس از زايمان شايعتر است. شيردهي در صورتي كه از اينترفرون استفاده نكنيد، بلامانع است.

http://www.ms-links.org
 تشکر شده توسط : sahar.bano , احمدرضا , samiramiss , narsis2
سلام
خيلي وقته كه دنبال يك دكتر متخصص مغز و اعصاب هستم كه دسترسي به او آسان باشد ولي تا بحال پيدا نكردم شايدم زياد سخت ميگيرم ولي معمولان اول بايد كلي تو ترافيك رفت و برگشت گير كني بعد هم از كلي پله بالا برم بعدشم دو ساعت معطل بشم تا دكتر رو ببيني (مخصوصا كه هيچكدام دستشويي فرنگي ندارند )تازه اگر از قبل وقت گرفته باشي يعني يه دكتر رفتن واقعا برام سخته ترجيح ميدهم كه اصلا دكتر نرم .
سلام به دوستان� Wink
همه اين كاراي پيشنهادي رو نميشه انجام داد بطور مثال خوردن پفك :-*انتخاب شغل دلخواه� :-\
ممنون از راهنماييت� :Smile
باي� 8)
(2010/01/29, 02:42 AM)fereshteh نوشته است: - اگر نياز بود گريه كن و خودت را خالي كن، ولي بعدش كنترل خودت را بدست‌گير، بلند شو و مشغول كاري شو.

من كلن هر وقت ميخوام بطور ارادي به خودم اجازه گريه كردن بدم خنده ام ميگيره laughing3laughing3laughing3
در نتيجه كلن اين قسمت برايه من كارساز نيست . ديگه تا چي بشه كه ناخودآگاه اشكام سرازير شن . در غيره اين صورت خبري از گريه نيست Blush

(2010/01/29, 02:42 AM)fereshteh نوشته است: - از گرما، حمام داغ و زير نور خورشيد قرار گرفتن اجتناب كن، چون شديدا خسته مي شوي در چنين شرايطي قابليت انتقال رشته‌هاي اعصاب كاهش مي‌يابد.
.

گرما؟ حمام داغ ؟ عمرا . دوره حموم داغ رو كه 100% خط بكش . به ياد ندارم تويه عمرم برم زيره آب گرم ( حتي تويه چله ي زمستون ) يا جوري باشه كه حمام بخار بگيره .
گرما رم نگو كه گرمايي تر از من پيدا نميكني . كلن ما خوزستانيا برعكس اقليممون هممون نسبت به گرما گريزونيم . شايد خنده اتون بگيره ولي من تابستونا شهرايه بالا كه ميام تازه گرمم ميشه . كلن ما هميشه تويه شرايط يخچاليم . تابستونا كولره گازي ( تويه اتاقه من كه رسما بايد پوششت زمستوني باشه ) زمستونا هم خيلي كم پيش مياد تويه خونمون بخاري بزنيم . مثن همين الان داخل اين اتاق دمايه اتاق 17 درجه اس ولي اصن تمايلي به زدن بخاري ندارم من .

(2010/01/29, 02:42 AM)fereshteh نوشته است: پزشك متخصص اعصابي را انتخاب كن كه به راحتي بتواني او را ببيني و با او راحت باشي و صحبت‌هاي تو را گوش كند و پاسخ مناسب را بدهد.
love28 عاشقشم

(2010/01/29, 02:42 AM)fereshteh نوشته است:
- شنا و ورزشهاي آبي روزانه بسيار عالي است.
واقعا هيچي شنا نميشه . حيف الان بايد بشينم دور از جونم كمي درس بخونم وگرنه بدجوري منو هوايي كردي فرشته

(2010/01/29, 02:42 AM)fereshteh نوشته است: - با دوستانت ارتباط داشته باش بخصوص دوستاني كه MS دارند و موفق هستند.
منظورش منه ها ! باهام در ارتباط باشين Cool

(2010/01/29, 02:42 AM)fereshteh نوشته است: - شغل مناسبي براي خودت انتخاب كن، رضايت شغلي را كسب كن، در رشته تحصيلي مورد علاقه‌ات درس بخوان.
هرچند كامپيوتر عشقم نيست ولي خدا رو شكر مورده علاقه امه . خوشحالم كه عاقلانه انتخاب رشته كردم Smile

- هر كس احوالت را پرسيد فهرست و مجموعه مشكلات و دردها را رديف نكن بلكه با تمام انرژي بگو: عاليم، سالمم، سلامتم.
به ياد ندارم در جواب اين سوال چيزي جز واژه ي "شكر" گفته باشم . angry2

- MS واگير و مسري نيست.
برمنكرش لعنتangry

(2010/01/29, 02:42 AM)fereshteh نوشته است: - روغن آفتابگران و روغن گل پامچال و ماهي‌ها بسيار براي بهبودي موثرند.
- اجتناب كنيد از« غذاهاي بسيار شيرين، كيك، بيسكويت، شيريني، آبنبات، سس مايونز پرچرب، انواع كولاها، سوسيس، همبرگر، كالباس، پيتزا، چيپس، پفك، الكل، چاي.
خدايا ! چرا هرچي دوست ندارم مفيده و بدرد بخور و هرچي دوست دارم مضر؟ آخه اين انصافه؟sad2:38:

(2010/01/29, 02:42 AM)fereshteh نوشته است: - خطر وقوع حملات MS در 9 ماه حاملگي كمتر است ولي ميزان ابتلا در سه ماه نخست پس از زايمان شايعتر است. شيردهي در صورتي كه از اينترفرون استفاده نكنيد، بلامانع است.
به من ربطي ندارهicon_biggrin
آنارام باشید
من مجتبی هستم
مدت 6 ماه است که آمپول آونکس مصرف می کنم ولی یک مشکلی برایم پیش آمده و آن اینکه بیمه تکمیلی بنده بعد از 6 ماه یادش افتاده که باید پوکه های آمپول را تحویل می دادم و من هم همه آنها را دور ریخته ام . می خواستم ببینم کسی از دوستان هست که پوکه آونکس داشته باشد چون به من گفته اند برای تکمیل پرونده ات بایستی پوکه ها را تحویل می دادی و تا تحویل پوکه ها دیگر باید از بازار آزاد آونکس تهیه کنم که در وسع مالی بنده نیست .confused2 حتی بنده حاضر به خرید پوکه آونکس نیز البته با یک قیمت معقول هستم اگر کسی از دوستان می تونه به من کمک کنه که یا علی .
ممنون می شم .
mojtaba2iran@gmail.com
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
(2010/01/30, 01:47 PM)mojtaba2iran نوشته است: من مجتبی هستم
مدت 6 ماه است که آمپول آونکس مصرف می کنم ولی یک مشکلی برایم پیش آمده و آن اینکه بیمه تکمیلی بنده بعد از 6 ماه یادش افتاده که باید پوکه های آمپول را تحویل می دادم و من هم همه آنها را دور ریخته ام . می خواستم ببینم کسی از دوستان هست که پوکه آونکس داشته باشد چون به من گفته اند برای تکمیل پرونده ات بایستی پوکه ها را تحویل می دادی و تا تحویل پوکه ها دیگر باید از بازار آزاد آونکس تهیه کنم که در وسع مالی بنده نیست .confused2 حتی بنده حاضر به خرید پوکه آونکس نیز البته با یک قیمت معقول هستم اگر کسی از دوستان می تونه به من کمک کنه که یا علی .
ممنون می شم .
mojtaba2iran@gmail.com

من دارم همشو نگه داشتم البته اولي و آخري را نمي دهم. شايد بعضي ها را هم دور ريخته باشم بايد 156 داشته باشم اما نمي دانم چند تاست. نمي دونم چند تاشو دور انداختم.
(2010/01/30, 01:50 PM)earth نوشته است: من دارم همشو نگه داشتم البته اولي و آخري را نمي دهم. شايد بعضي ها را هم دور ريخته باشم بايد 156 داشته باشم اما نمي دانم چند تاست. نمي دونم چند تاشو دور انداختم.
راستي خيراتيه.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : mojtaba2iran
مجتبي جون منم فكر كنم يه 70-60 تايي داشته باشم ميرم ميگردم اگه پيداشون كردم خبر ميدم بهت
البته قابليم نداره قيمتش يه خنده از ته دله داداTongue
خوب باشيد و خوب بمانيد
از شما دوستان گرامی (محمود جان و earth) بسیار متشکرم . اگه این کار را بکنید که خیلی ممنون می شم . من البته حدود 30 عدد می خوام . انشاءالله روزی برسه که فقط با یک قرص همه ما درمان بشیم . باز هم از لطفتون ممنونم . نمی دونید چه کمک بزرگی به من می کنید اگه تا 20 این ماه بهم خبر بدید ممنون می شم . love51
باز هم ممنون
mojtaba2iran@gmail.com
(2010/01/31, 10:03 PM)mojtaba2iran نوشته است: از شما دوستان گرامی (محمود جان و earth) بسیار متشکرم . اگه این کار را بکنید که خیلی ممنون می شم . من البته حدود 30 عدد می خوام . انشاءالله روزی برسه که فقط با یک قرص همه ما درمان بشیم . باز هم از لطفتون ممنونم . نمی دونید چه کمک بزرگی به من می کنید اگه تا 20 این ماه بهم خبر بدید ممنون می شم . love51
باز هم ممنون
mojtaba2iran@gmail.com

دوست گرامي من متاسفانه نمي تونم بيام قم. براي همين خودت بايد بيايي تهران و بگيري ضمنا" بازم مي‌پرسم بيمه با تاريخ روي شيشه ها ي آونكس كاري نداره؟ تاريخ انقضاي روي شيشه ها مال 2008 ميلادي است.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
earth عزیز
از اینکه جوابم را دادی ممنونم . آمدن به تهران برام مشکلی نداره ولی فکر کنم که از لحاظ تاریخ گیر بدن چون آنها می دانند که من از 6 ماه قبل تزریق داشتم و اگر تاریخ روی شیشه مال پارسال یا پیارسال باشه قبول نمی کنند . باز هم از لطفت تشکر می کنم ولی اگر حداقل یه چند تائی مال امسال داشتی خیلی خوب می شد که تاریخش مال بعد از امسال باشه
باز هم ممنون . همیشه موفق باشی دوست عزیز

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رژیم غذایی برای مولتیپل اسکلروزیس (MS) ArashFN 0 710 2022/07/18, 05:39 PM
آخرین ارسال: ArashFN
  راه هایی برای زندگی راحت تر با ام اس yas8866 7 3,362 2018/01/13, 11:53 PM
آخرین ارسال: hadisss
  کشف نشانگرزیستی بیماری‌های خود ایمنی niloofary 1 2,805 2017/02/08, 10:02 AM
آخرین ارسال: niloofary
  اطلاعاتی در مورد مشکلات بینایی در بیماران ام.اس aztab 14 11,756 2016/02/23, 10:29 PM
آخرین ارسال: sweetbasil
  بازیهای آنلاین برای مبتلایان به ام اس! mohammad.ali 4 5,195 2015/11/26, 01:11 AM
آخرین ارسال: SSA
  11 نکته برای جلوگیری از ام.اس chipchip 0 3,046 2014/07/25, 06:33 PM
آخرین ارسال: chipchip
  سیستم ایمنی زنان قوی تر از مردان است warrior 1 5,043 2014/01/26, 06:41 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  در خواست همکاری برای تهیه بروشور دارو sooorooosh 14 9,697 2013/10/22, 09:03 PM
آخرین ارسال: shokolat
  جایگزینی اسیدهای چرب بعنوان روشی برای مقابله باام اس sargol 0 2,381 2013/03/24, 03:54 PM
آخرین ارسال: sargol
  شرط و شروط سفرهای نوروزی بیماران خاص hamdam 1 2,470 2013/03/19, 10:48 AM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست