امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امیدهای جدیدبرای در درمان بیماری ام. اس
اینم یه راه جدید! منم مطمئنم که بزودی زود هممون به این بیماری و روزهای گذشتمون میخندیم.طلوع نزدیکه.
 تشکر شده توسط : roshan , ghaside
(2011/06/19, 01:12 PM)somaye_602000 نوشته است: سینا جان میشه یه کم بیشتر توضیح بدی؟آخه خود من بعد حمله خوب میشم.

سمیه جان نود درصد از حملات بعدا خوب میشن
حتی اگه کرتن نزنین ... کرتن فقط سرعت بهبودی رو زیاد میکنه
چیزیکه من از دکتر پرسیدم دقیقا این بود که :
آقای دکتر وقتی به ما حمله دست میده بعد حالمون خوب میشه چرا باز هم توی ام آر آی پلاک دیده میشه ؟؟؟
گفت به خاطر اینکه یک سری سلول ها جایگزین میشن و تقریبا کار میلین رو انجام میدن ...
البته بعضی مواقع هم پلاک از بین میره ... یعنی میلین ترمیم میشه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : somaye_602000 , zohrevand , sargol
(2011/06/19, 10:20 PM)Sina نوشته است: سمیه جان نود درصد از حملات بعدا خوب میشن
حتی اگه کرتن نزنین ... کرتن فقط سرعت بهبودی رو زیاد میکنه
چیزیکه من از دکتر پرسیدم دقیقا این بود که :
آقای دکتر وقتی به ما حمله دست میده بعد حالمون خوب میشه چرا باز هم توی ام آر آی پلاک دیده میشه ؟؟؟
گفت به خاطر اینکه یک سری سلول ها جایگزین میشن و تقریبا کار میلین رو انجام میدن ...
البته بعضی مواقع هم پلاک از بین میره ... یعنی میلین ترمیم میشه
ممنوووونicon_questionicon_question
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : zohrevand
ما هممون امید داریم.اگه اینو نداشتیم چیکر میکردیم دیگه!!!!!!!Wink
 تشکر شده توسط : ghaside , zeinabi
(2011/07/12, 03:07 PM)مهوش نوشته است: ما هممون امید داریم.اگه اینو نداشتیم چیکر میکردیم دیگه!!!!!!!Wink

امید تنها چیزی است که ما را زنده نگاه می دارد
 تشکر شده توسط : zeinabi
خیلی خوبه !!!agreement2
تا بخواد وارد ایران بشه معلوم نیست چه برسره ما خواهد آمد!!!!!!!!!!confused2
انسان نقطه ای است بین دو بی نهایت
بی نهایت لجن و بی نهایت فرشته
*بنگر به طرف کدام یک می روی!؟*
روزها می گذرند لحظه ها از پی هم می تازند

و گذشت ایام چون چروکی است که بر چهره من می آید

روزها می گذرند، که سکوتی ممتد ، بر لبم می رقصد

قصه هایی که زدل می آیند، زیر سنگینی این بار سکوت

بیصدا می میرند

یادش به خیر! روزگاری را که بسیاری از ناخوشیها را بیماری لاعلاج یا صعب العلاج می نامیدند، به خاطر داری؟!
روزی بیماری ام اس هم درمان خواهد شد! ...
یک روز ... شاید روزی که من دیگر نباشم ... چه فرقی می کند ... با ام اس یا بدون ام اس ...دیر یا زود ... امروز یا فردا ... من نیز، رهسپار سفری مبهم با جاده های پر پیچ و خم خواهم شد ... سفری مبهم تر از آینده مبهمم! سفری مبهم تر از زندگی با ام اس!
همسفرم خواهد بود اما ... دیگر به ام اس نخواهم اندیشید
بگذار در دنیا جا خوش کند! شاید با جسم پلیدم عهدی بسته باشد اما با روح پاکم، نه! روح، نه تنها از ام اس، که از تعلقات دنیای مادی رها خواهد شد!
حال را دریاب! آینده برای گذشتگان و آیندگان، نیز مبهم است!
wink2

تشکر شده توسط : goli61 , somaye_602000 , zohrevand , baran1390 , nazii , najva , yummy , aghaghi , neda.t , roya-n , roshan , zeinabi
(2011/07/13, 10:59 AM)Partow نوشته است: روزها می گذرند لحظه ها از پی هم می تازند

و گذشت ایام چون چروکی است که بر چهره من می آید

روزها می گذرند، که سکوتی ممتد ، بر لبم می رقصد

قصه هایی که زدل می آیند، زیر سنگینی این بار سکوت

بیصدا می میرند

یادش به خیر! روزگاری را که بسیاری از ناخوشیها را بیماری لاعلاج یا صعب العلاج می نامیدند، به خاطر داری؟!
روزی بیماری ام اس هم درمان خواهد شد! ...
یک روز ... شاید روزی که من دیگر نباشم ... چه فرقی می کند ... با ام اس یا بدون ام اس ...دیر یا زود ... امروز یا فردا ... من نیز، رهسپار سفری مبهم با جاده های پر پیچ و خم خواهم شد ... سفری مبهم تر از آینده مبهمم! سفری مبهم تر از زندگی با ام اس!
همسفرم خواهد بود اما ... دیگر به ام اس نخواهم اندیشید
بگذار در دنیا جا خوش کند! شاید با جسم پلیدم عهدی بسته باشد اما با روح پاکم، نه! روح، نه تنها از ام اس، که از تعلقات دنیای مادی رها خواهد شد!
حال را دریاب! آینده برای گذشتگان و آیندگان، نیز مبهم است!
wink2

چه متن خوشکلیShy
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : zohrevand , neda.t
زمانیکه دیگر در این دنیا نخواهم بود
بعدها میگویند او دختری بود چه دختری N_aggressive (35) شاه دختر Smile (16)

چون این همه مدت که در کنارتان بود و دم نزد از چیزی ام اس داشت و تنهایی خوبش کرد تنها بود و تنهایی هم جان سپرد و شما هیچ کدام از غم درونیش خبری نداشتید او یک فرشته بود laughing3

ولی شما خبری نداشتین و هر وقت کج خلقی یا غعصبی بود فکر میکردید بخاطر چیزهایی است که همه میبینن در صورتیکه در درونش چیز دیگری بود
افسوس که این چیزهایی که میشنید از او
خودش دیگر نیست agreement2

متن بعد از خاکسپاری بنده laughing3laughing3laughing3
ایکاش در این دنیا قدر هم رو میدونستن نه بعد از مرگ
 تشکر شده توسط : nazii , mehdisalimi , min00 , zeinabi
Smile 
تیمی از نورولوژیستهای بین المللی برای اولین بار مولکولی را شناسایی کردند که قادر است امیدهای جدیدی را در درمان بیماری "ام. اس" ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه نیویورک، دانشگاه سن رافائله میلان، بیمارستان جراحی تخصصی نیویورک و دانشگاه کیو ژاپن مکانیسمی را کشف کردند که همانند نوعی کلید، تشکیل و ساخت "میلین" را تنظیم می کند.

"میلین" غشایی است که رشته های عصبی دستگاه عصبی مرکزی و جانبی را می پوشاند. از بین رفتن این غشاء منجر به بیماری "ام. اس" می شود.

کشف چگونگی عملکرد کلید غشای میلینی می تواند سناریوهای جدیدی را در درمان بیماریهایی چون "ام. اس" بگشاید.
"میلین" که همچنین با عنوان "ماده سفید" دستگاه عصبی نیز شناخته می شود غشایی است که برای انتقال سریع پالسهای عصبی ضروری است.

نورونهای میلین دار، پالسهای عصبی را با سرعت حدود 100 برابر بیشتر از عصبهای بدون میلین منتقل می کنند.

تشکیل غشای میلینی به شدت کنترل شده است و فقدان و یا تخریب آن می تواند تاثیرات وخیمی بر روی کیفیت زندگی بیمار برجای بگذارد. بیماریهای مرتبط با تخریب میلین می توانند منشای ژنتیکی داشته باشند.

هدف اصلی این محققان که نتایج یافته های خود را در شماره 12 ژوئن مجله علمی نیچر نوروساینس منتشر کرده اند شناسایی مکانیزمهای پایه ای است که تشکیل غشای میلینی را تنظیم می کنند.

این دانشمندان در مطالعات پیشین خود موفق شده بودند یک فاکتور رشد غشای میلینی را کشف کنند. این فاکتور رشد "نوروگولین 1 نوع 3" نام دارد.

در این تحقیق جدید، این دانشمندان به دنبال کشف این نکته بودند که فعالیت این فاکتور رشد در طول فرایند میلین سازی چگونه تنظیم و کنترل می شود.

به این ترتیب، توانستند مولکول جدیدی به نام TACE را کشف کنند که با کار بر روی "نوروگولین 1 نوع 3" قادر است فعالیت و عملکرد آن را در فرایندهای ساخت غشای میلینی تنظیم کند.

این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند: "چیزی که ما کشف کردیم اولین مکانیزیمی است که ساخت غشای میلین را مسدود می کند. داروهایی که درحال حاضر برای درمان ام. اس و سایر بیماریهای تخریب میلینی استفاده می شوند، نمی توانند بیماری را متوقف کنند بلکه در بهترین حالت می توانند روند آن را آهسته کنند. این درحالی است که درک اینکه این کلید اصلی میلین سازی چگونه عمل می کند برای توسعه داروهایی که بتوانند فرایند میلین سازی را دوباره فعال کنند و منجر به توقف بیماری شوند حیاتی است."
 تشکر شده توسط : Saina , gilane , ثریا , Farzane , همسر یک مشکوک به ام اس , Azad , nazanin , MFhealth , najva , fireboud , roya-n , sargol , zeinabi

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حقیقت پنهان بیماری MS hamdam 2 3,828 2024/01/02, 01:41 AM
آخرین ارسال: dz.vahid1359
  دلایل احتمالی بروز بیماری ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,415 2019/06/06, 01:07 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  مهرداد شهلایی مبتلا به بیماری دویک، در مسیر بام جهان hamid 0 3,588 2018/03/16, 05:17 PM
آخرین ارسال: hamid
  تاثیر مصرف امگا-3 در روند بیماری ام اس sooorooosh 23 16,625 2017/12/20, 08:07 AM
آخرین ارسال: مهوش
  شربت سینه ممکن است به درمان ام اس کمک کند esmaeil 35 27,918 2016/12/31, 12:57 AM
آخرین ارسال: Aydanima
  کتاب غلبه بر بیماری ام اس hamdam 194 178,253 2016/08/12, 04:31 PM
آخرین ارسال: ندا1366
  دارو ی آنتی اکسیدان برای درمان ام اس نوید بخش است hamdam 4 6,464 2015/12/03, 09:15 AM
آخرین ارسال: ساسان
  تصویربرداری جدید نانوممکن است منجر به درمان های جدید بیماری مولت hamdam 1 4,661 2015/07/13, 09:05 AM
آخرین ارسال: niloofary
  شناگر 86 ساله‌ی مبتلا به بیماری ام.اس فراتر از انتظارات و باورها! hamdam 18 12,770 2015/07/07, 06:27 PM
آخرین ارسال: helli
  بهترین ویتامین ها برای کمک به درمان ام اس شيدا رها 12 19,849 2015/06/26, 10:28 PM
آخرین ارسال: مهوش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست