•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اضافه وزن و ام اس
(2011/12/06, 06:37 PM)setare نوشته است: منم فوق العاده چاق شدم و خيلي هم نگرانم confusedsad2غذام هم زياد نيست ولي بعد هرپالسم چاقتر ميشمconfused2

اون که بعد از پالس اضافه ورزن پیدا می کنید طبیعی هست. من وزنم 42 کیلو بود بعد از 2 بار پالس وزنم شد 50 و خورده ای که حالا برگشتم به 43 .
نمک خوردن زمانی که پالس دارید بده باعث تورم میشه و به قول دوست جان ها چاقی پفکی ایجاد می کنه.
چاره اش فقط صبر هست به علاوه اینکه بعد از پالس حتما ورزش کنید تا این اضافه وزن از بین بره.
موفق باشید icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : setare , ساغر , glassheart , MoNa rajabi , برگ 7
من که سینوکس مصرف میکنم اصلا تغیر وزن نداشتم نه کم نه زیاد ثابت مونده
خدایا تنهایی و بی همتایی [/size]
 تشکر شده توسط : glassheart
[تصویر:  sumo.jpg]

دانشگاهی در استرالیا تحقیقی درازمدت درباره‌ تاثیر وزن پدر بر وزن فرزند انجام داده است. نتیجه‌ تحقیق این است که وزن پدر تاثیر بزرگی بر وزن فرزند دارد. حال آن که وزن مادر در این‌باره نقشی بازی نمی‌کند.

محققین دانشگاه نیوکاسل واقع در شمال شهر سیدنی استرالیا، در تحقیقی جدید اضافه وزن کودکان و نوجوانان را مورد بررسی قرار داده‌اند. آن‌ها در این تحقیق وزن کودکان از ۳۰۰۰ خانواده‌ مختلف و همچنین والدین آن‌ها را هر چهار سال یک بار، در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ اندازه‌گیری و سپس نتایج مربوطه را ارزیابی کرده‌اند. کودکان مورد نظر در این سال‌ها ۴ و ۸ ساله بودند.

بی تاثیر بودن وزن مادر بر فرزند

بر اساس نتایج این تحقیق اگر پدر چاق باشد، فرزند او نیز چاق می‌شود؛ حتی اگر مادر بچه وزن مناسبی داشته باشد. افزون بر این، تحقیق نشان داد که رابطه‌ بالعکس آن وجود ندارد؛ به این معنا که اگر مادر چاق باشد و پدر باریک اندام، ریسک این که فرزند هم اضافه وزن داشته باشد، کم خواهد بود.

به گزارش دویچه‌وله،‌ فیلیپ مورگان، پروفسور رشته‌ فعالیت فیزیکی و تغذیه از دانشگاه نیوکاسل در این‌باره می‌گوید: «این داده‌ها بسیار آموزنده هستند. پدران می‌توانند تاثیر بزرگی بر وزن کودکانشان داشته باشند. تحقیق ما نخستین تحقیقی است که این را نشان می‌دهد».

تغییر نقش پدر در خانواده

حال سوال این است که چرا وزن پدر بر وزن کودک تاثیر می‌گذارد، اما وزن مادر نه؟ به گفته‌ فیلیپ مورگان این پدیده نشات گرفته از تحولات اجتماعی است. او می‌گوید: «زمانه عوض شده است. امروزه معمولا هم پدر شاغل است و هم مادر. پدرها با فرزندانشان بیشتر وقت می‌گذرانند و به همین خاطر تاثیر بیشتری بر تغذیه‌ کودکان خود دارند. همچنین پدرهای فعال کودکان را وادار به حرکت می‌کنند؛ کاری که پدرهای غیر فعال نمی‌توانند. من معتقدم که اگر این تحقیق را بیست سال پیش انجام می‌دادیم، نتایج دیگری کسب می‌کردیم».

آموزش شیوه‌ زندگی سالم

درست است که این تحقیق در کشور استرالیا انجام شده است، اما به عقیده‌ فیلیپ مورگان می‌تواند اعتبار بین‌المللی داشته باشد. در همه جای دنیا این امر مهم است که پدرها به فرزندانشان شیوه‌ زندگی‌ سالم را تعلیم دهند.

در کشور استرالیا اکنون پروژه‌ای در این‌باره به راه افتاده است به نام "پدران سالم، فرزندان سالم". این پروژه که مخصوص پدرهای با اضافه وزن است، آنها را مجبور می‌کند که در طول سه ماه ورزش‌هایی مربوط به بدنسازی انجام دهند. آنها علاوه بر این در طی این پروژه درباره‌ تغذیه‌ سالم نیز تعلیم داده می‌شوند.

به گفته‌ فیلیپ مورگان این پروژه نتایج مطلوبی به بار آورده است، طوری که هم وزن پدرها کاهش پیدا کرده و هم این که فرزندانشان پس از آن تغذیه‌ سالم‌تری داشته‌اند. فیلیپ مورگان می‌گوید: «فعالیت بدنی پدر بر کل فامیل تاثیر می‌گذارد و می‌تواند کلیدی برای تحولات باشد».

مورگان معتقد است که چنین پروژه‌هایی باید در کشورهای دیگر نیز به راه بیفتند. این بیشتر خانم‌ها هستند که در کلاس‌های مربوط به کاهش وزن شرکت می‌کنند. مردها معمولا از این کلاس‌ها بهره‌برداری نمی‌کنند. تغییر این امر می‌تواند باعث کاهش اضافه وزن و چاقی در میان کودکان شود.

فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : # پریسا #
دوستای عزیز سلام من خیلی عصبی و کلافه هستم خواستم ازتون بپرسم که بین شما عزیزان کسی بوده که بعد از ابتلا به ام اس شدیدا چاغ بشه راستش من اضافه وزنی که توی این یک سال و نیم پیدا کردم تا حالا تجربه نکرده بودم فکرش رو هم نمیکردم هرگز این وزن رو ببینم من حدود 10 کیلو چاغ شدم و این موضوع داره روح و روانم رو داغون میکنه ورزشم هم میکنم اشتهام رو هم در حد توانم کنترل میکنم اما.....
اگر میشه راهنماییم کنید ممکنه از عوارض سینووکس باشه یا اون نوع خاص از ویتامین A که یک سال مصرف کردم؟
پیشاپیش ممنونم از همگی
بگذار سرنوشت هر راهی می خواهد برود راه من جداست....
بگذار این ابرها تا می توانند ببارند چتر من خداست.....
 تشکر شده توسط : نازلی , pariya1361
سلام دوست گرامی
چاقی به دلیل مصرف داروهای کورتونی می شود.
من اولین تجربه چاقی با داروی کورتونی را در ده الی یازده سالگی داشتم البته نه با بیماری ام اس بلکه به دلیل رماتیسم مفصلی وداروهای آن که بعداز آن نیز ادامه داشت.
درمورد ام اس بعداز اولین پالس تراپی درحدود ده الی پانزده کیلو کم شدم ولی الان چندماهی است که ده الی پانزده کیلو اضافه شدم فکرکنم دلیلش داروهاست.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : sara.i , نازلی , شفا یافته , رامنا , pariya1361
من در طی دو سال بیماریم نزدیک 10-12کیلو چاق شدم confused2خوب تا حدودی دارو باعث شده بعد هم کم تحرکیم به خاطر خستگی شدید که دارم angry2
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : نازلی , sara.i , شفا یافته , رامنا , pariya1361
من در هر بار پالس تراپی چند کیلو اضافه کردم confused2 توو این 10 سال خیلی پالس شدم در فاصله ی پالس ها سعی کردم وزن کم کنم ولی موفق نبودم و به قول شهرزاد عزیز کم تحرکی باعث میشه البته من شنا هم می کنم ولی چندان تاثیر نداره کورتون بد جور چاق می کنه من بعد از دریافت کورتون پف می کنم از کورتون متنفرم آرزو می کنم هیچ کس حمله نداشته باشه تا مجبور بشه پالس بشه خیلی سختههههههههههههههههههconfusedangry2angry2angry2angry2
 تشکر شده توسط : sara.i , رامنا , برگ 7 , pariya1361
منم چند باری که کورتون زدم در حدد 4-5کیلو چاق شدم ولی زود برگشت به حالت اولیه و وقتی آمبولمو شروع کردم تازه لاغر ترم شدم angry3angry3
گاهی سکوت برای بقا لازمه ؛نشکونش
 تشکر شده توسط : نازلی , sara.i , kiana , رامنا , pariya1361
بالا رفتن سن و کم شدت فعالیت بدنی در حالت عادی تا یه سنی باعث اضافه شدن وزن میشه
اینکه اکثرا مصرف کورتن رو به دفعات تجربه کردیم که باعث افزایش اشتها جذب آب توسط سلولها و یه نوع ورم و یا به اصطلاح پف کردگی بدن میشه
به نظر من اضافه شدن وزن از عوارض ام اس نیست بلکه از عوارض داروهاشه
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : sara.i , شفا یافته , رامنا , برگ 7 , آنا , pariya1361
یعنی این آمورل و نروپنتین که استفاده میکنیم اوناهم آره؟ کاریش نمیشه کرد؟ confused2 فقط آمپولا باعث میشن یا قرص هاشم این خاصیت رو داره
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : pariya1361

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 10
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: