امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا ام اس درمان قطعی دارد؟
ماياي عزيزم هيچ اتفاق خاصي قرار نيست تو اين پنج سال بيافته
منظور دكتر اينه كه اگه بشه تو پنج سال اول تشخيص بيماري با دارو و آمپول حمله ها رو
كنترل كرد در آينده مشكلي پيش نمي ياد يعني به حالت پيشرونده تبديل نمي شه
دكتر اعتقاد داره كه اصلا نبايد آمپول رو قطع كرد.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
با سلام
ميشه اين قدر نگين بايد اين امپولها را تا اخر بايد تزريق كنيم
اون ديگه با نظر پزشكتونه بي خيال بهش فكر نكنين
اينطوري ما هم ميترسيم
به ما گفتن بعد از پنج سال همه چيز تمومه حالا هي شما بگين بگين تا ما هم بترسيم و ..........� :-[

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
منم یه سوال دارم
میگم از کجا بفهمم نوع ام اس من کدوم مدلیه؟؟؟
گر نگهدار من آنست كه من ميدانم شيشه را در بغل سنگ نگه مي دارد.
اینکه از کجا بفهمیم رو. دکتر بهت میگه
ولی اگه بخوای خودت متوجه بشی ام است کدوم نوع است

خب اگه دیدی خدایی نکرده هر روز بدتر از دیروز و بدتر از روزهای قبلی یا سالهای گذشته داری میشی نوع دوم
اگه علایمات همون طوری و بدون علامت هست و بدون پیشرفت نوع اول
اگه مرتب عود داری نوعهای بعدی
و اگه هم عود و هم پیشرف بیماری رو داری میبینی� که دیگه نوع اخر البته خدا نکنه� :-\

در هر صورت نوعها تشخیصشان مشخص هست .

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
البته دقیقا نمیشه گفت
حتی دکترا هم دقیقا نمیتونن مشخص کنن که از کدوم نوعه
شاید دو ساله پشت سر هم علامت داری
بعد از ۲ سال همشون رفع شد و ۳ ساله که علامت نداری

بستگی به شرایط داره
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : آنا
سلام
من10 سال است که ام اس دارم
قبلا آوونکس میزدم 2 سال
اما حمله
الن 5 ساله که ربیف میزنم
دکترمم کاری به قطش نداره
چون میگه من باهاش بهترم
(2009/12/29, 08:58 PM)blueskygirl نوشته است: الن 5 ساله که ربیف میزنم
دکترمم کاری به قطش نداره
چون میگه من باهاش بهترم
قدره ربيف رو بدون
فوق العاده اس
آنارام باشید
(2009/11/04, 04:34 PM)mina نوشته است: سلام

یه موضوعی مدتیه فکر منو مشغول کرده من جاهای مختلف خوندم یا شنیدم که میگن ام اس یه بیماری پیشرونده هست وبا داروهای موجود فقط

میشه سرعت پیشرفتشو کندکرد این در حالیه که من چند نفرو میشناسم که بهبود کامل پیدا کردن وداروهاشون قطع شده

حالا میخواستم ببینم این دو مورد با هم متناقض نیست؟ اگه ام اس درحال پیشرفته چطوری اینا خوب شدن؟

2نفر از کسانی که میشناسم که خوب شدن بیماریشون خفیف نبوده ومشکلات زیادی داشتن ولی الان دارو مصرف نمی کنن وحالشون هم خوبه

ویه سوال دیگه دکتر با توجه به چه مساله ای داروی یک بیمارو قطع میکنه و میگه خوب شدی دیگه احتیاج به دارو نداری؟

ممنون میشم جواب سوالامو بدین

مینا جون یعنی پلاکاشون کامل رفته؟
نمیرونی پیکار کردن که خوب شدن؟Wink
من اینو می دونم که ام اس سه نوع داره که در هر نوعش طرف درگیر، یه شکل خاصیه(تو سایته دانشکاه علوم پزشکی یه چیزایی در موردش هست)و توی دنیا هیچ 2 تا آدمی نیستن که ام اسشون دقیقا عین هم باشه... پس بچه ها اینکه دارو به یکی ساخته نباید خیلی خوشحالمون کنه و اینکه یکی هیچ دارویی روش تاثیر نداشته نباید از پا بندازدمون . پلاکهایی که تو سر ما هستن (اثر) حمله هایی هستن که گلبولهای سفیدمون به میلین ها کردن، این پلاک ها بهبود پیدا میکنن ولی هیچ وقت خوب نمیشن چرا که مثل جای زخم روی پوستن و برای همیشه می مونن. داروهایی که ما میخوریم (من هنوز شروع نکردم به خوردنش) باعث می شن که دستگاه ایمنی مون ضعیف بشه و نتونه حمله کنه و بسته به این که تو چه مرحله ای از ام اس هستیم نوع دارومون فرق میکنه واسه همینه که میگن مواظب باشین سرما نخورین ...
مذهب شوخی سنگینی بود که محیط با من کرد و من سالها مذهبی ماندم بی آنکه خدایی داشته باشم...:55:
(2010/02/19, 11:37 PM)vernal نوشته است: پلاکهایی که تو سر ما هستن (اثر) حمله هایی هستن که گلبولهای سفیدمون به میلین ها کردن، این پلاک ها بهبود پیدا میکنن ولی هیچ وقت خوب نمیشن چرا که مثل جای زخم روی پوستن و برای همیشه می مونن.
جاي زخم هم هرچقدر عميق باشه بعد از مدتي خوب ميشه
(2010/02/19, 11:37 PM)vernal نوشته است: داروهایی که ما میخوریم (من هنوز شروع نکردم به خوردنش)
داروهايه ما كه هنوز خوردني نشده ان icon_cry
(2010/02/19, 11:37 PM)vernal نوشته است: واسه همینه که میگن مواظب باشین سرما نخورین ...
چرا كسي بمن نگفت مواظب باشم كه سرما نخورم؟icon_cry البته ميدوني چيه؟ خوده داروهايه ما يه جورايي مانع از سرما خوردگي ميشن . مثن من تا قبل از ام اسم امكان نداشت ماهي يه بار سرما نخورم. ولي از بعد از ام اسم ( تويه تمام اين 4 سال ) شايد نهايتا 9 بار سرما خورده ام . كه فقط 2 بارش شديد بوده
آنارام باشید

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشخیص قطعی ام اس milad71 0 260 2023/12/12, 01:18 AM
آخرین ارسال: milad71
  ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟ anaram 204 96,874 2019/04/25, 05:33 PM
آخرین ارسال: mahbub
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,268 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 162,233 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,357 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,675 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  سوال در مورد طب سنتی چینی برای درمان ALS javadit 1 2,868 2014/07/02, 01:51 PM
آخرین ارسال: nahid
  ادعای درمان تضمینی ام .اس نارمک 19 11,039 2014/06/23, 11:29 PM
آخرین ارسال: ehsan 10054
  درمان لرمیت با پوست تخم مرغ محلی z zahra 1 4,349 2013/04/12, 09:58 PM
آخرین ارسال: mehdisalimi
  چقدر احتمال دارد که ام اس اشتباه تشخیص داده شود؟ همسر یک مشکوک به ام اس 14 17,715 2013/02/24, 11:34 AM
آخرین ارسال: ehsan 10054

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست