•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10(current)
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوبینی
(2015/11/30, 09:35 AM)mehrnoosh you نوشته است: سلام وخسته نباشيد،من دقيقادوهفته هست كه دوبين شدم و بعدازگذروندن5روزكورتون تزريقي ومابقي كورتون خوراكي هنوز خوب نشدم،7سال پيش اولين حمله من بادوبيني شروع شدومجددسال بعدهم دوبيني خفيفي داشتم ولي در هردوباگذروندن دوره كورتون خوب شدم،امااينبارخوب نشدم،ميخواستم بدونم ممكنه دوبيني ماندگارباشه؟؟؟

سلام من الان یک سال و شش ماهه که دوبینی (اولین و آخرین حمله تا الان)پیدا کردم و چشم راستم مشکل پیدا کرد و با این که بیمارستان هم پالس تراپی شدم هنوز خوب نشدم و 70 درصد خوب شد. نمیدونم آخرش خوب میشه یا نه ولی همینم جای شکر داره
 تشکر شده توسط : kiana
(2013/11/24, 08:44 PM)شهرزاد نوشته است: هیچ علائم ام اس دائمی نیست و با دارو ها و حرف گوش کردن دکتراSmile (16)wink2 به مرور خوب میشه

سلام من با این که اولین و آخرین حمله ام تا این لحظه یک سال شش ماه پیش با دوبینی بود هنوز خوب نشده و شاید بگم 70 درصد خوب شد و خوب زندگی با دوبینی این همه مدت خیلی سختهConfused
منم اواین حمله و تا الان آخرین حمله ای که داشتم دوسال و نیم پیش بود که با دوبینی و عدم تعادل شروع شد که تاحالا با اینکه دیکه حمله ای نداشتم و بعد از گرفتن M R i جدید دکترم میگه پلاکات خاموشه و وضعیت خوبی دارم ولی تا حالا که نه دوبینیم خوب شده نه عدم تعادلم بهتر شده.confused2
فک کنم ام اس منم اثتثنایی هاconfused2
سرگذشت من
سر گذشتی بود
که اشتباها بر من گذشت.
جالبه من الان سه ساله که ام اس دارم تا حالا دوبینی نداشتم confused2
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی من حدود ۶ماهه که با عارضه دوبینی فهمیدم ام اس دارم. که البته حمله هام از چند ماه قبل تشخیص شروع شده بود که من پیگیرش نبودم و پشت گوش مینداختم. اواسط برج ۱۱ پارسال بود که بعد از گذشت ۴ماه دوباره دچار دوبینی شدم و تا الانم ادامه داره. همون موقع که شروع شد رفتم دکتر و MRI دادم که خداروشکر پلاک جدیدی اضافه نشده بود و ۳روز پالستراپی کردم و ۵روزم پردنیزولون خوردم حالا بازم بعد از گذشت ۲ماه هنوز چشمام خوب نشده و داره عصبیم میکنه به دکترمم گفتم گفت ممکنه حمله ها تا دوسال هم طول بکشه نگران نباش! درضمن الان دارم داروی کوپامر مصرف میکنم. البته دکترم گفت اگه خوب نشدی داروتو عوض میکنیم و فینگولیمود تجویز میکنیم.
حالا اومدم نظر شما رو بپرسم ببینم چیکار کنم! دکنرم رو عوض کنم یا نه؟ ممنون میشم اگه کمکم کنیدsad2
سلام
اولا هیچکس به اندازه دکتر نمیتونه درباره وضع بیمارتشخیص بده
تا جایی که من میدونم ممکنه حمله تا چند ماه یعد کورتون هم ادامه داشته باشه.
بچه های قدیمی تر بهتر میتونن کمکت کنن
زندگی برای من دو جهان دارد
جهان پیش و پس از تو
 تشکر شده توسط : alireza1111 , آنا
(2017/04/15, 11:03 AM)h93amed نوشته است: با عرض سلام خدمت دوستان گرامی من حدود ۶ماهه که با عارضه دوبینی فهمیدم ام اس دارم. که البته حمله هام از چند ماه قبل تشخیص شروع شده بود که من پیگیرش نبودم و پشت گوش مینداختم. اواسط برج ۱۱ پارسال بود که بعد از گذشت ۴ماه دوباره دچار دوبینی شدم و تا الانم ادامه داره. همون موقع که شروع شد رفتم دکتر و MRI دادم که خداروشکر پلاک جدیدی اضافه نشده بود و ۳روز پالستراپی کردم و ۵روزم پردنیزولون خوردم حالا بازم بعد از گذشت ۲ماه هنوز چشمام خوب نشده و داره عصبیم میکنه به دکترمم گفتم گفت ممکنه حمله ها تا دوسال هم طول بکشه نگران نباش! درضمن الان دارم داروی کوپامر مصرف میکنم. البته دکترم گفت اگه خوب نشدی داروتو عوض میکنیم و فینگولیمود تجویز میکنیم.
حالا اومدم نظر شما رو بپرسم ببینم چیکار کنم! دکنرم رو عوض کنم یا نه؟ ممنون میشم اگه کمکم کنیدsad2

ببین ما کلا اینجا از تجربیات خودمون حرف میزنیم و اون کسی که اطلاعات و دانش جامع رو داره دکتر متخصص هست که امیدواریم نظراتش درست باشه.
اما اونطور که من متوجه شدم گویا الان حدود ۲ ماه هست که دوباره دوبینی داری و شاید زیاد طولانی نباشه. به نظرم فعلا به دکترت اعتماد کن تا در آینده ببینیم چی میشه. دوبینی خیلی شایع و ابتداییه. طبق تجربه من آدم میتونه چه در هنگام بروز حمله- چه در حالت اکتیو بودن پلاکها- و چه در حالت خاموش بودن آنها این حالت رو تجربه کنه که خوب به خیلی پارامترها بستگی داره و دکتر بهترین شخصی هست که میتونه راهنمایی کنه. الان دوبینی شما به چه صورت هست؟ آیا عضله چشم درگیره (میگیم لوچ به نظر آمدن! smiling) یا اینکه کاملا درون مغز هست و به ظاهر چیزی مشخص نیست؟
درباره مدت زمان بهبودی:
من سال ۹۱ دچار حمله بی حسی دست شدم(به طور کل بی حس)رفته رفته بهتر شد ولی ی مقداریش موندگار شد، تا جایی که بعد از یک سال با خودم گفتم دیگه این مقداریش که مونده برای همیشه هست و باید قبولش کنم ولی سال ۹۵ بعد از ۴ سال اون مقدارم از بین رفتBlush
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : آنا
سلام،من 7سال که ام اس دارم که با حمله حسی شروع شد یکسال سینوکس استفاده کردم دیگه قطع کردم تا ماه پیش که دچار دوبینی شدم بعد از پالس تراپی خوب شدم،ولی الان یک هفته است که تو روزگهگاهی دچار دوبینی میشم،دکتر میگه چون 24ساعت طول نمیکشه نیازی به پالس تراپی نیست ولی کلافم کرده ،شما اگه تجربه دارید کمک کنید.ممنون
(2017/05/15, 10:02 PM)sama0214 نوشته است: سلام،من 7سال که ام اس دارم که با حمله حسی شروع شد یکسال سینوکس استفاده کردم دیگه قطع کردم تا ماه پیش که دچار دوبینی شدم بعد از پالس تراپی خوب شدم،ولی الان یک هفته است که تو روزگهگاهی دچار دوبینی میشم،دکتر میگه چون 24ساعت طول نمیکشه نیازی به پالس تراپی نیست ولی کلافم کرده ،شما اگه تجربه دارید کمک کنید.ممنون
منم گاهی اوقات که استرس داشته باشم یا خیلی خسته باشم دوبینی پیدا میکنم ولی سریع خوب میشه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : sama0214

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10(current)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: